Esileht Pereelu ja suhted kas hooldaksite

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 100 )

Teema: kas hooldaksite

Postitas:
Kägu

Võimalus, et keegi norm sinuga 42selt abiellub? Väike.

Mine ära, OT.

Et siis eelmised 20 aastat ei ostnud kodu, ei saanud lapsi, ei abiellunud ja nüüd veel haige mees ka hooldada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naistega on ikka lihtne. Käi korra perbüroos, pane sõrmus sõrme ja terve ükejäänud elu keegi kokkab, koristab ja kraamib su sita.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keeruline küsimus. Kui tunded veel alles, siis hooldaks. Aga ei oleks mingil juhul nõus sellega, et elukaaslane keeldub professionaalse abi eest maksma. Teeks talle selgeks, et nagu enne nii ka nüüd oleme me kaks täiskasvanud eraldi inimest, kes juhuslikult elavad koos ja mul on vägagi õigus oma tööd edasi teha ja oma vabale ajale. Mis tähendaks, et suure osa ajast peaks ta niikuinii kodus omapead olema.

Lühidalt, ma ei lukustaks ennast ka abikaasa kõrvale koju rahata ja hobideta istuma, ammugi siis selle mehe kõrvale, kes pole vajalikuks pidanud abielluda. Ja kui see hooldusvajadus on tal suur, siis tema ainuke võimalus olekski abilisele maksta.

Muidugi aitaks kodu niimoodi ümber seada, et ta saab võimalikult palju ise hakkama, kui kaaslane ise ei taipa, juhataks ta kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja jutule, jne, jne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teeks talle selgeks, et nagu enne nii ka nüüd oleme me kaks täiskasvanud eraldi inimest, kes juhuslikult elavad koos

Hakata elukaaslasele rääkima, et see on kõigest 12 aastat täiesti juhuslikku kooselamist? Vau. Kumba sa nüüd lolliks pead, meest või naist? Või mõlemaid?

+5
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

kas hooldaksite oma elukaaslast, kes on saanud haiguse tagajärjel puude? mõistus on enam vähem korras, aga väljas liikumine on piiratud. talle peab süüa tooma, süüa tegema, maja korras hoidma, koristama, kasima, pesema..ja niimoodi igapäevaselt aastaid järjest.

mees pole 12 aasta jooksul olnud nõus abielluma. ühist kinnisvara ega ühiseid lapsi pole. hooldaja ega koristaja eest pole mees nõus maksma.

ei

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud ei ole abielus olleski nõus teise hooldajaks hakkama, mis siis veel vabaabielust rääkida.

ise ei abiellunudki sel põhjusel, et hiljem ei peaks mees hooldama. Lapsi meil pole. Vanemaid ja õdesid-vendasid ka mitte. Vanaduses saame siis riigi kulul hooldamist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mees ei või pidada vaikivaks kokkuleppeks, kui naine KAKSTEIST aastat on elanud koos. KAKSTEIST aastat on ta tulnud õhtul koju, voodis olnud, kokanud, mida iganes. KAKSTEIST aastat peaks olema piisav aeg, et tekiks õigustatud ootus – kui naine poleks rahul olnud vabaabieluga, oleks ta kas seds otsesõnu öelnud või lahkunud.

Jah, ongi vaikival kokkuleppel vabaabielu, aga mitte abielu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abielu on pühendumine ja leping, mida tuleb täita ka siis, kui ellu saabuvad suuremad raskused. Isegi armastus ei ole siinkohal nii oluline, lepingut tuleb täita. Kui mees ei ole pidanud vajalikuks või soovinud minuga sellist lepingut sõlmida, siis ei näeks ka põhjust mina selle lepingu kohaselt elada.

Ja sina siis pooldad 12 aasta elust kustutamist. Et võibki nii kulutada ühe peale või see moto parem hilja lahkuda kui mitte kunagi? Lausmasendav.

Mina pooldan abielu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll hooldaks, sest minumeelest elu on kaduv nähtus ja ka hooldamine on elu osa. Okei ma saan aru, et siis perekoolis on kõik naised oma suhetes pettunud, aga vahet ju ei olegi. Kõik saame vanaks ja mida siis elus teha? Üldiselt mina saan perekooli lugedes igapöev aru, et naisena sündida on õnnetus, sest kunagi ei võida.
p.s. kuna perekoolis see Huviline moor koguaeg peab teiste kirjutisi minu kirjutisteks, siis edaspidi ma alati kommenteeri oma nähtava nime alt. Las see pooletoobine huviline siis äkki saab ka aru, et peaks arstile pöörduma.

+3
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina pooldan abielu.

Ma sain sellest aru. Puust ja punaseks siis. Kas abiellumissooviga naine peaks ootama 12 aastat? Vastus on ei. Isegi viis tundub liialt palju.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pooldan abielu.

Ma sain sellest aru. Puust ja punaseks siis. Kas abiellumissooviga naine peaks ootama 12 aastat? Vastus on ei. Isegi viis tundub liialt palju.

Kui ei abiellu, siis naine ei saa ka õnnelik olla, st mees kellega ta koos elab, on lihtsalt kohatäide? Sa polegi siis võimeline kedagi tegelikult armastama ega hoolima, sulle loeb ainult sotsiaalne arvamus.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ei abiellu, siis naine ei saa ka õnnelik olla, st mees kellega ta koos elab, on lihtsalt kohatäide? Sa polegi siis võimeline kedagi tegelikult armastama ega hoolima, sulle loeb ainult sotsiaalne arvamus.

Sinu perekonnas pole abiellumine siis au sees olnud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pluss sa hetkel ei saanud aru, mida puust ja punaseks tähendab. See on pigem kivi naise kapsaaeda, kes soovis abielluda, aga võttis 12 aastat, et ettepanekut oodata. See ei ole ju ometi mehe probleem.
Kui mees joob viina ja naisele see ei sobi, siis naise ülesanne pole mitte meest muuta, vaid lõpetada suhe.
Kui naine on rasvane ja mehele ei meeldi paksud naised, siis tema ülesanne pole naist muuta, vaid lõpetada suhe.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kui suur see puue on. Ei ole võimeline väljas liikuma? Kas päris väljas või voodist väljas?  Kas koristamise ja kasimise jutt käib maja või mehe kohta?  Kas ta saaks päeval üksi üldse hakkama, või on vaja potitda, pesta ja sööta? Või on vaja sellist abi, millega annab oodata õhtuni-tuua söök, teha valmis, aidata pesus käimisega ja koristada kodu ning riided masinasse panna?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pooldan abielu.

Ma sain sellest aru. Puust ja punaseks siis. Kas abiellumissooviga naine peaks ootama 12 aastat? Vastus on ei. Isegi viis tundub liialt palju.

Kui ei abiellu, siis naine ei saa ka õnnelik olla, st mees kellega ta koos elab, on lihtsalt kohatäide? Sa polegi siis võimeline kedagi tegelikult armastama ega hoolima, sulle loeb ainult sotsiaalne arvamus.

Selle mehe jaoks on see naine, kellega ta abielluda ei taha, lihtsalt kohatäide. Pole ka tema võimeline armastama ega hoolima ja tead, kui see naine alguses armastas ja hooliski, siis 12 aastaga jõuab vastamata armastus ära kuluda küll, olgu abielus või mitte.
Lisaks see mehe jonn, et teemaalgataja juhtumis eeldab ta, et naine edaspidi tasuta hooldab ja kasib teda, mis ilmselt tähendab ka seda, et naisel pole õigust puhkusele ega vabale ajale.  Kas teemaalgataja palgatöôl tohib käia ja isiklikku raha teenida, millega kasvõi sukkpükse ja tampoone osta? Ei?
Kui see mees tagaks teemaalgatajale hoolduse eest ka ülalpidamise ning võimaldaks vaba aega (kui abivajadus ei ole tohutult suur) siis ilmselgelt seda teemat siin ei olekski.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb kuidas olid suhted enne mehe haigestumist ja milline on mees nüüd.
Kui enne olid suhted head ja armastavad (kuigi polnud abielu) ja ka nüüd mees on endiselt suurema osa ajast heas tujus, temaga saab vähemalt mõnusasti vestelda ja koos aega veeta, mõnikord ka väljas käia (isegi kui mees on ratastoolis) teeb tööd või teenib raha mingil muul moel ja teeb ning aitab ka koduses elus oma võimete piirides –  siis jääksin hooldama.

Kui aga suhted polnud kõige paremad juba enne haigestumist ja praegu on mees rahaliselt ülalpeetav, tige, kibestunud, enamiku ajast vait ja suhtleb vaid nõudmiste kaudu, ise koduses elus üldse ei osale ning solvub iga asja peale – ehk siis emotsionaalselt teda ka naise jaoks olemas pole ja füüsiliselt ka mitte – läheks lahku, sest milleks oma elu raisata sellise inimese peale?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui olukord on uus, siis on vist palju tahetud, et mees oleks röömsameelne ja tore vestluskaaslane. Teda end ka kindlasti masendab ta tervis ja abivajadus. Teine asi võiks olla rahas. Kas abistaja saaks tasuta või peab maksma. Teadupoolest on kõik elu järsult kallimaks muutunud ja nõuab kokkuhoidu igalt poolt. Kas puuderaha eest oleks üldse võimalik hooldajat võimaldada ilma nälga jätmata ja nii et arved saaks makstud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sina siis pooldad 12 aasta elust kustutamist. Et võibki nii kulutada ühe peale või see moto parem hilja lahkuda kui mitte kunagi? Lausmasendav.

Kui sa nii võtad, et see 12 aastat oli naise elust selle mehe peale niigi raisanud, miks seda aega VEEL pikendama peaks ja aastateks veel jääma mingiks tasuta hooldusõeks sellisele mehele, kes ka vabaabielus oli suht vilets mees? (oleks naine 100% oma suhtega ja mehega rahul, seda teemat ei kesisteeriks ju, seega on mehe tegematajätmised olnud küllalt suured).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt mina saan perekooli lugedes igapöev aru, et naisena sündida on õnnetus, sest kunagi ei võida.

Mida või kedagi peaks võitma?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt mina saan perekooli lugedes igapöev aru, et naisena sündida on õnnetus, sest kunagi ei võida

Mida sa oma meheks olemisega niiväga võitnud oled, OT, Perekooli Aasta Trolli tiitli?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sina siis pooldad 12 aasta elust kustutamist. Et võibki nii kulutada ühe peale või see moto parem hilja lahkuda kui mitte kunagi? Lausmasendav.

Kui sa nii võtad, et see 12 aastat oli naise elust selle mehe peale niigi raisanud, miks seda aega VEEL pikendama peaks ja aastateks veel jääma mingiks tasuta hooldusõeks sellisele mehele, kes ka vabaabielus oli suht vilets mees? (oleks naine 100% oma suhtega ja mehega rahul, seda teemat ei kesisteeriks ju, seega on mehe tegematajätmised olnud küllalt suured).

Jah, mõtlen. Selle nähtuse nimi on armastus ja armastus paraku peaks kestma ka invaliidi vastu. Pigem ei ole tähtis, mida mõtlen. Tähtis on, miks seal taga vimm on, kui nainw tahab lahku minna. Juriidiliselt ei seo karvanääpsugi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pooldan abielu.

Ma sain sellest aru. Puust ja punaseks siis. Kas abiellumissooviga naine peaks ootama 12 aastat? Vastus on ei. Isegi viis tundub liialt palju.

Miks ei? Siis ongi lihtsalt selline mittetäisväärtuslik kooselu, aga parem võib-olla selle naise jaoks kui mitte midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pooldan abielu.

Ma sain sellest aru. Puust ja punaseks siis. Kas abiellumissooviga naine peaks ootama 12 aastat? Vastus on ei. Isegi viis tundub liialt palju.

Miks ei? Siis ongi lihtsalt selline mittetäisväärtuslik kooselu, aga parem võib-olla selle naise jaoks kui mitte midagi.

Olla 12 aastat suhtes, kus oled naine, keda ei peeta abiellumisväärseks, on kuidagi parem? Millest see võiks küll parem olla. Eriti just kui ise tahaks abielluda. Kas tõesti oleks olnud halvem selle 12 aastaga proovida leida armastav mees kui elada pingetes ja asendajana.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas hooldaksite oma elukaaslast, kes on saanud haiguse tagajärjel puude? mõistus on enam vähem korras, aga väljas liikumine on piiratud. talle peab süüa tooma, süüa tegema, maja korras hoidma, koristama, kasima, pesema..ja niimoodi igapäevaselt aastaid järjest.

mees pole 12 aasta jooksul olnud nõus abielluma. ühist kinnisvara ega ühiseid lapsi pole. hooldaja ega koristaja eest pole mees nõus maksma.

Oleneb ju, kas on olnud mulle hea ja minust hooliv mees. Mina oma meest küll hooldaksin, kuigi see oleks mulle väga raske, sest kinnismaisuse kartus on üks peamiseid põhjuseid, miks ma mingil juhul ei ole nõus võtma koduloomi. Ma ei taha olla liikumisvabaduseta. Aga armastatud mees on armastatud mees. Samas nii palju, kui võimalik, peab ta siiski ise panustama. Kui lased inimesel päris laisaks minna, muudab see nii iseloomu viletsaks kui ka füüsise vaevused suurenevad. Inimene peab võimaluste piires end maksimaalselt liikuvana hoidma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naistega on ikka lihtne. Käi korra perbüroos, pane sõrmus sõrme ja terve ükejäänud elu keegi kokkab, koristab ja kraamib su sita.

Aga võib ka vastupidi minna – naine saab avariis viga ja mees vahetab mähkmeid ja teeb kõike muud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub olukorrast. Jah ja ei. No kui see selline mees on olnud, kes autoroolis ainult kõvatas ja nüüd hooldamist nõuaks, siis sellise peaks neid uusi naisi ennast nüüd hooldama kutsuma. Kui m.na töötab, siis peaks iga päev ju uus hooldaja nagu naksti olemas olema. Ja seda kõike ilma rahata.

Lugesid enne läbi ka, kui postitasid? Mitte muffigi ei saanud aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga võib ka vastupidi minna – naine saab avariis viga ja mees vahetab mähkmeid ja teeb kõike muud.

Mees seda mingil juhul ei tee, laseb jalga ja kogu moos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga võib ka vastupidi minna – naine saab avariis viga ja mees vahetab mähkmeid ja teeb kõike muud.

Mees seda mingil juhul ei tee, laseb jalga ja kogu moos.

Ainult et mehe puhul peetakse seda igati notmaalseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt mina saan perekooli lugedes igapöev aru, et naisena sündida on õnnetus, sest kunagi ei võida

Mida sa oma meheks olemisega niiväga võitnud oled, OT, Perekooli Aasta Trolli tiitli?

Ei kus sa sellega, ta ise arvab tähtsalt, et esindab siin meessoo arvamust. Tegelikkuses on see, naistele läheb korda ikka sellise mehe arvamus, kelle arvamusavaldused on asjalikud ja kes on austusväärne, mitte iga suvalise alt kolmeharalise arvamus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naistega on ikka lihtne. Käi korra perbüroos, pane sõrmus sõrme ja terve ükejäänud elu keegi kokkab, koristab ja kraamib su sita.

Aga võib ka vastupidi minna – naine saab avariis viga ja mees vahetab mähkmeid ja teeb kõike muud.

On fakt, et kui abikaasa saab püsiva tervisekahjustuse/diagnoositakse vähk/invaliidistub, siis mehed jätavad oma haige naise 6X suurema tõenäosusega maha kui naine oma invaliidistunud mehe. Niiet räägi edasi, kuidas mees mähkmeid vahetab ja vannitab… seda teevad väga vähesed mehed. Ja vast ka ainult sellised, kes oma naiste siiralt armastavad.

Üksikud näited: https://www.today.com/health/health/illness-divorce-risk-rcna24083

https://www.nytimes.com/2019/12/05/opinion/my-husband-wasnt-my-savior-i-am.html

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 100 )


Esileht Pereelu ja suhted kas hooldaksite