Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas inimesed ei lähe kokkuhoiuga liiale?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 130 )

Teema: kas inimesed ei lähe kokkuhoiuga liiale?

Postitas:
Kägu

Üks asi on arusaamatu, et kuidas pärast 25 aastat iseseisvust meil neid vaseid ikka veel nii palju on. Kõigil on meie riigis võrdsed võimalused end harida ja õppida, et elus midagi saavutada.

Põhjused võivad olla erinevaid, näiteks vähene initsiatiivikus ise midagi luua, algatada, teha ja liiga suured lootused on tööandjate suhtes, kellelt eeldatakse korraliku palga maksmist ja inimlikku suhtumist. Kahjuks on Eestis liiga palju ida-euroopalikku mentaliteeti, ülelaskmist, võimutsemist, pahatahtlikkust või suhtumist, et käsi peseb kätt. Ikka imestan, kui altid on inimesed võtma suuri laene ja liisinguid, kuigi töösuhted võivad hetkega muutuda, töökohad kiiresti kaduda või asendatakse töötajaid oma tuttavatega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Põhjused võivad olla erinevaid, näiteks vähene initsiatiivikus ise midagi luua, algatada, teha ja liiga suured lootused on tööandjate suhtes, kellelt eeldatakse korraliku palga maksmist ja inimlikku suhtumist. Kahjuks on Eestis liiga palju ida-euroopalikku mentaliteeti, ülelaskmist, võimutsemist, pahatahtlikkust või suhtumist, et käsi peseb kätt. Ikka imestan, kui altid on inimesed võtma suuri laene ja liisinguid, kuigi töösuhted võivad hetkega muutuda, töökohad kiiresti kaduda või asendatakse töötajaid oma tuttavatega.

Täpselt! Võtan omaks, et näiteks minul pole erilisi ametialaseid ambitsioone. Olen oma tööga ja pisut üle Eesti keskmise brutopalgaga väga rahul. Tean, et võiksin oma närvide hinnaga rohkem teenida, aga MIKS.
Oleme mehega kokku leppinud, et laene enam ei võta. Kuna ehitame praegu maja, siis elamegi täpselt nii nagu teemaalgataja kirjeldas. Väljas söömist ja meelelahutust valime väga hoolikalt. Ajakirju ei osta. Nädalalehe tellimuse palusin kingituseks. Raamatuid toon raamatukogust. Enne kui maja valmis, ei reisi jne.
Aga ma tean, et paari aasta pärast kui see periood läbi saab, on maja päriselt meie (mitte panga oma) ja mitte midagi juhtuks kui kumbki meist peaks mingil põhjusel mõned kuud töölt eemal olema.
Minu jaoks on see teadmine suurem väärus kui 3-eurone kohv, klantsajakiri, näohooldus vms tarbetu ost.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täpselt! Võtan omaks, et näiteks minul pole erilisi ametialaseid ambitsioone. Olen oma tööga ja pisut üle Eesti keskmise brutopalgaga väga rahul. Tean, et võiksin oma närvide hinnaga rohkem teenida, aga MIKS.
Oleme mehega kokku leppinud, et laene enam ei võta. Kuna ehitame praegu maja, siis elamegi täpselt nii nagu teemaalgataja kirjeldas. Väljas söömist ja meelelahutust valime väga hoolikalt. Ajakirju ei osta. Raamatuid toon raamatukogust. Enne kui maja valmis, ei reisi jne.
Aga ma tean, et paari aasta pärast kui see periood läbi saab, on maja päriselt meie (mitte panga oma) ja mitte midagi juhtuks kui kumbki meist peaks mingil põhjusel mõned kuud töölt eemal olema.
Minu jaoks on see teadmine suurem väärus kui 3-eurone kohv, klantsajakiri, näohooldus vms tarbetu ost.

Täpselt nagu minu peres. Võimeid on mul küllaga, kui ma raatsiksin rohkem aega karjäärile kulutada, saaksin ka palju rohkem palka (tegelikult puhtjuhuslikult just võitsin ühe konkursi ja hakkan ajutiselt üle 3000 eurost netosissetulekut saama ning pean rohkem tööd rabama ja ma ei ole isegi mitte eriti õnnelik selle üle, pigem mures). Mul on kolm last, mulle meeldib see, et kui vaja võin terve tööpäeva vahele jätta ja lastega tegeleda. Mul ei ole suuri raha nõudvaid unistusi. Selle asemel tõmbasin ka kulud koomale kuniks me maja ehitasime ja nüüd on meil meeldivalt laenuvaba elu koos kolme lapse ja majaga. Ma ei pea vajalikuks hullumiseni tööd rabada, milleks? Kunagi mees mult küsis, et kuidas ma tunnen, kas meil oleks vaja sissetulekuid suurendada, mina vastasin et ei, ma eelistan aega rahale. Koos veedetud aega. Kõik unistused, mis mul on, saan ka keskmise sissetuleku juures täidetud, lihtsalt ajutiselt tõmban mingis teises asjas kulusid koomale. See ei ole mulle raske ega vaimselt kurnav. Seega milleks rohkemat? Taaskasutusse suhtun väga positiivselt, ma ei näe absoluutselt mingit mõtet muudkui visata ja visata ja visata täisesti töökorras asju minema, et aga jäätmehunnikud muudkui kasvaksid ja kasvaksid. Ja ma isegi salamisi ei unista, et ma saaksin kogu aeg näiteks uusi ja uusi kalleid rõivaid osta. Kui ma ikka väga tahan, saan ma selle kalli asja ka osta, aga enamasti ma ei raatsi, ehk siis teisisõnu ei taha väga. nüüd suuremat palka teenides ma ka ei kavatse oma elustiili muuta, ei tunne vajadust. Panen ülejäägi säästudeks, lastel kunagi vaja ülikooli minna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oleme mehega kokku leppinud, et laene enam ei võta. Kuna ehitame praegu maja, siis elamegi täpselt nii nagu teemaalgataja kirjeldas. Väljas söömist ja meelelahutust valime väga hoolikalt. Ajakirju ei osta. Nädalalehe tellimuse palusin kingituseks. Raamatuid toon raamatukogust. Enne kui maja valmis, ei reisi jne.

Mul on raske aru saada ka sellest oma maja ihalusest kogu elu närutamise hinnaga ehk nagu sa kirjutad, et enne ei reisi ka, kui maja valmis. Siis on inimene reeglina juba tunduvalt üle keskea vana, kui maja ükskord valmis saab või pangalaen makstud ja saab elama hakata. Ma olen siiani arvamusel, et kui oled vaene, siis parem ela korteris kitsamates tingimustes, aga noorena ela ja tunne elust mõnu. Mis nauding on oma kõige ilusamad aastad elust kulutada piltlikult öeldes kõhu kõrvalt ehitamisele. Majad jäägu ikka jõukate pärusmaaks, nagu see mujal maailmas on. Mõni inimene pole Tammsaarelt midagi õppinud ehk tööd tehes seda armastust ei tule. Ja vanana ongi ainus mälestus, mida meenutada, et vaata, kuidas me ikka ehitasime.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma elan ju ainult korra!

Mina elan 2 korda.

YOLO

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on raske aru saada ka sellest oma maja ihalusest kogu elu närutamise hinnaga ehk nagu sa kirjutad, et enne ei reisi ka. Siis on inimene reeglina juba tunduvalt üle keskea vana, kui maja ükskord valmis saab või pangalaen makstud ja elama saab hakata. Ma olen siiani arvamusel, et kui oled vaene, siis parem ela korteris kitsamates tingimustes, aga noorena ela ja tunne elust mõnu. Mis nauding on oma kõige ilusamad aastad elust kulutada piltlikult öeldes lõhu kõrvalt ehitamisele. Majad jäägu ikka jõukate pärusmaaks.

Ma tean mitut peret kus sellise närutamisega sai küll maja lõpuks valmis, aga samal ajal said ka lapsed suureks ja lendasid kodust välja. Lisaks läksid vanemad lahku, sest selline iga sendi veeretamine tekitas liialt tülisid. Maja pandi müüki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on raske aru saada ka sellest oma maja ihalusest kogu elu närutamise hinnaga ehk nagu sa kirjutad, et enne ei reisi ka. Siis on inimene reeglina juba tunduvalt üle keskea vana, kui maja ükskord valmis saab või pangalaen makstud ja elama saab hakata. Ma olen siiani arvamusel, et kui oled vaene, siis parem ela korteris kitsamates tingimustes, aga noorena ela ja tunne elust mõnu. Mis nauding on oma kõige ilusamad aastad elust kulutada piltlikult öeldes lõhu kõrvalt ehitamisele. Majad jäägu ikka jõukate pärusmaaks.

Ma tean mitut peret kus sellise närutamisega sai küll maja lõpuks valmis, aga samal ajal said ka lapsed suureks ja lendasid kodust välja. Lisaks läksid vanemad lahku, sest selline iga sendi veeretamine tekitas liialt tülisid. Maja pandi müüki.

Kahjuks tean ka mina päris mitut sellist perekonda, kus lõpuks, kui maja valmis oli, mindi lahku, kuna see elu, mida maja nimel elati, oli kõike muud nauding.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on raske aru saada ka sellest oma maja ihalusest kogu elu närutamise hinnaga ehk nagu sa kirjutad, et enne ei reisi ka, kui maja valmis. Siis on inimene reeglina juba tunduvalt üle keskea vana, kui maja ükskord valmis saab või pangalaen makstud ja saab elama hakata. Ma olen siiani arvamusel, et kui oled vaene, siis parem ela korteris kitsamates tingimustes, aga noorena ela ja tunne elust mõnu. Mis nauding on oma kõige ilusamad aastad elust kulutada piltlikult öeldes lõhu kõrvalt ehitamisele. Majad jäägu ikka jõukate pärusmaaks, nagu see mujal maailmas on. Mõni inimene pole Tammsaarelt midagi õppinud ehk tööd tehes seda armastust ei tule. Ja vanana ongi ainus mälestus, mida meenutada, et vaata, kuidas me ikka ehitasime.

Ja mind huvitaks millised majad need on, mis paari aastaga valmis ehitatakse? Millised kuupalgad need on, millest saab kahe aasta jooksul nii palju kõrvale panna, et maja osta? Mina näen kõrvalt kuidas majasid ehitatakse vähemalt 7a ja sellel ajal käibki üks jubedam närutamine ja elust mitte rõõmutundmine. Siis ongi lapsed kodust läinud ja ise poolpenskar, kui see ihalatud maja valmib. No milleks ometi?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Majad jäägu ikka jõukate pärusmaaks, nagu see mujal maailmas on.

Eestis õnneks pole päris nii. Krunt + maja läheb maksma max 60 tuhat. Seda siis ise ehitades. Sama raha eest saaksin samas omavalitsuses 2-toalise korteri. Mina ei taha pangalaenuga 2-toalist 50 m2 korterit vanas korrusmajas kui võin väikseste loobumiste hinnaga saada 5 aastaga (ok, krundi raha oli enne kogutud) 100 m2 tänapäevase maja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igaühele oma, kui sind teeb kulutamine õnnelikuks, siis lase käia.

Ma ei loeks seda kulutamiseks. Kulutamine oleks kui veaksin hunnikutes odavaid hilpe koju vms. Kosmeetik hooldab mu näonahk ja see on nagu investeering iseendasse. Sama on juuksurile jne. Auto hoiab aega kokku, ajakirjade lugemine avardab silmaringi jne. Ma ei oska selliseid asju kulutamise alla paigutada.

Kui Tallinnas elav inimene väidab, et auto hoiab aega kokku, siis ta ilmselgelt ei tea, millest räägib.

Hoiab küll auto aega kokku Tallinnas, arvutustele tuginedes minu puhul näiteks kulub autoga poole vähem aega kui ühistranspordiga.

Neid, kelle igapäevane maršruut kulgeb Lasnamäelt Pääskülla või Kadaka teele, on suhteliselt vähe. Nemad ilmselt hoiavad tõesti autoga sõites aega kokku. Üldistada ei saa. Olen ühe töö raames puutunud kokku Tallinna parkimisprobleemidega – kui juba Mustamäel ja Lasnamäel pole sageli enam võimalik oma autole õhtuti koju sõites parkimiskohta leida, rääkimata kesklinnast, siis võtab auto kasutamine kõvasti rohkem aega, kui inimesed aduvad – keegi ei viitsi lihtsalt seda aega arvutada, sest autoga on nii mugav vaikselt tiksuda, mis sest et suure osa sõiduajast tuleb ka ummikutes passida. Ju siis inimestel pole oma ajaga midagi targemat peale hakata.

Yldistasid ju sina, kui väitsid, et nii väitjad ei tea midagi.
Mul pikki marsruute pole, kuid liigun linnaosade vahel, kus otseliine pole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul on täitsa isiklik korter ja 0 laenu ja järelmaksu. Nii, et saan endale neid asju lubada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eestis õnneks pole päris nii. Krunt + maja läheb maksma max 60 tuhat. Seda siis ise ehitades. Sama raha eest saaksin samas omavalitsuses 2-toalise korteri. Mina ei taha pangalaenuga 2-toalist 50 m2 korterit vanas korrusmajas kui võin väikseste loobumiste hinnaga saada 5 aastaga (ok, krundi raha oli enne kogutud) 100 m2 tänapäevase maja.

Siinkohal pole nõus. Tänapäevase küttesüsteemi hind keskmise suurusega majale maksab üldistavalt 10000. 60 tuhandega ei ehita tänapäevast maja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kus te maja ehitamise ajal elate?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja kes maksab majani rajatavate kommunikatsioonide (veetorustik, kanalisatsioon, elekter) eest? Ma arvan, et sa ei taipa maja ehitamisest midagi. Nii odavalt ei saa ei saa täna normaalses elamiskõlblikus kohas maatükkigi, rääkimata majast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kes maksab majani rajatavate kommunikatsioonide (veetorustik, kanalisatsioon, elekter) eest? Ma arvan, et sa ei taipa maja ehitamisest midagi. Nii odavalt ei saa ei saa täna normaalses elamiskõlblikus kohas maatükkigi, rääkimata majast.

Aga milleks üldse ise ehitamisega vaeva näha, kui saab osta juba valmis ehitatud, tänapäevaselt sisustatud maja või korteri. Selleks ju tasub mõni aeg säästa, et saaks osta oma unistuste elamise. 😉

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga milleks üldse ise ehitamisega vaeva näha, kui saab osta juba valmis ehitatud, tänapäevaselt sisustatud maja või korteri. Selleks ju tasub mõni aeg säästa, et saaks osta oma unistuste elamise. 😉

Ja säästmine toimub mille arvelt?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja säästmine toimub mille arvelt?[/quote]
No ikka oma sissetulekute arvelt. 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igaühele oma, kui sind teeb kulutamine õnnelikuks, siis lase käia.

Ma ei loeks seda kulutamiseks. Kulutamine oleks kui veaksin hunnikutes odavaid hilpe koju vms. Kosmeetik hooldab mu näonahk ja see on nagu investeering iseendasse. Sama on juuksurile jne. Auto hoiab aega kokku, ajakirjade lugemine avardab silmaringi jne. Ma ei oska selliseid asju kulutamise alla paigutada.

Kui Tallinnas elav inimene väidab, et auto hoiab aega kokku, siis ta ilmselgelt ei tea, millest räägib.

Hoiab küll auto aega kokku Tallinnas, arvutustele tuginedes minu puhul näiteks kulub autoga poole vähem aega kui ühistranspordiga.

Neid, kelle igapäevane maršruut kulgeb Lasnamäelt Pääskülla või Kadaka teele, on suhteliselt vähe. Nemad ilmselt hoiavad tõesti autoga sõites aega kokku. Üldistada ei saa. Olen ühe töö raames puutunud kokku Tallinna parkimisprobleemidega – kui juba Mustamäel ja Lasnamäel pole sageli enam võimalik oma autole õhtuti koju sõites parkimiskohta leida, rääkimata kesklinnast, siis võtab auto kasutamine kõvasti rohkem aega, kui inimesed aduvad – keegi ei viitsi lihtsalt seda aega arvutada, sest autoga on nii mugav vaikselt tiksuda, mis sest et suure osa sõiduajast tuleb ka ummikutes passida. Ju siis inimestel pole oma ajaga midagi targemat peale hakata.

Yldistasid ju sina, kui väitsid, et nii väitjad ei tea midagi.

Mul pikki marsruute pole, kuid liigun linnaosade vahel, kus otseliine pole.

Üldistada enamikule ei saa seda, et autoga hoiab aega kokku. Seda, et ühistranspordiga või jalgrattaga või jalgsi liigeldes hoiab aega kokku, saabki enamikule üldistada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me võiks maja ehitushinna üle kemplemiseks uue teema teha. Aga ei suuda siiski vastu panna kiustusele vaielda.
Krunt jääb Tallinna piirist 25 km kaugusele. Kuna seal oli ostes vana maja peal, siis 25A peakaitse oli hinna sees. Esimesel aastal kulus umbes 1000 EUR uuele liitumiskilbile, selle paigaldusele ja mingile EE.st saadavale aktile. Salvkaev oli krundil olemas. Ära puhastasime ise. Kogumismahuti ostsime kasutatult 500 EUR eest. Kopp mahuti matmiseks ja veetoru kaevust majja vedamiseks maksis 300 EUR. Kogu torustik (nii maja sisse kui välja) läks veidi alla 1000 EUR. Vaja on osta veel kaevupump, mis maksab 300 EUR. Nii et müstiline “kommunikatsioonide rajamine” maksab 3100.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me võiks maja ehitushinna üle kemplemiseks uue teema teha. Aga ei suuda siiski vastu panna kiustusele vaielda.

Krunt jääb Tallinna piirist 25 km kaugusele. Kuna seal oli ostes vana maja peal, siis 25A peakaitse oli hinna sees. Esimesel aastal kulus umbes 1000 EUR uuele liitumiskilbile, selle paigaldusele ja mingile EE.st saadavale aktile. Salvkaev oli krundil olemas. Ära puhastasime ise. Kogumismahuti ostsime kasutatult 500 EUR eest. Kopp mahuti matmiseks ja veetoru kaevust majja vedamiseks maksis 300 EUR. Kogu torustik (nii maja sisse kui välja) läks veidi alla 1000 EUR. Vaja on osta veel kaevupump, mis maksab 300 EUR. Nii et müstiline “kommunikatsioonide rajamine” maksab 3100.

Öelnud siis kohe, et teil polegi kõiki kommunikatsioone ja lepite pideva mahuti tühjendamise ja võimaliku haisu tekkimisega, lisaks kaheldava kvaliteediga joogiveega, mida põhjavesi Eestis mitmel pool on. Sellistes tingimustes elamise nimel närutada on veel eriti naeruväärne.
https://heureka.postimees.ee/4430747/kaart-vaata-kus-voib-kraanist-voolata-radioaktiivset-joogivett

https://majandus24.postimees.ee/4430107/viiendik-eestit-joob-radioaktiivset-kraanivett?_ga=2.114328903.1983708678.1549958821-310163055.1500898068

Please wait...
Postitas:
Kägu

hmm, 1500 m2 krunt Tallinnas on heal juhul 100 000 eurot. Maja ka otsa samapalju. No ei ehita 60 tuhandega, rumal jutt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen olnud väga agressiivne säästja, isegi nn 50% klubi liige, kus vähemalt 50% kõikidest sissetulekutest sai kõrvale panna. Ja nagu siin paljud välja toonud selle närutamise pahupoole – selle lõpuks läksin elukaaslasega lahku. Tema võttis seda säästmist veel agressiivsemalt, kokkuvõttes mingit meelelahutust ei olnud ja üks suur sendi veeretamine käis, kuigi tegelikult meil raha oli. Saime jah suhteliselt kiiresti suhteliselt suure summa kõrvale pandud, aga minu jaoks emotsioon sellest ei kaalunud üles kõiki neid kaotatud asju, mida selle aja jooksul piirama pidin. Iga kulutusega oli tunne, et peaksin selle kohta luba küsima – kasvõi väga tavaline asi nagu kuskil päevaprae võtmine lõunaks (ei teinud igapäevaselt seda).

Lisaks säästmisele oli kogu aeg surve mingit lisasissetulekut teenida. Elukaaslane sõitis Uberit jms. Kõige magusamad ajad (nädalavahetuse õhtud ja ööd, parim oli muidugi aastavahetus) veetis tema teisi sõidutades. Ma üksi kodus igavlemas (leian ikka endale tegevust, aga oli väga üksik tunne ja usun, et see suur säästmine ei ole väärt seda, et suhtes selline tunne oleks) ja mõtlemas, kuidas ma nüüd lisaraha saaks teenida. Sain vahepeal kommentaare ka stiilis, et “sul siis tõesti pole mingit mõtet enda jaoks või”. Head õppetunnid sain sealt eluks. Lahku läksime, siis poole rahast sain endale, siiamaani ilutseb kontol koos vahepeal juurde tulnud summadega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtlen täpselt sama. Ise elan küll nii mõnusasti kui annab. Käin hooldustes, kosmeetiku juures, tellin ajakirju, sõidan autoga, söögi pealt ei oska ammugi kokku hoida. Ma elan ju ainult korra!

Ma elan ka ainult korra ja ma ei saa absoluutselt aru, miks ma peaks oma aega raiskama kusagil hoolduses või kosmeetiku juures. Kui tungiv vajadus on, siis saab käidud, aga midagi mõnusat nendes käikudes minu jaoks ei ole. Muidugi spetsiaalselt nende asjade pealt kokku ka ei hoia, see oleks sama hea, kui kiidelda, et hoian arsti juures käimise pealt kokku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen olnud väga agressiivne säästja, isegi nn 50% klubi liige, kus vähemalt 50% kõikidest sissetulekutest sai kõrvale panna. Ja nagu siin paljud välja toonud selle närutamise pahupoole – selle lõpuks läksin elukaaslasega lahku. Tema võttis seda säästmist veel agressiivsemalt, kokkuvõttes mingit meelelahutust ei olnud ja üks suur sendi veeretamine käis, kuigi tegelikult meil raha oli. Saime jah suhteliselt kiiresti suhteliselt suure summa kõrvale pandud, aga minu jaoks emotsioon sellest ei kaalunud üles kõiki neid kaotatud asju, mida selle aja jooksul piirama pidin. Iga kulutusega oli tunne, et peaksin selle kohta luba küsima – kasvõi väga tavaline asi nagu kuskil päevaprae võtmine lõunaks (ei teinud igapäevaselt seda).

Lisaks säästmisele oli kogu aeg surve mingit lisasissetulekut teenida. Elukaaslane sõitis Uberit jms. Kõige magusamad ajad (nädalavahetuse õhtud ja ööd, parim oli muidugi aastavahetus) veetis tema teisi sõidutades. Ma üksi kodus igavlemas (leian ikka endale tegevust, aga oli väga üksik tunne ja usun, et see suur säästmine ei ole väärt seda, et suhtes selline tunne oleks) ja mõtlemas, kuidas ma nüüd lisaraha saaks teenida. Sain vahepeal kommentaare ka stiilis, et “sul siis tõesti pole mingit mõtet enda jaoks või”. Head õppetunnid sain sealt eluks. Lahku läksime, siis poole rahast sain endale, siiamaani ilutseb kontol koos vahepeal juurde tulnud summadega.

Aitäh jagamast

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige lihtsam on säästa üksi elaval inimesel, kellel on lapsed pesast välja lennanud. Keegi ei tule ütlema, et miks sa seal ei käi või selle ja tolle asja pealt koonerdad? Minu elu, minu valikud. 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Öelnud siis kohe, et teil polegi kõiki kommunikatsioone ja lepite pideva mahuti tühjendamise ja võimaliku haisu tekkimisega, lisaks kaheldava kvaliteediga joogiveega, mida põhjavesi Eestis mitmel pool on. Sellistes tingimustes elamise nimel närutada on veel eriti naeruväärne.

Oh püha lihtsameelsus! Selle piirkonna tsentraalne kanalisatsioon saab lõpetatud 2021 aasta lõpuks (loodetavasti). Liitumine saab olema tasuta.
Solgipaak ja kaev polnud mu eelistus ega tingimus (et saaks ikka hästi palju koonerdada), aga kuna soovisime samasse valda jääda, siis polnud muud valikut. Samas vallas on hetkel müügil mitmed 200-400 tuhat maksvad eramud, kus kanalisatsioon on samuti lahendatud lokaalselt, sest tsentaalseid trasse lihtsalt pole olemas. Maksa krundi ja maja eest palju tahad, aga kui piirkonnas trassi pole, siis ei saa tsentraalset vett ega kanalit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõni inimene läheb tõesti kokkuhoiuga liiale. Näiteks see, kes WC-s vett vaid suurema häda korral peale tõmbab

Inimene ehk mõtleb ökoloogiliselt. No kas on vaja iga uriinitilga peale paaki tühjendada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

hmm, 1500 m2 krunt Tallinnas on heal juhul 100 000 eurot. Maja ka otsa samapalju. No ei ehita 60 tuhandega, rumal jutt.

Aga kes rääkis Tallinnast? Te mõtlete, et kui inimene Tallinnas, moodsas elurajoonis ei ela, siis pole teda olemaski. Elatakse ka väikelinnades ja isegi maapiirkondades.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh püha lihtsameelsus! Selle piirkonna tsentraalne kanalisatsioon saab lõpetatud 2021 aasta lõpuks (loodetavasti). Liitumine saab olema tasuta.

Solgipaak ja kaev polnud mu eelistus ega tingimus (et saaks ikka hästi palju koonerdada), aga kuna soovisime samasse valda jääda, siis polnud muud valikut. Samas vallas on hetkel müügil mitmed 200-400 tuhat maksvad eramud, kus kanalisatsioon on samuti lahendatud lokaalselt, sest tsentaalseid trasse lihtsalt pole olemas. Maksa krundi ja maja eest palju tahad, aga kui piirkonnas trassi pole, siis ei saa tsentraalset vett ega kanalit.

Kas sina siis ei rääkinudki, et müüsid oma korteri linnas ja ostsid selle eest maale maja, kuna nii säästab rohkem? Mis samasse valda jäämisest nüüd jutt käib? Kui mitte, siis pole sa pädev ju üldse sel teemal rääkima, et kodu vahetamisega linnast maale säästab rohkem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige lihtsam on säästa üksi elaval inimesel, kellel on lapsed pesast välja lennanud. Keegi ei tule ütlema, et miks sa seal ei käi või selle ja tolle asja pealt koonerdad? Minu elu, minu valikud. 😉

Ei. Kõige lihtsam on säästa neil, kel pole lapsi kunagi olnudki. Seega võiks tõesti alustada sellest, kui palju kellelgi millises vanuses lapsi on.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 130 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas inimesed ei lähe kokkuhoiuga liiale?