Esileht Ilu ja tervis Kas inetu lipoom või suur arm?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kas inetu lipoom või suur arm?

Postitas:
Kägu

Mul on seljal lipoom, mis on aastatega suureks läinud.
Umbes 11 cm läbimõõduga suur muhk on. Otseselt veel ei sega, kuigi rinnahoidja pael läheb sealt täpselt üle ja vahel see pigistab. Ise olen väga sale ja seda rohkem see mügarik paistab silma.
Käisin paar aastat tagasi kirurgile näitamas ja ta ütles, et kui ei sega, siis pole vaja operatsiooni teha, kuna sellest jääb pikk arm ja lipoom võib tagasi tulla.
Viimasel ajal on see mind ennast väga häirima hakanud, kuna suvel lahtisemate riietega on see suur muhk ikka väga inetu.
Nüüd mõtlengi, et kas minna ikkagi opile – siis muidugi armi tõttu halb selili magada mingi aeg.
Samas äkki on arm vähem inetu kui see kobarmügarik seljal…

Kes on lipoomi oppinud- jagage kogemust, kas arm paranes kaua ja kas on siis lipoom tagasi tulnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma valiksin armi. Mügarik on koledam.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen valinud lipoomi alles jätmise. Mul on ka üsna suur (vist suurem veidi kui sul) ja rinnahoidja ääre all, aga ühe külje peal, mis teeb selle vägagi silmatorkavaks. Mina aga ei soovi minna opile lihtsalt ilu pärast. Igasuguseid asju võib ju viltu minna, narkoos on ikkagi ohtlik asi. Muidugi on küsimus ka su vanuses ja ootustes elule – kui oled veel noor, siis on välimus olulisem. Mina tegin oma valiku 45-selt ja sellest on nüüd juba peaaegu 10 aastat möödas, mul pole mingit olulist põhjust seda sealt eemaldama hakata.

Võta kaalus juurde, varjab ära 🙂 Mul oli nii, et märkasingi lipoomi alles siis, kui olin 15 kg kaalust alla saanud. Enne polnud üldse näha.

+2
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valiksin armi. Mul on igasugu arme, ka näos ja üldse ei häiri.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Armi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal juhul arm. Armile saab jumestuskreemi peale panna, armi saab laseriga töödelda, saab praktiliselt märkamatuks, mügarik on ja jääb.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele lisan veel, et armi teket saab ennetada. Kaks reeglit. Pärast õmbluste eemaldamist tuleb umbes 2 kuud kanda silikoonist armiplaastrit, mis armi silub ja punetuse maha võtab Lõikuse järel ei tohi sellele piirkonnale 6 kuud päikest lasta. Kui arm päevitub UV-kiirguse toimel, siis ta enam heledaks ei lähe. Päikese vastu on kaks võimalust. Kas teed opi sügisel, kui palja seljaga enam ei käi ja solaariumisse ka ei lähe või katad armi 6 kuud plaastriga.

Aga isegi kole arm on ilusam kui lipoom on minu arvamus.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et võiksid konsulteerida kas ilukirurgi või mõne targema kirurgiga. Võimalik, et su lipoomi saab siiski ka väiksema armiga tühjaks lasta (päris nõelaga tühjaks tõmmata vast mitte, nagu tsüstiga tehakse, aga siiski).

https://www.confido.ee/laserravi/muud-teenused/lipoomi-eemaldamine/

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valiksin armi. Seljal ise seda ei näe ning paranedes armikreeme, armiplaastreid või vajadusel hiljem ka laserravi tehes saab olukorda ka parandada. Mügarik seljal paistab palju rohkem silma ning mind häiriks kindlasti rohkem see, kui selle tõttu midagi pigistab või on ebamugav olla.

Igasuguseid asju võib ju viltu minna, narkoos on ikkagi ohtlik asi.

Igasuguseid asju võib tõesti viltu minna, ega garantiid ei ole mitte millegagi siin elus.

Aga lipoomi puhul tehakse ikka kohalik tuimestus.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellist asja tehakse kohaliku tuimestusega, ei hakka keegi pisilõikuse pärast sind üldnarkoosi panema.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui mees sind tagant võtab ja vaatab mingi mügarik vastu, võeh

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eelistaks ka armi aga kindlasti soovitan ka silikon plaastreid, teevad isegi vana armi veidi siledamaks.

Kui arm väga häirib, lase tattoo peale teha. Kui ikka midagi häirib, tuleb sellega tegeleda, mitte olukorraga leppida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli tagumiku peal ja ei tulnud pärast eemaldamist tagasi, kuigi arst selle eest hoiatas. Arm oli nähtav paar esimest aastat, aga hiljuti just avastasin, et on peaaegu täiesti ära kadunud praeguseks. Isegi ise ei leia enam lihtsasti üles, teised ei paneks iial tähele.

See on tõsi, et armkude päevitub esimese poolaasta jooksul nii, et hiljem enam heledaks ei lähegi, seda tasub kõikide armide puhul silmas pidada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga lipoomi puhul tehakse ikka kohalik tuimestus.

Sellist asja tehakse kohaliku tuimestusega, ei hakka keegi pisilõikuse pärast sind üldnarkoosi panema.

Vaatasite ikka suurust ka? 11 cm? See ei ole mingi pisilõikus. Suuremaid lipoome lõigatakse ka üldnarkoosis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina aga ei soovi minna opile lihtsalt ilu pärast. Igasuguseid asju võib ju viltu minna, narkoos on ikkagi ohtlik asi.

Mis narkoosi? Teiesugustest on TLC-s iganädalane saade-Dr. Pimple Popper. Narkoosis ei ole seal eales kedagi lõigatud. Mõni lipoom on samasuur kui pea. Ja mõni teine osutub hoopis tsüstiks. Arvasin, et ainult Ameerikas, kus ravikindlustusega on pahasti, on inimestel sellised mured, et elavad aastaid sellega mitte midagi tegemata. Loomulikult arm, mitte lipoom.

 

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult valiksin armi. Ma olen üldse selline imelik inimene, et mind armid ei häiri, ei enda ega teiste omad (olen naine). Mingi jube punn seljal, mis moonutab ja pealegi hõõrub vastu rinnahoidjat – jube.

Siin keegi kandis ennast 45-selt maha ja veedab  suure lipoomiga oma ‘helgeid vanaduspäevi’ – no las ta olla pealegi.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina valiksin vist armi, sest mul tavaliselt paranevad armid päris hästi ja ei jää ilmselt häirima.

Mul on ka lipoom, aga õnneks väike veel ja ei sega. Olnud on see juba 5+ aastat ja kui samas tempos kasvab, polegi vaja lõigata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi valiks armi. Mul lõigati terve laps kõhust välja ja seda armiga pole peaaegu nähagi ammu-ammu enam… Ega mingi kiskja sind puruks rebima ei hakka, ikka skalpelliga peentöö ju 🙂

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellist asja tehakse kohaliku tuimestusega, ei hakka keegi pisilõikuse pärast sind üldnarkoosi panema.

See oleneb ikka lipoomist ka. Nn “jalaga” moodustised saab kohaliku tuimestusega lihtsalt eemaldada, kuid kudede vahele kasvanud lipoomid lõigatakse narkoosi all. Minul oli just viimane variant ja see selgus alles lahti lõigates. Üle poole tunni piinlemist opilaual, kuigi tuimestust süstiti pidevalt juurde, kui valus oli. Poole opi peal kirurg küsis, et läheks narkoosile üle, aga paraku olin hommikul kohvi joonud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellist asja tehakse kohaliku tuimestusega, ei hakka keegi pisilõikuse pärast sind üldnarkoosi panema.

See oleneb ikka lipoomist ka. Nn “jalaga” moodustised saab kohaliku tuimestusega lihtsalt eemaldada, kuid kudede vahele kasvanud lipoomid lõigatakse narkoosi all. Minul oli just viimane variant ja see selgus alles lahti lõigates. Üle poole tunni piinlemist opilaual, kuigi tuimestust süstiti pidevalt juurde, kui valus oli. Poole opi peal kirurg küsis, et läheks narkoosile üle, aga paraku olin hommikul kohvi joonud.

Appi, kui õudne – mis siis edasi sai?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli kunagi seljal külje pool suur lipoom. Käe suurune – umbes 10×15 cm. 17. aastat tagasi lõigati ära kohaliku tuimestusega. Tänaseks on väike paari cm suurune arm rinnahoidja all.

See muhk oli inetu ja enesetunnet häiriv. Tagasi pole tulnud. Küll on mul teise. veidi varjatumal kohal lipoom (palju väiksem), aga häirib. Plaanin lasta opereerida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellist asja tehakse kohaliku tuimestusega, ei hakka keegi pisilõikuse pärast sind üldnarkoosi panema.

See oleneb ikka lipoomist ka. Nn “jalaga” moodustised saab kohaliku tuimestusega lihtsalt eemaldada, kuid kudede vahele kasvanud lipoomid lõigatakse narkoosi all. Minul oli just viimane variant ja see selgus alles lahti lõigates. Üle poole tunni piinlemist opilaual, kuigi tuimestust süstiti pidevalt juurde, kui valus oli. Poole opi peal kirurg küsis, et läheks narkoosile üle, aga paraku olin hommikul kohvi joonud.

Appi, kui õudne – mis siis edasi sai?

Kannatasin ikka lõpuni ära.
Kuna tegu oli ebatüüpilise lipoomiga, siis saadeti igaks juhuks laborisse ka, proov oli korras. 5 aastat on möödas, tagasi pole tulnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehel eemaldati selja pealt, üsna suur oli – nagu küür juba (aastaid kasvanud). Tehti kohalik tuimestus. Pärast õmblemist ei vajanudki. Koht oli algul märgatav, kuid nüüdseks (suvel saab aasta eemaldamisest) pole enam midagi näha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehel eemaldati selja pealt, üsna suur oli – nagu küür juba (aastaid kasvanud). Tehti kohalik tuimestus. Pärast õmblemist ei vajanudki.

Mismoodi see olla saab, et suure asja eemaldamisel õmblemist vaja pole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehel eemaldati selja pealt, üsna suur oli – nagu küür juba (aastaid kasvanud). Tehti kohalik tuimestus. Pärast õmblemist ei vajanudki.

Mismoodi see olla saab, et suure asja eemaldamisel õmblemist vaja pole?

Ei tea, kuidas seda tehti (ise kõrval ei seisnud), aga hiljem vahetasin mehel selja peal plaastrit ja näha oli auk. Augule kasvas kärn peale (tuli hiljem ära). Mingeid õmblusi küll ei näinud (või tehti nahasisene õmblus), hiljem niite ka välja ei tulnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läheksin lõikusele. Keda see arm ikka häirib, aga mügar seljal, mis tegelikult endale riiete all tunda annab, on tunduvalt hullem. Pealegi võib see aja jooksul ju suureneda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehel eemaldati selja pealt, üsna suur oli – nagu küür juba (aastaid kasvanud). Tehti kohalik tuimestus. Pärast õmblemist ei vajanudki.

Mismoodi see olla saab, et suure asja eemaldamisel õmblemist vaja pole?

Kui lipoom ei ole kapseldunud, siis saab selle väikesest avast nagu vistriku tühjaks pigistada. Kui aga on kapeldunud, siis on vaja suuremat ava ja skalpelliga ka sealt seestpoolt liited lahti teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina valiks ka armi, eriti selja peal. Seal täitsa suva, mügarik ikka inetum.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Ilu ja tervis Kas inetu lipoom või suur arm?