Esileht Imetamine Kas imetav ema võib süüa…

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas imetav ema võib süüa…

Postitas:

kuivatatud puuvilju.
Näiteks kuivatatud datleid,rosinaid ja banaane.
Värskest peast pole eriti soovitatav.Ega need kuivatatudgaase tekita?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid süüa kõike, seni kuni pole selge, et just teatud asi Sinu beebil gaase või allergiat tekitab.
Ma olen söönud kõike, mida hing ihanud on ja sellest olenemata pole mu neljast lapsest mitte ühelgi gaasivalusid, ega allergiaid olnud. See \”pole soovitav\” unusta ja katseta. Head isu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on jällegi selline tunne, et ükskõik mida ma söön kõik tekitab gaase. vahepeal istusin ainult tatrapudrupeal – ja ikka…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina söön ka värskeid puuvilju. Läbi katsetatud: mandariin, pirn, banaan, viinamari, kiivi. Ükski neist ei tekitanud midagi. Ühel päeval sõin isegi pool õuna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest see, et ema toitumine gaase tekitab on täielik bullshit, sest peale sünnitust hakkasin ma sööma ainult vee peal keedetud putru ja kala, sest hirm gaaside ees oli meeletu, aga näete ikka lapsel olid hullumeelsed gaasid, siis lõin käega ja hakkasin sööma KÕIKE ja lapsel on kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu meelest see, et ema toitumine gaase tekitab on täielik bullshit, sest peale sünnitust hakkasin ma sööma ainult vee peal keedetud putru ja kala, sest hirm gaaside ees oli meeletu, aga näete ikka lapsel olid hullumeelsed gaasid, siis lõin käega ja hakkasin sööma KÕIKE ja lapsel on kõik korras.[/tsitaat]
Jah, ka äärmuslik ema toidulaua piiramine võib tekitada lapsel gaase.
Aga selle, et arvamus nagu ema toitumine gaase tekitab bullshit oleks, lükkasid Sa ise just oma kirjeldusega ümber.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imetava ema toit loomulikult mõjutab lapse seedimist. Aga võti on enamasti see, et tuleb süüa sedasama, mida alati. Laps on kõhusoleku ajal ema menüüga ära harjunud ja enamasti talub seda hästi.

Kui ikkagi tekivad probleemid, siis rõõsk piim-koor ja maiustused on esimesed kahtlusalused. Edasi kõik muud piimatooted.

Värsked aed- ja puuviljad peaks menüüs kindlasti olema. Sealt saab vitamiine ja ensüüme. Väga vajalikud nii emale kui ka lapse jaoks täisväärtusliku rinnapiima tootmiseks. Kui mingi konkreetne vili ei sobi, siis selle võib tõesti välja jätta. Aga vaevalt, et kogu aed- ja puuvili kurjast on.

Kuivatatud puuvilja juures tasub tähele panna, et nt kuivatatud ananass on tugevasti suhkrustatud. Seega pigem on see maiustus. Lisaks on ananassitükid värvainetega töödeldud (selgus, et minu laps ei kannatanud värvained läbi rp ja lõi punniliseks). Aga rosinaid jm, milles suhkrut pole, võib küll vabalt süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan ka,et ega ema toit eriti ei mõjuta. Mina söön ka kõike ja eriti suur isu on maapähklite järele, söön lausa 200g päevas või isegi rohkem(tean,et enda kaalule teen karuteene). Lapsel pole gaase, isegi mitte natuke:) Mul on ilmselt vedanud:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gaasivalud ehk koolikud
Niiviisi nimetatakse lapse sellist seisundit, kus ta alates kolmandast elunädalast on iga päev või vähemalt
4–5 päeva nädalas, umbes samal kellaajal, teatud tunnid rahutu ja nutab ning teda on väga raske või isegi
võimatu tavaliste võtetega rahustada. Lapse käitumisest, hädakisast ning viisist, kuidas ta jalgu kõhule tõmbab
ja seejärel sirutab, on selge, et last vaevavad kõhuvalud. Kõhuvalude põhjuseks on soolespasm ja selle
tagajärjel tekkinud sooleseina venitus sinna kogunenud gaasimullide tõttu.
Ometi ei ole põhjus ema ega lapse toidus, vaid soolespasmides, mille teke on seotud sünnijärgse stressi ja
emakavälise keskkonnaga kohanemisega. Seetõttu mööduvad gaasivalud tavaliselt iseenesest umbes 3 kuu
vanuses, kui imik on harjunud väliskeskkonnast tulevate stiimulitega, tema närvisüsteem on muutunud
tugevamaks ning tal ei teki enam üleväsimust.
Regulaarsete gaasivalude korral aitab kõik, mis vähendab lapse igapäevast stressi – mis tahes füüsiline lähedus,
silitamine, masseerimine, süles ja kaisus hoidmine, kiigutamine, soojus, veeprotseduurid ja ennekõike
imetamine. Rinnalastel on vähem koolikuid.
Kui imik on rahutu ainult aeg-ajalt mõnel päeval või ööl, siis võib põhjus olla küll toidus, mida ema eelmisel
päeval sõi. Laste tundlikkus on aga väga erinev ning võimatu on anda emadele ühesuguseid soovitusi. Paljud
emad võivad süüa kõike ilma, et see lapsele mõjuks ning paljudel emadel on 2–3 toiduainet, mille tarvitamisega
peavad nad olema imetamise ajal ettevaatlikud. Need paar toiduainet on aga igal emal erinevad
ning seetõttu tuleb need välja selgitada jälgides lapse reaktsioone. Sagedamini on need sellised toidud, mille
seedimine ka emal endal on problemaatiline ja vaevusi tekitav. Lihtsalt igaks juhuks suurt osa toiduainetest
ema menüüst välja jätta ei ole otstarbekas, kuna tema vitamiinide ja mineraalainete vajadus on niigi suurem
kui tavaliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Imetamine Kas imetav ema võib süüa…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.