Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas ise lahkumine või katseajal lepingu lõpetamine?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kas ise lahkumine või katseajal lepingu lõpetamine?

Postitas:

Tere

Oleks järmgine küsimus. Mul veel katseaeg uues töökohas, kuid ülemusega oli vestlus ja tegelikult nii tema kui ka mina tunneme, et see koostöö meil ei jätku. Olen ka ise selles veendunud, seega ma ei vaidlusta seda mõtet.

Esitasin küll omal soovil lahkumisavalduse (alles äsja ehk veel pole katseaeg läbi ega ma lahkunud töölt), kuid nüüd eile kuulsin sõbrannalt ja tegelikult nägin ka tõendeid selle kohta, et kui katseajal leping lõpetatakse, siis on võimalik saada töötuskindlustushüvitist, mis oleks minu eelmise ja ka selle töökoha palga puhul täitsa okei summa.

Saan aru, et pmst oleks mul veel võimalik minna personaliosakonda ja öelda, et palun lõpetage ikka vot selle paragrahv 86 alusel mu tööleping, et siis saaksin TVH-d? Saan aru, et neil õigus seda tegelikult teha isegi kuni 3 kuud peale lepingu lõppemist.

Minu küsimus oleks: kas see lepingu lõpetamine katseajal 86 paragrahvi alusel toob asutusele mingeid lisakohustusi (vaja põhjendada, miks ma ei sobi tööle vms) ja kas minu järgmine tööandja näeb neid vanu paragrahve (miks mu eelmine töösuhe on lõppenud) ka sealt keskkonnast, kuhu ta tulevikus mind tööle regab?

Ausalt öeldes on vaja üks operatsioon teha ära ja võtaks hea meelega korraks aja maha. TVH annaks kindlustunde selleks veidikegi.

Tänud juba ette, kes oskavad vastata!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 09:54; 10.02 10:19; 10.02 12:13; 10.02 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti Vabariigis on peale perekooli olemas ka Tööinspektsioon oma nõustamistelefoniga.
Ja iga tööealine inimene VÕIKS enne töösuhetesse astumist mingitki huvi tunda basic tööõiguse kohta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

St mul oleks õigus saada töötuskindlustushüvitist (vabandust, enne tuli tekstis vale lühend).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 09:54; 10.02 10:19; 10.02 12:13; 10.02 16:42;
To report this post you need to login first.

no loomulikult vii personaliosakonda asap avaldus, et soovid lõpetada katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu. Kui on normaalsed inimesed tööl, muudavad kande ära TÖR-is.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 11:14; 10.02 13:50; 10.02 15:56; 11.02 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kui tööleping lõpetada katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu siis on õigus tkh-le, kui muud tingimused selleks täidetud.

Iseasi, et sa oled juba avaldanud soovi ise lahkuda…miks peaks tööandja midagi muutma? Ei pea.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 11:14; 11.02 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, et ei pea muutma tööandja.

Lihtsalt sisuliselt nende jaoks ei muutuks midagi, nii saan aru? Ma ei vaidlustagi seda, et lõpetame lepingu.

Lisaks, enne viimast tööpäeva nad tegelikult ei tee kuhugi süsteemi ju töötamise lõpetamise kohta märget, tegemist on hetkel lihtsalt paberil esitatud avaldusega, mis personaliosakonnas. Ka ilma selle avalduseta nad lõpetaksid lepingu minuga. Ja me ülemusega mõlemad ju teame, mis kuupäeval me selle vestluse maha pidasime ehk siin ei saa ka apelleerida sellele, et kui nüüd muuta midagi, siis oleks justkui hilisem mulle teatamine või midagi sellist.

Inimlikul tasandil oleks võimalik lihtsalt leping lõpetada teise paragrahviga ma saan aru.
Igaljuhul homme uurin asja viisakalt. Ega ma ei arvagi, et lendan peale ja hakkan midagi nõudma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 09:54; 10.02 10:19; 10.02 12:13; 10.02 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nende jaoks muutub see, et tekib risk, et sa vaidlustad katseaja lõpetamise ning nõuad hüvitist. lisaks peab ta mõjuvalt põhjendama, miks sa ei sobi.
tööandja võib sulle vastu tulla, aga ei pea, kui sa oled juba omal soovil lahkumise avalduse kirjutanud. nõuda pole sul midagi, küsida muidugi võid

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 12:20; 10.02 15:57; 10.02 22:32; 13.02 12:50;
To report this post you need to login first.

nende jaoks muutub see, et tekib risk, et sa vaidlustad katseaja lõpetamise ning nõuad hüvitist. lisaks peab ta mõjuvalt põhjendama, miks sa ei sobi.

tööandja võib sulle vastu tulla, aga ei pea, kui sa oled juba omal soovil lahkumise avalduse kirjutanud. nõuda pole sul midagi, küsida muidugi võid

ei ole sellist riski – ta ju lõpetab omal initsiatiivil, st katseaeg ei sobinud TALLE. Tööandjale pole mingit vahet rahaliselt.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 11:14; 10.02 13:50; 10.02 15:56; 11.02 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps tuli ise töölt ära katseajal, sest sai ülikooli sisse. alles töötukassas sai teada, et on õigus hüvitisele. seega – pead ei anna, aga kas pole nii, et igasugune katseajal töölt lahkumine tagab kindlustushüvitise?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

Teil on õigus töötuskindlustushüvitisele, kui:

olete töötuna arvele võetud;
olete esitanud töötuskindlustushüvitise avalduse;
teil on töötuna arvelevõtmisele eelnenud kolme aasta jooksul vähemalt 12 kuud töötuskindlustusstaaži;
te ei ole viimaselt töö- või teenistuskohalt lahkunud enda algatusel (välja arvatud töölepingu seaduse § 37 lg 5, § 91 lg 2 ja § 107 lg 2 nimetatud juhtudel), kokkuleppel tööandjaga (töölepingu seaduse § 79) või enda süülise käitumise tõttu (töölepingu seaduse § 88 lg 1 p 3-8, avaliku teenistuse seaduse § 94).
Näiteks on teil õigus saada töötuskindlustushüvitist, kui:

teid koondati;
asutus likvideeriti;
tööleping lõppes katseajal;
tööandja ütles töölepingu üles töötaja pikaajalise töövõimetuse tõttu;
teie tähtajaline tööleping lõppes;
teie võlaõiguslik leping (nt töövõtuleping) lõppes jms.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 11:14; 10.02 13:50; 10.02 15:56; 11.02 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nende jaoks muutub see, et tekib risk, et sa vaidlustad katseaja lõpetamise ning nõuad hüvitist. lisaks peab ta mõjuvalt põhjendama, miks sa ei sobi.

tööandja võib sulle vastu tulla, aga ei pea, kui sa oled juba omal soovil lahkumise avalduse kirjutanud. nõuda pole sul midagi, küsida muidugi võid

ei ole sellist riski – ta ju lõpetab omal initsiatiivil, st katseaeg ei sobinud TALLE. Tööandjale pole mingit vahet rahaliselt.

loe uuesti, ta lõpetas omal soovil, aga tahab nüüd, et tööandja muudaks selle ümber ning lõpetaks tööandja soovil (katseaja ebarahuldavad tulemused, mida tööandja peab põhjendama).
sel puhul on tal õigus see tööandjapoolne ülesütlemine vaidlustada ning nõuda hüvitist

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 12:20; 10.02 15:57; 10.02 22:32; 13.02 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Et siis põhimõtteliselt, kui mul katseaeg on näiteks kuni 14.02, siis kui ma 14.02 ka omal soovil lahkun, siis on mul võimalik saada töötuskindlustushüvitist?

Ma ei vaidlusta sugugi töölepingu lõppemist, olen nõus sellega. Aga nüüd on nõme asi see, et ma andsin avalduse 01.02 ja 15.02 on mul viimane päev. Et 1 päev muudab nii palju?

Uurin asja homme kohe kindlasti. Ausalt, ammu pole end nii lollina tundnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 09:54; 10.02 10:19; 10.02 12:13; 10.02 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Et siis põhimõtteliselt, kui mul katseaeg on näiteks kuni 14.02, siis kui ma 14.02 ka omal soovil lahkun, siis on mul võimalik saada töötuskindlustushüvitist?

Ma ei vaidlusta sugugi töölepingu lõppemist, olen nõus sellega. Aga nüüd on nõme asi see, et ma andsin avalduse 01.02 ja 15.02 on mul viimane päev. Et 1 päev muudab nii palju?

Uurin asja homme kohe kindlasti. Ausalt, ammu pole end nii lollina tundnud.

Kui töölepingu lõpetamise algatus tuli töötaja poolt, välja arvatud mõned juhud (aga need on seotud sellega, et tööandja on töötajaga halvasti käitunud), siis töötuskindlustuste EI SAA. See kopeeritud selgitus ongi selles mõttes eksitav, et seal on öeldud “tööleping lõppes katseajal”. Kui tööandja algatusel lõppes, siis on õigus töötuskindlustusele tõesti, aga kui töötajale endale töökoht ei sobinud, siis ei saa mingit kindlustust.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane ise kõik põhjused kirja, miks sa TÖÖANDJALE ei sobinud ja allkirjasta. See on garantii tööandjale, et sa ei lähe hiljem kaebama. Mina tööandjana ei näe põhjust, miks ta sellisel juhul ei peaks sulle vastu tulema.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui töölepingu lõpetamise algatus tuli töötaja poolt, välja arvatud mõned juhud (aga need on seotud sellega, et tööandja on töötajaga halvasti käitunud), siis töötuskindlustuste EI SAA. See kopeeritud selgitus ongi selles mõttes eksitav, et seal on öeldud “tööleping lõppes katseajal”. Kui tööandja algatusel lõppes, siis on õigus töötuskindlustusele tõesti, aga kui töötajale endale töökoht ei sobinud, siis ei saa mingit kindlustust.

Jah, see 15:56 postitus on jama. Konkreetne viide ka, Töötuskindlustuse seadus:
§ 6. Õigus töötuskindlustushüvitisele

(2) Töötuskindlustushüvitisele ei ole õigust kindlustatul, kelle viimane töö- või teenistussuhe lõppes:
1) töölepingu ülesütlemisel töötaja algatusel või teenistussuhte lõpetamisel ametniku algatusel… (edasine pole antud kontekstis oluline)

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 22:23; 10.02 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui töölepingu lõpetamise algatus tuli töötaja poolt, välja arvatud mõned juhud (aga need on seotud sellega, et tööandja on töötajaga halvasti käitunud), siis töötuskindlustuste EI SAA. See kopeeritud selgitus ongi selles mõttes eksitav, et seal on öeldud “tööleping lõppes katseajal”. Kui tööandja algatusel lõppes, siis on õigus töötuskindlustusele tõesti, aga kui töötajale endale töökoht ei sobinud, siis ei saa mingit kindlustust.

Jah, see 15:56 postitus on jama. Konkreetne viide ka, Töötuskindlustuse seadus:

§ 6. Õigus töötuskindlustushüvitisele

(2) Töötuskindlustushüvitisele ei ole õigust kindlustatul, kelle viimane töö- või teenistussuhe lõppes:

1) töölepingu ülesütlemisel töötaja algatusel või teenistussuhte lõpetamisel ametniku algatusel… (edasine pole antud kontekstis oluline)

su enda postitus on jama, sest katseajal lõpetatakse mõlemal juhul sama §-ga

Töölepingu seaduse regulatsioon ja avaliku teenistuse seaduse regulatsioon erinevad katseaja ebarahuldava tulemuse osas mõningal määral. Kui töölepingu seaduses on katseajal töölepingu ülesütlemiseks mõlemale töösuhte poolele üks ja sama õiguslik alus ehk TLS § 86 lõige 1, siis avalikus teenistuses see nii ei ole.
https://v1.juristaitab.ee/forum/viewtopic.php?t=5908

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 12:20; 10.02 15:57; 10.02 22:32; 13.02 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

su enda postitus on jama, sest katseajal lõpetatakse mõlemal juhul sama §-ga

Töölepingu seaduse regulatsioon ja avaliku teenistuse seaduse regulatsioon erinevad katseaja ebarahuldava tulemuse osas mõningal määral. Kui töölepingu seaduses on katseajal töölepingu ülesütlemiseks mõlemale töösuhte poolele üks ja sama õiguslik alus ehk TLS § 86 lõige 1, siis avalikus teenistuses see nii ei ole.
https://v1.juristaitab.ee/forum/viewtopic.php?t=5908

Ma ütlen ausalt, et mul ei ole selles valdkonnas mingit kogemust ja kui kusagil mööda panen, siis kuulan huviga teiste selgitusi ja vajadusel tunnistan enda eksimust.

Aga vaatasin praegu selle TLS § 86 läbi, no see ei ole ju mitte mingil kombel antud küsimusega seotud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 22:23; 10.02 23:07;
To report this post you need to login first.

http://www.vastused.ee/loe/sotsiaalne-turvalisus/tootuskindlustus/17936/kas-saan-tootukindlustushuvitist-tooleping.html

Küsimus: Kas saan töötukindlustushüvitist kui tööleping lõppes katseajal?02.04.2018
Tere
Kas saan töötuskindlustushüvitist, kui olen asunud katseajaga uude töökohta tööle kuid selgub, et ma ei saa tööga hakkama ja seetõttu soovin katseajal töölepingu lõpetada, või soovib tööandja minuga katseajal töölepingu lõpetada.
Eelnevas töökohas olin üle 7 aasta töötanud.
Vastus: Nansi Kartanas, infospetsialist, Eesti Töötukassa, http://www.tootukassa.ee
Nansi Kartanas
loe lisaks
Hea küsija

Õigus töötuskindlustushüvitisele on kindlustatul, kes vastab kolmele tingimusele:
1) ta on töötuna arvele võetud;
2) tal on töötuskindlustusstaaži vähemalt 12 kuud töötuna arvelevõtmisele eelnenud 36 kuu jooksul;
3) viimane töösuhe on lõpetatud alusel, mis annab õiguse hüvitisele nt koondamine (§ 89), katseaja (§ 86) või tähtajalise töösuhte lõppemine (§ 80).
Töölepingu seaduse järgi võivad katseaja jooksul töölepingu üles öelda kas tööandja või töötaja, mõlemal juhul märgitakse töölepingu lõppemise aluseks § 86.
Töötuskindlustushüvitise suuruseks on hüvitise maksmise esimesel sajal päeval 50% ja seejärel 40% kindlustatu üheksa kuu keskmisest kalendripäeva töötasust
enne kolme viimast kuud, mis eelnesid töötuks jäämisele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 11:14; 10.02 13:50; 10.02 15:56; 11.02 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise kogenud. Kui kirjutad avalduse katseajal (ka põhjendusteta, kuid viidates prg 86), käsitleb Tk seda õigusena tk hüvitisele. Maksma hakkab järgmisest kuust ja arvutatakse päevarahana iga kuu.
Tööandjal ei ole sellega mingit riski, kui see soov tuleb sinu enda poolt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis- kui märgitakse TLS § 86 siis saad tkh.

Kui § 91 või § 85
või
§ 79
siis ei saa.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 11:14; 11.02 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

su enda postitus on jama, sest katseajal lõpetatakse mõlemal juhul sama §-ga

Töölepingu seaduse regulatsioon ja avaliku teenistuse seaduse regulatsioon erinevad katseaja ebarahuldava tulemuse osas mõningal määral. Kui töölepingu seaduses on katseajal töölepingu ülesütlemiseks mõlemale töösuhte poolele üks ja sama õiguslik alus ehk TLS § 86 lõige 1, siis avalikus teenistuses see nii ei ole.

https://v1.juristaitab.ee/forum/viewtopic.php?t=5908

Ma ütlen ausalt, et mul ei ole selles valdkonnas mingit kogemust ja kui kusagil mööda panen, siis kuulan huviga teiste selgitusi ja vajadusel tunnistan enda eksimust.

Aga vaatasin praegu selle TLS § 86 läbi, no see ei ole ju mitte mingil kombel antud küsimusega seotud.

kui sul pole kogemust ega teadmisi, siis miks sa üldse targutad?

lugeda sa ka ei oska, sest § 86 räägib töölepingu lõpetamisest katseajal

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 12:20; 10.02 15:57; 10.02 22:32; 13.02 12:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas ise lahkumine või katseajal lepingu lõpetamine?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.