Esileht Ilu ja tervis Kas hormoon spiraal aitab ka halva tuju vastu? :)

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kas hormoon spiraal aitab ka halva tuju vastu? :)

Postitas:

Kas olete märganud, et aitab ka päevade ajal esineva tigeduse vastu.
Ma paneks kohe, kui teaks, et selle vastu aitab.
Mind tõsiselt häirivad need tigeduse hood, mis mulle enne peale tulevad. Täiesti nagu \”lambist\”.
Ebameeldiv värk.
See ei ole tõsine tervisemure ja mõnele tundub kindlasti tobe, aga minu jaoks on see tegelikult naljast kaugel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need päevade aegsed tigeduse hood on normaalsed, sest on looduslikust valikust ja evolutsioonist tekkinud. Need naised, kellel on selline nähtus olnud, on tigedusega suutnud enda juurest eemale peletada selle partneri, kes ei suutnud neid viljastada ja vabastanud koha uuele üritajale. See tähendab, et kuupuhastuse ajal tigetsejad on saanud keskmiselt statistiliselt rohkem lapsi ja seega on see omadus eelistatult edasi kandunud järgnevatesse põlvkondadesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Premenstruaalne sündroom on tingitud hormonaalsetest muutustest. Kui pole muutust hormoonides, siis ei tohiks ka tuju muutuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui horm.tablette kasutasin, siis olin nagu nõid. Iga päev karjusin pereliikmete peale. Tegelikult olen oma loomult väga rahulik ja tasakaalukas inimene ning lausa vihkan ebastabiilseid ja närvilisi inimesi.

Kuna hormoonspiraal on ka hormonaalne vahend, siis on võimalik, et ka see tekitab selliseid kõikuvaid meeleolumuutuseid, mitte ei võta ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 18:48; 14.03 21:11; 15.03 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui horm.tablette kasutasin, siis olin nagu nõid. Iga päev karjusin pereliikmete peale. Tegelikult olen oma loomult väga rahulik ja tasakaalukas inimene ning lausa vihkan ebastabiilseid ja närvilisi inimesi.

Kuna hormoonspiraal on ka hormonaalne vahend, siis on võimalik, et ka see tekitab selliseid kõikuvaid meeleolumuutuseid, mitte ei võta ära.[/tsitaat]

Kas proovisid erinevaid tablette? Sest minul näiteks oli nii, et \”loomulike\” päevade ajal olin keskmisest ärrituvam küll. Kahtede kasutatud tablettidega seda probleemi polnud, olin sama rahulik kui tavaliselt, samas ühetede tablettidega, mida lühiajaliselt võtsin, olin maale tulnud saatan. Niisiis peab lihtsalt proovima, ühele sobib üks, teisele teine vahend.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas proovisid erinevaid tablette? Sest minul näiteks oli nii, et \”loomulike\” päevade ajal olin keskmisest ärrituvam küll. Kahtede kasutatud tablettidega seda probleemi polnud, olin sama rahulik kui tavaliselt, samas ühetede tablettidega, mida lühiajaliselt võtsin, olin maale tulnud saatan. Niisiis peab lihtsalt proovima, ühele sobib üks, teisele teine vahend. [/tsitaat]Nojah, ma tegelikult ei rääkinud päevade ajal ärritunud olemisest, vaid sellest, et horm.pillid põhjustasid mul igapäevaselt ülitugevat ärritust, iga päev, olenemata sellest, kas olid päevad või mitte. Tavaliselt oli mingi kindel kellaaeg päevas, kus ma lihtsalt hüsteeritsesin ja ei suutnud oma emotsioone kontrollida. Oma peas suutsin ennast kõrvalt näha, aga ma ei saanud enda tuju ja käitumist ise mõjutada. See toimus minu tahtest allumatult. Algul isegi imestasin, miks see juhtub iga päev enam vähem samal kellaajal. Siis sain aru, et kuna pille võtsin ka iga päev kindlal kellaajal, siis järelikult saabus sellel momendil pillide mõju haripunkt. Tri-regol oli pillide nimi.
Vist aastake-paar kasutasin pille ja kuna tujuhood olid vaid üks kõrvalnähe paljudest, siis loobusin horm.vahenditest igaveseks.
Ma ei ole katsejänes, et hakaksin erinevaid katsetama. Iga erineva margi nn. harjumise aeg on vähemalt 3 kuud ja see tähendaks kuude pikkus väga halba enesetunnet. Ei tänan, mulle pole seda vaja! Lisaks veel horm.vahendite kaudsed mõjud, mis avalduvad ehk alles aastate pärast.

Nüüd olen aastaid ilma hormonaalsete vahenditeta olnud, aga tuleb tunnistada, et olen siiski suhteliselt hormoontundlik inimene, sest põen päris tugevat PMSi. Aga vähemalt paar nädalat kuus tunnen ennast nii enam vähem normaalselt. Seegi hea!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 18:48; 14.03 21:11; 15.03 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Apteegis on olemas käsimüügis rohud, mis leevendavad PMSi. Küsi apteekri käest. Mina läksin väga tihti endast välja ja nutsin, saamatuse tunne oli alati enne päevi. Tegin ühe kuuri ära ja teine inimene.!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Apteegis on olemas käsimüügis rohud, mis leevendavad PMSi. Küsi apteekri käest. Mina läksin väga tihti endast välja ja nutsin, saamatuse tunne oli alati enne päevi. Tegin ühe kuuri ära ja teine inimene.!!![/tsitaat]Jah, ka minul on praegu mungapipra kuur pooleli. Minule see kuigi palju ei mõju. On ainult üks, väga selge ja arusaadav mõju – täielik seksiisu puudumine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 18:48; 14.03 21:11; 15.03 21:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Kas hormoon spiraal aitab ka halva tuju vastu? :)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.