Esileht Hobinurk Kas hoiate postkaarte alles?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Kas hoiate postkaarte alles?

Postitas:
Kägu

Tànapäeval kaarte enam nii lademetes ei saadeta, aga sünnipäevade puhul vähemasti meie tutvusringkonnas siiski külalised kipuvad kingituste juurde ka kaarte kirjutama, nii et mul on ikkagi suure karbi täis kaarte aastatega kogunenud. Vaatasin seda karpi kapis ja mõtlesin, et ma reaalselt kunagi neid sealt karbist välja ei võta ega vaata. Kaalun, kas peaks lihtsalt südame kõvaks tegema ja ära viskama. Väiksed lapsed, kellega neist midagi meisterdada, on suureks kasvanud. Kas teie hoiate kaarte alles?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoian. Üks karp või kast ei võta palju ruumi ning neid ei saa asendada. Paljud kirjutajad on ammu surnud ja seda sentimentaalsem väärtus minu jaoks.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On alles pulmakutsed, enda pulmadeks saadud kaardid ja mõned väga ilusad, tellitud kaardid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei hoia. Teen konmarit.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tànapäeval kaarte enam nii lademetes ei saadeta, aga sünnipäevade puhul vähemasti meie tutvusringkonnas siiski külalised kipuvad kingituste juurde ka kaarte kirjutama, nii et mul on ikkagi suure karbi täis kaarte aastatega kogunenud. Vaatasin seda karpi kapis ja mõtlesin, et ma reaalselt kunagi neid sealt karbist välja ei võta ega vaata. Kaalun, kas peaks lihtsalt südame kõvaks tegema ja ära viskama. Väiksed lapsed, kellega neist midagi meisterdada, on suureks kasvanud. Kas teie hoiate kaarte alles?

MIne vaata, mis hinnas on postkaardid kogujate hulgas ja siis mõtle tükk aega, kas raha on mõtet äravisata ?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tànapäeval kaarte enam nii lademetes ei saadeta, aga sünnipäevade puhul vähemasti meie tutvusringkonnas siiski külalised kipuvad kingituste juurde ka kaarte kirjutama, nii et mul on ikkagi suure karbi täis kaarte aastatega kogunenud. Vaatasin seda karpi kapis ja mõtlesin, et ma reaalselt kunagi neid sealt karbist välja ei võta ega vaata. Kaalun, kas peaks lihtsalt südame kõvaks tegema ja ära viskama. Väiksed lapsed, kellega neist midagi meisterdada, on suureks kasvanud. Kas teie hoiate kaarte alles?

MIne vaata, mis hinnas on postkaardid kogujate hulgas ja siis mõtle tükk aega, kas raha on mõtet äravisata ?

Ma arvan, et kogujad tahavad ikka vanu postkaarte. Pealegi selleks, et kaarte kogujatele müüma hakata, tuleb teada, mida üldse kogutakse ja mida olemasolevad kaardid väärt on. Mul aega selle selgitamiseks ei ole, vaevalt et need kaardid nii kõvasti sisse toovad, et selle nimel aega ja energiat kulutada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõned üksikud hoian alles, aga neid mis on lihtsalt kohustusest pandud, neid ma ei hoia. Ma ei taha koguda neid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, hoian kõik kaardid alles. Kahjuks väga palju neid ei kogune.

Vanematel oli ka komme neid alles hoida ja neil oli eraldi karp selleks. Neil tuli neid kaarte ka metsikutes kogustes. Kõige erilisemad olid veel vene ajal välismaalt saadetud kaardid, mis mängisid muusikat. See oli lapsena minu jaoks lihtsalt müstika – kuidas see küll võimalik on?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilusaid eestiaegseid (ikka selle eelmise vabaduse aegseid) hoian, aga nõukaaegseid koledaid on ka palju. Ära ei ole neid veel visanud. Lisaks on veel hulgim nõukaaegseid piltidega telegramme.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olulised kaardid hoian alles – erilistelt inimestelt või erilistel puhkudel saadud. Kaugetelt maadelt saadetud reisipostkaardid hoian alles. Jah, elu jooksul vaatan neid ehk paar korda, aga need on toredad korrad.

Mu vanaemal oli mitu karbitäid Eesti-aegseid postkaarte. Mulle lapsena väga meeldis neid vaadata ja uurida. Mõned olid sealhulgas ka välismaalt saadetud ja sädelevad ja … no nõuka lapsele täielik unelm.

Igasugust jama muidugi ei pea alles hoidma, aga kui mingi sisu või joone leiad, mida koguda, siis on see tore kogumine. Näiteks kõik ämmalt saadud kaardid. Või lapse iga sünnipäeva kohta üks kõige ilusam kaart.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilusaid eestiaegseid (ikka selle eelmise vabaduse aegseid) hoian, aga nõukaaegseid koledaid on ka palju. Ära ei ole neid veel visanud. Lisaks on veel hulgim nõukaaegseid piltidega telegramme.

Mina just kogun nõukaaegseid “koledaid” näärikaarte. Eriti 70-80 aastatest.Kunagi lapsepõlvekodus oli neid ka paar karbitäit, aga kuhu nad jäid..mitte midagi ei tea, mis sai ema kogutud asjadest pärast tema korteri jäämist õele :O

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoian. Üks karp või kast ei võta palju ruumi ning neid ei saa asendada. Paljud kirjutajad on ammu surnud ja seda sentimentaalsem väärtus minu jaoks.

Sama siin. Vanus selline, et paljud kaardisaatjad on surnud juba. Neid kaarte vaadates ja soove lugedes on nagu tükike neist elus veel. Kahju, et see traditsioon hääbunud on, mäletan, kui õhinal ma alati näärikaarte ootasin, vahel oli umbes 10 tükki korraga postkastis.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoian. Ja oli üllatunud, kui mu hea tuttav viskas juba järgmisel päeval talle toodud kaunid kaardid, millega vaeva n’ähtud, minema. Otse prügikasti. Siis ma mõtlesin, et ok, kui nii siis nii, aga et temale pole enam mõtet kaarti viia, kui see pole talle oluline. Saab ju ilma selleta ka läbi.
Seoses sellega meenub, et mõne aasta eest käisin uuskasutuskeskuses ja võtsin mõned ajakirjad, ostsin siis. Koju jõudes ja lugema-sirvima hakates leidsin sealt vahel kaks kaarti, mis inimesel sünnaks toodud ja ühe vahel oli 30 eurot.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoian. Ja oli üllatunud, kui mu hea tuttav viskas juba järgmisel päeval talle toodud kaunid kaardid, millega vaeva n’ähtud, minema. Otse prügikasti. Siis ma mõtlesin, et ok, kui nii siis nii, aga et temale pole enam mõtet kaarti viia, kui see pole talle oluline. Saab ju ilma selleta ka läbi.

Oled väga hinnanguline. Las su hea tuttav teeb, nagu talle õigem, miks sa selles suhtes sõna võtad?

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin ka üllatunud kui sain teada, et üks mu mehe sugulane viskab kõik kaardid kohe ära. Isegi ei pane korraks kuhugi lauale silmailuks. Ja siis sain kohe aru ka miks nende pere poolt kingitud kaartidel pole kunagi kirjas mingit isiklikumat laadi sõnumit kui lihtsalt “palju õnne”. Mina ei jaksa kõiki kaarte alles hoida, sest ruumi pole. Aga kui saan kingiks kaardi, siis panen riiulile vaatamiseks selle ja hoian ikka kuu aega kindlasti alles, siis mõtlen mis edasi teha. Kindlasti hoian alles lastele kingitud kaardid. Pulmadeks kingitud kaardid kleepisin albumisse koos pulmapiltidega. Teiste puhul valin ja hoian alles erilisemad. Ülejäänud siis tõesti viskan ära kui nad on mind 1-2 kuud riiulil rõõmustanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on üks sahtel, kuhu kaarte korjan, juba tublisti üle poole on kaarte täis. Tõsi – väga harva vaatan neid, vahel harva otsin mõnd head salmikest või soovi kellelgi teise kaardile kirjutamiseks.

Aga ruumi on, miks mitte alles jätta – ära visata jõuab alati!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tànapäeval kaarte enam nii lademetes ei saadeta, aga sünnipäevade puhul vähemasti meie tutvusringkonnas siiski külalised kipuvad kingituste juurde ka kaarte kirjutama, nii et mul on ikkagi suure karbi täis kaarte aastatega kogunenud. Vaatasin seda karpi kapis ja mõtlesin, et ma reaalselt kunagi neid sealt karbist välja ei võta ega vaata. Kaalun, kas peaks lihtsalt südame kõvaks tegema ja ära viskama. Väiksed lapsed, kellega neist midagi meisterdada, on suureks kasvanud. Kas teie hoiate kaarte alles?

MIne vaata, mis hinnas on postkaardid kogujate hulgas ja siis mõtle tükk aega, kas raha on mõtet äravisata ?

Kust seda vaadata saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval neid kaarte nagunii enam palju ei tule ega saa.  Et hunnikute viisi kuskil ruumi võtaksid.
Ja peale emotsionaalse väärtuse neil olevikus ei ole. Need, mis on hinnalistes muutunud, on vanad, mineviku kaardid. Ja näiteks igaühe lapsepõlvekaardid saavad emotionaalses mõttes ajaga väärtust juurde, mida lisab aeg, lapsepõlv, noorus ja need inimesed, kes on neid saatnud.
Ja selle teadmise annab ka aeg, ehk siis noor inimene ei saagi seda väga tunda, kui ta just ei oska ette mõelda. Minul on minu lapsepõlve kaarte. Ja kahel põhjusel on nad alles osad. Esiteks, minu ema oli ees see, kes seda mulle eeskujuga näitas, seda suhtumist. Teiseks, meil oli vähe asju, olime vaesed ja oskasime hinnata, mis meil oli.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoian. Ja oli üllatunud, kui mu hea tuttav viskas juba järgmisel päeval talle toodud kaunid kaardid, millega vaeva n’ähtud, minema. Otse prügikasti. Siis ma mõtlesin, et ok, kui nii siis nii, aga et temale pole enam mõtet kaarti viia, kui see pole talle oluline. Saab ju ilma selleta ka läbi.

Seoses sellega meenub, et mõne aasta eest käisin uuskasutuskeskuses ja võtsin mõned ajakirjad, ostsin siis. Koju jõudes ja lugema-sirvima hakates leidsin sealt vahel kaks kaarti, mis inimesel sünnaks toodud ja ühe vahel oli 30 eurot.

Krt, küll mõnel ikka veab!

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoian. Ja oli üllatunud, kui mu hea tuttav viskas juba järgmisel päeval talle toodud kaunid kaardid, millega vaeva n’ähtud, minema. Otse prügikasti. Siis ma mõtlesin, et ok, kui nii siis nii, aga et temale pole enam mõtet kaarti viia, kui see pole talle oluline. Saab ju ilma selleta ka läbi.

Seoses sellega meenub, et mõne aasta eest käisin uuskasutuskeskuses ja võtsin mõned ajakirjad, ostsin siis. Koju jõudes ja lugema-sirvima hakates leidsin sealt vahel kaks kaarti, mis inimesel sünnaks toodud ja ühe vahel oli 30 eurot.

Krt, küll mõnel ikka veab!

Mina olin selle kirjutaja. Kirjutasin sellepärast seda, et sobiv näide, kuidas kaarte ei tohiks liiga kiirelt ära visata.;)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen see, kes viskan asju ära ja kuhu neid vanu kaarte korjata, saan aru, et postkaardil võib olla kunagi väärtus, aga mida teete vanade õnnitluskaartidega? Pärijatel on hea meel, et saavad neid siis prügimäele vedada.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui saan kingiks kaardi, siis panen riiulile vaatamiseks selle ja hoian ikka kuu aega kindlasti alles, siis mõtlen mis edasi teha. Kindlasti hoian alles lastele kingitud kaardid. Pulmadeks kingitud kaardid kleepisin albumisse koos pulmapiltidega. Teiste puhul valin ja hoian alles erilisemad. Ülejäänud siis tõesti viskan ära kui nad on mind 1-2 kuud riiulil rõõmustanud.

Ma teen samuti. Jõulu- ja sünnipäevakaardid riputan seinale (no mul on selline koht), seisavad kuu või natuke rohkem. Kui tolmuma hakkavad, viskan enamasti ära. Aga on erilise kujunduse või sõnumiga kaarte, mida lihtsalt ei raatsi minema visata, nii et üle paari aasta ikka mõni jääb alles.

Ka on mul alles kõik oma kaugel elanud vanaemalt saadud kaardid. Tema kirjutas kaardid tihedas kirjas täis ja saatis suvalisel ajal. Võis kirjutada, mis kartulisordi just maha pani või kuidas mind külla ootab või mitu poega kass sai. Ja nii aastakümneid.

Ise saadame igalt reisilt ka koju vähemalt ühe kaardi, vahel ka rohkem, kui koht väga meeldib. Need on muidugi alles. Kohalikud margid ja templid on toredad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuhu neid vanu kaarte korjata, saan aru, et postkaardil võib olla kunagi väärtus, aga mida teete vanade õnnitluskaartidega? Pärijatel on hea meel, et saavad neid siis prügimäele vedada.

Siin ülal on juba vastatud mõlemale küsimusele: korjamiseks on ühel üks sahtel, teisel võibolla mingi karp kuskil kapis. Vahel võetakse ja vaadatakse, kas siis mineviku meenutamiseks või et salmi otsida, mida ise kellelegi saata. Ei ole neil pärijatel nii kontimurdev see üks sahtel või karp vanapaberikonteinerisse tühjendada, kui üldse ei huvita. Aga võibolla huvitab just, missuguseid kaarte “enne tema aega” saadeti ja saadi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärijatel on hea meel, et saavad neid siis prügimäele vedada.

Pärijad olgu üldse õnnelikud, et nodi saavad. Vähim, mida teha, on koristamine. Eluajal võib inimene kodu puupüsti täis tuupida. enamasti need äraviskajad pole vanuri eest hoolitsejad, neil on silme ees unistus: peaasi, et sussid püsti viskaks ja tema vara jagamine.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on lisaks kaartidele alles ka nätsupaberitekogu, korjatud 70-ndatel ja 80-ndatel aastatel. Peaaegu iga paberi saamisega on oma lugu, mis meenub siis, kui neid vahel vaatan. Ja hetkeks tunnen ka seda rõõmu ja eufooriat, mis neil aastatel välismaise nänni saamisega kaasas käis. Mul on kahju, et pole neid muljeid eriti kellegagi jagada, sest lapsed, kes juba kaubakülluses kasvanud, ei mõista neid tundeid. Ainult nõukaajast pärit eakaaslastega saab selliseid mälestusi jagada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen see, kes viskan asju ära ja kuhu neid vanu kaarte korjata, saan aru, et postkaardil võib olla kunagi väärtus, aga mida teete vanade õnnitluskaartidega? Pärijatel on hea meel, et saavad neid siis prügimäele vedada.

Need on ju üks ja seesama…..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole neil pärijatel nii kontimurdev see üks sahtel või karp vanapaberikonteinerisse tühjendada, kui üldse ei huvita.

Mina olen olnud pärija. Jube on olnud see korteri pahnast tühjendamine, iga karp ja sahtel lisab sellesse rämpsukogumisse oma osa juurde, usu mind. Mitte kedagi need vanad kaardid ei huvita, ei omanikku ega pärijaid.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole neil pärijatel nii kontimurdev see üks sahtel või karp vanapaberikonteinerisse tühjendada, kui üldse ei huvita.

Mina olen olnud pärija. Jube on olnud see korteri pahnast tühjendamine, iga karp ja sahtel lisab sellesse rämpsukogumisse oma osa juurde, usu mind. Mitte kedagi need vanad kaardid ei huvita, ei omanikku ega pärijaid.

Ka mina olen olnud pärija. Ja samuti mu lapsed, kellega koos mu lapsepõlvekodu tühjaks kandsime. Just mu lapsed olid need, kes ütlesid, et mitte mingil juhul ei viska me ära kastide viisi kaarte, vaatame enne kõik põhjalikult läbi. Ja kui olid vaadanud, tahtsid alles jätta. Ka nõukaaegseid on väga toredaid, rääkimata sellest, mis neil kirjas on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole neil pärijatel nii kontimurdev see üks sahtel või karp vanapaberikonteinerisse tühjendada, kui üldse ei huvita.

Mina olen olnud pärija. Jube on olnud see korteri pahnast tühjendamine, iga karp ja sahtel lisab sellesse rämpsukogumisse oma osa juurde, usu mind. Mitte kedagi need vanad kaardid ei huvita, ei omanikku ega pärijaid.

Labasemaks eriti enam minna ei anna. See on olnud ühe inimese elatud elu, mida sa siin halvustad.
Arvan, et kui lahkunud inimene on meile oluline ja kallis, siis on tema asjakesed meile armsad vaadata. Ja isegi kui me ei hooli ei lahkunust ega asjadest, siis lugupidamist võiks ikkagi niipaljukest olla, et pärandit kritiseerima ei hakkaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei olnud pärija, aga mitu aastat tagasi üks vana inimene, mehe vanatädi lahkus ja tal polnud lähedasi. Tal olid eestkostjad oma naabrid külast, kes tema hooldekodu ja rahaasjadega tegelesid ja pangas olid ka volitused neil, nii et kui said, siis said, seda meie ei tea rohkem. Aga peale seda oli võimalus tema asjad ära sorteerida, et muidu saadetakse prügimäele. Eks seal oli ka nii, et need naabrid olid enne seal juba aastaid ju elamises käinud ja ega tal mingit hubast ilusate asjadega elamist ei olnud. Aga meie mehega hakkasime sellest kinni, et soovime ikka enne üle vaadata selle nn kola. Seal oli tõesti segi ja must ka. Mu sooviks oli just näiteks albumid ja muu säärane kaasa viia. Ikkagi suguvõsa ajalugu ja fotod. Ja sel oligi mehe vanematest ja vanavanematest pilte, mida meil ei olnud. Ja kaasa võtsin ka vanad kaardid ja kirjad. Paberivärgi siis. Isegi kunagised aukirjad. Sekka mõni dokument või kviitung, kus müüs lamba või pulli, ostis jõusööta või kutsuti lõikuspeole jne .  Siberis oli ta olnud ehk viidud ja sealt tagasi tulnud, oli kirjavahetus oma sugulastega siberi ajast.  Ja tõin need ära. On kaks albumit ja kaks kingakarpi asjadega. Kuidagi palju oli viiekümnendate ja kuuekümnendate kaarte, nagu selliseid justkui joonistatud, mitte fotolilledega nagu hilisemad olid. Eriti ägedad on minu meelest näärikaardid. Eesti kunstnikest autoried on mitmeid ja on ilusad. Näiteks Silvia Väljal, L. Härm, M.Fuks, E. Lüüs. Nii ilusad on need. Nagu läbilõige ühe inimese elust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Hobinurk Kas hoiate postkaarte alles?