Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas inimesed ei lähe kokkuhoiuga liiale?

Näitan 10 postitust - vahemik 121 kuni 130 (kokku 130 )

Teema: kas inimesed ei lähe kokkuhoiuga liiale?

Postitas:
Kägu

Mul on raske aru saada ka sellest oma maja ihalusest kogu elu närutamise hinnaga ehk nagu sa kirjutad, et enne ei reisi ka, kui maja valmis. Siis on inimene reeglina juba tunduvalt üle keskea vana, kui maja ükskord valmis saab

Miks seda maja nii kaua ehitada? Kuna meie ehitamise ajal elasime lastega sooja mitte eriti pidavas kõrvalhoones, siis oli tuli takus ja ehitamisele kulus täpselt 2,5 aastat. Elu ei jõudnud mööda minna. Aga minul muidugi reisimisega sel ajal midagi ei kibelenud, sest eelnevalt olin 10 aastat üksi elanud ja kogu oma raha eest võimalikult sageli rännanud. Väike vaheldus oli täiesti vastuvõetav.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kokkuhoid on siis, kui tahaksid teenust/asja, aga ei tarbi/osta seda või valid kõige odavama kokkuhoiu eesmärgil. See, kui te ei näe mõtet pediküüris käia ja antud teenust ei tarbi, ei ole kokkuhoid. See, kui teile meeldib ise kasvatada toorainet ja seeläbi kulutate poes vähem, ei ole kokkuhoid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, kui teile meeldib ise kasvatada toorainet ja seeläbi kulutate poes vähem, ei ole kokkuhoid.

Tõsi või, misasi see siis on? Ma saan aru mõttest, aga sõnastus on nõrk. MA saan aru, et kui ma käin jala, siis ma ei “hoia kokku” Ferrari jagu raha, eksole. Kokku saab hoida reaalset raha, mida eelistatakse mitte antud asjale kulutada, valitakse muu või loobutakse. Aga ise kasvatades vs poest juurvilja ostes hoiad ju kokku (kui ei arvesta oma töötunde, väetist, vett jne, siis ehk ei hoia ka…).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on raske aru saada ka sellest oma maja ihalusest kogu elu närutamise hinnaga ehk nagu sa kirjutad, et enne ei reisi ka, kui maja valmis. Siis on inimene reeglina juba tunduvalt üle keskea vana, kui maja ükskord valmis saab

Miks seda maja nii kaua ehitada? Kuna meie ehitamise ajal elasime lastega sooja mitte eriti pidavas kõrvalhoones, siis oli tuli takus ja ehitamisele kulus täpselt 2,5 aastat. Elu ei jõudnud mööda minna. Aga minul muidugi reisimisega sel ajal midagi ei kibelenud, sest eelnevalt olin 10 aastat üksi elanud ja kogu oma raha eest võimalikult sageli rännanud. Väike vaheldus oli täiesti vastuvõetav.

Vot ei usu, et läheb ainult 2,5 aastat, kui kõik ise ehitad ja samal ajal põhikohaga mujal töötad? Sellisel juhul ei saa ju ise maja ehitamisest rääkida, kui lased mingil firmal selle valmis ehitada. Teisest küljest läheb enamikul kaua just seetõttu, et neil pole korraga nii suurt summat välja käia, et 2 aastaga asi valmis ehitada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kõige lihtsam on säästa üksi elaval inimesel, kellel on lapsed pesast välja lennanud. Keegi ei tule ütlema, et miks sa seal ei käi või selle ja tolle asja pealt koonerdad? Minu elu, minu valikud. 😉

Lapsed ei ela pesas, inimesed ei lenda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lapsed ei ela pesas, inimesed ei lenda.[/quote]

Mingit muud vastuväidet ei leidnud, siis hakkad sõnade kallal ilkuma? Ennegi nii öeldud :”Lapsed pesast välja lennanud”. Sinusugused esteedid tahavad end tähtsana näidata.

Minu lause mõte oli see, et kui elatakse üksi, pole mingit kohustust ei lastele, ega elukaaslasele aru anda, millele mina kulutan, või milleks säästan. Sugulastele ja tuttavatele ei pea inimene ammugi aru andma, miks ta teatud eluviisi harrastab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ei saa sellest ilma laenuta ’ise’ maja ehitamise hullusest aru. Üle keskmise sissetuleku korral on kodulaen sama hästi kui tasuta sest sellelt saab tulumaksu tagasi mis intressid päris hästi ära katab. Kui keegi annab korraga tasuta raha et maja korraga ära teha, siis mis häda peab olema tahta edasi vireleda? Kui see laen nii häirib siis saab ju pärast laenu võtmist ka kokkuhoidlik olla ja selle kiiremini ära maksta, aga vähemalt saab samal ajal oma kodus sees elada..

See on üldse ainus mõistlik laen. Auto ja kodumasinad ostke välja mitte ärge võtke järelmaksu peale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eks see ole prioriteetide küsimus. Ma pole kindel, kas tunnen mõnda igakülgselt koonrit inimest.

Mina näiteks ei ole elus näohoolduses käinud, maniküüris ainult kord – pulmapäevaks, juukseid lõikan ise, viimati käisin juuksuris oma 15 aastat tagasi jne. Mulle pole need asjad olulised, ma ei tunne ennast kuidagi paremini, kui keegi teine mu pead peseb nagu juuksuris. Silmi unustan enamasti värvida, värvilist huulepulka pole isegi mitte proovinud kunagi. Riideid on imevähe.

Kinos ei käi, vaatan kodus. Kino on mulle raiskamine.

Samas võin ma rahumeeli 100 eurot üksi heas restoranis magama panna. Või osta 200+ eurose viski laupäevaks mehega nautida. Viimati näiteks ostsin 700 euro eest kootud sokke. Vanamemm meeldis ja kui, siis juba ostsin palju.

Mees mul käivitab nõudepesumasinat ainult öise elektri ajal ja keeldub ära viskamast alukaid, milles juba õmbluses auk. Vana saunalina lõikab ta hoolikalt väiksemaks, et “oleks ikka kaltsu võtta, kui midagi köögis maha läheb”. Vanu jogurtitopse peseb ta ämbriga õues muru peal, et “hea taimi sisse panna kevadel” ja et mitte liigselt vett kogumispaaki lasta. Oma vanadest püksirihmadest teeb koertele kaelarihmu. Kui tänaval on maas sent, kummardab ja võtab selle üles. Kui pudelil on taarasilt lahti, võtab liimipulga ja liimib selle tagasi, et taaratagastus masin selle ikka ära loeks.

Samas pole talle mingi küsimus raha välja anda. No näitena, ta ei anna mulle kunagi 10 või 20 eurot, alati 500 või rohkemgi. Isegi kui ma küsin ainult, et kuule, anna veidi raha, mul rahakott kodus, hüppaksin läbi ja võtaksin poest tomateid. Ta ulatab mulle 99% juhtudest viiesajase ja imestab, kui ma kiunuma hakkan, et kas väiksemat tõesti ei ole anda.

Võin olla kindel, et kui ma soovin panni, siis ta ei lase mul osta poest paremuselt teist panni. Ma võin jalgu trampida või mis iganes, aga tema ostab parima. Selleks võib ta tunde enne eeltööd teha. Koerale ei osteta keskpärast toitu. Oma emale ei viida muud kui parimat. Ja siis voldib ta kodus kilekotte kahekaupa kokku, kui auk on sisse tulnud, et kaks kotti mittekohakuti aukudega kõlbaks ikka prügikotina kasutada ja ei oleks raiskamist.

Ka on ta helde käega annetaja heategevusele ja kui külla läheme, siis ta valib mõttega ja ostab tõeliselt head ja kallid kingitused. Kui tuttavatel on vaja kuskile sõita, midagi tuua, viia, aidata, on ta esimesena kohal oma aja, auto, kütuse ja/või tööriistadega. Pole mingit võimalust, et ma võiksin osta säästu mõttes kehvemat kempsupaberit või kassile best before möödas toitu. Samas lõikab ta nõudepesumasina tablette pooleks, sest “poolega tuleb sama puhas”.

Käib heategevusorganisatsioonis vabaõhuüritusel telki püsti panemas oma aja, oma telgi ja oma rahaga. Ja siis tuleb koju ja otsib kaks tundi “neid vanu häid dressipükse” taga, mille ma salaja välja viskasin, et tagumiku asemel oli juba suur auk. Sest “ainult kodus käimiseks milleks raisata paremaid”.

mind hakkas suisa huvitama, et kust ta neid viiesajaseid saab? ekstra käib pangast küsimas või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei saa sellest ilma laenuta ’ise’ maja ehitamise hullusest aru. Üle keskmise sissetuleku korral on kodulaen sama hästi kui tasuta sest sellelt saab tulumaksu tagasi mis intressid päris hästi ära katab. Kui keegi annab korraga tasuta raha et maja korraga ära teha, siis mis häda peab olema tahta edasi vireleda? Kui see laen nii häirib siis saab ju pärast laenu võtmist ka kokkuhoidlik olla ja selle kiiremini ära maksta, aga vähemalt saab samal ajal oma kodus sees elada..

See on üldse ainus mõistlik laen. Auto ja kodumasinad ostke välja mitte ärge võtke järelmaksu peale.

Tulumaksu saab tagasi ainult 300 euro pealt! Siis on küll hästi, kui maksategi intressideks 60 eurot aastas, mina maksan pangale intresse 60 eurot kuus!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tagasi saad sa tulumaksu siiski ainult intressi pealt, mitte kogu summa pealt. Nii et max 20%, mis kohe kindlasti ei kata su intresse täielikult, max viiendiku.

Aga muidu ma sinuga nõus, ka mina ei saa aru sellest, et laenu asemel eelistatakse 5-10 aastat ehitusplatsil elada, et jooksvast sissetulekust ehitada.

Samas, ega mina ei peagi mõistma, kui neile ehitajatele sobib, siis elagu nii. Eks igaüks ise teab, mis ta prioriteedid on ja mille pealt kokku hoida tahab ja ei taha.

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 121 kuni 130 (kokku 130 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas inimesed ei lähe kokkuhoiuga liiale?