Esileht Pereelu ja suhted kas hooldaksite

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 100 )

Teema: kas hooldaksite

Postitas:
Kägu

kas hooldaksite oma elukaaslast, kes on saanud haiguse tagajärjel puude? mõistus on enam vähem korras, aga väljas liikumine on piiratud. talle peab süüa tooma, süüa tegema, maja korras hoidma, koristama, kasima, pesema..ja niimoodi igapäevaselt aastaid järjest.

mees pole 12 aasta jooksul olnud nõus abielluma. ühist kinnisvara ega ühiseid lapsi pole. hooldaja ega koristaja eest pole mees nõus maksma.

 

+8
-29
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasima? Masendav suhtlusstiil ja väljamõeldud jamps.

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

12 aastat olete koos elanud.
12 aastat näitab pühendumist ja nii mõtlegi, kas armastus on piisav sulle. Kui jah, siis tõesti, kui ei, siis nii.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sõltub suuresti sellest, kas armastan seda elukaaslast. Kas hoolin temast.

Kui tunded otsas, siis oleksin lahkunud juba enne kaaslase hooldusvajaduse tekkimist. Kui see mingil põhjusel tegemata jäi, siis kohe peale kaaslase haigestumist oleks eriti vale aeg lahkumiseks. Seega mõnda aega püüaksin ilmselt toeks ja abiks olla ja siis vaataks edasi.

Üldiselt väga huvitavalt sõnastatud küsimus. Teemat avamata mõtlesin, et juttu tuleb kauge sugulase või kurja ämma hooldamisest. Aga oma elukaaslane…

Pigem küsiks vastu, et “miks elad inimesega, kellest ei hooli?”

 

 

+32
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub olukorrast.  Jah ja ei. No kui see selline mees on olnud, kes autoroolis ainult kõvatas ja nüüd hooldamist nõuaks, siis sellise peaks neid uusi naisi ennast nüüd hooldama kutsuma. Kui m.na töötab, siis peaks iga päev ju uus hooldaja nagu naksti olemas olema. Ja seda kõike ilma rahata.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasima? Masendav suhtlusstiil ja väljamõeldud jamps.

Äkki hoopis mingi tööalane lugu, võetud päris elust.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasima? Masendav suhtlusstiil ja väljamõeldud jamps.

Äkki hoopis mingi tööalane lugu, võetud päris elust.

Sotsiaaltöötaja nagu?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sõltub suuresti sellest, kas armastan seda elukaaslast. Kas hoolin temast.

Kui tunded otsas, siis oleksin lahkunud juba enne kaaslase hooldusvajaduse tekkimist. Kui see mingil põhjusel tegemata jäi, siis kohe peale kaaslase haigestumist oleks eriti vale aeg lahkumiseks. Seega mõnda aega püüaksin ilmselt toeks ja abiks olla ja siis vaataks edasi.

Üldiselt väga huvitavalt sõnastatud küsimus. Teemat avamata mõtlesin, et juttu tuleb kauge sugulase või kurja ämma hooldamisest. Aga oma elukaaslane…

Pigem küsiks vastu, et “miks elad inimesega, kellest ei hooli?”

Täpselt minu mõtted.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

[/quote]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma seda meest ei armasta, siis laseks muidugi jalga. Tundub, et mees seda elukaaslast ka ei armasta, seega aus värk.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hooldaja ega koristaja eest pole mees nõus maksma.

Kuidas seda mõista? Tal pole ju valikut seda mitte teha, kui hooldajat ning koristajat vaja.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tegu on elukaaslasega, siis on see ju sinu maja ka, mida korras pead hoidma, endale teed ja tood ju ka süüa. Kui inimene elab eraldi ja tema hooldamiseks peab kuhugi minema, siis ei ole ju tegu elukaaslasega.

Elukaaslast hooldaksin. Kui tegu on endise elukaaslasega, siis oleneb olukorrast: miks lahku mindi, kui kaua aega tagasi, kas on ühiseid lapsi jne. Aga võimalusel aitaks kallist inimest ikka.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tegu on endise elukaaslasega, siis oleneb olukorrast: miks lahku mindi, kui kaua aega tagasi, kas on ühiseid lapsi jne. Aga võimalusel aitaks kallist inimest ikka.

Miks ma endist elukaaslast peaks heast peast hooldama, tekib küsimus? Kuidas ta on kallis inimene? Ilmselgelt eriti kallis pole, kui me lahku läksime.

+21
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas hooldaksite oma elukaaslast, kes on saanud haiguse tagajärjel puude? mõistus on enam vähem korras, aga väljas liikumine on piiratud. talle peab süüa tooma, süüa tegema, maja korras hoidma, koristama, kasima, pesema..ja niimoodi igapäevaselt aastaid järjest.

mees pole 12 aasta jooksul olnud nõus abielluma. ühist kinnisvara ega ühiseid lapsi pole. hooldaja ega koristaja eest pole mees nõus maksma.

Kui on kuhu minna ja tundeid pole, siis jätaks maha.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas hooldaksite oma elukaaslast, kes on saanud haiguse tagajärjel puude? mõistus on enam vähem korras, aga väljas liikumine on piiratud. talle peab süüa tooma, süüa tegema, maja korras hoidma, koristama, kasima, pesema..ja niimoodi igapäevaselt aastaid järjest.

mees pole 12 aasta jooksul olnud nõus abielluma. ühist kinnisvara ega ühiseid lapsi pole. hooldaja ega koristaja eest pole mees nõus maksma.

Ma päris samale küsimusele ei saa vastata, aga arvan, et jah. Kui juba nii loll olin, et 12 a sellise mehega elada. Mina olen abielus, aga käin harva, umbes kord kahe kuu jooksul oma endisel armukesel abiks. Mehe teadmisel muidugi. Kutsun teda armukeseks, kuigi see oli enne meie abielu ja mees oli/on abielus, seega olin hoopis mina armuke mitu aastat. Oma ametlik naine on juba nii väeti, et helistab mulle, kui mehel tõesti väga abi on vaja. Mõnikord ka juba see mees ise. Ta on nägemis- ja nüüd ka liikumispuudega. Siis sõidan Virumaalt Tartu taha vanale sõbrale appi. Ta ise enam tänaval ei käi, sotshooldaja küll toob kord nädalas poest kraami, aga teinekord ta näiteks kaotab tabletikarbi ära või ei saa akent kinni, siis hea meelega sõidan. Ajame paar tundi juttu, teen mingi söögi, pesen ta pead, toon midagi linnast poest, kütan ahju, kontrolin andurite patareisid, otsin mingid uued podcastid kuulamiseks, aitan ratastooli ja teeme õues ühe tiiru. Seega arvan, et mina aitaksin, aga harva. Igapäevaselt – teine asi. Mees, kes pole pidanud mind abiellumise väärilisekski. Kahtlane. Äärmise häda korral kindlasti, aga mitte igapäevaselt.

+15
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ühist kinnisvara pole, kas siis elad mehe majas ja pole endal kuskile minna, sellepärast üldse selline küsimus? Eks siis arvuta välja, kumb on kasulikum, kas ise korter üürida või osta või siis meest kantseldada.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei oleks nõus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene küsimus oleks, kas mehel on raha, et hooldaja ja koristaja eest maksta? Kui raha on, aga nõuab, et mina hooldaks, siis see mulle kindlasti ei sobiks. Kui raha ei ole, siis sõltub muudest teguritest.

Näiteks kui vana mees on ja kui vana mina. Kui mees oleks minust a 10 aastat vanem, siis kahtlen väga….Ja kas lapsi ei tahnud mees või ei tahtnud kumbki teist?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene küsimus oleks, kas mehel on raha, et hooldaja ja koristaja eest maksta? Kui raha on, aga nõuab, et mina hooldaks, siis see mulle kindlasti ei sobiks. Kui raha ei ole, siis sõltub muudest teguritest.

Näiteks kui vana mees on ja kui vana mina. Kui mees oleks minust a 10 aastat vanem, siis kahtlen väga….Ja kas lapsi ei tahnud mees või ei tahtnud kumbki teist?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui polnud nõus abielluma ja oma vara sulle kinkima, siis loomulikult ära hoolda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mees pole 12 aasta jooksul olnud nõus abielluma. ühist kinnisvara ega ühiseid lapsi pole. hooldaja ega koristaja eest pole mees nõus maksma.

Kui armastus just piiritu ei ole, siis mina ei oleks nõus hooldama meest, kes mind 12 ühise kooseluaasta jooksul ametlikult ära võtta ei tahtnud. Seda enam, et paistab ka ihnus olevat – koristajat-hooldajat palgata ei raatsi, kuid elukaaslaselt oma kasimist ja teenindamist eeldab.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks see abielu küsimus üldse tähtis siinkohal on? On tal üldse vara, mida pärida saaksid tulevikus?

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlen ausalt, ma ei hoolda kedagi, kui tean et ta ei parane

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlen ausalt, ma ei hoolda kedagi, kui tean et ta ei parane ajusurmast!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et nüüd saab haigele inimesele kätte maksta selle eest, et ei teinud abielu ettepanekut?

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema on hea näide sellest,mida tähendab tingimusteta armastus. Ilmselgelt ei ole kõnealuses kooselus sellega tegemist. Tundub, et teemaalgataja on oma peas otsuse teinud, aga südametunnistus veidi piinab et kuidas jätad haige inimese maha. Ma arvan, et mina läheksin ära, kui ma seda inimest ei armastaks,kuid enne otsiksin kellegi, kes käib teda aitamas. Isegi, kui mees sellega ei nõustu. Siinkohal meenub film 1+1.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas hooldaksite oma elukaaslast, kes on saanud haiguse tagajärjel puude? mõistus on enam vähem korras, aga väljas liikumine on piiratud. talle peab süüa tooma, süüa tegema, maja korras hoidma, koristama, kasima, pesema..ja niimoodi igapäevaselt aastaid järjest. mees pole 12 aasta jooksul olnud nõus abielluma. ühist kinnisvara ega ühiseid lapsi pole. hooldaja ega koristaja eest pole mees nõus maksma.

Hehe, keegi on saanud inspiratsiooni “mees ei ole nõus abielluma” teemast?

Mõtle nüüd loogiliselt, praegu on just see hetk, kus sul see “mees ei tahtnud abielluda” annab sulle tegelikult valikuvabaduse. Kui oleks abielus, oleks sul abikaasa hooldamise kohustus automaatselt! Praegu on sinu südametunnistuse asi, keegi ei saa kohustada lihtsalt kooselukaaslast kedagi hooldama. Aga kuna sa nii lihtsaid asju ei jaga ja vimm on aastatega kogunenud nagunii üle pea, (mis armastusest me räägime, armastav naine ei teeks sellist teemat,) siis arvatavasti sa lähed nagunii minema. Eks mõtle, kui palju tema sind 12a jooksul on aidanud ja toetanud-teinud-kasinud ja kui asi ikka väga miinuses on, et tema pole sinu heaks midagi teinud, no siis pole mõtet seda skaalat veel enam kreeni ajada.

 

 

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ühist kinnisvara ega ühiseid lapsi pole

See tähendab, et sina ei ela seal või elad, mehe majas praegu (ja 12a oled elanud)??

Ütled mehele, et näed, oleks naiseks võtnud, oleks ma pidanud nagunii sinu hooldajaks hakkama, aga kuna ei võtnud, olen vaba naine. Ja ise otsustan, kas oled olnud küllalt hea mees, et sind hooldama jääda. Üks võimalus on müüa maha mehe kinnisvara, osta väiksem korter ja selle raha eest saab teenuseid osta, + kov koduhooldusvõimalused ametlikult puudega inimesele.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub olukorrast. Jah ja ei. No kui see selline mees on olnud, kes autoroolis ainult kõvatas ja nüüd hooldamist nõuaks, siis sellise peaks neid uusi naisi ennast nüüd hooldama kutsuma. Kui m.na töötab, siis peaks iga päev ju uus hooldaja nagu naksti olemas olema. Ja seda kõike ilma rahata.

Täiesti ajuvaba kommentaar. Enda viha oma elukaaslase peale elad välja sellega või?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 100 )


Esileht Pereelu ja suhted kas hooldaksite