Esileht Väikelaps Kas ja kuidas olete tähistanud kodus lasteaia lõppu?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Kas ja kuidas olete tähistanud kodus lasteaia lõppu?

Postitas:

Lasteaias on kaetud kõigile näksilaud ja tellitud loomulikult suur tort, lisaks kohvilaud külalistele. Kõik need, kes lapse lõpetamisele on oodatud, tulevad ka aktusele ja on oodatud lasteaias koogile, seega ma ei suudagi otsustada, kas teha kodus ka veel pärast väike laud. Vanaemad on nagunii oodatud õhtul veel ühele sünnipäevale, seega oleks see neile veel lisakäik tulla meie juurde korraks kohvile. Pigem äkki minna ainult perega kohvikusse. Või äkki pole üldse rohkem miskit vaja, kuna laps saab hommikul oma soovitud kingituse kätte (uue jalgratta), siis kibeleb kindlasti hoopis rattaga sõitma. Lapse seisukohast ma arvan, et tal olekski kõige rohkem hea meel, kui me võtakski rattad ja piknikukorvi ning teeks perega väikese sõidu, aga äkki sugulased vaatavad viltu kui ma kodus lauda ei tee.
Hea meelega loeks, millised plaanid teistel on selleks päevaks. Ei ootagi nii väga nõu, vaid just häid mõtteid, mis teistel plaanis 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 14:03; 29.05 17:48; 01.06 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lasteaias tordilauas ainult lõpetajad ja nende emad-isad(ok, mõni sülelapsest õde-vend ka), muud sugulased mitte.

seega läheme vanaemadega ja lapse tädi perega pärast meile pidulauda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka kodus suur laud.Lasteaias on ainult ema ja isa.Ma ei lohista sinna pool suguvõsa.Kus see ratsavägi pannakse seal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie küll kodus niiiii suurelt ei tähistanud. Mis te siis teete, kui põhikooli või ülikooli lõpp on 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te siis teete, kui põhikooli või ülikooli lõpp on 😉

Ega siis ei pea pidu iga korraga suuremaks minema, sugulaste arv üldiselt püsib ikka ühesuurusena ju, vahepeal mõni võibolla sünnib juurde või sureb ära, aga väga suured ei tohiks need kõikumised ju olla 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 14:03; 29.05 17:48; 01.06 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaias tähistate ju, aitab küll. Küll mõni ikka pingutab üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaias tähistate ju, aitab küll. Küll mõni ikka pingutab üle.

No aga mõne jaoks jääbki see viimaseks edukaks lõpetamiseks, mida põhjust tähistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lasteaias olime vaid mehega, õhtul kutsusin vanavanemad, tädid, onud külla ja pidasime nende koos pidu. see on sügavalt igaühe enda asi, aga meil oli 24 lõpetajat ja tõesti rahvast oli tohutult palju, seega ei pea ka õigeks lasteaeda vedada pool suguvõsa sööma-jooma-pralletama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna lasteaias on aktus ja pidu erinevatel päevadel (üks ametlik, teine vabasvormis piknik), siis teeme perekondliku kohvikuskäigu peale aktust. Ei midagi suurt ega pidulikku vaid vanavanemad. Samuti ei tee lapsele mingit suurt kingitust sellel puhul. Ühe ilusa laste entsüklopeedia kingime küll. 1. september tundub kuidagi olulisem aga siis on ka plaan teha lihtsalt mõnus kohvikuõhtu lähima perega.

Mullegi tundub imelik, et lasteaeda tuleb veel rahvast peale lapse ema-isa ja õdede-vendade.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse seisukohast ma arvan, et tal olekski kõige rohkem hea meel, kui me võtakski rattad ja piknikukorvi ning teeks perega väikese sõidu, aga äkki sugulased vaatavad viltu kui ma kodus lauda ei tee.

Lugesin seda lõiku ja mõtlesin, et tegelikult võivad su sugulased hoopis rõõmustada. TÕsi ka. Mul oli samuti sõbranna, kes arvas (st ise tahtis arvata), et kõikidele tema lasteaiaealise pojaga seotud käikudele-üritustele-pidudele tuleb võimalikult arvukas rahvamass kokku ajada. Meil aga polnud ausalt öeldes suurt viitsimist eriti kiirel kevadisel ajal lisaks oma pere üritustele veel ka sõbranna poja lasteaialõpetamise kohvitamistel ja tema huviringi lõpetamise kohvitamistel jne-jne kaasas käia.

Kui sellisele kodusele kohvitamisele, nagu teemaalgataja siin kirjeldab, läksin, siis pigem selle eesmärgiga, et saaks sõbrantsiga lobiseda. Seega mul on tunne, et ka teemaalgataja puhul toimuks too kodune pidu ikka selleks, et täiskasvanud saaksid oma mokalaata. Lapsel on ilmselt igavavõitu, vaadata kuidas kõik need tädid ja onud omavahel poliitikast ja kellegi lahkuminekutest ja telesaadetest jahvatavad. See pidu pole talle, vaid teile.

Enda laps lõpetas lasteaia üleeile. Seni pole veel mingit kodust pidu teinud, kuigi on juttu olnud, et ehk teeme homme ühe mõnusa koduse lõunasöögi koos lauamängudega. Eile olime ühel peol, täna olime peol, homme on jälle pidu, ka ülehomme õhtul on pidu. Sellisel taustal on üksainuke rahulik perekondlik kodusolemine juba tõeline vaheldus ja Õige Pidu 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 17:46; 30.05 20:17; 01.06 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:Lasteaias tähistate ju, aitab küll. Küll mõni ikka pingutab üle.

No aga mõne jaoks jääbki see viimaseks edukaks lõpetamiseks, mida põhjust tähistada.

Väga õige vastus, südamest ajas see naerma:)

Meie ei ole laste lasteaia lõpetamisi tähistanud pereringis rohkem kui samal päeval väljas söömas käinud pidulikumas kontekstis. Ja just selle mõttega, et see on kõigest lasteaia lõpetamine ja palju tähtsamad lõpetamise ootavad alles ees kuhu suguselts kohale kutsuda.

Meil on olnud isegi lasteaia ühisel lõpupeol põhimõte, et peale pereliikmete (ema-isa, õed-vennad) kedagi ei võeta kaasa. See teeb niigi keskmiselt 4 isikut ühe lõpetaja kohta ja no kui ikka 20 last lõpetab, siis 80ne seltskond on juba päris korralik kringli ja morsilauas. Aga no ikka on neid kel vanaisad-vanaemad kaasas ning eriti naljakas kui siis lastepärases kringlilauas need vanurid kiruvad söögivaliku või ürituse üle:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kahe lapse lasteaia lõpetamisel on minu ema kaasas olnud küll. Seda põhjusel, et elame koos ning minu ema osaleb lastekasvatamises samuti. Oleks väga imelik öelda talle, “meie läheme nüüd kogu perega lasteaia lõpupeole, aga sina ära meiega koos tule, jää koju sokke kuduma!” Sest mu ema kuulub perekonda.

Ämm aga ei käi kunagi mu laste sünnipäevadel ega lõpetamistel, ka 1.septembri aktusele ta ei tulnud. Tema elab eraldi ja tal on oma elu. (See ei ole mitte minu, vaid ämma otsus ja seega paluks nüüd mitte mind süüdistama asuda.)

Kõiksugu muud sugulased, onud-tädid, neile me ei hakka üldse teatamagi, et meie laps lasteaia lõpetas. Rääkimata neile mingist meelehea-peo korraldamisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 17:46; 30.05 20:17; 01.06 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ei pidanud eraldi. Lasteaias oli laud kõigile, ka vanavanemate, kes soovisid jääda, lisaks tegelane, kes lastega mängis nii et pidu läks pikalt ja pärast poleks jõudnudki veel mingit pidu pidada. Alguses mõtlesin, et teeme veel kodus lastešampuse lahti, aga lõpuks läks see ka meelest.
Mingit suguvõsa pidu ei näe küll põhjust pidada, aga eks see sõltub, kuidas muidu kombeks on, meil ei olnud kutsutud ega käinud ka lapse onu õnnitlemas, kuigi elab kõrvaltänavas, see oli rohkem ikka meie sündmus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kaks last lasteaia lõpetanud. Üks eelmisel aastal ja teine siis see aasta. Eelmisel aastal tõesti kutsusin külla mõned sugulased. Kuna mees oli välismaal ära, siis õde tuli minuga minu lapse lõpetamisele. Teised jäid meie juurde koju ootama. Pidu nagu ikka kestis hirmus kaua. Õnneks oli mul kodus kartulisalat valmis ja pidime veel grillima. Koju jõudes olin täiesti väsinud. Minu ema ootamisest tüdinenud. Õnneks grillisime ära ja juba mu ema niheles, et saaks koju ära. No tal oli 120km sõita ja õel veel 160km sõita.
See aasta ei kutsunud kedagi. Ma arvan, et keegi nagunii poleks viitsinud tulla. Lasteaiast koju jõudes mõtlesin, et keeraks magama. No nii väsinud. Selja taga pikk tööpäev ja siis see tilu-lilu seal lasteaias. Mees soigus lasteaias, et millal see jant lõppeb. Alles me vaevlesime vanema lapse koolis toimunud emadepäeva kontserdil. Ma ei tahtnud sinna üksi minna ja kutsusin ka mehe kaasa. Kusjuures alati oleme pidanud seisma püsti kõik need mitu tundi. Rahvast on alati nii palju.
Oi, kuidas ma ei salli neid üritusi. Ainult laste pärast vean end kohale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaias oli pidu vastu tööpäeva ja kestis niigi kaua. Aitab ühest peost küll, niikuinii olid kõik pärast surmväsinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb ju asjaoludest.

Meie lähim sugulaskond ei ole suur (meie pere, lastel kaks paari vanaemasid-vanaisasid ning tädi oma lastega, keda kasvatab üksi), aga elame lähestikku ja suhtleme väga tihedalt. Kõik vanaemad ja vanaisad, samuti tädi on aastate jooksul laste hoidmisel vajadusel palju abiks olnud ja hoiavad lapsi väga, seetõttu oleks imelik ja solvavgi neid täiesti kõrvale jätta nii tähtsast üritusest nagu lasteaia lõpetamine.

Kui meil vanem laps paari aasta eest lõpetas, siis meil oli küll kodus ka väike koosistumine ja kohvilaud. Meie lasteaias küll ruumipuudust pole ja oli kokku lepitud, et igal lapsel võib peole tulla nii palju lähedasi, kui soovi on, aga reaalselt jäid üks vanaisa ning tädi oma lastega siiski üritusest kõrvale, sest vanaisal oli vältimatud ja edasilükkamatud töökohustused samal ajal ning tädil olid endal kodus kaheaastane ja imik, keda mõistagi poleks saanud peol ja kontserdil hoida nii, et nad poleks teisi inimesi seganud. Samas lõpetaja oleks olnud ka väga kurb, kui vanaisa, tädi ega tädi tita (tema suur lemmik sel hetkel ja praegugi!) poleks talle õnne soovima tulnud. Seega meil oli küll pärast pidu väike istumine. Eks natuke väsitav mulle muidugi, aga lasteaeda ei lõpetata ju iga kuu ega iga aasta. Kodune istumine oli umbes samas mahus mis iga-aastased pereringi sünnipäevadki – külm laud, kringel, tort, inimesed enam-vähem pidulikult riides, lõpetajale (ja tegelikult väiksemale lapsele ka) toodi kingitusi, mis olid ehk tähendusrikkamad ja sümboolsemadki kui tavalised sünnipäevakingid. Lobisesid täiskasvanud omavahel ja lastega, lapsed omavahel, mängisid oma mänge ja kräunutasid väikseid tädilapsi. 🙂 Ühesõnaga, nagu ikka.

Noorem laps lõpetab järgmisel aastal lasteaia, eks näis, kuidas siis teeme. Aga oma pereringist päris eemale ei taha küll kedagi jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meie laps sai ka pärast aktuselt tulekut ja vanavanematega piruka söömist kätte ammu unistatud jalgratta. Ja läksimegi kogu perega jalgrattaretkele, väiksemad väiksematel ratastel, kõige väiksem rattatoolis. Väga mõnus oli. Aga meil on sellepoolest hästi, et otse koduõuest alustades saab kasvõi terve päev mööda pisikesi metsateid sõita, eelkooliealisega suure maantee serva veel sõitma ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõtt öelda ei kujutaks hästi ette, mismoodi õnnestub pidada üheainsa päeva jooksul tervelt kaks pidu korraga – üks lasteaias ning teine kodus. Lasteaia lõpupeod toimuvad enamasti ju õhtupoolsemal ajal, kl 17 ringis. Enda kahe lapse lõpupeod on mõlemad lõppenud kl 19. Mis mõttega ma nüüd torman koju, kus mind ootab kari tüdinud moega sugulasi, ning hakkan kähku neile kartulisalatit lauda kandma ning mehe ajan grilli kibekiiresti üles sättima? Mina ise olen väsinud, sest lapsevanemateltki nõuavad need üritused enamasti ajaressurssi ja panustamist (nt koogi küpsetamine ühisele näksilauale, metsalillede korjamised jne). Üleväsinud on ka laps. Meil lähevad selles vanuses lapsed kl 20.00 juba pesema ja seejärel voodisse. Kui üldse tahta lapsele (ei, mitte lapsele, vaid sugulastekarjale, kellest enamus ilmselt ei soovigi tulla) veel lisapidu, siis sobiks selleks äkki hoopis nädalavahetus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 17:46; 30.05 20:17; 01.06 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõtt öelda ei kujutaks hästi ette, mismoodi õnnestub pidada üheainsa päeva jooksul tervelt kaks pidu korraga – üks lasteaias ning teine kodus. Lasteaia lõpupeod toimuvad enamasti ju õhtupoolsemal ajal, kl 17 ringis. Enda kahe lapse lõpupeod on mõlemad lõppenud kl 19. Mis mõttega ma nüüd torman koju, kus mind ootab kari tüdinud moega sugulasi, ning hakkan kähku neile kartulisalatit lauda kandma ning mehe ajan grilli kibekiiresti üles sättima? Mina ise olen väsinud, sest lapsevanemateltki nõuavad need üritused enamasti ajaressurssi ja panustamist (nt koogi küpsetamine ühisele näksilauale, metsalillede korjamised jne). Üleväsinud on ka laps. Meil lähevad selles vanuses lapsed kl 20.00 juba pesema ja seejärel voodisse. Kui üldse tahta lapsele (ei, mitte lapsele, vaid sugulastekarjale, kellest enamus ilmselt ei soovigi tulla) veel lisapidu, siis sobiks selleks äkki hoopis nädalavahetus?

Meil toimus lasteaias pidu kell 12 laupäeval. Kell 14 saime juba sugulastega koos lauda istuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Meil lõppkokkuvõttes kulges kõik kuidagi iseenesest. Pidu oli meil kell kaks päeval ja lubatud oli kaasa kutsuda ka teisi pereliikmeid peale ema-isa, nii et meil oli kaasas veel 2 vanaema ja naabritädi, kes on ka justkui kolmas vanaema 🙂 Olin neile tordilauas kohad arvestanud ja ka nende eest tasunud.
Hommikul läksime oma perega ratast ostma ja laps sai uue rattaga siis kohe ka poest koju sõita koos isaga. Seejärel oligi juba aktusele minek, mis kestis päris pikalt, sõime torti veel lasteaias ja vanaemad pididki lippama juba järgmise lapselapse sünnipäevale. Nii saigi lahendatud küsimus, kas peaks kodus veel midagi korraldama või ei. Lipsasime meiegi sealt sünnipäevalt korra läbi ja siis õhtul kohtusime veel paari lasteaiasõbraga, kellega koos tegime sõbra aias väikese grilli ja lapsed said omavahel mängida. Nii et kõik sujus iseenesest ja oli ka samas meeldejääv. Ma arvan, et see on lapse elus ikkagi päris tähtis päev ja on ju tore, kui seda tähistatakse, ükskõik siis, millisel moel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 14:03; 29.05 17:48; 01.06 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli lasteaia lõpupidu laupäeval kell 12. Aktus kestis 1,5h, pärast pildistamine ning seejärel rühmas tordi söömine. Rühmas kaua olla ei tahtnud, kui laps oli tordi ära söönud, läksime koju. Kuna elame eramajas, siis toimus grillipidu aias. Kutsutud olid sugulased ja lapse kaks sõpra koos vanematega, kellega perekonniti läbi käime. Laps sai erinevaid kingitusi ja mängisid kella 23 õhtul aias. Väga tore oli nii lastel kui ka vanematel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia lõpupeol on ainult lähim pere: st mina, mees, laps ise, noorem laps. Pärast lõpupidu kodus eraldi ei tähista, lasteaia lõpupeol on tort, mustkunstnik, fotograaf (pidu on õhtupoole, nii et kui ilm lubab, teeme lasteaia hoovis peo, kui mitte, siis rühmas, enne on pidulik osa saalis), nii et arvan, et seal on möllu ja tegevust lasteaiasõpradega küllaga, et pidu meelde jääks.

Kui pärast pidu mõni nädalavahetus jälle vanaema-vanaisa juurde sõidame, siis ostame tordi või koogi või kogu perele jäätist. Meil suguvõsas sellist tädide-onudega tähistamist pole kombeks, elavad teises Eesti otsas ja kokkusaamised on harvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on pidu kell 12. Lubatud on vaid vanemad ja õed-vennad. Peale pidu on vaid veel pildistamine. Mingit tordi söömist ei toimu. Mingit suguseltsi kokku ei aja. Pistame miskit paremat ehk põske ja siis sõidab värske lasteaia lõpetaja jalkavõistlustele. Vanavanemad õnnitlevad siis, kui neile külla sõidame suvepuhkusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, on ju siit lugeda saanud, kuidas klounid ja fotograafid ja muu “tavapärane” lasteaia lõpupeoks tellitakse. Loe ja imesta! Oma sugulane viidi “preemiareisile” (nii vanemad seda nimetasid) Rootsi, kungiks sai tahvli ja 300€, laud 10-le telliti mingist udupeenest kohvikust 900€ eest. Kusjuures vanemad pole mitte rikkad, vaid selle lollaka põhimõttega, et “aga ükskord ju võib priisata”. Kusjuures veel, et lapsel on augustis sünnipäev ja kuuldavasti kooliminekupidu pidada sama uhke, kui mitte uhkemgi olema. Täitsa veider kohe.

Meil oli lasteaias lastele morss+kringel, vanematele kohv ja kringel. Enne paluti teatada, kui mitu pereliiget tuleb. No norm oli 1-3, aga oli ka selliseid 5-6-liikmelisi seltskondi ja kui öeldi, et suured peavad nii morssi kui kohvi samast tassist jooma, siis pööritati silmi. Plastnõusid meie lasteaed ei kasuta – oleme ökosuunalise mõtlemisega (puidust mänguasjad, taaskasutatavad asjad jne).

Kodus pisike kohvilaud:

kartulusalat, lihapallid, värske salat, šašlõkk ja muud grillitavad, kalasalat, leivaampsud (suutsukanamääre, makra-kodujuustutäidis, küüslaugu-juustumöks), marineeritud kurgid, seened, letšod, tomati-kurgi-lillkapsa-porgandi-rediseviilud, magusaks õuna-banaani-pirnitükid, arbuus ja jäätis. Suurtele kohv ja kes soovis, siis vahuveini ja Jaanihanso siidrit, lastele omatehtud õunamahl, marjabool.
Inimesi 12 suurt + 8 last.
See laud oli mõeldud ühtlasi ka lõuna- ja õhtusöögina (lasteaia pidu lõppes kell 13, meie juures kogunemine oli kell 14).

Kui aga lasteaias oleks suurem söömine olnud, poleks kodus nii palju valmistanud, vast ainult kohv ja mingid tikukad-tort.
Minu meelest kummaline, et tuntakse muret, mida sugulased arvavad. Üks osa inimesi ju ongi sellised, et tulevad jas või su kassi sünnipäevale, peaasi, et kuskile ennast pressida saaks ja parem veel, kui tasuta süüa-juua ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka lõpupidu homme. Kaks lõpupidu isegi. Eelkooli oma kell 12 ja lasteaia oma kell 15. Mõlemad tulevad sellised tagasihoidlikumad. Ei mingeid kloune, ballisaali ega muud.
Midagi muud perega eraldi ette võtta ei jõuagi, sest kell 18 on juba kooriproov – homme on laulupeole minek. Ämm koos oma tutvuskonnaga tahab küll homme õhtul tulla, aga ütlesin, et me ei võõrusta ei homme ega laupäeval. Sealt tuli muidugi solvumist, aga tõesti ei jõua ja minu jaoks on üldse igasugused sugulaste kokkusaamised pigem tüütud. Vähemalt mehepoolsete sugulaste omad 😀
Peale laulupidu Pärnus siis teeme midagi vahvat lapsele. Aga ise ei tea veel täpselt, praeguse seisuga on endalegi üllatuseks see.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 14:25; 08.06 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias mingit aktust ja pidu eraldi ei ole. Lapsed esinevad ja pärast on söök-jook. Midagi ei tellita, lapsevanemad ise toovad. Toimub see tööpäeva õhtul kell 5. Mõni päev hiljem sõidame perega Rootsi. See on juhuslik kokkulangevus, aga eks tähistame seal oma perega ka lapse lasteaia lõppu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps lõpetab küll alles järgmisel aastal, aga minu jaoks selle lasteaia lõpetamise tähistamise juures on veidi imelik, et on pidulik aktus ja võibolla õhtul kodus ka pidu, aga üldjuhul läheb laps ju järgmisel päeval/nädalal ka veel lasteaeda. Vähemalt meie lasteaias kooliminejate rühm pole küll tühjaks jooksnud pärast aktust. Kas keegi ei tee hoopis nii, et kodune pidu on sellel päeval, mis lapsele tegelikult ka päris viimaseks lasteaiapäevaks jääb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie rühmast läks vaid üks laps peale lõpupidu veel lasteaeda, käib kuni jaanipäevani. Meie lasteaias on see tavaline, et vaid mõni üksik jääb aeda käima suveks, reeglina siis need lapsed, kes maha jäävad kooliminejatest. Meie rühmas ei jäänud keegi maha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 14:25; 08.06 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps lõpetab küll alles järgmisel aastal, aga minu jaoks selle lasteaia lõpetamise tähistamise juures on veidi imelik, et on pidulik aktus ja võibolla õhtul kodus ka pidu, aga üldjuhul läheb laps ju järgmisel päeval/nädalal ka veel lasteaeda. Vähemalt meie lasteaias kooliminejate rühm pole küll tühjaks jooksnud pärast aktust. Kas keegi ei tee hoopis nii, et kodune pidu on sellel päeval, mis lapsele tegelikult ka päris viimaseks lasteaiapäevaks jääb?

Minu arvates on ka imelik laps peale lasteaia pidulikku lõpetamist veel aeda viia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga no ikka on neid kel vanaisad-vanaemad kaasas ning eriti naljakas kui siis lastepärases kringlilauas need vanurid kiruvad söögivaliku või ürituse üle:)

Täiesti teemaväline kommentaar, aga kust need vanurid sinna tulevad? Siit loeb ju kogu aeg, kuidas juba 35+ vanuses lapsed saanud inimeste lapsi narritakse koolis, et neid erinevalt teistest vanad vanemad. Ma olen 40, lapsed lasteaias. Vanemad on 60+, seega mingeid eriti varases nooruses sünnitajaid pole olnud. Vanemad aga veel kaugel vanuritest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Väikelaps Kas ja kuidas olete tähistanud kodus lasteaia lõppu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.