Esileht Pereelu ja suhted Kas inimesed suudavad end muuta?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kas inimesed suudavad end muuta?

Postitas:

Rääkige enda kogemustest, kas nö teisele ringile minnes, uude suhtesse astudes olete endale mingeid lubadusi andnud? Lisaks sellele, et teadvustate paremini, mida uuelt paariliselt ootate, kas ka enda suhtes mingeid muutusi ette võtate? Või pigem suhtute nii, et MINA OLEN MINA ja kogu ülejäänud maailma pigem leppigu sellega ja võtku mind sellisena nagu olen? Või siiski leiate, et tuleb ka endasse vaadata ja endas mingeid muutmist väärivaid aspekte leida ja parema tuleviku nimel siis ellu viia?

Mida olete endale lubanud “puhtalt lehelt alustades”? Milliseid muutuseid olete soovinud enda osas ja kas olete neid ka ellu viinud või läheb ka uues suhtes kõik ikka sama rada edasi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis ma teeks, kui pean homsest puhtalt lehelt alustama:

ma olen kange eit, keeran ukse lukku, magan end välja, ja hommik on õhtust targem.

teisele ringile ma ei lähe, sest kui mu 28 aastat kooselu täna lõpeks, siis ma enne suren ära, kui muudan meelt, et kõik maailma mehed on seakari.
elan üksinda, sõbrad tuttavad-suguselts on mul alles ju, nüüd on aeg kõik tagajalgadele ajada, sest ma otsin tegevust, et ei oleks aega oma siga taga nutta, antidepressante läheksin küsima,

mul pole vaja mingit siga enam, loen perekoolist neid vanu teemasid, kuidas üksinda on olla, ja kas nutate patja ja mida teete, kas töötate (mul endal õnneks pole vaja tööle minna), mis hobid on, kuidas nädalalõppe veedate, kas juhuseksi harrastate ja kust ma selle tinderi äppi saan…

ja praegu mõtlesin välja, et alati saan teha vabatahtliku tööd, kuskil supiköögis jagan kusistele asotsidele suppi,

või näiteks koerte varjupaigas, kutsud armastavad inimesi tingimusteta…

ja olen majanduslikult kindlustatud kuniks siit pk-st saan viimase kirstunaela…:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastus pealkirjas esitatud küsimusele: jah, inimene ise suudab end muuta, kui tal on selleks soov.

Aga rääkides teema sisesest: Mingi suhte pärast ma küll ei kavatse ennast muuta. Kui ma mingi muutuse ette võtan siis enda pärast, näiteks kui avastan, et nüüd oleks vaja kaalust alla võtta, siis korrigeerin elustiili, kui olen depressioonis, püüan “mõttemustreid korrastada” (tegelikult vihkan seda väljendit). Ainus teine inimene, kelle pärast ma end muudaksin oleks mu enda laps. Kui ma näeksin, et miski minu elustiilis mõjub talle halvasti, siis võtaksin midagi ette, näiteks korraldaks nii, et oleks rohkem vaba aega tema jaoks, võiksin ka mehe maha jätta kui näeksin, et suhe kahjustab last.

Kui võtan uue partneri, siis pigem sellise, kes võtaks mind sellisena nagu ma olen ja ühtlasi ma ei viitsiks ka võtta sellist, keda peaks kohe algusest saati kuidagi hoogsalt muutma hakkama või kellele tuleks tingimusi esitada, et tema end muudaks.

Partnerit ma olen vahetanud küll, aga uus suhe on veel nii piisavalt lühike, et ei saa mingeid põhjapanevaid järeldusi teha, kuidas edasi läheb. Mingeid lubadusi endale ma uude suhtesse astudes ei ole andnud. Mingit viisaastaku plaani ei ole samuti paika pannud. Pole püstitanud mingeid eesmärke, et mida ma sellelt suhtelt soovin, see on mu meelest mõttetu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed ikka muutuvad. Tahavad nad seda siis või ei taha. Kas nad just paremaks lähevad on raske öelda. Mul on elu jooksul olnud mitmeid suhteid ja kõik suhted on erinevad. Mina olen kõikides suhetes erinev. Mõne vea olen endas parandanud. Uue inimese valinud hoolikamalt. Elu on õpetanud mõnele asjale mitte tähelepanu pöörama ja mõnele asjale rohkem pöörama. Elu on teinud targemaks. Loomulikult tuleb valida suhe, mis muudab meid paremaks. Negatiivsed inimesed tuleb elust välja jätta ja neil minna lasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle mingi “Emori-uurija” platsis. Räägi, milles tegelt probleem on – arvasid, et teiselt üle löödud mees muutub su kõrval ustavaks ja teisi ei vaata, aga tohoo-tillae, ikka seesama töllakas edasi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 13:42; 09.06 18:00; 09.06 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Ma arvan, et inimene ei peakski end painutama ja oma elupõhimõtteid kellegi teise pärast muutma. See oleks enese vägistamine. Kui sellist inimest ei leidu, kes sind sinu eripärade ja vigadega aktsepteeriks, siis pigem elada uhkelt üksinda ilma suhtes suhtes olemata. Sa ju kaotad end kellegi teise põhimõtete järgi seades oma mina ehk sa ei ole enam sina ise ja see tekitab stressi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel ringil ehk pyytakse midagi muuta, tulla vastu, teha kompromisse. Teisel ringil ollakse “mina ise nagu jumal mind löi ja kellele ei meeldi, vöib lahkuda”. Pole ju mötet leida samade joontega mees nagu eelmine, kelle jaoks pidi ennast muutma. Parem leida see öige kes sobib köigi sinu poolte ja joontega. Teisel ringil ei ole ju kuskile enam kiire, vöib olla aastaid (vöi siis elu löpuni) yksi kuni see öige tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkige enda kogemustest, kas nö teisele ringile minnes, uude suhtesse astudes olete endale mingeid lubadusi andnud? Lisaks sellele, et teadvustate paremini, mida uuelt paariliselt ootate, kas ka enda suhtes mingeid muutusi ette võtate? Või pigem suhtute nii, et MINA OLEN MINA ja kogu ülejäänud maailma pigem leppigu sellega ja võtku mind sellisena nagu olen? Või siiski leiate, et tuleb ka endasse vaadata ja endas mingeid muutmist väärivaid aspekte leida ja parema tuleviku nimel siis ellu viia?

Mida olete endale lubanud “puhtalt lehelt alustades”? Milliseid muutuseid olete soovinud enda osas ja kas olete neid ka ellu viinud või läheb ka uues suhtes kõik ikka sama rada edasi?

Muudatuste tegemine sõltub ju sellest, kas selleks on vajadust. Kui eelmine suhe lõppes näiteks partneri surma tõttu, siis mida peaks endas muutma? Nõudma tervisetõendit mehelt või? Samuti kui mees leidis teise ei pruugi asi üldse olla naises, keda maha jääti. Osad mehed ongi sellised, kes ei suuda ühe inimesega üle paari aasta elada. Siin peab arukas olema, et midagi muutma hakata. Pigem seda, et oleks hoolikam, et järgmine valik poleks samasugune. Kui aga kooselu lõppes enda riiaka käitumise, armukadeduse, tülide üleskiskumise tõttu, pideva õiendamise tõttu, siis siin on küll mõtlemisainet ja muutmiseks suured võimalused. Nii et arukalt ikka hinda oma eelmist elu ja enda osa suhte purunemises. Näiteks kui üks on hommiku inimene ja teine õhtu inimene ja selletõttu pidevalt arusaamatused, siis kes siin ennast muutma peaks ? Pigem töötaks see kui uus partner oleks sama tüüpi kui ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti kui mees leidis teise ei pruugi asi üldse olla naises, keda maha jääti.

Ahah.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 13:42; 09.06 18:00; 09.06 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle mingi “Emori-uurija” platsis. Räägi, milles tegelt probleem on – arvasid, et teiselt üle löödud mees muutub su kõrval ustavaks ja teisi ei vaata, aga tohoo-tillae, ikka seesama töllakas edasi?

Ja sina oled see, kes oma töllakat taga nutab? Uuel naisel on veel võimalus ümber mõelda ja nagu näha, ta proovib endas selgusele jõuda enne suhet. Sina lasid hoobilt sellel töllakal endale lapsed teha ja siis saadeti sind minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sina oled see, kes oma töllakat taga nutab? Uuel naisel on veel võimalus ümber mõelda ja nagu näha, ta proovib endas selgusele jõuda enne suhet. Sina lasid hoobilt sellel töllakal endale lapsed teha ja siis saadeti sind minema.

Mhmh mhmh.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 13:42; 09.06 18:00; 09.06 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võtan uue partneri, siis pigem sellise, kes võtaks mind sellisena nagu ma olen

Ma tegelikult eelistaksin partnerit, kes aitaks mul paremaks inimeseks saada. Ma ei ole endaga üldse rahul ja küll oleks tore, kui partner julgustaks mind olema virgem, julgem katsetama, inspireeriks jne. Muidugi on hea, kui ta on rahul nende kiiksudega, mida ma muuta ei taha.

ühtlasi ma ei viitsiks ka võtta sellist, keda peaks kohe algusest saati kuidagi hoogsalt muutma hakkama või kellele tuleks tingimusi esitada, et tema end muudaks.

Mina olen enamasti tahtnud, et inimene oleks valmis omaenda mulle väljaöeldud soove teostama ning ma olen valmis sellesse panustama oma jõu ja nõuga. Samuti ma tahaksin, et partner realiseeriks OMA potentsiaali, saaks selliseks inimeseks, nagu ta mulle “käimise” ajal näitab. Tegelikkus on sageli see (mitte ainult enda, vaid ka kõrvaltvaataja kogemusena), et kui naine on “käes”, siis paljud mehed ei viitsi “pingutada”. Ja ega siis mina ka viitsi.

Ja ega need asjad, mis n-ö muutmist vajavad, kohe välja tule 🙂

Muudatuste tegemine sõltub ju sellest, kas selleks on vajadust.

Õige. Ja seda vajadust ei tea sageli enne kui mingi teema üles kerkib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, inimene võib ennast muuta, kui tal on tahe, motivatsioon ja tohutu tahtejõud. Muul juhul hästi ei usu.
See käib nii dieedi kui väiksemate isiksuslike muudatuste kohta. Kindlasti on ka asju, mida lõpuni muuta ei olegi võimalik. Näiteks ei saa melanhoolikust homme koleerikut ega meelita IQ 80-ga kodanikust isegi juurde õppides välja 140 koefitsiendiga eksemplari.
Küll aga saab üsna lihtsa vaevaga muuta näiteks seda, et ei kasuta enam mingit parasiitsõna, joon vähem kohvi, koristan sagedamini tuba, kallistan rohkem lähedasi jne.
Armukadeduse osas olen skeptiline. Kui inimene on ikka armukade, siis seda päris nupust välja ei lülita. Samuti on suur osa muutumisprotsessist kinni ka partneri käitumises – räägin enda näitel. Olen võrdlemisi armukade tüüp ja esimestel kooseluaastatel ikka jälgisin seda, teist ja kolmandat ja pidevalt oli vererõhk nö üleval. Kui aga teine pool ikka aastate jooksul üleüldse põhjust ei anna, siis on kuidagi naljakas tühja koha pealt mingeid intsidente üles tõmmata. No ei viitsi, ja kaduski ära see armukadedus. Kas uue suhte puhul lööks välja, ei oska öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või siiski leiate, et tuleb ka endasse vaadata ja endas mingeid muutmist väärivaid aspekte leida ja parema tuleviku nimel siis ellu viia?

ma usun parema tuleviku nimel suudaksin ma vajadusel oma sirgjoonelise otsekohuse, õiguse tagaajamise ja ironiseerimise küll vähe koomamale tõmmata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed muutuvad isegi siis, kui nad seda teadikult ei tee. Kägu 06:03 näide on üsna tüüpiline selles osas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka jube arrogantseid seisukohti saab siin lugeda – olen nii vastik kui tahan, teine peab mind võtma sellisena, nagu ma olen. Minu meelest peaks end uuele ringile asutades tegema kahte asja: välja nuputama, mis oli viga partneril, et temaga elada ei saanud, ja vaatama väga tõsiselt peeglisse, mis olid need minu omadused, mille kaasabil ma end lõhkise küna eest leidsin. On väga inimlik, kuid rumal korrata ühte ja sama, aga loota, et kunagi järgmine kord on sellel mingisugused täiesti teistsugused tagajärjed. Näiteks armuvad paljud ikka ja jälle sama tüüpi inimestesse, aga sellised isendid ei sobi võib-olla üldse kodus pidamiseks. Lihtsalt mingi omaduste kompleks, mis tundub kurameerimise ajal nii veetlev, ei ole seda (väikeste lastega) kooselus teps mitte. Näiteks kalduvus probleeme jõhkralt lahendada (ooo, milline vinge alfaisane, see suudab oma pesakonda alati kaitsta) võib päädida korraliku keretäiega iga perekonnatüli ajal. Või selgub, et väsimatu peoloom on sama väsimatu peoloom ka siis, kui peres on juba lapsed. Või siis näiteks väga šarmantne partner, keda kõik-kõik tahavad, aga kes valis sinu, osutub mõne aja pärast üsna kergemeelsete elukommetega isendiks. Nii võiks kaua jätkata. Lihtsalt kui kogu aeg armud millegipoolest väga sarnastesse inimestesse ja need suhted lõppevad pidevalt ühtmoodi, siis peaks teadvustama seda sama reha peale astumist. Sama lugu ka siis, kui ise teed suhtes ikka ja jälle sama viga, näiteks virised ja kritiseerid. Mõistlik inimene püüab oma vigadest ikka õppida, mitte ei löö rinda kummi, et mina küll ennast muuta ei kavatse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed muutuvad terve elu vältel. Suhte alguses on enamus leplikud ja teevad järeleandmisi. Suhte arenedes, vahet pole mitmes ring julgetakse oma mina maksma panna. Minu kogemus on selline, et tormasin oma teisele ringile lootuses armastusele ja mõistmisele ülejäänud eluks. Mees sattus hirmus armukade, kontrolliv jne. Miski suur kiindumus sundis mind kuulama ikka ja jälle alandavaid märkusi. Miski loll järjepidevus sundis mind talle tõestama, et pole põhjust armukadetsemiseks. Ühel hetkel käis klõps ja mul oli täiesti ükskõik mis ta minust arvab, ei viitsinud enam tema ees võimelda. Muutusin peale neid alandusi tigedaks ja õelaks(kuna tema armukadeduse tõttu kadusid ka minu sõbrad minu ümbert). Siis käis mees nagu mööda nööri. Kui ta oleks suhte alguses endaga tööd teinud oleks meil siiani tore elu. Armukadedust ja paranoiasid inimene ise endast välja ei juuri.Meie väljusime teisest ringist mõlemad kaotajatena. Mina jäin ilma eneseuhkusest ja oma minast tema jäi ilma minust.
Ja muutunud olen ma peale seda põrgut palju, loodan leida jõudu ja sean eesmärke muutuda taas iseendaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas inimesed suudavad end muuta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.