Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas inimesed teavad, kui palju on kaks meetrit?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )

Teema: Kas inimesed teavad, kui palju on kaks meetrit?

Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et paljud inimesed ei saa aru, kui palju on kaks meetrit. Ainult täna on mul kaks negatiivset kogemust, kuid varem on korduvalt just metsas või terviserajal olnud nii jooksjate kui jalutajatega probleem, et tulevad tagant ja lähevad hästi lähedalt mööda. Jalutasin täna terviserajal koeraga, üks inimene jalutab selja taga, tihedalt samas tempos ja minu lähedal, kõrvalt mööda ei lähe Keerasin teerajalt metsa alla, et lasen ta mööda, jalutas siis üliaeglaselt mööda. Me läksime tagasi ja natukese aja pärast kuulen, et jälle keegi ligidal käib, vaatan selja taha ja näen, sama inimene praktiliselt hingab kuklas. Põgenesime taas puude alla ja lasime mööda. Kas tõesti on nii raske vahet pidada või kaarega mööda minna?
Täna ootasin pakiautomaadi ees, kaks naist seisavad järjekorras tihedalt kõrvuti, ilmselt sõbrannad, sest muudkui vadistasid oodates ja aina lähenesid mulle. Vaatasin neile küsivalt otsa, et ehk saavad aru, et nii lähedale ei peaks tulema. Ei saanud aru, ütlesin neile konkreetselt “palun astuge kaugemale”, vaatasid imelikult aga ikkagi taganesid.
See pani mind mõtlema, et kas Eesti inimene ikka teab, kui palju on kaks meetrit? Miks peab teise inimese ligidale tulema, kui ruumi on piisavalt?

+43
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Viitsisid nii pika jutu kirjutada? Samas on tunne, et sa ise ei tea, kui palju on 2 m. Enamik mingeid metsas olevaid radu polegi nii laiad, et seal oleks võimalik sellist vahet hoida, eeldusel veel, et nt eeskõndiv inimene ei ole täpselt raja serval, vaid keskel või esimese kolmandiku peal.

+14
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tõdesin sama, põhimõtteliselt elavad üksteisel seljas. Kas on lihtsalt vaimupuudega või ei ole uudistega kursis.

+28
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viitsisid nii pika jutu kirjutada? Samas on tunne, et sa ise ei tea, kui palju on 2 m. Enamik mingeid metsas olevaid radu polegi nii laiad, et seal oleks võimalik sellist vahet hoida, eeldusel veel, et nt eeskõndiv inimene ei ole täpselt raja serval, vaid keskel või esimese kolmandiku peal.

Ei tasu metsa kontsadega saapaid jalga panna, kui ei saa paar meetrit rajast kõrvale istuda. Inimestel kuklal silmi ei ole, võiks hõigata või ise kaarega mööda minna, mitte teistel tihedalt järel kõndida.

+12
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et paljud inimesed ei saa aru, kui palju on kaks meetrit.

Mulle mitte ei tundu, vaid ma tean, et enamusel inimestest pole mitte mingit ettekujutust fuusikalistest suurustest ja nende mõõtühikutest.
Perekooliski inimene kirjutab kütteta maakeldri kohta, et seal on 15 sooja jne.

Aga kas sa ise suudad sõita autoga 50km/h, samal ajal kui spido on kinni kleebitud?
Minu parim tulemus on +/-2.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et paljud inimesed ei saa aru, kui palju on kaks meetrit. Ainult täna on mul kaks negatiivset kogemust, kuid varem on korduvalt just metsas või terviserajal olnud nii jooksjate kui jalutajatega probleem, et tulevad tagant ja lähevad hästi lähedalt mööda. Jalutasin täna terviserajal koeraga, üks inimene jalutab selja taga, tihedalt samas tempos ja minu lähedal, kõrvalt mööda ei lähe Keerasin teerajalt metsa alla, et lasen ta mööda, jalutas siis üliaeglaselt mööda. Me läksime tagasi ja natukese aja pärast kuulen, et jälle keegi ligidal käib, vaatan selja taha ja näen, sama inimene praktiliselt hingab kuklas. Põgenesime taas puude alla ja lasime mööda. Kas tõesti on nii raske vahet pidada või kaarega mööda minna?

Täna ootasin pakiautomaadi ees, kaks naist seisavad järjekorras tihedalt kõrvuti, ilmselt sõbrannad, sest muudkui vadistasid oodates ja aina lähenesid mulle. Vaatasin neile küsivalt otsa, et ehk saavad aru, et nii lähedale ei peaks tulema. Ei saanud aru, ütlesin neile konkreetselt “palun astuge kaugemale”, vaatasid imelikult aga ikkagi taganesid.

See pani mind mõtlema, et kas Eesti inimene ikka teab, kui palju on kaks meetrit? Miks peab teise inimese ligidale tulema, kui ruumi on piisavalt?

On sul kõnepuue? Vaatad küsivalt otsa ? Suu vett täis? Ehk saavad aru? Ulme on selline vahtimine. Selline suu kinni oma probleemidest kõnelemine läbi punnitatud silmade on tühi töö. Mitte keegi ei saa aru sellest. Tee suu lahti ja ütle selgelt ja täpselt, mis teine teeb valesti. Sina soodustad sellise inimese edasist käitumist, kui sa ei kutsu korrale. Tuled teed SIIA teema sellest, et ei suuda otse öelda ja teist inimest korrale kutsuda. Tead, see on probleem sul. Miks peab suu kinnihoidma, kui sinu TERVIS ja ELU On ohtu seatud. Kas saad aru, et sa oma vaikimisega sead oma elu ohtu? Ilmselt on sul probleeme lademetes sellega seoses, et hoiad suu kinni seal kus tuleb rääkida ja räägid seal kus tuleb suu kinni hoida.

+13
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tasu metsa kontsadega saapaid jalga panna, kui ei saa paar meetrit rajast kõrvale istuda. Inimestel kuklal silmi ei ole, võiks hõigata või ise kaarega mööda minna, mitte teistel tihedalt järel kõndida.

Kontsaga saapad? Kle, see on täielik pseudoprobleem nagunii ju. Päriselt arvad, et keegi saab nakkuse, kui mingi tervisejooksja korra metsas mööda jookseb või?

+7
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kle, see on täielik pseudoprobleem nagunii ju. Päriselt arvad, et keegi saab nakkuse, kui mingi tervisejooksja korra metsas mööda jookseb või?

Mitte ei arva, vaid tean. Niimoodi viirused levivadki. Sul on veel palju vaja õppida.

+12
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jalutasin täna terviserajal koeraga, üks inimene jalutab selja taga, tihedalt samas tempos ja minu lähedal, kõrvalt mööda ei lähe Keerasin teerajalt metsa alla, et lasen ta mööda, jalutas siis üliaeglaselt mööda. Me läksime tagasi ja natukese aja pärast kuulen, et jälle keegi ligidal käib, vaatan selja taha ja näen, sama inimene praktiliselt hingab kuklas.

Sul oli täna võibolla õnnepäev, et pervo sulle nuga neeru või ***** kanni ei keeranud…

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli ühel hommikul vaja käia Mustamäe ärimajas ja samas majas asub ka Politsei ja Piirivalveameti kontor, mis polnud veel avatud. Ja mida ma näen? Umbes 15-20 inimest seisis troppis ukse taga, otseses mõttes üksteisest 50 cm- 1 m kaugusel ja nii kogu see seltskond. Siis mõtlesin küll, et kus on mõistus? Rahvakogunemised on keelatud, aga neil on vaja politsei ukse taha koguneda!

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kle, see on täielik pseudoprobleem nagunii ju. Päriselt arvad, et keegi saab nakkuse, kui mingi tervisejooksja korra metsas mööda jookseb või?

Mitte ei arva, vaid tean. Niimoodi viirused levivadki. Sul on veel palju vaja õppida.

Kas sa oled selle viiruse looja või jumal, et julged väita ennast teadvat kuidas viirus levib?
Nimekad teadlasedki ei suuda siiani kindlalt väita, kas maski kandmine aitab või ei aita coronaviiruse puhul ja arvamus on siiski, et pigem ei aita.
Valitsused on soovitanud seda kanda , sest see in selgelt psüholoogiline tugi inimestele, et neist hoolitakse, hoolitsetakse ja kedagi justkui huvitaks nende käekäik.

+12
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest inimesed ei tea, kui palju on kaks meetrit, vaid tõesti ronivad selga. Lisaks olen avastanud, et inimesed ei oska kõndida terviseradadel ja kergliiklusteedel. Mina kõnnin alati tee paremal pool servas, sest meil on parempoolne liiklus. Seega teeäär jääb parema käe poole. Kõnnin tee servas, mitte keskel, see annab võimalus vastutulijaga (kui tal samuti mõistus peas on ja omakorda paremal pool tee ääres kõnnib) suurema vahe jätta. Ja mulle tuleb pidevalt inimesi vastu, kes kõnnivad minuga samal pool teed! Minu loogikaga peaks nad minuni jõudes eest astuma, sest nad on valel teepoolel, aga ei! Nad tahavad lausa läbi minust kõndida. Eile pidin ühele ütlema, et palun kõndige paremal pool servas, tänutäheks sain vihase pilgu.

Teiseks ei oska liigelda, vabandust väga, aga ajud välja sünnitanud titemammad. Teie, kel sünnitades ajud alles jäid, ma ei räägi teist eks, nii et palun ärge võtke isiklikult, kui te nii ei käitu, nagu ma nüüd kirjeldan. Parka seljas, lohvakad hallid dressipüksid jalas, lükkavad käru ja näpivad samal ajal telefoni. Ja alati kõnnivad tee keskel! Telefoni näppides kaob nende tähelepanu ja käru liigub ühest tee servast teise, tuigerdavad nagu joodikud teel. Iial ei tea, kas see tegelane kaldub oma käruga nüüd vasakule teeserva või paremale. Eile üks selline hakkas jälle minu poole kalduma, ma köhatasin kolm korda kõvasti, et märku anda, et mammi, palun vaata, kuhu sa kõnnid! Titemamma tõstis pilgu nutitelefonilt ja vahtis mind juhmi pilguga. No täiesti hulluks ajab, et sellise IQga inimesed veel omasuguseid juurde tekitavad.

Palun natuke siiski arvestada ka kaasliiklejatega, eks. Kui jooksmas käid, siis hoia paremale poole teeserva, ära tuigerda tee keskel ja ära kõnni mulle minu teeservas vastu, mine oma poolele. Kui tahad minust selja tagant mööduda, siis palun võta mööda minnes ruumi, ära pressi end minu kõrvalt läbi, mine paari meetri kauguselt. Poes hoia pikivahet ja ära hinga mulle kuklasse, kui ma banaane valin. Oota viisakalt ära. Telesaadet peaks lisaks maskide kasutamise õpetusele tegema ka õpetusvideod, kus näidatakse, kuidas kergliiklusteel kõndida, joosta ja kuidas poes käituda. Sest nii palju idioote on meie seas, et lausa valus hakkab.

+12
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rahvakogunemised on keelatud, aga neil on vaja politsei ukse taha koguneda!

Nad ei tea, et on keelatud, sest mitte keegi pole seda neile arusaadavas keeles öelnud.
Ja kui Tallinna linnapea tahab seda läbi riigitelevisiooni teha, siis võtab sõna president, kes arvab, et pole mõtet ja et see ei sobi.

Ja et nad võiks ise aru saada. Hommikul oma voodist ärgata ja juba olla öö jooksul automaatselt “valgustunud”.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nad ei tea, et on keelatud, sest mitte keegi pole seda neile arusaadavas keeles öelnud.

Rumal jutt. Loe uuringute tulemusi. Eestlaste ja muukeelsete informeeritus on laias laastus samal tasemel.

Näiteks koroonaviiruse ohtu endale ja oma lähedastele peeti pigem tõsiseks nii eestlaste (72%) kui ka eestivenelaste (67%) seas. Samuti helistaksid nii eestlased (81%) kui ka eestivenelased (77%) sümptomite tekkel perearstile, mitte ei tormaks EMO-sse (vastavalt vaid 1% ja 3%). Mõlemad rahvused pesevad tihedamini käsi (89% ja 90%) ja väldivad sotsiaalseid kontakte teistega (63% ja 59%).

Samuti on kasvanud Eesti elanike hinnang enda informeeritusele – 96 protsenti peab end kas hästi või pigem hästi kursis olevaks, veidi kõrgem on see eestlastel (97%) ning madalam teistest rahvustest inimeste seas (92%).

Need paar protsendipunkti erinevust ei anna sulle alust öelda, et venekeelset elanikkonda ei ole informeeritud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei anna sulle alust öelda, et venekeelset elanikkonda ei ole informeeritud.

Kas ma ütlesin, et venekeelne elanikkond?
Loe uuesti ja ära mõtle midagi oma peas juurde.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa oled selle viiruse looja või jumal, et julged väita ennast teadvat kuidas viirus levib?

Ole nüüd ikka, põhitõdede teadmiseks ei pea jumal olema:) Eriti veel praeguses eriolukorras, kus asjalikke ja faktipõhiseid ülevaateid immuunsüsteemist ja patogeenidest on ka eesti keeles, meie oma teadlaste poolt kõigile (loodetavasti!) arusaadavalt kirjutatud. Kui keegi ikka veel väidab end mitte teadvat, kuidas viirused levivad, siis oleks küll jumala abi vaja.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täna lendasid üle maamaja linnud, laena jahipüssi Vanemuine, oleks pidanud üle ühe maha laskma, oleks 2+2 vahe olnud. Lehetäidele ja muudele jorrsidele panin õunapuu tüvedel ka 2+2 vahega kleepsud.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa raja pealt sammu maha astuda ei julge?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See mahaastumine on ju teemaalgataja rida. Mina juba mainisin, et ma ei usu sellisesse nakatumisvõimalusse ja seega mis ma ikka astun nii väga maha.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nimekad teadlasedki ei suuda siiani kindlalt väita, kas maski kandmine aitab või ei aita coronaviiruse puhul ja arvamus on siiski, et pigem ei aita.

Valitsused on soovitanud seda kanda , sest see in selgelt psüholoogiline tugi inimestele, et neist hoolitakse, hoolitsetakse ja kedagi justkui huvitaks nende käekäik.

Mis su jutu point on? Et kui mask ei aita, siis võib üksteisele külje alla ujuda?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See mahaastumine on ju teemaalgataja rida. Mina juba mainisin, et ma ei usu sellisesse nakatumisvõimalusse ja seega mis ma ikka astun nii väga maha.

Sinu usk ei ole hetkel teemaks. Kui on seatud reegel, et inimesed hoiavad üksteisest 2m distantsi, siis hoiavad kõik, uskliku ja uskmatud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinu usk ei ole hetkel teemaks. Kui on seatud reegel, et inimesed hoiavad üksteisest 2m distantsi, siis hoiavad kõik, uskliku ja uskmatud.

Tule siis ja valva selle reegli täitmist! Teemaalgataja oleks väga rõõmus selle üle.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina juba mainisin, et ma ei usu sellisesse nakatumisvõimalusse ja seega mis ma ikka astun nii väga maha.

Piinlik on nende pärast, kelle käitumist juhib praeguses olukorras usk ja mitte teadmised. Omaette kodus olles tee mis tahad, aga avalikus ruumis oled kohustatud käituma mõistlikult. Igaks juhuks mõtle sellele, kui järgmine kord oma usku demonstreerid, et juba praegu on paljudel inimestel närvid väga pingul ja ette võib tulla ootamatuid reaktsioone. Astu oma mullist välja.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea, et Eestis ei viibi.
Puhta segaseks rahvas aetud peavoolu mölaga 😬

Rahvas ise nõuab enda kinni panemist, ülim tase.

Palvetate juba vaktsiini ja kiibi eet ka tõenäoliselt.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pikk jutt eimillestki. Ilusa ilmaga ei maksa praegusel ajal lihtsalt neile (eba)terviseradadele ronida. Eestimaa on nii hõredalt asustatud, et ruumi peaks jaguma kõigile. Hoidkem oma närve.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult tahtis ta öelda, et mitte vene keeles, vaid karmide meetmete keeles- hoiatusega “kui ei tee, saad 1000.- trahvi ja vanglakaristuse, politsei patrullib tänavatel ja vahele jääd nagunii kohe!”, sest sellised inimesed, ja neid on nii eestlaste kui venelaste ja kõikide seas, ei saa aru mingist palumisest ja rangest soovitamisest jne. Nõuka-aegseid hoiatustahvleid ei mäleta? “Rangelt keelatud! Trahv XXXX.-” stiilis. Näed ju siingi, no tema ei usu… no lihtsalt ei usu, et peab 2m vahet pidama! Mis teed sellisega? Panedki turvamehe inimesi ühekaupa poodi sisse laskma, sest selliseid kõvakoljulisi on uskumatult palju. Ratas on juba mitu nädalat oma kalleid kaasmaalasi ülehinnanud, et neile mingi kena jutt mõjuks, et ikka soovitame jne. Neile peab “teostama järelevalvet”, siis alles on loota, et nad käituvad nii nagu peab, sest inimese eenda enesekontrollivõime on sedavõrd nõrk.

Hea, et Eestis ei viibi.

No siis ei tea sina irl mitte millestki mitte midagi, ammutad oma info delhvist ja perekoolist, ja ilma reaalse kogemuseta pole mõtet ülbitseda.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tule siis ja valva selle reegli täitmist! Teemaalgataja oleks väga rõõmus selle üle.

Miks sind keegi valvama peab? Kas sa ei ole täisväärtuslik mõtlev täiskasvanu? Käisid abikoolis?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea, et Eestis ei viibi.

Puhta segaseks rahvas aetud peavoolu mölaga 😬

Rahvas ise nõuab enda kinni panemist, ülim tase.

Palvetate juba vaktsiini ja kiibi eet ka tõenäoliselt.

Kus sina siis viibid? Youtube’is koos teiste algharidusega vandenõuteoreetikutega?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest inimesed ei tea, kui palju on kaks meetrit, vaid tõesti ronivad selga. Lisaks olen avastanud, et inimesed ei oska kõndida terviseradadel ja kergliiklusteedel. Mina kõnnin alati tee paremal pool servas, sest meil on parempoolne liiklus. Seega teeäär jääb parema käe poole. Kõnnin tee servas, mitte keskel, see annab võimalus vastutulijaga (kui tal samuti mõistus peas on ja omakorda paremal pool tee ääres kõnnib) suurema vahe jätta. Ja mulle tuleb pidevalt inimesi vastu, kes kõnnivad minuga samal pool teed! Minu loogikaga peaks nad minuni jõudes eest astuma, sest nad on valel teepoolel, aga ei! Nad tahavad lausa läbi minust kõndida. Eile pidin ühele ütlema, et palun kõndige paremal pool servas, tänutäheks sain vihase pilgu.

Inimesed peavad kõndima siiski vasakul pool teeservas, sest autod sõidavad paremal ja seljatagant tulev auto oleks ju sinu pool. Vasakul pool kõndides jääb selja tagant tulev auto ohutusse kaugusesse. Loe liiklusseadust, esimese klassi lastele juba õpetatakse, et vasakul pool tuleb kõndida.

Parandan. Kergliiklusteel siiski jah paremal ja maanteel vasakul. Eks sealt see segadus tekibki.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laupäev käes, võtke oma lapsed kaasa ja shoppama ja suva neist teistest. Lapsevanemad on praegu üks põmmpäisemaid gruppe.

Mitte ainult praegu…

+2
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas inimesed teavad, kui palju on kaks meetrit?