Esileht Pereelu ja suhted Kas himustad mehe/elukaaslase raha?

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Kas himustad mehe/elukaaslase raha?

Postitas:
Kägu

Ei himusta. Ma ei tea kui palju mu mehel raha on ja ta ei tea ka minu rahalistest seisust midagi. Ma ei tea kui palju ta palka saab ja vastupidi. Mingit ühist kontot ma ei taluks, mul on vaja majandusliku ülevaadet enda asjadest ja ma ei taluks, kui mul pole enda raha üle 100% kontrolli. Kui tal peaks olema rahaliselt raskem periood, siis ma muidugi aitaks teda ja olen kindel, et ka tema aitaks mind.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nt mina käisin täna poest läbi ja ostsin vaid 1 delma, aga see ei tähenda, et mu ostujõud oleks liiga väike, lihtsalt mul oligi vaja vaid seda margariini, nädalavahetusel käisime hulgikas, ostsime külmiku ja sügavkülma nädalaks toitu täis, aga lihtsalt see üks asi ununes.

inimeste säästud suurenevad aastatega, mida vanemaks saadakse, seda tihedamini tuleb ette ka pärimist, nt meie peres  3x viimase 5a jooksul juba tulnud tegemist  teha notarite ja  pärimistega (sh mitu kinnisvara lisaks enda omale, mille laen ammu makstud).  palgad on umbes eesti keskmise tasemel, aga tegelikult on vara piisavalt, et ei peaks enam üldse tööl käima (3a veel pensionini jäänud, tööl käimama motiveerib praegu vaid see, et töö tagab haigekassakindlustuse)

Pärimine-pärimine-pärimine ja üks delma. Vaata, inimesed võivad pärida maja Tallinnas või korteri Narvas, kumb on väärtuslikum? Enamik inimesi ei osta Tallinnasse kinnisvara ega oma seal kinnisvara, kuigi see on kõige mõttekam. Väga paljud inimesed võtsid oma pensioni välja, ostsid lisa?korteri, andsid üürile. Euribor tõuseb, lõpmatuseni kõrgeks ei saa üüri tõsta, sääste enam ei ole, korter aga kulub, remont maksab palju, ettenägematud kulud tulevad, toiduhinnad tõusevad.

Mina tean ja näen, et inimeste ostujõud on langenud. Sellest on ka kirjutatud. https://majandus.postimees.ee/7628073/graafik-eestimaalaste-ostujoud-on-kukkunud-2018-aastasse
https://epl.delfi.ee/artikkel/120105894/liis-elmik-inimeste-ostujoud-on-langenud-aga-tarbimine-on-stabiilne

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võimalik, et käiaksegi siis hulgikas ostmas, äkki on seal odavam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis raha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamik inimesi ei osta Tallinnasse kinnisvara ega oma seal kinnisvara, kuigi see on kõige mõttekam.

Möhh? Kõik mu tutvuskonna inimesed omavad Tallinnas kinnisvara. Enamik mitut.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Möhh? Kõik mu tutvuskonna inimesed omavad Tallinnas kinnisvara. Enamik mitut.

No järelikult elab enamik sinu tutvusringkonnast tallinnas, aga mina ei ela.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen veidrik selles osas. Mul on väga raske raha enda jaoks oluliseks mõelda ja veel enam – mul on sügav vastumeelsus teiste teenitud raha kulutamise osas. See viimane on lausa kiiks mul, minu jaoks on tohutult tähtis ise hakkama saada. Enamik neid asju, mida ma elus päriselt soovin, ei vaja kuigi palju raha ja ma olen avastanud, et olen piisavalt võimekas, et teenida oma unistuste täitmiseks piisavalt raha. Samas kogu aeg ma raha nimel rabada ei soovi, võtan kõrgepalgalistest ja töömahukatest projektidest osa vaid siis kui mul on mingi suurema rahakuluga siht silme ees. Teiste inimeste raha kasutamine tekitab minus miskipärast suuri süümepiinu ja ei anna mingit rahulolutunnet, seepärast ma ei saagi himustada oma elukaaslase raha. Minu soovil ei ole meil ka ühine rahakott, kuigi kasvatame kolme ühist last koos. Just selleks, et ma ilma süümepiinadeta ja ebamugavustundeta võiksin oma soovide järgi raha kulutada ( või mitte kulutada).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20 aastat abielus, ühisvara. Alustasime koos vaeste tudengitena, koos ennast üles töötanud ja palk ka sarnane. Panustame pereellu nii aja kui rahaga suht võrdselt ja ei pea keegi midagi himustada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi, kui tehtud varalahusus, siis pärandus on ikka lootus saada. Ainus põhjus abiellumiseks üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi, kui tehtud varalahusus, siis pärandus on ikka lootus saada. Ainus põhjus abiellumiseks üldse.

Ehh? Varalahusus+testament kellegi teise kasuks käivad üldjuhul ikka käsikäes.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi, kui tehtud varalahusus, siis pärandus on ikka lootus saada. Ainus põhjus abiellumiseks üldse.

Ehh? Varalahusus+testament kellegi teise kasuks käivad üldjuhul ikka käsikäes.

abikaasat ei saa täiesti tühjade pikudega jätta, sundosa saaks ikka.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

abikaasat ei saa täiesti tühjade pikudega jätta, sundosa saaks ikka.

Loomulikult ei saa, kust sa seda küll võtad? Jääb täiesti tühjade pihkudega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

abikaasat ei saa täiesti tühjade pikudega jätta, sundosa saaks ikka.

Kas siin on veel selliseid, kes nii valesti arvavad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

abikaasat ei saa täiesti tühjade pikudega jätta, sundosa saaks ikka.

Abikaasa sundosa kehtib ainult ülalpidamiskohustusega abikaasa puhul. Sundosa pärandatakse nendele, kellele surnu poolt on ÜLALPIDAMISKOHUSTUS- alaealised lapsed, töövõimetu/invaliid/lapsehoolduspuhkusel abikaasa. Kui on abivajaja abikaasa, võib kohus talle sundosa välja mõista küll, tavalise täisealise terve töötava abikaasaga ei pea keegi mingit sundosa maksma, töäiskavanud peaksid ise endaga hakkama saama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekooli kohalikul nurgaadvokaadil on kinnisidee, et abikaasa ei päri seadusjärgse pärimise korral lahusvara ja käib seda kõigis pärimisteemades kuulutamas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks siis mehel raha mida tahta! Tal 2 päeva pärast palgapäeva raha otsas, nii väheks seda jätkubki. Tal palk väike ka muidugi(1000 kätte), sääste pole. Tahaks ka rikast meest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks siis mehel raha mida tahta! Tal 2 päeva pärast palgapäeva raha otsas, nii väheks seda jätkubki. Tal palk väike ka muidugi(1000 kätte), sääste pole. Tahaks ka rikast meest ????

Kulutab selle vähemalt perele?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks siis mehel raha mida tahta! Tal 2 päeva pärast palgapäeva raha otsas, nii väheks seda jätkubki. Tal palk väike ka muidugi(1000 kätte), sääste pole. Tahaks ka rikast meest ????

Kulutab selle vähemalt perele?

Tõepoolest – kui mehe palk on 2 päeva pärast palgapäeva otsas seepärast, et ta maksab järgmisel päeval ära korraga kõik kommunaalkulud ja telefoniarved ja korterilaenu/üüri, siis võib küll õhata, et oleks mehel palk suurem – aga kui see kulub kõik ära mehe hobide peale, siis pole sul mingit mõtet tahta,et mees rikas oleks, sest ta kulutaks lihtsalt enda peale rohkem ja palk oleks ikka 2 päeva pärast palgapäeva otsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas himustad mehe/elukaaslase raha?