Esileht Koolilaps kas ja kuidas toetate laste unistusi?

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: kas ja kuidas toetate laste unistusi?

Postitas:
kairit69

RE: kas ja kuidas toetate laste unistusi?

5. klassi lapsel tegelikult ei ole veel kogemust eksamite sooritamisega ning pole tekkinud ka seoseid, kuidas õppida eksamiks ja kuidas on seotud ettevalmistus ja tulemus. Kõike seda on veel aega lapsel õppida ja hea, kui vanemad toetavad seda protsessi.

Oh, kui õige väljend on negatiivne programmeerimine.
Ma kirjutasin varem, et mul on sellega isiklikke kogemusi. Oma lastele püüan mitte seda kogemust anda. Jah, on tulnud minulgi tõestada inimestele, et ma suudan- kuid paraku ma tunnen, et trots on halb abiline ning mul oleks palju lihtsam olnud, kui lähedased inimesed oleksid mind toetanud.

Ja kui mul on tulnud tegemist teha oma ELU tähtsaimate otsustega, olen õppinud teadlikult vältima inimesi, kes mind ei toeta.

Muide- Sa ei pea valetama oma lapsele. Miks Sinu sees on hirm selle gümnaasiumisse saamise pärast? Lase lahti sellest. Kiida ja innusta last tema TEADMISTE, mitte hinnete eest. Ja kõik saab iseenesest korda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin on teema nii materiaalseks kätte ära läinud.
Minu laps tehab saada loomade varjupaiga töötajaks. See on kehvalt tasustatud, aga õilis amet. Ma ei hakka ju tema unistusi maha tampima öeldes, et siis võid küll \”hambad varna panna\”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

egas ma hindeid tähtsusta. aga hinded paraku on näitajad, kuidas teadmised on omandatud. nii et kui on viletsad hindad, on ka viletsad teadmised.
teema on materiaalseks läinud, kuna elu on materiaalne. ja see et ta on materiaalne, on ka reaalsus. seda näeb laps ka kenast saatest Kodutunne. et kui sul ongi kõik olemas, kaasa ja lapsed, siis ei ole sa ikka õnnelik, sest sul pole normaalseid elamistingimusi, kui sul pole raha. nii et unistus saada varjupaiga töötajaks on küll õilis, aga sel juhul peab olema keegi, kes sind ja lapsi üleval peab. muidu küsib, laps et miks õpetajad steigivad, nad ju saavad küll palka. aga vähe saavad. ja mõned ametid saavad veel vähem ja nad pole rahul sellega. ega eesti riigigagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]kairit69 kirjutas:[/small]
[tsitaat]5. klassi lapsel tegelikult ei ole veel kogemust eksamite sooritamisega ning pole tekkinud ka seoseid, kuidas õppida eksamiks ja kuidas on seotud ettevalmistus ja tulemus. Kõike seda on veel aega lapsel õppida ja hea, kui vanemad toetavad seda protsessi.

Oh, kui õige väljend on negatiivne programmeerimine.
Ma kirjutasin varem, et mul on sellega isiklikke kogemusi. Oma lastele püüan mitte seda kogemust anda. Jah, on tulnud minulgi tõestada inimestele, et ma suudan- kuid paraku ma tunnen, et trots on halb abiline ning mul oleks palju lihtsam olnud, kui lähedased inimesed oleksid mind toetanud.

Ja kui mul on tulnud tegemist teha oma ELU tähtsaimate otsustega, olen õppinud teadlikult vältima inimesi, kes mind ei toeta.

Muide- Sa ei pea valetama oma lapsele. Miks Sinu sees on hirm selle gümnaasiumisse saamise pärast? Lase lahti sellest. Kiida ja innusta last tema TEADMISTE, mitte hinnete eest. Ja kõik saab iseenesest korda.[/tsitaat]

Paraku paljudesse gümnaasiumidesse ei aita last TEADMISED vaid just hinded.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See teema taandub vanemate suhtlemisvilumusele ja oskustele.
Vanemad saavad suurepäraselt uskuda ja toetada 5.klassis käiva lapse elukutsega seotud unistusi ja samal ajal aidata lapsel seada reaalseid õppimisega seotud eesmärke ja eesmärkidega seotud ülesandeid (ilma tänitamata, lihtsalt, toetudes lapse tugevatele omadustele või annetele).
Saagu sinust advokaat või sotsiaalpedagoog – iga elukutse juures on väärtuslikud on süsteemsed teadmised, analüüsioskus, eneseväljendamisoskused, keeled jne
Vanem saab jagada infot (olles ise ka tegelikult informeeritud) ja arutleda (neutraalselt) elukutsega seotud asjaolude üle. Kui laps unistus on seotud ainult hea palga ja ühiskondliku positsiooniga, peaks vanem nihutama arutluse teraviku elu muudele väärtustele.

Natuke palju ebaküps tundub arutelu, et las siis laisk laps usub ja põrub gümnaasiumi eksamitel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma usun, et üsna varsti see tüdruk oma emaga enam unistusi ei jaga.
Kui suhted lapsega on olulised, siis võiks õppida vahet tegema advokaadiks saamise unistusel ja kaubamaja nõudel. Püha taevas!! Väike tüdruk näeb ilusaid nõusid ja jagab emaga oma hetkeemotsiooni ajel tekkinud unistust. Vähe sellest, et ema selle kohapeal maha teeb, ta tõstatab teema veel kodus, et ka isa lapsele selgeks teeks kui nõme tema unistus on (!!) Ja suures paanikas kirjutab ema veel perekooli ka, et mismoodi küll oma last suunata unistama õigetest asjadest. Tema arvates õigetest asjadest. Täitsa usukumatu. Ühelt poolt väike laps oma lihtsas avameelsuses ja teiselt poolt kas täiskasvanut paanikas tema avameelsust maha materdamas. Loomulikult unistab teie tütar edasi ilusatest asjadest, aga pikapeale ta õpib, et vanematega kõiki oma unistusi jagada ei tohi, sest muidu tehakse ta kollektiivselt lolliks.
Ja siis tuleb varsti puberteet ja kui midagi käest ära läheb, siis istuvad needsamad vanemad nõutult koos ja imestavad, et MEIE tütar, kuidas see küll niimoodi läks, meil oli ju temaga NII usalduslik suhe, ta võis meile kõigest rääkida, me toetasime ju teda kogu aeg …

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Esileht Koolilaps kas ja kuidas toetate laste unistusi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.