Esileht Pereelu ja suhted Kas ja miks peab inimesel olema paariline.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Kas ja miks peab inimesel olema paariline.

Postitas:

Lähisugulase poeg on 12 aastane ja saame temaga väga hästi läbi, selline tore, asjalik poiss. Eile külas käies rääkis, et tema parimal sõbral on pruut ja ta justnagu tunneb, et peab samuti endale pruudi leidma. Aga mure selles, et ta ei saa aru, miks peab poisil olema tüdruk (miks arvatakse, et inimesel peab olema paarisuhe). Olin ausaltöeldes kimbatuses — ma ei teadnud, mida peaksin vastama. Poisi ema ja isa vaid muigasid. Vastasin poisile, et ega tegelikult ei pea olema, et kui ta tahab mõnda tüdrukut pruudiks (pole kindel, mida ta meeste-naiste omavahelisest läbikäimisest teab, vanemate sõnul on tal asi selge) ja tüdrukul sama soov on, siis nad ongi koos. Poiss küsis selle peale “Miks?”. Ütlesin, et koos on tore olla ja kuidagi keerutasin ennast välja teema mujaleviimisega, sest mul pole õrna aimugi, mida vastata. Ise olen 35 ja kui ta küsis “Miks”, siis ma ausalt ei osanud midagi vastata. Küsisin seda endalt kah, kuid ma ei oska sellele isegi vastata. Olen üksik, seljataga on kolm suhet, üks neist kestis ca 10 aastat, aga kuna ma pole kunagi lapsi soovinud, siis on suhted nn ära vajunud, sest konkreetset põhjust koos olla nagu ei oleks.

Mida teie oleks vastanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ei peagi ju, tõepoolest. Tahad ise, kuna teine tundub nii hea. Kui pidamiseks juba asi läheb, siis ei ole enam hea suhe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähisugulase poeg on 12 aastane ja saame temaga väga hästi läbi, selline tore, asjalik poiss. Eile külas käies rääkis, et tema parimal sõbral on pruut ja ta justnagu tunneb, et peab samuti endale pruudi leidma. Aga mure selles, et ta ei saa aru, miks peab poisil olema tüdruk (miks arvatakse, et inimesel peab olema paarisuhe). Olin ausaltöeldes kimbatuses — ma ei teadnud, mida peaksin vastama. Poisi ema ja isa vaid muigasid. Vastasin poisile, et ega tegelikult ei pea olema, et kui ta tahab mõnda tüdrukut pruudiks (pole kindel, mida ta meeste-naiste omavahelisest läbikäimisest teab, vanemate sõnul on tal asi selge) ja tüdrukul sama soov on, siis nad ongi koos. Poiss küsis selle peale “Miks?”. Ütlesin, et koos on tore olla ja kuidagi keerutasin ennast välja teema mujaleviimisega, sest mul pole õrna aimugi, mida vastata. Ise olen 35 ja kui ta küsis “Miks”, siis ma ausalt ei osanud midagi vastata. Küsisin seda endalt kah, kuid ma ei oska sellele isegi vastata. Olen üksik, seljataga on kolm suhet, üks neist kestis ca 10 aastat, aga kuna ma pole kunagi lapsi soovinud, siis on suhted nn ära vajunud, sest konkreetset põhjust koos olla nagu ei oleks.

Mida teie oleks vastanud?

Lihtne ju vastata miks. Sest pere ja head suhted on hinnaline väärtus, mis annab hingele väga palju. Koos on tore olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paariline arendab. Olen elanud üksi ja suhtes, ei oska üht teisele eelistada, aga paarisuhe arendab nii, nagu miski muu naljalt ei arenda. Esitab väljakutseid, sunnib oma ego piirama, toetab empaatiavõime arengut.
Loomulikult on asi ka selles, et inimene on sotsiaalne olend ja paarisuhtes on lahe ja tore.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 11:09; 08.12 23:33; 09.12 16:11; 12.12 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleks vastanud nii: (tegelikult olengi vastanud nii oma lastele)
See on armastus. Kui see tunne sind selle tüdruku vastu tabab, siis hakkad tundma, et kahekesi on parem kui üksinda.

Üldiselt: ei pea inimestel olema ei paarilist ega lapsi. Nad on ainult siis, kui nende olemasolu annab sulle parema tunde kui üksinda oleks. Aga on väga palju inimesi, kes tunnevad ka üksinda ennast väga väga hästi. Paljud omavadki paarilist ja/või lapsi ka sellepärast, et nad tahavad sarnaneda enamikult. See on siiani olnud ühiskondlikult soositud eluvorm ja inimene sageli ei analüüsi, kas ka just tema oleks paarilisega õnnelikum või hoopis õnnetum.

Olen ka rääkinud seda, et praktilisest aspektist on tegelikult paarilisega koos lihtsam. Ajalooliselt on lihtsam olnud ka põlvkonniti kooselu: vanemad aitavad noori ja hiljem jälle vastupidi. Pideva elatustaseme tõustes liigutakse rohkem individualismi suunas. Ainult sellisel juhul, kui koos elavad kaks materiaalselt teineteisest sõltumatut inimest, saab uskuda, et nemad elavad koos ainult ja ainult soovist olla just selle isikuga koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on asi ka selles, et inimene on sotsiaalne olend ja paarisuhtes on lahe ja tore.

Mis selles lahedat ja toredat on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 16:28; 09.12 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ei pea kellelgi kedagi olema. Mul on kahju lapsest, kes on kasvanud teadmises, et paarilise leidmine on kohustus. Paariline on õnn ja rõõm, tahtmine selleks peab tulema sisemusest, mitte pole vaja täita kohust ning see paariline leida. Seega küsimus “miks peab paariline olema” on täiesti sisutu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest kui oled armunud/armastad, siis tahad olla selle inimesega?
Sest koos on parem ja lihtsam?
Muidugi kohustuslik see pole, võib üksi ka olla, kui eelistab.

Poiss pole ilmselt kunagi armunud olnud, mis tema vanuses on natuke veider. Mina mõtlesin juba lasteaias, kellega ma tulevikus abielluda tahaks ehkki ise kasvasin üksikvanema peres. Ma ei teagi kust see mõte tuli, võib-olla televisioonist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleksin öelnud, et ei pea olema, aga sa hakkad ühel päeval ise tahtma. Et enamik hakkab, aga paljud ka mitte, ja igatepidi on okei, ja vaatame, mismoodi sinul on. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 18:46; 08.12 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest pere ja head suhted on hinnaline väärtus, mis annab hingele väga palju.

12-aastasele hakkad tema tulevasest perest rääkima?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 18:46; 10.12 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss pole ilmselt kunagi armunud olnud, mis tema vanuses on natuke veider.

12-aastaselt?

kellega ma tulevikus abielluda tahaks ehkki ise kasvasin üksikvanema peres. Ma ei teagi kust see mõte tuli, võib-olla televisioonist?

Mitte televisioonist, vaid see on elu seadus. Te arvate tõesti, et loomusest ei tule mitte midagi, ja üksivanema lapsed ei saakski ilma välise infota teada, et “peab” armuma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 18:46; 08.12 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud 12aastased ei tunne veel üldse huvi vastassugupoole vastu ja selles vanuses ongi nii, et kui teised sõbrad tunnevad, siis arvad, et sina pead ka, sest kõiges muus juhindutakse pigem sõprade kui vanemate järgi. Teisalt, kui see 12aastane tüdrukute vastu huvi ei tunne, siis ei tähenda, et ta oleks lapsik või lapsemeelne. Muud huvid võivad isegi täiskasvanulikumad olla. Sageli on sellise teismelisena nii, et kui tahakski uusi sõpru otsida, siis teised veel mitte huvi tundvad lapsed on väga lapsikud, see tähendab, et nad pole oma üldises arengufaasis nii kaugele jõudnud, mitte et konkreetne teema veel ei huvita. Samuti endised sõbrad meeldivad ikka, lihtsalt nende käitumisest ei saa aru.

Täiskasvanud inimesel pole samuti paarilist vaja. Arvan, et paljud otse vanematekodust suhtesse astunud noored on seltskonnaga lihtsalt harjunud ja nende vanematel on hea suhe või on vanem üksi õnnetu. Või on lapsel vanemaga hea suhe ja ei taha üksi olla. Need inimesed, kelle vanemad omavahel läbi ei saa ja kel pole vanematega head suhet ega ka sõpradega, ei lähe automaatselt ühest faasist teise. Enamik ikka leiab suhte, aga paljudel pole selleks vajadust, sest harjumus puudub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paariline arendab. Olen elanud üksi ja suhtes, ei oska üht teisele eelistada, aga paarisuhe arendab nii, nagu miski muu naljalt ei arenda. Esitab väljakutseid, sunnib oma ego piirama, toetab empaatiavõime arengut.
Loomulikult on asi ka selles, et inimene on sotsiaalne olend ja paarisuhtes on lahe ja tore.

Mina pean meest ainult sellepärast, et tahtsin lapsi. Tegelikult ei tunne mingit vajadust paarisuhteks. Kui lapsed suuremad, siis kindlasti ei taha enam abielus olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 22:24; 09.12 11:41; 12.12 07:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanana pikali kukud ja püsti ei saa, siis on keegi, kes aitab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 23:18; 10.12 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis selles lahedat ja toredat on?

Nii tore on koos naerda elu absurdsete asjade üle – ma pole mitte kellegi teisega nii palju naernud koos kui oma elukaaslasega. Lahe on koos lollitada ja veiderdada… igaühega ei saa, peab õige kaaslane olema. Hea on lihtsalt koos olla – ma tunnen, kuidas minu kaaslase juuresolek mind sisemises rahulolus hõõguma paneb. Samas paneb ta mind proovile, sunnib oma elu ja seisukohtade üle järele mõtleme, sest oleme väga erineva taustaga. See on mõnikord raske, aga ennast paremini mõistma hakates mõistad elu ja maailma paremini ja see teeb elamise mingis osas lihtsamaks. Ja seda ilma paariliseta ei oleks juhtunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 11:09; 08.12 23:33; 09.12 16:11; 12.12 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võiksin väga vabalt üksi olla, mulle lausa kohe meeldib üksi. Aga juhtusin leidma väga toreda kaaslase ja nüüd on meil lapsed ka, üha toredamaks läheb. Kui ei oleks nii õiget inimest leidnud, olekski üksi olnud ja selles ei ole mitte midagi halba.

Varateismelisena ei kujutanud üldse ette, et võiksin kellegagi koos elada. Mäletan, et kui päevad algasid, mõtlesin, et nii õudne oleks kui mu peika teaks, et mul on päevad, vaju häbi pärast maa alla! See kõik tuli kuidagi vanuse ja õige inimesega, pärast koos sünnitamist ei tundu enam miski piinlik (päevad ei tundunud enne ka, aga selle jaoks oli vaja ikka täiskasvanuks saada, lapsena-pubekana tundusid kõik asjad teistmoodi).

Ja kui veelgi nooremast east rääkida, siis paljud 3-4 aastased ei kujuta ette, et nad peaks kellegi teise kui oma vanematega koos elama, mingi kaaslane ei tule üldse kõne allagi.

12-aastasele saabki öelda, et ei pea kaaslast olema ja see on täiesti tõsi. Aga et paljud inimesed leiavad kellegi, kes neile nii palju meeldib, et tahaks koos olla ja see on ka okei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samal põhjusel, miks sõpradega suheldakse. Samas olukorras oleksin küsinud, et miks tal parim sõber on ? Milleks talle sõpra vaja on ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samal põhjusel, miks sõpradega suheldakse. Samas olukorras oleksin küsinud, et miks tal parim sõber on ? Milleks talle sõpra vaja on ?

No sõbraga ta ei ela ju ometi koos!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no olete mõelnud miks meeldib üksi olla, mis selle tegelik põhjus on? kas oskamatus sõprust luua, näiteks lapsena oli teil vähe lapsi kellega koos mängida. või hoopis olete väga domineeriv ja ootate sõpradelt liiga palju ja siis pettute ruttu? miks peaks tegelikult keegi tahtma väga üksi olla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.12 10:49; 10.12 14:09; 10.12 14:11; 10.12 14:17; 11.12 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no olete mõelnud miks meeldib üksi olla, mis selle tegelik põhjus on? kas oskamatus sõprust luua, näiteks lapsena oli teil vähe lapsi kellega koos mängida. või hoopis olete väga domineeriv ja ootate sõpradelt liiga palju ja siis pettute ruttu? miks peaks tegelikult keegi tahtma väga üksi olla?

Sest üksi on VÄGA MÕNUS olla

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 22:24; 09.12 11:41; 12.12 07:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teie oleks vastanud?

Oleksin sama öelnud, et koos ollakse siis, kui koos on hea olla. Aga ainult siis, kui see inimene seda ise tahab ja mitte sellepärast, et peab või keegi teine seda eeldab. Kui ta tunneb, et paarilisega on elu värvikam ja toredam. Kui teine inimene annab elule midagi positiivset juurde, mida üksinda mujalt ei saaks. Kui koos saab teha asju või jagada elamusi, mida üksi teha ei saa. Kõik peab olema vabatahtlik.

no olete mõelnud miks meeldib üksi olla, mis selle tegelik põhjus on? kas oskamatus sõprust luua, näiteks lapsena oli teil vähe lapsi kellega koos mängida. või hoopis olete väga domineeriv ja ootate sõpradelt liiga palju ja siis pettute ruttu? miks peaks tegelikult keegi tahtma väga üksi olla?

Enda puhul võiksin öelda, et kindlasti on üksiolemise soovi osaliselt mõjutanud oskamatus tõelist sõprust luua, mängukaaslaste puudumine lapsena, domineerivad isikuomadused ja liigsed ootused ja arvukad muud negatiivsed pisiasjad. Samas on teine osa minust ka kergelt inimestega suhtlema hakanud, lapsena sai ikka teistega ka mängitud ning sageli surun end hoopis liigselt teiste heaolu nimel alla.

Probleem ei olegi ainult selles, et tahaksin väga üksi olla. Pool probleemist on see, et keegi ei taha minuga koos olla. Minu tee on mind alati inimestest kergelt mööda viinud. Kontaktid on enamasti pealiskaudsed ning need ei ole kunagi üle paari aasta püsinud. Ei ole end kunagi inimestega vabalt tundnud ega leidnud neid “oma inimesi”, kellega oleks koos hea olla. Olengi väga kinnine ning aja ja kogemuste kogunedes olen veelgi kinnisemaks muutunud. Miks peaksin oma aega ja energiat raiskama inimeste peale, kel pole minust ilmselgelt sooja ega külma?

Samas leian, et süüd täielikult enda peale võtta oleks ka liigne, sest enamasti soovivad inimesed rääkida ainult tühistest ja pealiskaudsetest asjadest või räägivad nad ainult enda muredest ja probleemidest minule suuremat tähelepanu pööramata, kui nad üldse võtavad vaevaks minuga millestki rääkida. Sellised südamest-südamesse jutud, olulised arutelud ja sügavad kontaktid toimuvad minu kogemuse kohaselt ainult fiktsioonina raamatutes ja filmides.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 12:03; 11.12 14:33; 16.12 01:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis selles lahedat ja toredat on?

Nii tore on koos naerda elu absurdsete asjade üle – ma pole mitte kellegi teisega nii palju naernud koos kui oma elukaaslasega. Lahe on koos lollitada ja veiderdada… igaühega ei saa, peab õige kaaslane olema. Hea on lihtsalt koos olla – ma tunnen, kuidas minu kaaslase juuresolek mind sisemises rahulolus hõõguma paneb. Samas paneb ta mind proovile, sunnib oma elu ja seisukohtade üle järele mõtleme, sest oleme väga erineva taustaga. See on mõnikord raske, aga ennast paremini mõistma hakates mõistad elu ja maailma paremini ja see teeb elamise mingis osas lihtsamaks. Ja seda ilma paariliseta ei oleks juhtunud.

Miks selleks peab kellegagi koos elama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 16:28; 09.12 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin arutelus on kaks asja natuke sassi läinud: paarilise omamine ja kooselu. need ei pruugi olla samad. võivad, aga ei pruugi. mul võib olla kaaslane, väga hea kaaslane, aga koos ei ela. tõepoolest- miks peab kohe kellegagi koos elama? üksi on väga hea.
ja koos elada võib ka inimesega, kes nagu eriti paariline pole. noh, kasvõi jagad sõbrannaga korterit või nii. palju muid näiteid võib siia otsa lükkida. kasvõi lapsega kahekesi elamine on ju natuke kooselu.
samas, nii kooseluga, kui paarilise omamisega, on sama seis – võib, aga ei pea. eriti tänapäeva maailmas, kus valge (pean selle all silmas lääne kultuuriruumi inimest) ja haritud inimene saab omapäi majanduslikult hakkama.
mõni inimene muidugi on selliselt loodud, et pigem on koos kasvõi vanakuradi vanaemaga, kui üksi. ei oska seda seletada, aga nii on ja ei saa seda neile pahaks panna, sest küllap nad nii ehitatud on. ning siis on inimesi, kellele meeldib olla üksi. üksi on väga hea! 🙂 üksiolek ei tähenda seda, et ei igatsetaks paarilist. sellist ideaalset inimest, kes su maailma täiendab ja rohkem särama paneb ning kellega koos sa tunned end eriti elusana. ja on tore, kui nii juhtubki. kuid on neid inimesi, kes on üksi ja mitte mingil juhul ei taha kedagi oma lähedusse. las nemad siis olla nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, 12 kanti võib ju pruut või peigmees juba olla, käivad ehk käest kinnigi & suudlevad, aga koos elataxe ikka kumbki oma vanematega. Nii et see tõesti ei erine oluliselt suhtest hea sõbraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksi on hea selles mõttes, et ei pea oma otsuseid, soove ja tahtmisi kellegagi kooskõlastama. Üksi on ka selles mõttes hea, et ei pea kellegagi suhtlema, elad oma tempos, oma rütmis. Koos elades seda sageli ei saa. Ja lihtsalt see tunne, et keegi pole kuklas hingamas.
See ei tähenda, et mul poleks sõpru, et pereliikmetega poleks hea või et ma ei suhtleks. Aga üksi on ka hea. Mulle on mõlemat vaja 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 11:09; 08.12 23:33; 09.12 16:11; 12.12 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teie oleks vastanud?

Loomulikult peab mehel olema paariline, vastasel korral ta sureb enne keskmist ära.
AGA see kehtib alates 32st eluaastast, mitte 12.
Ehk siis, et sul on tervelt 20a aega, et ta leida. Praegu mängi jalkat ja unista mopeedist.

Poiss ilmselt on targem kui sina, et sellist asja läks küsima 35 aastaselt veendunud lastetult vanatüdrukult. Nõu küsitakse ikka ju selle käest, kelle käest seda tahetakse kuulda. (ema-isa käest poleks mõtet olnud ju küsida)
Ju siis see sõber ilmselt oli oma “tüdruksõbra” pärast uhkust täis ja kipus end läbi selle poisikeste seltskonnas upitama.
Mis siis, et nad polnud veel käestki kinni julgenud võtta. Ehk siis tegu on selleealistel veel sootu suhtega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 16:29; 10.12 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sõbraga ta ei ela ju ometi koos!

No vaevalt selle 12-aastase sõber ka oma tüdrukuga koos elab.

Mina arvan, et selliste asjade selgitamsiega ei tasu üle mõelda. Mina oleks vastaud umbes nii: Et kindlasti ei pea poisil olema tüdrukut või tüdrukul poissi. Aga tvaliselt mingil ajal hakkab poisile mõni tüdruk väga meeldima ja siis tahetakse palju koos olla ja koos ringi käia. See lihtsalt läheb nii ja kindlasti ei pea seda tegema kellegi teisele näitamiseks. Ikka siis, kui ise tunned, et tahad just selle tüdrukuga koos olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no olete mõelnud miks meeldib üksi olla, mis selle tegelik põhjus on? kas oskamatus sõprust luua, näiteks lapsena oli teil vähe lapsi kellega koos mängida. või hoopis olete väga domineeriv ja ootate sõpradelt liiga palju ja siis pettute ruttu? miks peaks tegelikult keegi tahtma väga üksi olla?

Aga kas sina oled mõelnud, miks PEAB kellegagi koos olema? Ebakindlus? Iseenda põlgamine? Igav isiksus, kellel endal peas mingeid mõtteid ei liigu? Sotsiaalpuudega inimene, kes ei suuda üksi kinnogi minna, rääkimata üksi reisimisest?
Ma ütlen ka sedasama mis eelmine sulle vastaja: üksi on väga-väga mõnus olla. Seda aga muidugi ainult juhul, kui iseennast austada, armastada ja huvitavaks pidada. Tühi inimene vajab muidugi kedagi, kes seda tühjust täidaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 18:46; 10.12 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teie oleks vastanud?

Loomulikult peab mehel olema paariline, vastasel korral ta sureb enne keskmist ära.
AGA see kehtib alates 32st eluaastast, mitte 12.
Ehk siis, et sul on tervelt 20a aega, et ta leida. Praegu mängi jalkat ja unista mopeedist.

Poiss ilmselt on targem kui sina, et sellist asja läks küsima 35 aastaselt veendunud lastetult vanatüdrukult. Nõu küsitakse ikka ju selle käest, kelle käest seda tahetakse kuulda. (ema-isa käest poleks mõtet olnud ju küsida)
Ju siis see sõber ilmselt oli oma “tüdruksõbra” pärast uhkust täis ja kipus end läbi selle poisikeste seltskonnas upitama.
Mis siis, et nad polnud veel käestki kinni julgenud võtta. Ehk siis tegu on selleealistel veel sootu suhtega.

Kas see on siin näide sellest, kuidas ollakse nõus koos olema üsna ükskõik kellega, et oma elule mingitki sisu anda? Et lausa suren varem ära, kui naist ei ole? 🙂
Millel see väide põhineb, miks üks tegus mees ei saa üksi oldud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 11:43; 10.12 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähisugulase poeg on 12 aastane ja saame temaga väga hästi läbi, selline tore, asjalik poiss. Eile külas käies rääkis, et tema parimal sõbral on pruut ja ta justnagu tunneb, et peab samuti endale pruudi leidma. Aga mure selles, et ta ei saa aru, miks peab poisil olema tüdruk (miks arvatakse, et inimesel peab olema paarisuhe). Olin ausaltöeldes kimbatuses — ma ei teadnud, mida peaksin vastama. Poisi ema ja isa vaid muigasid. Vastasin poisile, et ega tegelikult ei pea olema, et kui ta tahab mõnda tüdrukut pruudiks (pole kindel, mida ta meeste-naiste omavahelisest läbikäimisest teab, vanemate sõnul on tal asi selge) ja tüdrukul sama soov on, siis nad ongi koos. Poiss küsis selle peale “Miks?”. Ütlesin, et koos on tore olla ja kuidagi keerutasin ennast välja teema mujaleviimisega, sest mul pole õrna aimugi, mida vastata. Ise olen 35 ja kui ta küsis “Miks”, siis ma ausalt ei osanud midagi vastata. Küsisin seda endalt kah, kuid ma ei oska sellele isegi vastata. Olen üksik, seljataga on kolm suhet, üks neist kestis ca 10 aastat, aga kuna ma pole kunagi lapsi soovinud, siis on suhted nn ära vajunud, sest konkreetset põhjust koos olla nagu ei oleks.

Mida teie oleks vastanud?

Lihtne ju vastata miks. Sest pere ja head suhted on hinnaline väärtus, mis annab hingele väga palju. Koos on tore olla.

Väga hästi öeldud, üksi ju ei soovi olla ja üksik inimene on kibestunud ja läheb õelaks ja kurjaks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas ja miks peab inimesel olema paariline.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.