Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas inimesed teavad, kui palju on kaks meetrit?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Teema: Kas inimesed teavad, kui palju on kaks meetrit?

Postitas:
Kägu

Laupäev käes, võtke oma lapsed kaasa ja shoppama ja suva neist teistest. Lapsevanemad on praegu üks põmmpäisemaid gruppe.

Mitte ainult praegu…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei, tõesti, ilmselgelt inimesed ajavad segi kaks meetrit ja kakskümmend sentimeetrit. Midagi pole teha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kle, see on täielik pseudoprobleem nagunii ju. Päriselt arvad, et keegi saab nakkuse, kui mingi tervisejooksja korra metsas mööda jookseb või?

Mitte ei arva, vaid tean. Niimoodi viirused levivadki. Sul on veel palju vaja õppida.

Kas sa oled selle viiruse looja või jumal, et julged väita ennast teadvat kuidas viirus levib?

Nimekad teadlasedki ei suuda siiani kindlalt väita, kas maski kandmine aitab või ei aita coronaviiruse puhul ja arvamus on siiski, et pigem ei aita.

Valitsused on soovitanud seda kanda , sest see in selgelt psüholoogiline tugi inimestele, et neist hoolitakse, hoolitsetakse ja kedagi justkui huvitaks nende käekäik.

Vabandust, aga perekooli spetsialistid on teistes sarnastes teemades juba kindlaks teinud, et viirus ei nakka ja oht on möödas ja jälle on lubatud oma kuuma hingeõhku teistele kuklasse puhuda. Sest muidu ei ole mõnel isendil ilmselt elus inimese tunnetki.
Muide, olen kuulnud, et toksoplasmoosil on nt hiirtele selline huvitav mõju, et võtab ohutunde täiesti ära, muudab isendi oluliselt sotsiaalsemaks ja paneb ta kassi nina ette ronima. Paistab küll, et siin on pooltel perekoolikatel krooniline toksoplasmoos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest võiks siis juba arusaadavamas keeles rääkida nendega, kes aru ei saa. See 2+2 on üle maailma levinud soovitus. Ja kuna osa maailma ei ole meetermõõdustikus või ei oska hinnata, siis olen sotsiaalmeedias näinud toredaid plakateid: 2 meetrise vahe sisse mahub alligaator, täiskasvanud känguru. Siinmail võiks ju nt rästikut ette kujutada, kuigi üksi isend isegi vist meetrit välja ei venita. Või lehm, või…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesed peavad kõndima siiski vasakul pool teeservas, sest autod sõidavad paremal ja seljatagant tulev auto oleks ju sinu pool.

Sa räägid maanteeservast. Ülejäänud teedel ja kõnniteedel kehtib eestis ikka parempoolne liiklus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kle, see on täielik pseudoprobleem nagunii ju. Päriselt arvad, et keegi saab nakkuse, kui mingi tervisejooksja korra metsas mööda jookseb või?

Mitte ei arva, vaid tean. Niimoodi viirused levivadki. Sul on veel palju vaja õppida.

Kas sa oled selle viiruse looja või jumal, et julged väita ennast teadvat kuidas viirus levib?

Nimekad teadlasedki ei suuda siiani kindlalt väita, kas maski kandmine aitab või ei aita coronaviiruse puhul ja arvamus on siiski, et pigem ei aita.

Valitsused on soovitanud seda kanda , sest see in selgelt psüholoogiline tugi inimestele, et neist hoolitakse, hoolitsetakse ja kedagi justkui huvitaks nende käekäik.

Vabandust, aga perekooli spetsialistid on teistes sarnastes teemades juba kindlaks teinud, et viirus ei nakka ja oht on möödas ja jälle on lubatud oma kuuma hingeõhku teistele kuklasse puhuda. Sest muidu ei ole mõnel isendil ilmselt elus inimese tunnetki.

Muide, olen kuulnud, et toksoplasmoosil on nt hiirtele selline huvitav mõju, et võtab ohutunde täiesti ära, muudab isendi oluliselt sotsiaalsemaks ja paneb ta kassi nina ette ronima. Paistab küll, et siin on pooltel perekoolikatel krooniline toksoplasmoos.

Ja teisel poolel on ärevushäire 🙂

Vabandust, aga sellist asja, et keegi lausa oma kuuma hingeõhku teisele terviserajal kuklasse puhub, ei ole mul ka enne koroonat juhtunud. Ei ole siin kunagi olnud kombeks teistele nii lähedale ronida, seda juhtub ainult rahvajooksudel vm massiüritustel. Aga kuidas umbes meetri kauguselt sulle “kuklasse hingates” see koroonaviirus sulle hingamisteedesse jõuab, jääb küll arusaamatuks. No olgu, võib-olla, kui on kena taganttuul, siis veel kuidagi, aga kui keegi sellises situatsioonis üldse ohustatud on, siis see selja taga kõndija.
Pealegi, need ärevikud kipuvad ju ka vahemaid valesti hindama, võid nende pakutule julgelt pool meetrit juurde liita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kuidas umbes meetri kauguselt sulle “kuklasse hingates” see koroonaviirus sulle hingamisteedesse jõuab, jääb küll arusaamatuks.

Jumal, kui arusaamatuks jääb, vaata ometi ühte sadadest piisakeste levimise simulatsioonist youtubes. Õhuvoolud hingates ei tule ju otse eest, külje pealt tõmbad ju ka sisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kuidas umbes meetri kauguselt sulle “kuklasse hingates” see koroonaviirus sulle hingamisteedesse jõuab, jääb küll arusaamatuks.

Jumal, kui arusaamatuks jääb, vaata ometi ühte sadadest piisakeste levimise simulatsioonist youtubes. Õhuvoolud hingates ei tule ju otse eest, külje pealt tõmbad ju ka sisse.

Pane palun link siis, sest olen küll kümneid erinevaid simulatsioone vaadanud ja seetõttu jääbki arusaamatuks, kuidas ees liikuva inimese hingamisteedesse viirus satub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pane palun link siis, sest olen küll kümneid erinevaid simulatsioone vaadanud ja seetõttu jääbki arusaamatuks, kuidas ees liikuva inimese hingamisteedesse viirus satub.

Sinu süljepiisakesed jõuavad inimese juustele-kuklale, ta sügab pead, sama käega sügab ka silmi ja voila nakatumine toimub. Samuti võib inimene suvalisel hetkel seisatada, keerata, taha vaadata jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda on kahjuks näha jah, et väga paljudele jääb see teema hoolimata kuudepikkusest nämmutamisest jätkuvalt arusaamatuks. Ikka väga viletsa taibuga on inimesed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu süljepiisakesed jõuavad inimese juustele-kuklale, ta sügab pead, sama käega sügab ka silmi ja voila nakatumine toimub. Samuti võib inimene suvalisel hetkel seisatada, keerata, taha vaadata jne.

Ma ootan ikkagi linki videole. Kui sa väidad, et selliseid on sadu, pane link ühelegi. Aga tingimused on, et inimesed liiguvad üksteise järel värskes õhus, toimub rahulik läbi nina hingamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Teine sort inimesi on sinusugused, kes midagi kunagi ei märka. Selliseid on palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et sa ei saa paljudest asjadest aru, aga mulle lihtsalt põhimõtteliselt ei meeldi ja pole kunagi meeldinud, kui teised inimesed mulle liiga lähedale tulevad, eriti olukordades, kus selleks puudub vajadus.
Äkki hoiaks võõrastega pikivahet ka ilma viiruseta? Mis maania see küll on, muudkui ligi litsuda. Äkki jah, MÄRKAKS, et vaat seal sinu ees kõnnib TEINE INIMENE ja läheks natuke kaugemale vms?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui need suu ette riputatud kaltsud millegi eest kaitseks, siis islamimaades peaks nakatumine nullis olema. Seal ei ole mitte ainult suu kaetud, vaid kogu kere on kotti topitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et sa ei saa paljudest asjadest aru, aga mulle lihtsalt põhimõtteliselt ei meeldi ja pole kunagi meeldinud, kui teised inimesed mulle liiga lähedale tulevad, eriti olukordades, kus selleks puudub vajadus.

Äkki hoiaks võõrastega pikivahet ka ilma viiruseta? Mis maania see küll on, muudkui ligi litsuda. Äkki jah, MÄRKAKS, et vaat seal sinu ees kõnnib TEINE INIMENE ja läheks natuke kaugemale vms?

Isegi ilma piiranguteta ei kõnni meil inimesed naljalt alla 2m pikivahedega. Selleks, et eesliikujale kuuma õhku kuklasse puhuda, peab aga vahemaa olema ca 1 m ja siis peab ka tahtlikult puhuma. Proovi järgi. Samuti proovi korraks mõne lähedase inimesega, kui mõnus on tal meetri kaugusel selja taga kõndida. Keskmist kasvu mehe sammupikkus on umbes meeter, naistel ehk veidi lühem, ütleme 80cm. See tähendab, et kui eesliikuja äkitselt peatub või isegi sammu aeglustab või keerab, oled tal kohe sõna otseses mõttes otsas. 1,5 meetrit on enam-vähem usutav, aga tempokal liikumisel ikkagi liiga lähedal. Siseruumides on selline 1-1,5m vahemaa võimalik, terviseradadel tõepoolest naljalt keegi nii lähedale ei roni, tänavalgi mitte. Mulle tundub, et sul on endal tõsiseid probleeme vahemaade hindamisega.
Mitmetes kohtades on need 2m vahedega märgistused põrandale kleebitud, proovi nüüd objektiivselt ette kujutada, et keegi tänaval normaalselt kõnnil sul sellest lähemal pidevalt sabas on. Tegelikult ju ikka ei ole, eks. 2m on tegelikult üsna pisike vahemaa – 2-2,5 tänaval kõndimise sammu umbes.
Kui sa personaalselt vajad 5+ m vahemaad, siis see ei puutu enam kuidagi siinsesse 2m ja koroonaohu teemasse. Kuigi jah, kellegi sabas sörkides on 2m vahemaa koroona kaitseks liiga väike (aga seda tagumisele, mitte esimesele). Kahjuks koroona sellest 2+2 reeglist kinni ei pea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei jõua neid kahte lk. kommentaare siin läbi lugeda, kuid seoses uute piirangutega. Kus asub Eestis nii suur ruum, kus saab viibida 500 inimest, kes kõik hoiavad 2+2 vahet? Juulist siis sellised siseruumiüritused lubatud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja veel. Häid ideid, kuidas öelda viisakalt ülemusele (kellel on alati õigus, ka siis kui tal pole õigus), et ta 2+2 vahet hoiaks ega oma paberitega mu nina alla ei roniks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hea, et Eestis ei viibi.

Puhta segaseks rahvas aetud peavoolu mölaga 😬

Rahvas ise nõuab enda kinni panemist, ülim tase.

Palvetate juba vaktsiini ja kiibi eet ka tõenäoliselt.

Ülim tase on tegelikult hoopis see, et lamemaalased ja vandenõuteoreetikud arvavad et tõe monopol on nende käes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates aitab avalikus kohas haisemine kõige paremini. Hommikul mitu küünt küüslauku hinge alla ja terve päev ei tule keegi sulle lähedalegi.

Aga päriselt rääkides, mõned ei saa jah aru. Võib ju alati öelda, et palun hoidke kaugemale. Samas penskaritel on tihtipeale ka kuulmisega probleeme, seega see võib neid üldse ligi meelitada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

pane õiged jalatsid ja riided ja mine sumpa üksinda padrikus, keegi ei tule sulle näkku hingama ja koroonat tooma.
ja kuidas üldse inimesed saavad uskuda, et selliste arvude juures, kohtab ta metsarajal koroonahaiget? need andmed on ju olematud. mingi valitsuseajupestud inimene oled?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tean, ei huvita. Koroonahullus on üles puhutud, et tähelepanu kõrvale juhtida. Ja nagu näha, toimib väga hästi. Umbes nagu laulupeod – kui inimestel hakkab taluvuspiir kätte jõudma, siis hakkab jälle laulupeo jutt pihta ja inimestes tekib kohe rahvuslus- ja ühtekuuluvustunne tugevamalt ning tähelepanu enam riigiametnike lollustele ei jätku. Tublid olete, jätkake samas vaimus 😊

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja veel. Häid ideid, kuidas öelda viisakalt ülemusele (kellel on alati õigus, ka siis kui tal pole õigus), et ta 2+2 vahet hoiaks ega oma paberitega mu nina alla ei roniks?

Kas te hingeldate teineteisele rohkem kui 15 min näkku või miks sa arvad, et ta sulle ohtlik võiks olla?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jube kummaline… meil (maailmas, mitte vaid Eestis) on surnud mõni inimene, kes oleks niiehknaa surnud… On välja tulnud, et inimesed on jalapeal läbi põdenud ja pole isegi aru saanud.

Ja nüüd ühtäkki on meie seas inimesed, kes sentimmeetripaelaga käivad inimeste vahesid mõõtmas ja politseisse kaebamas.

Needsamad inimesed sõimavad teisi vandenõuteoreetikuteks ja lamemaalasteks…

😀 😀 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jube kummaline… meil (maailmas, mitte vaid Eestis) on surnud mõni inimene, kes oleks niiehknaa surnud… On välja tulnud, et inimesed on jalapeal läbi põdenud ja pole isegi aru saanud.

Ja nüüd ühtäkki on meie seas inimesed, kes sentimmeetripaelaga käivad inimeste vahesid mõõtmas ja politseisse kaebamas.

😀 😀 😀

Need “jalapeal” põdejad ongi juühiskonnale kõige ohtlikumad. Selles point ongi.
Ja kes oöed sina, et otsustada, kes “niiehknaa surnud oleks”. Pealegi, sa vist ikka eriti palju maailma statistikast ei tea…. kõik need 20+, 30+, 40+ inimesed, kes on surnud ja kes pole0 üksikud, oleks niiehknaa…

Please wait...
Postitas:
Kägu

No andke andeks, aga toidupoes kitsaste riiulite vahel on ikka eriti raske seda 2m hoida! Kui ostjaid on rohkem, siis on see tegelikult reaalis ikka täiesti vöimatu.
Mis aga puudutab ylelyldse inimeste arusaama mingitest möötmetest, siis juuksurina olen öppinud, et kui klient palub löigata julgelt see 10 cm, siis tegelikult tahab hoopis max 3cm. Vöi palub, et vöta natuke vaid latvadest ja siis pärast selgub, et ta oleks tahtnud vaat et mudellöikust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

😀 😀 😀

Need “jalapeal” põdejad ongi juühiskonnale kõige ohtlikumad. Selles point ongi.

Ja kes oöed sina, et otsustada, kes “niiehknaa surnud oleks”. Pealegi, sa vist ikka eriti palju maailma statistikast ei tea…. kõik need 20+, 30+, 40+ inimesed, kes on surnud ja kes pole0 üksikud, oleks niiehknaa…

Sa räägid endale ju vastu! Kui jalapeal põdejad on kõige ohtlikumad ja nad hetkel ringi lasevad igal pool, siis peaks ju inimesi langema nagu loogu! Aga ei lange!

Ja mis statistikat küll sina vaatad? Meil on 2-3 kuu statistika ja mitte kusagil ei ole näha, et see viirus murraks “miljoneid inimesi” nagu meile kriisi alguses söögi alla ja peale räägiti. Kuu hiljem räägiti ka, kuigi väidetele ei olnud mingit tõestust.

Terviseameti esindaja tunnistas kaamerate ees, küll vastu tahtmist, et suremus EI OLE suurenenud tänud covidile.

Niiet palun mitte levitada valeinfot! Palun mitte tekitada paanikat! Milleks valetada!?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige-kõige karmima statistika kohaselt sureb 1 miljoni elaniku kohta 1200 inimest (San Marino). Protsendina on see ca 0.1.

Tasub veel märkida, et covidi surmade statistikat ei tasu väga tõsiselt võtta, sest korduvalt on välja tulnud, et arstid märgivad covidit igale poole, kuhu annab midagi kirjutada. Aga isegi sellise valeinfoga on näha, et asi ei ole tõsine. Enamuses riikides on suremus miljoni kohta ca 500, mis teeb siis %-ks 0.05.

Infot on nett täis, milleks lahmida ja valetada? Nii igav, et vaja draamat üle kakkuda tühja koha pealt?

https://epidemic-stats.com/
Kogu surmade statistika võrdluseks: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_causes_of_death_by_rate#/media/File:Leading_cause_of_death_world.png

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et paljud inimesed ei saa aru, kui palju on kaks meetrit. Ainult täna on mul kaks negatiivset kogemust, kuid varem on korduvalt just metsas või terviserajal olnud nii jooksjate kui jalutajatega probleem, et tulevad tagant ja lähevad hästi lähedalt mööda. Jalutasin täna terviserajal koeraga, üks inimene jalutab selja taga, tihedalt samas tempos ja minu lähedal, kõrvalt mööda ei lähe Keerasin teerajalt metsa alla, et lasen ta mööda, jalutas siis üliaeglaselt mööda. Me läksime tagasi ja natukese aja pärast kuulen, et jälle keegi ligidal käib, vaatan selja taha ja näen, sama inimene praktiliselt hingab kuklas. Põgenesime taas puude alla ja lasime mööda. Kas tõesti on nii raske vahet pidada või kaarega mööda minna?

Täna ootasin pakiautomaadi ees, kaks naist seisavad järjekorras tihedalt kõrvuti, ilmselt sõbrannad, sest muudkui vadistasid oodates ja aina lähenesid mulle. Vaatasin neile küsivalt otsa, et ehk saavad aru, et nii lähedale ei peaks tulema. Ei saanud aru, ütlesin neile konkreetselt “palun astuge kaugemale”, vaatasid imelikult aga ikkagi taganesid.

See pani mind mõtlema, et kas Eesti inimene ikka teab, kui palju on kaks meetrit? Miks peab teise inimese ligidale tulema, kui ruumi on piisavalt?

Toidupoes on kahjuks sama olukord. Tuleb tellida internetist ja piima järele minna kl 22 õhtul.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas inimesed teavad, kui palju on kaks meetrit?