Esileht Pereelu ja suhted Kas ja miks peab inimesel olema paariline.

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Kas ja miks peab inimesel olema paariline.

Postitas:

Millel see väide põhineb, miks üks tegus mees ei saa üksi oldud?

Kuna sa ise vist googeldada ei oska, tegin seda sinu eest: LINK

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 16:29; 10.12 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millel see väide põhineb, miks üks tegus mees ei saa üksi oldud?

Kuna sa ise vist googeldada ei oska, tegin seda sinu eest: LINK

Naisteleht jm “teaduslikud” allikad 🙂 Argumendid on puht pragmaatilised – naist on vaja, et süüa kodust toitu, käia mõnikord arsti juures, saada tööl paremini hakkama… jne. Saan täiesti aru, miks naised eelistavad järjest rohkem elada üksi, selle asemel, et taolist sukulenti teenindada.

Olen isiklikult nõus kellegagi koos elama ainult armastusest. Isegi sellisel puhul on kooselu mõnikord raske taluda. Minu esimene kommentaar sisaldas pigem väidet, et emotsionaalselt täiskasvanud inimesed elavad pigem üksi, kui mingis “käib kah” suhtes. Õnneliku abielu tõenäosus on umbes 5%, ühel inimesel õnnestub seda paremal juhul üks kord elus kogeda, enamikel mitte sedagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 11:43; 10.12 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no olete mõelnud miks meeldib üksi olla, mis selle tegelik põhjus on? kas oskamatus sõprust luua, näiteks lapsena oli teil vähe lapsi kellega koos mängida. või hoopis olete väga domineeriv ja ootate sõpradelt liiga palju ja siis pettute ruttu? miks peaks tegelikult keegi tahtma väga üksi olla?

Aga kas sina oled mõelnud, miks PEAB kellegagi koos olema? Ebakindlus? Iseenda põlgamine? Igav isiksus, kellel endal peas mingeid mõtteid ei liigu? Sotsiaalpuudega inimene, kes ei suuda üksi kinnogi minna, rääkimata üksi reisimisest?
Ma ütlen ka sedasama mis eelmine sulle vastaja: üksi on väga-väga mõnus olla. Seda aga muidugi ainult juhul, kui iseennast austada, armastada ja huvitavaks pidada. Tühi inimene vajab muidugi kedagi, kes seda tühjust täidaks.

sa ei vastanud ühelegi küsimusele. olgu, sinu sõbrad on internet nagu ma arusaan. kui interneti ära võtad, kas siis on ka tore üksinda kodus passida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.12 10:49; 10.12 14:09; 10.12 14:11; 10.12 14:17; 11.12 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pagana piiramatu pöialde ladumise võimalus osadel hakkab juba närvidele. Need inimesed ei oska nendega ju piiri ka pidada – lajatatakse kohe paarkümmend, mis aga on ilmne ja naeruväärne. Paneks nad 2, keegi ei märkaks.

Aga asjast.

Kui ei ole kedagi ja oled üksi, siis see idee tuleb enda jaoks ju ilusaks mõelda, muidu on liiga valus.

Olles ka ise selline pigem omaette olija tüüp, kui ma päriselt sügavalt mõtlen, kas ma tahan, et mu mees mind maha jätaks või mina tema…siis pigem ikka ei. Mul on väga hea mees, ta annab mule ruumi, ta hoolitseb, tal on jumalik huumorimeel ja ta on tark, ma armastan teda, ta on mu parim sõber, aga see üksinduse ihalus lööb mul ikka tugevasti sisse ???? Üks kõige suuremaid mu hirme, vist kõige suurem, on see, et mu mees sureb enne mind.

Samas ma unistan sellest, et olla üksi. Sõna otseses mõttes ma õhtuti vaatan ühe- ja kahetoaliste korterite müügikuulutusi. Peas on mul kohvrid pakitud, kuskil arvutis parooli taga on mul terve nimekirjade kogumik – mida täpselt kaasa võtan, kui mehe maha jätan. Mis järjekorras mis tegevusi siis teen. Mis piirkonnas kortereid vaatan. Mul on sadakond skeemi, kuidas tüüpkorterites oma mööbli paigutaksin. Kuidas oma töötasu kasutan (ma ei tegele rahaasjadega, seega pere eelarve pidamine on kõrgelt üle minu teadmiste). Täiendan neid nimekriju regulaarselt. See on selline mõttemäng.

Tegelikult ma tean, et kui ma olen terve elu kas elanud vanematega või olnud suhtes – üksi olen olnud umbes aasta ülikooli ajal ainult -, see üksiolemise romantika saaks mul vist nädalaga otsa ja ma hakkaksin rapsima vanas eas endale uut meest leida ???? Valus endale tõde tunnistada, aga nii on.

üüri endale pooleks aastaks korter kuhugi, ela üksi. saad teada mida elult tahad

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.12 10:49; 10.12 14:09; 10.12 14:11; 10.12 14:17; 11.12 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneliku abielu tõenäosus on umbes 5%, ühel inimesel õnnestub seda paremal juhul üks kord elus kogeda, enamikel mitte sedagi.

Õnn ei ole nagunii püsiv seisund, pealegi on see suhteline, paljud meist on vaadanud ju tagasi minevikku mõnda perioodi oma elust ja mõelnud,,et siis olin ikka õnnelik, kuigi minevikus ei osanud seda hetke nii hinnata. Kooselul on eeliseid, aga muidugi eeldab see, et inimesed on normaalsed, käituvad normaalselt, nende soovid on piisavalt sarnased ja erisuste korral osatakse kompromisse teha, ilma et üks tunneks et tema soovid ei loe midagi, aeg-ajalt on ikka närvilisust ja tülisid, aga mida õnnetum on inimene, seda õnnetumaks hakkab ta ka teisi tegema, oma pingeid välja elama. Nii et õnnelik kooselu sõltub sobimisest ja isikuomadustest ja sellest, kui palju jamasid kooselu vältel ka muudes valdkondades ette tuleb. Aga mõnes mõttes on ikkagi koos kergem, aga mõne isikuga pidev kooselu on loomulikult palju palju jubedam ja vastikum kui üksiolemine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 23:18; 10.12 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik kohe muutub kui tutvutakse mõne ägeda tüübiga. kohe on see äng ja üksiolemise vajadus unustatud, juba teisel päeval tehakse pulmaplaane jne. 100x juba nähtud seda naiste lora. oi mina ei taha kedagi, mulle meeldibki olla üksi ja sõltumatu. kuuaja pärast uus suhe ja lubadused unustatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.12 10:49; 10.12 14:09; 10.12 14:11; 10.12 14:17; 11.12 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paarisuhtes ollakse minu arusaama mööda esiteks armastusest, teiseks selleks et teineteist aidata. Nagu eestikeelne sõnagi ütleb: abielu – abi elu.

Hommikul viib abikaasa lapsed kooli, sest minu töö algab hiljem. Kui meest poleks, peaksin hommikul mitu tundi varem startima (lapse kool asub 12 km kaugusel). Mina teen õhtul söögi valmis, abikaasa samal viib mu auto rehvivahetusse. Kui olen haige, teeb mees perele süüa ning põetab mind, ja vastupidi. On lihtsam temal ja ka minul, sedasi ühte majapidamist vedada ja lapsi kasvatada. Poleks mul kaaslast, peaksin ennast ka kõrge palavikuga nt hommikul nui neljaks voodist välja vedama, et last lasteaeda või kooli viia ja kõike muudki üksi tegema. Jookseks nagu orav rattas ja raha oleks ka poole vähem kui praegu.

Muidugi kehtib see kõik vaid juhul, kui too kaaslane ka tõepoolest ühises elus osaleb ning on olemas vastastikune armastus ja austus. Kui neid pole, siis viskaks kaaslase välja ning teeksin kõike ise.

Lapsed üldiselt võivad esitada kõikmõeldavaid küsimusi ja vastata võime meie neile, mida iganes oskame. Kuid fakt on siiski, et elu paneb asjad ise paika. Kui tuleb lapse ellu kord see suur armastus, siis nii ongi ja sinu vastus ei mängi siin mingit rolli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui interneti ära võtad, kas siis on ka tore üksinda kodus passida?

Ma ei ole küll postitaja, keda tsiteerisid, kuid jah, ka ilma internetita on tore üksinda kodus passida. Tegin seda tihti ka lapsepõlves, kui internetist unistadagi ei osanud. Siis olid kesksel kohal põnevad raamatud ning minu enda mõtted. Kui internet või muu meelelahutus ära kaoks, siis jääks mulle ikkagi minu mõistus, mille toel ei ole ma kunagi üksi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 12:03; 11.12 14:33; 16.12 01:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui interneti ära võtad, kas siis on ka tore üksinda kodus passida?

Ma ei ole küll postitaja, keda tsiteerisid, kuid jah, ka ilma internetita on tore üksinda kodus passida. Tegin seda tihti ka lapsepõlves, kui internetist unistadagi ei osanud. Siis olid kesksel kohal põnevad raamatud ning minu enda mõtted. Kui internet või muu meelelahutus ära kaoks, siis jääks mulle ikkagi minu mõistus, mille toel ei ole ma kunagi üksi.

olgu, vist olete kõik suured fantaseeriad siin koos. küll oleks ja teeks, aga ometi olete ju perekoolis. miks sa siis perekoolis oled kui üksi raamatuid lugeda on veel toredam? loomulikult ei jää kellegi elu seisma kui kaob internet. aga tegelikult on täisksvanute nö neti sõltuvus täpselt sama anomaalne kui see on laste oma. nii nagu lapsed, istuvad ka täiskasvanud nina netist ja muu enam ei huvitagi. lõpuks polegi enam sõpru ega lähedasi, sest ei osatagi millegist suhelda. kõik need suured üksiolijad, miks tegelikult üksi ei ole? tegelikult suheldakse netis igapäev ja igal vabal momendil. paariliseks on inimesel internet

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.12 10:49; 10.12 14:09; 10.12 14:11; 10.12 14:17; 11.12 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sa siis perekoolis oled kui üksi raamatuid lugeda on veel toredam

Perekoolis puutub igasuguste tüüpidega kokku ja samas piisavalt neutraalselt… Ja loeb igasugused arvamusi… Ja ega PK takista raamatute lugemist.

istuvad ka täiskasvanud nina netist ja muu enam ei huvitagi. lõpuks polegi enam sõpru ega lähed

Ikka huvitud, aga teinekord on hea kirjatöö tegemise vahepeal natuke PK-d kaeda. Sõbrad on täiesti olemas ja lähedased ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 11:09; 08.12 23:33; 09.12 16:11; 12.12 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui interneti ära võtad, kas siis on ka tore üksinda kodus passida?

Ma ei ole küll postitaja, keda tsiteerisid, kuid jah, ka ilma internetita on tore üksinda kodus passida. Tegin seda tihti ka lapsepõlves, kui internetist unistadagi ei osanud. Siis olid kesksel kohal põnevad raamatud ning minu enda mõtted. Kui internet või muu meelelahutus ära kaoks, siis jääks mulle ikkagi minu mõistus, mille toel ei ole ma kunagi üksi.

olgu, vist olete kõik suured fantaseeriad siin koos. küll oleks ja teeks, aga ometi olete ju perekoolis. miks sa siis perekoolis oled kui üksi raamatuid lugeda on veel toredam? loomulikult ei jää kellegi elu seisma kui kaob internet. aga tegelikult on täisksvanute nö neti sõltuvus täpselt sama anomaalne kui see on laste oma. nii nagu lapsed, istuvad ka täiskasvanud nina netist ja muu enam ei huvitagi. lõpuks polegi enam sõpru ega lähedasi, sest ei osatagi millegist suhelda. kõik need suured üksiolijad, miks tegelikult üksi ei ole? tegelikult suheldakse netis igapäev ja igal vabal momendil. paariliseks on inimesel internet

Netis suhtlemine ei väsita, vastupidiselt päriselus suhtlemisele. Netis saab vastata endale sobival ajal ja vestluse igal ajal lõpetada. Külalised aga nt väsitavad hullupööra ning ei suuda ära oodata, millal nad ära lähevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 22:24; 09.12 11:41; 12.12 07:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina abiellusin 30 aastaselt, seda ajal kus 22-viimne taks. Jah, oli ka enne seda suhteid, isegi üks suurem armumine ja valus lahkuminek. Olin keskmiselt kena, meestele meeldisin, aga ei käinud seda krõpsu ära, kuni 28 a tutvusin oma tulevase mehega, kellega olen nüüd abielus üle 20 a.
Aga aegajalt näen unes, et olen üksi, mul ei ole kedagi ja see on hirmutav unenägu. Ärkan üles ja rahustan ennast maha – mu mees magab mu kõrval ja kõik on hästi. Kusjuures ma ei mäleta selle vaba ja vallalise ajal seda, et ma oleksin üksindust tundnud – mul oli palju sõpru, käisin tihti väljas, olid meestest silmarõõmud jne. Aga nüüd kus olen 50, on sellised unenäod-

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Sest kui oled armunud/armastad, siis tahad olla selle inimesega?
Sest koos on parem ja lihtsam?
Muidugi kohustuslik see pole, võib üksi ka olla, kui eelistab.

Poiss pole ilmselt kunagi armunud olnud, mis tema vanuses on natuke veider. Mina mõtlesin juba lasteaias, kellega ma tulevikus abielluda tahaks ehkki ise kasvasin üksikvanema peres. Ma ei teagi kust see mõte tuli, võib-olla televisioonist?

See, et 12-aastane poiss pole kunagi armunud olnud, on sinu meelest veider???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olgu, vist olete kõik suured fantaseeriad siin koos. küll oleks ja teeks, aga ometi olete ju perekoolis. miks sa siis perekoolis oled kui üksi raamatuid lugeda on veel toredam? loomulikult ei jää kellegi elu seisma kui kaob internet. aga tegelikult on täisksvanute nö neti sõltuvus täpselt sama anomaalne kui see on laste oma. nii nagu lapsed, istuvad ka täiskasvanud nina netist ja muu enam ei huvitagi. lõpuks polegi enam sõpru ega lähedasi, sest ei osatagi millegist suhelda. kõik need suured üksiolijad, miks tegelikult üksi ei ole? tegelikult suheldakse netis igapäev ja igal vabal momendil. paariliseks on inimesel internet

Kui ma oleks 24/7 Perekoolis ja netis, siis võiks veel sõltuvusest rääkida. Kuna aga selle aja sisse jäävad ikka päris mitmed muud tegevused, sealhulgas ka üksi raamatute lugemine, siis vähemalt minu puhul ei vasta sinu postitatud hüpotees tõele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 12:03; 11.12 14:33; 16.12 01:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas ja miks peab inimesel olema paariline.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.