Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas inimesed ei lähe kokkuhoiuga liiale?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 130 )

Teema: kas inimesed ei lähe kokkuhoiuga liiale?

Postitas:
Kägu

mul ei ole kokkuhoiu vastu midagi. täiesti mõistlik on kaaluda, kust tasuks raha säästa ja kus võib veidi priisata. aga kohati minnakse teemaga ikka täiesti üle võlli. inimesed loevad tõsimeeli sente, justkui see isegi pikemas perspektiivis annaks mingit tuntavat efekti. kokku hoitakse toidult, kultuuriüritustelt, reisidelt, sisuliselt kõigelt – endale ei lubata ei autot, ei uusi jalanõusid, ei teatrit ega ajakirju. moeasjaks on saanud kiitlemine, kes vähem kulutab ja rohkem raha sukasäärde kogub. ma tahaks alati küsida, et aga millal te inimesed elama hakkate? ma saan aru, kui tegemist on puruvaese inimesega, tema peab tõesti kalkuleerima igat pidi, et oma vähesega välja tulla. kui aga normaalse sissetulekuga inimene ei käi kunagi kinos ega kontserdil, ei söö iialgi väljas, ei raatsi kulutada juuksurile, mitte midagi ei raatsi – mis elu see selline on?

Mõtlen täpselt sama. Ise elan küll nii mõnusasti kui annab. Käin hooldustes, kosmeetiku juures, tellin ajakirju, sõidan autoga, söögi pealt ei oska ammugi kokku hoida. Ma elan ju ainult korra!

Jah, ainult sellise tarbimise juures eladki veel ainult sina, ehk ka sinu lapsed ja lapselapsed, aga järgmised põlved enam sellel planeedil normaalset elu elada ei saa. Seda nimetatakse lühinägelikkuseks ja suhtumiseks “pärast mind tulgu või veeuputus”.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma usun, et ta pangast saab. Automaat vist ei anna. Sajaseid kindlasti annab, vähemalt see, mida mina kasutan Tallinna ühes kaubanduskeskuses.

Sul on konto arestitud või miks mees sula peab pilduma? Seda ikka tead, et sula võtmine pangast maksab?

Ei, mul ei ole konto arestitud 🙂

meil on ühine rahakott, täiesti ühine raha ja kui me kuskile koos sõidame, siis veendume, et ühel meist vähemalt on rahakott kaasas. Kummal, pole oluline. Tavaliselt mõlemal, aga maksab ju niikuinii ainut üks. Suva, kumb.

Raha väljavõtmine pangast maksab? Ahaa, hea teada. See on siis näide asjast, mille pealt järelikult mu mees ei koonerda. Ega ma pea temalt raha küsima ka sagedamini kui et ma ise kuskilt tahan planeerimatult ja kiirkorras läbi hüpata. Kui suuremalt poodleksime, ta tuleks ju niikuinii ka poodi kaasa, et aidata kotte kanda. Paar-kolm korda aastas vast.

Siinkohal on vist asjakohane märkida enne kui see süüdistus tuleb, et ma ei ela mehe kulul, ma teenin temast mõnisada eurot kuus rohkem.

Mees annab sulle su oma raha ja sa nimetad seda mehe helduseks?

Ja miks ta sularaha annab, miks mitte teie ühise konto pangakaart? Või käib ta teie ühist kontot tühjendamas, et sulle siis sinu enda raha helduse märgiks poodi kaasa anda?

Mees käib pangast nurumas 500€, et naine saaks sõbrannadele rääkida uhkustades “näed, jälle polnud mehel väiksemat anda”. Kuhu ta need 500€ kulutab on küll hea küsimus muidugi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Igaühele oma, kui sind teeb kulutamine õnnelikuks, siis lase käia.

Ma ei loeks seda kulutamiseks. Kulutamine oleks kui veaksin hunnikutes odavaid hilpe koju vms. Kosmeetik hooldab mu näonahk ja see on nagu investeering iseendasse. Sama on juuksurile jne. Auto hoiab aega kokku, ajakirjade lugemine avardab silmaringi jne. Ma ei oska selliseid asju kulutamise alla paigutada.

Kui Tallinnas elav inimene väidab, et auto hoiab aega kokku, siis ta ilmselgelt ei tea, millest räägib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, see koonerdamine, mis siin perekoolis teinekord kommentaaridest välja paistab, on ka näiline. Need inimesed tegelikult ei koonerdagi eriti, aga on popp näidata ennast kokkuhoidliku ja vaesemana, kui sa tegelikult oled. Jõukad, hästi toimetulevad ja endale luksust lubavad inimesed on out. Mõelge perekooli pardifileele. Nii kui keegi hakkab rääkima kalli veini joomisest või kasutab sõna “carpaccio”, ilmub välja keegi kägu, kes karjatab “pardifilee!” Kui tahad sobituda seltskonda ja vältida snoobiks tembeldamist, siis räägid koos teistega aluspesu nõelumisest ja kust saab soodsamalt sardelle osta. Kuigi tegelikult pole sul kodus nõelagi ja sardelle sõid viimati vanaema pool maal kolm aastat tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina võin ka kõrvaltvaatajale jätta ilge koonerdaja mulje. Tõesti, iluteenustest ma suuremat ei pea, kasutan ainult juuksurit, aga ka seal käin värvimas halle juukseid ja nii võib suvalisele tuttavale vahe üldse märkamata jääda. Meiki väga ei kasuta, ainult kreemi ja ripsmevärvi. Ei, ma pole kaunitar, vaid lihtsalt ei viitsi ega taha. Küüsi lakin edukalt ise, kulmud saan ka kitkutud.

Auto on suht vana, aga see ju sõidab ja ei viitsi tegeleda uue ostmisega. Mees ka mitte.

Ajakirju ei telli, (vahel ostan nat. geo, kui mind huvitavaid teemasid on) sest lõpuks ei loe neid ikka, ilu- ja suhteteemad ei paku huvi ja pärast pean nendest rasketest kriitpaberil pakkidest lahti saama (ei põle ju teised ka). Lehti loen netist.

Riided on aastaid samad. Uusi osta ei viitsi. Ostan kvaliteetseid asju ja need kestavad kaua. Teiste jaoks olen ilmselt mingi imelik, kuna käin pidevalt samade riietega (tegelt on tavaline, et kui leian endale nt Mosaicist sobiva pluusi, siis ostangi neid 2 eksemplari).

Kinos ei käi, sest heli on liiga tugev ja popkorni lõhn ajab iiveldama. Kodus vaatan telekast. Draamaetendused pole minu jaoks, vahel käin ooperis, aga seda enamasti Riias vm, nii et jälle tuttavatele silma ei hakka.

Raamatuid ei osta, aga olen suur lugeja. Mitte et ei raatsiks, aga ma ei viitsi nendelt tolmu võtta ja elan raamatukogule väga lähedal.

Samas…
olen gurmaan. Käin vähemalt korra kuus ihuüksi restoranis ja siis hinda ei vaata. Samal põhjusel käin ka reisimas. Peaaegu keegi minu tuttavatest ei tea, MILLISED summad mul toidu peale kuluvad ja ilmselt peavadki mind ihnuskoiks ja usuvad, et ju mul on mingid ulmesummad kõrvale pandud. 😀 Mees on kursis …

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ole kunagi aru saanud perekooli inimestest, kes tulevad ja kukuvad kokku valetama mingit suvalist jura. Et noh kui tahate mingit muinasjuttu kirja panna, miks siis mitte panna nii, et usutav oleks?
Kindlasti on mingil tädil 700€ eest villaseid sokke müüa ja kindlasti ostsid sa lihtsalt heast peast sada paari sokke endale.
Kindlasti on mehel lademetes 500€ rahakotis, mida ta iga nädal naisele jagab ja naine (koonerdise abikaasa) lööb selle kohe laiaks, et saaks uut 500 minna küsima.
Kindlasti limpsite te mehega iga laupäeva õhtu 200€ viskit kodus.

Su jutt on nii usutav, nii usutav. Ürita teinekord uuesti 🙂

Mina suudan isegi mõista kui inimene reaalis tuttavate ees oma närust elu häbeneb ja seda valega ilustada püüab. Aga milleks teha seda anonüümses foorumis? Mingi vaimne häire või?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuskilt piirist edasi on koonerdamine küll selgelt haigus juba. Mu eks oli selline, et köögis kraanikausi äravoolutoru ei olnud ühendatud, selle all oli ämber. Et ikka vesi raisku ei läheks, pesuvett sai ju pärast tualetis kasutada, siis ei pidanud vett tõmbama. Külmkappi tööle panna ei raatsinud, talvel hoiab esikus asju, keegi remonti teeb, käib ülejääke endale küsimas, midagi osta ei raatsi, riided on katki seljas, käib ringi nagu kaltsakas, kapis on uued riided olemas küll mis teiste käest saadud, aga neid hoiab ega kanna. Sünnipäeval käib, siis kingiks suurt midagi osta ei raatsi, kõige odavam kommikarp käib küll, aga laua ääres pugib nii täis ennast heast ja paremast – ise ju osta ei raatsi 😣
Rõve puuk, hea, et lahti sain. Ühisesse majapidamisse panustada ei raatsinud, aga ega teha ka midagi ei viitsinud. Mõni ime siis, et nii pikalt üksi oli. Minu kannatus ka kaua vastu ei pidanud, ja nüüd istub ilmselt edasi üksi, aga ise aru ei saa, et haige on. Kahju tegelikult, inimene ju ei ela, ta lihtsalt vaevleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Liiale minnakse kokkuhoiuga siis kui enda koonerluse tõttu teistelt inimestelt mingeid asju või teenuseid rottida või varastada püütakse. Lisaks peab arvestama oma elukaaslase ja pere hoiakutega, võõraste arvamus ei peaks nii palju lugema, seda enam et võõrad ei näe seda kulissidetagust terviklikku pilti.

Nt minul lihtsalt kaoks igasugune külgetõmme mehe vastu kes kannab auklikku aluspesu, samas enda kasvatatud/jahitud/püütud koostisosadest maamaja puupliidil õhtusöögi valmistamine oleks minu jaoks luksus. Igale potile leidub sobiv kaas.

Kokkuvõtvalt, tagasihoidlikkus ja lihtsus ei ole sama mis armetus ja viletsus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis õigusega tuleb teine inimene kellegi elustiili ja tarbimisharjumusi kritiseerima? Teie elage nii, nagu teie tahate, mina elan jälle nii, nagu ise heaks arvan. Ma võin päevase tarbimise ka nullis hoida, või mõnekümne eurosendi peal, et saaks rohkem säästa. Või vastupidi, kogu kuupalga kümne minutiga ära raisata. Ega ma teie raha ei kuluta, ega teie elu ei ela.

Teiste probleemiks saabki see alles sel hetkel, kui tervis kaob või töötuks jääd ja siis olematute säästudega teistelt abi soovima hakkad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Samas pole talle mingi küsimus raha välja anda. No näitena, ta ei anna mulle kunagi 10 või 20 eurot, alati 500 või rohkemgi. Isegi kui ma küsin ainult, et kuule, anna veidi raha, mul rahakott kodus, hüppaksin läbi ja võtaksin poest tomateid. Ta ulatab mulle 99% juhtudest viiesajase ja imestab, kui ma kiunuma hakkan, et kas väiksemat tõesti ei ole anda.

Vot see on küll BSjutt. 99% ulatab viiesajase? Kust ta neid saab? Su mees teenib mingit musta raha, saab ümbrikupalka? Või kui on päris viiesajane, siis käib ekstra neid pangast küsimas või? Misjaoks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis õigusega tuleb teine inimene kellegi elustiili ja tarbimisharjumusi kritiseerima? Teie elage nii, nagu teie tahate, mina elan jälle nii, nagu ise heaks arvan. Ma võin päevase tarbimise ka nullis hoida, või mõnekümne eurosendi peal, et saaks rohkem säästa. Või vastupidi, kogu kuupalga kümne minutiga ära raisata. Ega ma teie raha ei kuluta, ega teie elu ei ela.

Nii kaua, kuni sa kasutad maksumaksja raha eest pakutavaid teenuseid ja hüvesid, on neil maksumaksjail õigus siiki sinu tarbimisharjumustel pilk peal hoida, seda eriti kulutamise osas. Teid ja tänavaid ehitatakse ja parandatakse maksumaksja raha eest, samuti ravitakse valedest tarbimisharjumustest tingitud haigusi maksumaksja raha eest jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii kaua, kuni sa kasutad maksumaksja raha eest pakutavaid teenuseid ja hüvesid, on neil maksumaksjail õigus siiki sinu tarbimisharjumustel pilk peal hoida, seda eriti kulutamise osas. Teid ja tänavaid ehitatakse ja parandatakse maksumaksja raha eest, samuti ravitakse valedest tarbimisharjumustest tingitud haigusi maksumaksja raha eest jne.[/quote]
Kas ma olen vastupidist väitnud? Minu kommentaar oli pigem selleks, et kui ma ei pea vajalikuks liigset tarbimist(käin 20 aastat samade riietega jne…), siis ei ole kellelgi õigus mind kritiseerida. Maksumaksjad oleme me kõik. Kõigil võib tekkida olukordi, kus vajab mingit maksumaksja hüve. Arukamad muidugi ennetavad seda ja koguvad endale ise ootamatusteks raha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma usun, et ta pangast saab. Automaat vist ei anna. Sajaseid kindlasti annab, vähemalt see, mida mina kasutan Tallinna ühes kaubanduskeskuses.

Sul on konto arestitud või miks mees sula peab pilduma? Seda ikka tead, et sula võtmine pangast maksab?

Ei, mul ei ole konto arestitud 🙂

meil on ühine rahakott, täiesti ühine raha ja kui me kuskile koos sõidame, siis veendume, et ühel meist vähemalt on rahakott kaasas. Kummal, pole oluline. Tavaliselt mõlemal, aga maksab ju niikuinii ainut üks. Suva, kumb.

Raha väljavõtmine pangast maksab? Ahaa, hea teada. See on siis näide asjast, mille pealt järelikult mu mees ei koonerda. Ega ma pea temalt raha küsima ka sagedamini kui et ma ise kuskilt tahan planeerimatult ja kiirkorras läbi hüpata. Kui suuremalt poodleksime, ta tuleks ju niikuinii ka poodi kaasa, et aidata kotte kanda. Paar-kolm korda aastas vast.

Siinkohal on vist asjakohane märkida enne kui see süüdistus tuleb, et ma ei ela mehe kulul, ma teenin temast mõnisada eurot kuus rohkem.

Mees annab sulle su oma raha ja sa nimetad seda mehe helduseks?

Ja miks ta sularaha annab, miks mitte teie ühise konto pangakaart? Või käib ta teie ühist kontot tühjendamas, et sulle siis sinu enda raha helduse märgiks poodi kaasa anda?

Mees käib pangast nurumas 500€, et naine saaks sõbrannadele rääkida uhkustades “näed, jälle polnud mehel väiksemat anda”. Kuhu ta need 500€ kulutab on küll hea küsimus muidugi.

Miks sõbrannadele uhkustamas. Mis lollus see on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Samas pole talle mingi küsimus raha välja anda. No näitena, ta ei anna mulle kunagi 10 või 20 eurot, alati 500 või rohkemgi. Isegi kui ma küsin ainult, et kuule, anna veidi raha, mul rahakott kodus, hüppaksin läbi ja võtaksin poest tomateid. Ta ulatab mulle 99% juhtudest viiesajase ja imestab, kui ma kiunuma hakkan, et kas väiksemat tõesti ei ole anda.

Vot see on küll BSjutt. 99% ulatab viiesajase? Kust ta neid saab? Su mees teenib mingit musta raha, saab ümbrikupalka? Või kui on päris viiesajane, siis käib ekstra neid pangast küsimas või? Misjaoks?

Ma, nagu kirjutasin, küsin seda paar-kolm korda aastas. Kust ta neid saab? Pangast võtab ilmselt. Mina ei tea, ju meeldib talle viiesajast või kaht hoida rahakotis. Mustalt ei tööta, aga tõepoolest meil on jah kombes kodus seifis hoida mõni tuhat ja mehel on rahakoti vahel ikka mingi ligi tuhat ilmselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti on mingil tädil 700€ eest villaseid sokke müüa ja kindlasti ostsid sa lihtsalt heast peast sada paari sokke endale.

Kui kitsas saab olla inimese silmaring.

Sokipaar maksis 30 eurot, ma sain 25 paari. Kudus tõesti üks vanamemm. Külapoes oli 2-3 paari müüa ja ma küsisin, et kas rohkem pole, ilusad mustrid. Kutsuti memm kõrvaltmajast uksele, läksin kohale ja ost sai teoks. Minu peress on 4 täiskasvanut ja 6 noort üliõpilast (ei ela kodus). Sokkidest tuli puuduski.
Imelik, et pähe mahub 1 sokk korraga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kassile best before möödas toitu.

Seda kass ei söö nagunii!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sokipaar maksis 30 eurot, ma sain 25 paari. Kudus tõesti üks vanamemm. Külapoes oli 2-3 paari müüa ja ma küsisin, et kas rohkem pole, ilusad mustrid. Kutsuti memm kõrvaltmajast uksele, läksin kohale ja ost sai teoks. Minu peress on 4 täiskasvanut ja 6 noort üliõpilast (ei ela kodus). Sokkidest tuli puuduski.

Ahsoo või kohe sellised 25€ sokid. Fantaasia lendab sul hästi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah jah, üliõpilased käivad küll muti kootud kirjude villaste sokkidega. Haige jutt!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nii kaua, kuni sa kasutad maksumaksja raha eest pakutavaid teenuseid ja hüvesid, on neil maksumaksjail õigus siiki sinu tarbimisharjumustel pilk peal hoida, seda eriti kulutamise osas. Teid ja tänavaid ehitatakse ja parandatakse maksumaksja raha eest, samuti ravitakse valedest tarbimisharjumustest tingitud haigusi maksumaksja raha eest jne.

Kui hulluks saab veel minna? Aga kui sina lollist peast lolli mehega karja lolle lapsi teed, siis peab maksumaksja ka rahakotti kergendama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei loeks seda kulutamiseks. Kulutamine oleks kui veaksin hunnikutes odavaid hilpe koju vms. Kosmeetik hooldab mu näonahk ja see on nagu investeering iseendasse. Sama on juuksurile jne. Auto hoiab aega kokku, ajakirjade lugemine avardab silmaringi jne. Ma ei oska selliseid asju kulutamise alla paigutada.

Kui Tallinnas elav inimene väidab, et auto hoiab aega kokku, siis ta ilmselgelt ei tea, millest räägib.

Ma elan üldse Lõuna-Eestis 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah jah, üliõpilased käivad küll muti kootud kirjude villaste sokkidega. Haige jutt!

Äkki need on Tallinna Ülikooli lõngused. Saabad seal kolmekordse nominaalaja oma sokkides veeta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga milleks mulle väljas söömised kui ma armastan kokata ja oma aias saan süüa iga kell!?

Mida sa seal kokkad, kui sa korralikku toorainet osta ei raatsi?

Praegusel aastaajal aias – mida täpsemalt sa sööksid? Leevikestega võidu sirelipungi?
Ka neid “suurepäraseid” kodukokki, kes väidavad end paremini kui tipprestos süüa tegevat, on elu jooksul nähtud. Miskipärast aga kipuvad nad maitseainete, tehnoloogiate ja ka toorme kohta vägagi asjatundmatuid küsimusi küsima. Oleks nagu eeldanud, et inimene teab/ näeb hakklihakastmest või kotlettidest kaugemale…

Teemaalgatusega täiesti nõus!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks äärmused on ikka küsitavad. Mõistlikku majandamist ma hindan. Ja kui äärmuslik ei ole, siis teeb igaüks valiku oma eelistuste järgi. Kuigi ka see võib teisele imelik tunduda.

Raske on seda teistele selgeks teha, kui peaks.

Näiteks mul on elu jooksul asjad muutunud ka. Noorena ja nooremana oleks igasuguseid asju tahtnud, aga lihtsalt võimalusi polnud.

Näiteks reisida. Nüüd emam ei kipita. Tervis pole ka nii hea. Ma teadlikult ei reisi ja mitte selleks, et kokku hoida. Kuid nii mõnedki arvavad, et ma koonerdan sellega.

Püüan lihtsalt arukalt kokku hoida sealt, kus saab.kallis restoranis me kunagi ei söö. Pean seda ülehinnatuks lihtsalt. Kalleid brände ka ei osta, jälle ülemakstud asjad. Kallist alkot ei osta, põhjus mees on kunagine alkohoolik.

Käin teatris. Kinos harva, aga sellepärast, et mulle paljud uued filmid ei istu.

Kasutatud ehk teise ringi poodides on palju vajalikku kraami, tänu millele jääb osa uut kraami tootmata.

Kannan asjad lõpuni.täishinnaga kaupa ei taha osta, toidupoes kasutan nii palju, kui võimalik kampaaniaid.

Olen su mõtetega nõus. Siiski isiklikult eelistan küll reisida, sest see avardab silmaringi. Nagu üks kägu siin kilkas, et tema seikleb (?!) meie metsades ja rabades, siis mina pole päris kindel, et sellise “seiklusega” just erilist kultuurilist lisa saab. Kultuur aga on intelligentse inimese üks olemusi. Ja ei, seda ei saa raamatutest või ekraanilt sellisel kujul, mis asendaks isikliku vahetu kontakti. Ega muidu poleks meil neid “aga mujal maailmas on nii, et…” targutajaid tonnide viisi, kuigi see “muu maailm” piirdub heal juhul Helsingi või Londoniga, sedagi paaripäevase linnareisi näol.
Ei, minu jaoks on reisimine väga silmiavav, niisamuti 14-aastane kogemus “mujal maailmas” elanuna.

Restorani “ülehinnatud” toit on jällegi minu jaoks palju rohkem, kui lihtsalt toit. See on alates kleidivalikust ja ootusest ilusale õhtule ka nauding ning aeg kaaslasega olla. Mitte ei leia, et 3-4h restoraniõhtut oleks mahavisatud aeg või ei see samastuks koduse miljööga. Mkmm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ka valikuliselt säästutüüp.
Aga siinseid nippe lugedes avastasin, et polegi kirja pandud üht suvega seonduvat kokkuhoidu võimalust – et puhkame perega tuttavate juures tasuta, kel on maja mere ääres metsa sees. Ja kaasa võtame paki grillvorste terveks nädalaks 😀

Please wait...
Postitas:
Tähesära

Eks see ole prioriteetide küsimus. Ma pole kindel, kas tunnen mõnda igakülgselt koonrit inimest.

Mina näiteks ei ole elus näohoolduses käinud, maniküüris ainult kord – pulmapäevaks, juukseid lõikan ise, viimati käisin juuksuris oma 15 aastat tagasi jne. Mulle pole need asjad olulised, ma ei tunne ennast kuidagi paremini, kui keegi teine mu pead peseb nagu juuksuris. Silmi unustan enamasti värvida, värvilist huulepulka pole isegi mitte proovinud kunagi. Riideid on imevähe.

Kinos ei käi, vaatan kodus. Kino on mulle raiskamine.

Samas võin ma rahumeeli 100 eurot üksi heas restoranis magama panna. Või osta 200+ eurose viski laupäevaks mehega nautida. Viimati näiteks ostsin 700 euro eest kootud sokke. Vanamemm meeldis ja kui, siis juba ostsin palju.

Mees mul käivitab nõudepesumasinat ainult öise elektri ajal ja keeldub ära viskamast alukaid, milles juba õmbluses auk. Vana saunalina lõikab ta hoolikalt väiksemaks, et “oleks ikka kaltsu võtta, kui midagi köögis maha läheb”. Vanu jogurtitopse peseb ta ämbriga õues muru peal, et “hea taimi sisse panna kevadel” ja et mitte liigselt vett kogumispaaki lasta. Oma vanadest püksirihmadest teeb koertele kaelarihmu. Kui tänaval on maas sent, kummardab ja võtab selle üles. Kui pudelil on taarasilt lahti, võtab liimipulga ja liimib selle tagasi, et taaratagastus masin selle ikka ära loeks.

Võin olla kindel, et kui ma soovin panni, siis ta ei lase mul osta poest paremuselt teist panni. Ma võin jalgu trampida või mis iganes, aga tema ostab parima. Selleks võib ta tunde enne eeltööd teha. Koerale ei osteta keskpärast toitu. Oma emale ei viida muud kui parimat. Ja siis voldib ta kodus kilekotte kahekaupa kokku, kui auk on sisse tulnud, et kaks kotti mittekohakuti aukudega kõlbaks ikka prügikotina kasutada ja ei oleks raiskamist.

Ka on ta helde käega annetaja heategevusele ja kui külla läheme, siis ta valib mõttega ja ostab tõeliselt head ja kallid kingitused. Kui tuttavatel on vaja kuskile sõita, midagi tuua, viia, aidata, on ta esimesena kohal oma aja, auto, kütuse ja/või tööriistadega. Pole mingit võimalust, et ma võiksin osta säästu mõttes kehvemat kempsupaberit või kassile best before möödas toitu. Samas lõikab ta nõudepesumasina tablette pooleks, sest “poolega tuleb sama puhas”.

Käib heategevusorganisatsioonis vabaõhuüritusel telki püsti panemas oma aja, oma telgi ja oma rahaga. Ja siis tuleb koju ja otsib kaks tundi “neid vanu häid dressipükse” taga, mille ma salaja välja viskasin, et tagumiku asemel oli juba suur auk. Sest “ainult kodus käimiseks milleks raisata paremaid”.

Kustumatud mälestused krooniajast?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hoiab küll auto aega kokku Tallinnas, arvutustele tuginedes minu puhul näiteks kulub autoga poole vähem aega kui ühistranspordiga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ise seda küll märganud ei ole, et säästmisega kiitlemisest on moeasi saanud. No kas või siinsamas foorumis inimesed rahulikult kirjeldasid, mille peale neil mõttetult raha kulub. Eks sissetulekud on erinevad ja inimeste vajadused ka, nii et “millal te elama hakkate” ei ole ehk päris õige küsimus. Mõne meelest pole see mingi elu, kui ei ole kõige uuemat automudelit istumise all ja ei saa paar korda aastas eksootikareisil käia jne. Mõne meelest on elu ebakindel ja hirmutav, kui pangaarve läheb alla teatud numbri, seega eelistab ta seda viimase mudeli autot mitte osta. Mõne meelest teeb elu elamisväärseks restoraniskäimine, mõne meelest jälle viis last. Ja kui teistele asjadele selle kõrvalt ei raatsi kulutada, ei ole see teab mis ohverdus. No kindlasti on ka tõelisi koonreid, kes tõesti absoluutselt ei raatsi kulutada, aga see muutub probleemiks ainult siis, kui selline on sul perekonnas ja sunnib ka sulle niisugust elu peale.
Mina vahel lappan reklaamlehti ja mängin rahuldustundega, et mida kõike ma endale ei igatse ega vaja: kartulikrõpse, huulepulki, naisteajakirju, õhuniisutajaid… Niigi on palju neid asju, mida ikkagi on vaja ja tänapäeva kaubandusest selle kõige parema ja sobivama leidmine on sageli päris pingutav, nii et kui on mingid kindlad kategooriad, mille järele vajadust ei ole, on elu palju lihtsam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hoiab küll auto aega kokku Tallinnas, arvutustele tuginedes minu puhul näiteks kulub autoga poole vähem aega kui ühistranspordiga.

Neid, kelle igapäevane maršruut kulgeb Lasnamäelt Pääskülla või Kadaka teele, on suhteliselt vähe. Nemad ilmselt hoiavad tõesti autoga sõites aega kokku. Üldistada ei saa. Olen ühe töö raames puutunud kokku Tallinna parkimisprobleemidega – kui juba Mustamäel ja Lasnamäel pole sageli enam võimalik oma autole õhtuti koju sõites parkimiskohta leida, rääkimata kesklinnast, siis võtab auto kasutamine kõvasti rohkem aega, kui inimesed aduvad – keegi ei viitsi lihtsalt seda aega arvutada, sest autoga on nii mugav vaikselt tiksuda, mis sest et suure osa sõiduajast tuleb ka ummikutes passida. Ju siis inimestel pole oma ajaga midagi targemat peale hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, see koonerdamine, mis siin perekoolis teinekord kommentaaridest välja paistab, on ka näiline. Need inimesed tegelikult ei koonerdagi eriti, aga on popp näidata ennast kokkuhoidliku ja vaesemana, kui sa tegelikult oled. Jõukad, hästi toimetulevad ja endale luksust lubavad inimesed on out. Mõelge perekooli pardifileele. Nii kui keegi hakkab rääkima kalli veini joomisest või kasutab sõna “carpaccio”, ilmub välja keegi kägu, kes karjatab “pardifilee!” Kui tahad sobituda seltskonda ja vältida snoobiks tembeldamist, siis räägid koos teistega aluspesu nõelumisest ja kust saab soodsamalt sardelle osta. Kuigi tegelikult pole sul kodus nõelagi ja sardelle sõid viimati vanaema pool maal kolm aastat tagasi.

Osaliselt nõus. Aga säästlikkusest rääkimine on tegelikult parim vahend ka vaesuse varjamiseks ja vaesus teeb tigedaks. Oma tihti mõttetute ostudega hooplevad ka enamasti vaesed. Üks asi on arusaamatu, et kuidas pärast 25 aastat iseseisvust meil neid vaseid ikka veel nii palju on. Kõigil on meie riigis võrdsed võimalused end harida ja õppida, et elus midagi saavutada. Kas eestlased on geneetiliselt kuidagi lollimad, kui teised arnaneud Euroopa rahvad või milles asi?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 130 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas inimesed ei lähe kokkuhoiuga liiale?