Esileht Hobinurk Kas Islandil läheb vaja sularaha?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas Islandil läheb vaja sularaha?

Postitas:

Näiteks taksos? Või saab igal pool kaardiga hakkama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Sularaha ei ole veel ju seal riigis kaotatud.. makseterminalid ei ole minu teada ka kõikides kohtades seal kohustuslikud, nii et tee endale sobivad järeldused

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise vahetaks sularaha. Hetkel on magnettormid jälle kasvamas, need tekitavad häireid elektsisüsteemides ja sides, seetõttu ei saa keegi garanteerida, et su kaardid seal töötavad koguaeg.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läks küll vaja ja kuna ma seda kaasa ei võtnud (lootsin tasuda ainult kaardiga), siis mul oli paras jama. Aga muidugi oleneb, kus olete ja liigute. Kui ainult linnas, siis vast saab kaardiga asjad aetud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 09:00; 14.10 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ausalt öeldes ei saa aru inimestest, kes esimest korda mõnda välisriiki minnes ainult kaardile loodavad. Välismaal oled niigi haavatavamas seisus, milleks riskida. Isegi meil, kes me end uhkusega e-riigiks nimetame (võib-olla küll veidi juba loorberitele puhkama jäänu õigusega), ei saa igal pool pangakaardiga maksta, nt paljudes ühistranspordivahendites, turgudel, isegi mõningates poodides.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reisile minnes ma ikka alati võtan mingi hulga sularaha kaasa, 100% kaardile ei saa alati loota. Et kohapeal saab ikka kaardiga maksta ja ka automaadist juurde võtta, aga reisil, ükskõik mis sihtkoht ka poleks, ma tahan, et oleks mingi sularahavaru ikka olemas. Ntx Rootsiski on seda vaja läinud.

Eestis ma enamasti käin ringi sularahatuna. Aga kui sõidan linnast välja maarajoonidesse, siis ka alati mingi sularaha kaasa, on vaja läinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sularaha läks vaja teeääres islandi hobuseid toites (seal olid sellised pisikesed putkad tee ääres, kus luugi taha hobuste maius valmis pandud, võtad maiuse ja topsi jätad sularaha).
Kirikutes käies oleks viisakas annetuseks sularaha kaasas kanda.
Kämpingutes dušid töötavad müntidega (100 ISK)
Bussid Reykjaviki kandis ei aktsepteeri pangakaarte.

Ma ei mäleta enam, aga seal võib olla ka ujulates riietuskabiinides vajalik omada mõnda münti.
Kuskil tasulistes WC-des võib münte vaja olla, aga mäletan, et sai ka kaardiga maksta.

Tippi seal söögikohtades üldiselt ei jäeta – islandlased peavad tipi jätmist solvavaks – nende palgad on piisavalt suured, et ainuüksi palgast ära elada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ausalt öeldes ei saa aru inimestest, kes esimest korda mõnda välisriiki minnes ainult kaardile loodavad

Siis ei vaja sularaha, kui osta teenus kõik hinna sees ja sa ei plaani vidinatele raha kulutada. Ei olnud vaja ujulates sularaha, piisas päevapiletist ja selle alusel sai kõike kasutada. Sularaha läks mul vaja näiteks matkamisel telefoni laadimisel, siis duširuumi kasutamise eest. Poodides ei käinud, muu oli teenusepakkujalt kõik ostetud ja makstud. Lihtsalt mine ja ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 09:00; 14.10 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnades ja suuremates asulates saab kaardiga hakkama, aga meie käisime matkal ja siis oli küll ebameeldiv kogemus, et mäestikku jõudes ei tulnud üheski ööbimispunktis kaardimaksevõimalust ja kaasasolnud sularahaga läks ikka väga kitsaks kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Hobinurk Kas Islandil läheb vaja sularaha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.