Esileht Imetamine kas imetamise ajal võib pähkleid süüa?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: kas imetamise ajal võib pähkleid süüa?

Postitas:

kas imetamise ajal võib pähkleid süüa? laps hetkel 6-kuune. olen ikka aeg-ajalt pähkleid söönud, sest need on kasulikud ja maitsevad mulle. tuttav nüüd ütles, et imetamise ajal ei tohi kindlasti pähleid süüa, sest põhjustab lapsel allergiat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kui laps on allergiline pähklitele, siis ei või süüa. Kui ei ole märganud lapsel allergia tunnuseid (lisaks lööbele võib allergia nii väiksel lapsel põhjustada muutusi seedetegevuses, gaase, rahutust), siis võid rahus pähkleid süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm last niimoodi ära imetanud, et igapäevaselt söön pähkleid. Hetkel imetan neljandat. Loomulikult võib. Kui lapsel esineb allergiatunnuseid, siis lõpetada. Niisama pole mõtet end piirata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

need on aegunud direktiivid, et peaks vältima allergeene raseduse ja imetamise ajal. nüüdseks on leitud, et see on vastupidi, mõõdukas koguses, aeg-ajalt levinud allergeenide allikate tarbimine pigem vähendab ja ennetab allergiate teket. nagu ka lisatoidu puhul, et peab kindlasti edasi lükkama teatud aineid, ka see info on viimaste aastate jooksul uuenenud.
teine lugu on konkreetsete allergiate varasema esinemisega peres, sel juhul tuleb konsulteerida spetsialistiga. ja muidugi kui lapsel ilmneb allergiline reaktsioon, kogu menüü ükshaaval üle vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka kuulnud, et imetamise ajal on emal just hea mugida kõikvõimalikke potentsiaalseid allergeene – pähkleid, lehmapiima, muna, nisutoooteid, mida iganes. See pigem ennetab lapsel allergiate teket sel ajal, kui laps juba ise peab tahket toitu sööma hakkama.

Ainult juhul, kui tõesti rinnapiimal oleval lapsel ilmnevad mingid allergianähud, tuleb emal hakata kahtlustama, ega mingi tema söödav toit lapsele halvasti ei mõju. Kui aga laps on terve ja rõõmus, allergianähte pole – siis poel mitte mingit põhjust emal igaks juhuks midagi vältida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ag akas tekitas siis allergiat?

allergia lapsel ka son või ei ole. See ei “teki”, st kui lapsel on aallergia, siis allergeeniga kokkupuutel allergia avaldub. Aga allergia on tal juba varasemast oilemas siis nagunii 😀 Küll aga võib allergiast nö välja kasvada, mida tihti just beebi-ea allergiate ja toidutalumatustega juhtub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Imetamine kas imetamise ajal võib pähkleid süüa?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.