Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas inimesed ei lähe kokkuhoiuga liiale?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 130 )

Teema: kas inimesed ei lähe kokkuhoiuga liiale?

Postitas:
Kägu

mul ei ole kokkuhoiu vastu midagi. täiesti mõistlik on kaaluda, kust tasuks raha säästa ja kus võib veidi priisata. aga kohati minnakse teemaga ikka täiesti üle võlli. inimesed loevad tõsimeeli sente, justkui see isegi pikemas perspektiivis annaks mingit tuntavat efekti. kokku hoitakse toidult, kultuuriüritustelt, reisidelt, sisuliselt kõigelt – endale ei lubata ei autot, ei uusi jalanõusid, ei teatrit ega ajakirju. moeasjaks on saanud kiitlemine, kes vähem kulutab ja rohkem raha sukasäärde kogub. ma tahaks alati küsida, et aga millal te inimesed elama hakkate? ma saan aru, kui tegemist on puruvaese inimesega, tema peab tõesti kalkuleerima igat pidi, et oma vähesega välja tulla. kui aga normaalse sissetulekuga inimene ei käi kunagi kinos ega kontserdil, ei söö iialgi väljas, ei raatsi kulutada juuksurile, mitte midagi ei raatsi – mis elu see selline on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mul ei ole kokkuhoiu vastu midagi. täiesti mõistlik on kaaluda, kust tasuks raha säästa ja kus võib veidi priisata. aga kohati minnakse teemaga ikka täiesti üle võlli. inimesed loevad tõsimeeli sente, justkui see isegi pikemas perspektiivis annaks mingit tuntavat efekti. kokku hoitakse toidult, kultuuriüritustelt, reisidelt, sisuliselt kõigelt – endale ei lubata ei autot, ei uusi jalanõusid, ei teatrit ega ajakirju. moeasjaks on saanud kiitlemine, kes vähem kulutab ja rohkem raha sukasäärde kogub. ma tahaks alati küsida, et aga millal te inimesed elama hakkate? ma saan aru, kui tegemist on puruvaese inimesega, tema peab tõesti kalkuleerima igat pidi, et oma vähesega välja tulla. kui aga normaalse sissetulekuga inimene ei käi kunagi kinos ega kontserdil, ei söö iialgi väljas, ei raatsi kulutada juuksurile, mitte midagi ei raatsi – mis elu see selline on?

Mõtlen täpselt sama. Ise elan küll nii mõnusasti kui annab. Käin hooldustes, kosmeetiku juures, tellin ajakirju, sõidan autoga, söögi pealt ei oska ammugi kokku hoida. Ma elan ju ainult korra!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Igaühele oma, kui sind teeb kulutamine õnnelikuks, siis lase käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei ütleks, et raha kulutamine iseenesest teeb mind õnnelikuks. ei, ikka need teenused ja tooted, mis ma selle eest saan, tõstavad mu elukvaliteeti. sama palju asju on muidugi võimalik saada ka tasuta: saun, jalutamine, seenelkäik, seks 🙂 üks õhtu üks, teine õhtu teine – ma ei oska kuidagi ühte teisele, näiteks näohooldust saunale eelistada. kõiki neid asju on täisväärtuslikuks eluks vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma elan ju ainult korra!

Mina elan 2 korda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kõige rohkem teeb viha see riigipoolne kokkuhoiupoliitika .ogu ülejäänud EU elab rõõmsalt võlgu ja meie muutkui “kogume reserve”! Mis sellest selles ühises katlas mõtet on .Toetame Kreeklaseid ,nüüd hakkame Itaaliat toetama kes hakkab oma alla 800 euri teenivatele kodanikele “palka ” maksma! jne jne !

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igaühele oma, kui sind teeb kulutamine õnnelikuks, siis lase käia.

Ma ei loeks seda kulutamiseks. Kulutamine oleks kui veaksin hunnikutes odavaid hilpe koju vms. Kosmeetik hooldab mu näonahk ja see on nagu investeering iseendasse. Sama on juuksurile jne. Auto hoiab aega kokku, ajakirjade lugemine avardab silmaringi jne. Ma ei oska selliseid asju kulutamise alla paigutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga milleks mulle reis kui mulle meeldib oma kodumaal metsades ja rabades seigelda!? Aga milleks mulle ajakirjad kui mul pole neid aega lugeda ja internetis näeb nii või naa kõik ära!? Aga milleks mulle kino kui ma saan kodus ka väga hästi oma filme vaadata!? Aga milleks mulle väljas söömised kui ma armastan kokata ja oma aias saan süüa iga kell!?
Sa ei peagi teisi inimesi mõistma 😉

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga milleks mulle väljas söömised kui ma armastan kokata ja oma aias saan süüa iga kell!?

Mida sa seal kokkad, kui sa korralikku toorainet osta ei raatsi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga milleks mulle väljas söömised kui ma armastan kokata ja oma aias saan süüa iga kell!?

Ma kasvatan ise köögiviljad-puuviljad jne, miks peab lisaks poest ostma seda mida saab ise kasvatda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks see ole prioriteetide küsimus. Ma pole kindel, kas tunnen mõnda igakülgselt koonrit inimest.

Mina näiteks ei ole elus näohoolduses käinud, maniküüris ainult kord – pulmapäevaks, juukseid lõikan ise, viimati käisin juuksuris oma 15 aastat tagasi jne. Mulle pole need asjad olulised, ma ei tunne ennast kuidagi paremini, kui keegi teine mu pead peseb nagu juuksuris. Silmi unustan enamasti värvida, värvilist huulepulka pole isegi mitte proovinud kunagi. Riideid on imevähe.

Kinos ei käi, vaatan kodus. Kino on mulle raiskamine.

Samas võin ma rahumeeli 100 eurot üksi heas restoranis magama panna. Või osta 200+ eurose viski laupäevaks mehega nautida. Viimati näiteks ostsin 700 euro eest kootud sokke. Vanamemm meeldis ja kui, siis juba ostsin palju.

Mees mul käivitab nõudepesumasinat ainult öise elektri ajal ja keeldub ära viskamast alukaid, milles juba õmbluses auk. Vana saunalina lõikab ta hoolikalt väiksemaks, et “oleks ikka kaltsu võtta, kui midagi köögis maha läheb”. Vanu jogurtitopse peseb ta ämbriga õues muru peal, et “hea taimi sisse panna kevadel” ja et mitte liigselt vett kogumispaaki lasta. Oma vanadest püksirihmadest teeb koertele kaelarihmu. Kui tänaval on maas sent, kummardab ja võtab selle üles. Kui pudelil on taarasilt lahti, võtab liimipulga ja liimib selle tagasi, et taaratagastus masin selle ikka ära loeks.

Samas pole talle mingi küsimus raha välja anda. No näitena, ta ei anna mulle kunagi 10 või 20 eurot, alati 500 või rohkemgi. Isegi kui ma küsin ainult, et kuule, anna veidi raha, mul rahakott kodus, hüppaksin läbi ja võtaksin poest tomateid. Ta ulatab mulle 99% juhtudest viiesajase ja imestab, kui ma kiunuma hakkan, et kas väiksemat tõesti ei ole anda.

Võin olla kindel, et kui ma soovin panni, siis ta ei lase mul osta poest paremuselt teist panni. Ma võin jalgu trampida või mis iganes, aga tema ostab parima. Selleks võib ta tunde enne eeltööd teha. Koerale ei osteta keskpärast toitu. Oma emale ei viida muud kui parimat. Ja siis voldib ta kodus kilekotte kahekaupa kokku, kui auk on sisse tulnud, et kaks kotti mittekohakuti aukudega kõlbaks ikka prügikotina kasutada ja ei oleks raiskamist.

Ka on ta helde käega annetaja heategevusele ja kui külla läheme, siis ta valib mõttega ja ostab tõeliselt head ja kallid kingitused. Kui tuttavatel on vaja kuskile sõita, midagi tuua, viia, aidata, on ta esimesena kohal oma aja, auto, kütuse ja/või tööriistadega. Pole mingit võimalust, et ma võiksin osta säästu mõttes kehvemat kempsupaberit või kassile best before möödas toitu. Samas lõikab ta nõudepesumasina tablette pooleks, sest “poolega tuleb sama puhas”.

Käib heategevusorganisatsioonis vabaõhuüritusel telki püsti panemas oma aja, oma telgi ja oma rahaga. Ja siis tuleb koju ja otsib kaks tundi “neid vanu häid dressipükse” taga, mille ma salaja välja viskasin, et tagumiku asemel oli juba suur auk. Sest “ainult kodus käimiseks milleks raisata paremaid”.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma kasvatan ise köögiviljad-puuviljad jne, miks peab lisaks poest ostma seda mida saab ise kasvatda?

No tore, kui sul lambad ja lihaveised aedikus on ja austrid maja ümber ujuvad. Kõigil ei ole sellist luksust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No tore, kui sul lambad ja lihaveised aedikus on ja austrid maja ümber ujuvad. Kõigil ei ole sellist luksust.

Ma pole mitte kunagi austreid söönud ja ei söö ka 😀 Milleks laskuda nii äärmusesse? 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

noo ei pea nii ekstreemi minema. käib 5 aastat vana auto kah, ei pea alati uut ostma. ei osta reisi aasiasse, vaid käib kreeka ka jne. maja ei pea 300 ruutu olema, piisab ka 150 ruutmeetrisest. ülejäänud raha investeerin ja siis nii 50+ ei pea enam tööl käima. sina aga kuluta jah kohe ja nüüd ning siis rüga palgatööl surmani…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks see ole prioriteetide küsimus. Ma pole kindel, kas tunnen mõnda igakülgselt koonrit inimest.

Mina näiteks ei ole elus näohoolduses käinud, maniküüris ainult kord – pulmapäevaks, juukseid lõikan ise, viimati käisin juuksuris oma 15 aastat tagasi jne. Mulle pole need asjad olulised, ma ei tunne ennast kuidagi paremini, kui keegi teine mu pead peseb nagu juuksuris. Silmi unustan enamasti värvida, värvilist huulepulka pole isegi mitte proovinud kunagi. Riideid on imevähe.

Samas võin ma rahumeeli 100 eurot üksi heas restoranis magama panna. Või osta 200+ eurose viski laupäevaks mehega nautida. Viimati näiteks ostsin 700 euro eest kootud sokke. Vanamemm meeldis ja kui, siis juba ostsin palju.

Mees mul käivitab nõudepesumasinat ainult öise elektri ajal ja keeldub ära viskamast alukaid, milles juba õmbluses auk. Vana saunalina lõikab ta hoolikalt väiksemaks, et “oleks ikka kaltsu võtta, kui midagi köögis maha läheb”. Vanu jogurtitopse peseb ta ämbriga õues muru peal, et “hea taimi sisse panna kevadel” ja et mitte liigselt vett kogumispaaki lasta. Oma vanadest püksirihmadest teeb koertele kaelarihmu. Kui tänaval on maas sent, kummardab ja võtab selle üles. Kui pudelil on taarasilt lahti, võtab liimipulga ja liimib selle tagasi, et taaratagastus masin selle ikka ära loeks.

Samas pole talle mingi küsimus raha välja anda. No näitena, ta ei anna mulle kunagi 10 või 20 eurot, alati 500 või rohkemgi. Isegi kui ma küsin ainult, et kuule, anna veidi raha, mul rahakott kodus, hüppaksin läbi ja võtaksin poest tomateid. Ta ulatab mulle 99% juhtudest viiesajase ja imestab, kui ma kiunuma hakkan, et kas väiksemat tõesti ei ole anda.

Võin olla kindel, et kui ma soovin panni, siis ta ei lase mul osta poest paremuselt teist panni. Ma võin jalgu trampida või mis iganes, aga tema ostab parima. Selleks võib ta tunde enne eeltööd teha. Koerale ei osteta keskpärast toitu. Oma emale ei viida muud kui parimat. Ja siis voldib ta kodus kilekotte kahekaupa kokku, kui auk on sisse tulnud, et kaks kotti mittekohakuti aukudega kõlbaks ikka prügikotina kasutada ja ei oleks raiskamist.

Ka on ta helde käega annetaja heategevusele ja kui külla läheme, siis ta valib mõttega ja ostab tõeliselt head ja kallid kingitused. Kui tuttavatel on vaja kuskile sõita, midagi tuua, viia, aidata, on ta esimesena kohal oma aja, auto, kütuse ja/või tööriistadega. Pole mingit võimalust, et ma võiksin osta säästu mõttes kehvemat kempsupaberit või kassile best before möödas toitu. Samas lõikab ta nõudepesumasina tablette pooleks, sest “poolega tuleb sama puhas”.

Käib heategevusorganisatsioonis vabaõhuüritusel telki püsti panemas oma aja, oma telgi ja oma rahaga. Ja siis tuleb koju ja otsib kaks tundi “neid vanu häid dressipükse” taga, mille ma salaja välja viskasin, et tagumiku asemel oli juba suur auk. Sest “ainult kodus käimiseks milleks raisata paremaid”.

Ma olen seda joru kusagil vanas teemas juba korra lugenud. Ei viitsinud uut juttu välja mõelda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh, oleks mul ka mõni lammas naabertänavas, aga tegelt üks suur koer on vastasasuva eramaja aias…
See kokkuhoiuteema oli jabur jah. Nagu ikka läks ärapanemiseks kes ikka veel rohkem närutada suudab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma pole mitte kunagi austreid söönud ja ei söö ka 😀 Milleks laskuda nii äärmusesse? 😀

No kellelgi ju kohe kuskilt kipitab, et äkki sul jääb kuu lõpus sada eurot üle, kui tema on suutnud kõik viimse sendini laiaks lüüa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga lambad ja lihaveised on siis endal? Haned-pardid-kanad ka? Või sa ei söö midagi nii äärmuslikku ja piirdud kartuli-porgandiga?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga lambad ja lihaveised on siis endal? Haned-pardid-kanad ka? Või sa ei söö midagi nii äärmuslikku ja piirdud kartuli-porgandiga?

Lambaid-veiseid ei ole kahjuks. Lammast ma ei söö, siga-veist-kana küll. Sea-veiseliha saan naabrilt kolm korda odavamalt kui kuskilt mujalt. Kanad on, pardid on, kitsed on. Isegi kalkunid on. Mis sa veel tahad teada? 😀 Kade meel, et suudan säästa ja hästi elada ilma, et peaksin meeletuid summasid välja käima?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ossa, see nõudepesumasina tablaka poolitamine on hea idee, ausalt. Kuulge, aga kuskohast neid viiesajalisi rahatähti ka euroajastul saab? Päriselt küsin, sest kunagi kogusin töökaaslasele juubeliraha ning oli eesmärk kokku saada sada eurot, mille ilmtingimata tahtsin just sajasena ümbrikusse panna. No oli tegemist, et seda hankida…..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen seda joru kusagil vanas teemas juba korra lugenud. Ei viitsinud uut juttu välja mõelda?

Ma ausõna kirjutan seda esimest korda. Ka pole ma väga vana perekoolikas, ehk 6-8 kuud. Aga muidugi võisin ma mingis kodunurga nõudepesumasinateemas mainida, et mees poolitab nõudepesutablette.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ossa, see nõudepesumasina tablaka poolitamine on hea idee, ausalt. Kuulge, aga kuskohast neid viiesajalisi rahatähti ka euroajastul saab? Päriselt küsin, sest kunagi kogusin töökaaslasele juubeliraha ning oli eesmärk kokku saada sada eurot, mille ilmtingimata tahtsin just sajasena ümbrikusse panna. No oli tegemist, et seda hankida…..

Ma usun, et ta pangast saab. Automaat vist ei anna. Sajaseid kindlasti annab, vähemalt see, mida mina kasutan Tallinna ühes kaubanduskeskuses.

Täiendan – Liivalaia maja automaat annab/andis küll viiesajaseid. Minu teadmine on paar aastat vana.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ausalt, ei viitsi. Ma võiks iga päev dressides tööl käia. Mitte et koonerdaks, aga need on mugavad ja ma ei viitsi iga päev jälle kontorikostüümi selga ajada.
Või passida pidevalt hooldustes. Juuksuris käin, sga see 2 tundi passimist sral on ülimalt igav. Puhtalt ühiskonna survel teen seda-minu ala inimeselt miskipörast eeldatakse teatud korrektsust.

Ma saan täiesti aru it poiste sokkidest ja plätudest 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lambaid-veiseid ei ole kahjuks. Lammast ma ei söö, siga-veist-kana küll. Sea-veiseliha saan naabrilt kolm korda odavamalt kui kuskilt mujalt. Kanad on, pardid on, kitsed on. Isegi kalkunid on. Mis sa veel tahad teada? 😀 Kade meel, et suudan säästa ja hästi elada ilma, et peaksin meeletuid summasid välja käima?

No aga sellele ma mõni postitus tagasi viitasingi, et tore, kui ise oma toidu kasvatad. Ilmselt mõtlesid pool jutu käigus juurde, aga no edu sulle oma talumajapidamises rassides. Ma ei tea, kas see nüüd just säästmiseks kvalifitseerub 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks ta ole, jah, prioriteetide küsimus. Ma olen ka vist ainult korra elus näohoolduses käinud ja vanust juba neljakümnendate keskel. Korralik saun ja kodune hooldus annavad vähemalt sama hea tulemuse ilma selleta, et peaksid kusagil aega kinni panema ja siis õigeks ajaks kohale minema jne. Samal põhjusel hooldan ka oma kulme ja küüsi ise. Juuksuris muidugi käin. Aga üldiselt olen ka seda meelt, et parema enesetunde annab loomine kui tarbimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb sissetulekust. On küllalt neid, kes kokkuhoides saavad endale võimaldada rohkem võimalusi kui siis kui kokku ei hoia. Tean inimest, kes loeb sente, kokkuhoitud raha eest on aga ostnud juba 2 elamist, mis on väljaüüritud, mis toovad talle tulu. Ta ütleb, et kavatseb väga kaua elada ja seetõttu kindlustab endale tuleviku. Sööb muidugi ka väga tervislikult ja liigub väga palju. On tuttavaid, kes hoiavad kokku kõigelt muult, aga mitte tehnikalt. On neid, kes ei soeta tehnikat, aga riided on kõik õmbleja juurest tulnud. Kui poleks ühes valdkonnas kokkuhoidu, ei saaks ju teises kulutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga sellele ma mõni postitus tagasi viitasingi, et tore, kui ise oma toidu kasvatad. Ilmselt mõtlesid pool jutu käigus juurde, aga no edu sulle oma talumajapidamises rassides. Ma ei tea, kas see nüüd just säästmiseks kvalifitseerub 😀

Issande pühade ristivägi…miks ma pean oma loomi välja mõtlema? 😀 Kui käid tööl kus on oma koduloomadele-lindudele võimalik tasuta toitu saada siis on see sääst. Näiteks lihajäägid,teravili.Kui ma peaks seda ise ostma, siis see pole sääst.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma usun, et ta pangast saab. Automaat vist ei anna. Sajaseid kindlasti annab, vähemalt see, mida mina kasutan Tallinna ühes kaubanduskeskuses.

Sul on konto arestitud või miks mees sula peab pilduma? Seda ikka tead, et sula võtmine pangast maksab? Meenub samasuguse lobeda jutuga tädi aastaid tagasi, kes 5 €/nädal 5 last+mehe ära toitis ja kõigi laste mõõdud/kaalud üles luges.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eks äärmused on ikka küsitavad. Mõistlikku majandamist ma hindan. Ja kui äärmuslik ei ole, siis teeb igaüks valiku oma eelistuste järgi. Kuigi ka see võib teisele imelik tunduda.
Raske on seda teistele selgeks teha, kui peaks.
Näiteks mul on elu jooksul asjad muutunud ka. Noorena ja nooremana oleks igasuguseid asju tahtnud, aga lihtsalt võimalusi polnud.
Näiteks reisida. Nüüd emam ei kipita. Tervis pole ka nii hea. Ma teadlikult ei reisi ja mitte selleks, et kokku hoida. Kuid nii mõnedki arvavad, et ma koonerdan sellega.
Püüan lihtsalt arukalt kokku hoida sealt, kus saab.kallis restoranis me kunagi ei söö. Pean seda ülehinnatuks lihtsalt. Kalleid brände ka ei osta, jälle ülemakstud asjad. Kallist alkot ei osta, põhjus mees on kunagine alkohoolik.
Käin teatris. Kinos harva, aga sellepärast, et mulle paljud uued filmid ei istu.
Kasutatud ehk teise ringi poodides on palju vajalikku kraami, tänu millele jääb osa uut kraami tootmata.
Kannan asjad lõpuni.täishinnaga kaupa ei taha osta, toidupoes kasutan nii palju, kui võimalik kampaaniaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul on konto arestitud või miks mees sula peab pilduma? Seda ikka tead, et sula võtmine pangast maksab?

Ei, mul ei ole konto arestitud 🙂

meil on ühine rahakott, täiesti ühine raha ja kui me kuskile koos sõidame, siis veendume, et ühel meist vähemalt on rahakott kaasas. Kummal, pole oluline. Tavaliselt mõlemal, aga maksab ju niikuinii ainut üks. Suva, kumb.

Raha väljavõtmine pangast maksab? Ahaa, hea teada. See on siis näide asjast, mille pealt järelikult mu mees ei koonerda. Ega ma pea temalt raha küsima ka sagedamini kui et ma ise kuskilt tahan planeerimatult ja kiirkorras läbi hüpata. Kui suuremalt poodleksime, ta tuleks ju niikuinii ka poodi kaasa, et aidata kotte kanda. Paar-kolm korda aastas vast.

Siinkohal on vist asjakohane märkida enne kui see süüdistus tuleb, et ma ei ela mehe kulul, ma teenin temast mõnisada eurot kuus rohkem.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 130 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas inimesed ei lähe kokkuhoiuga liiale?