Esileht Veebikonstaabel Kas jalgrattur tohib kitsal kõnniteel kihutada?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas jalgrattur tohib kitsal kõnniteel kihutada?

Postitas:

Selline küsimus ongi. Kas jalgratturid tõepoolest tohivad kitsal kõnniteel jalakäijate vahel maksimumkiirusega kihutada?
Üks selline pidi mu täna alla ajama. Ootasime Meriton Grand Hotelli juures jalakäijate rohelist tuld, seal, kus Paldiski maantee Toompuiesteeni jõuab. Seal on niigi kohutavalt kitsas kõnnitee, et kui ülekäiguraja ees juba oodatakse, siis mööduvad jalakäijad mahuvad sealt ka vaid hädavaevu mööda. Aga täna kihutas minu ja foori vahelt üks spordidressides jalgrattur täie hooga! Falgi teelt tuli ja mööda Paldiski maanteed sõitis edasi, kogu aeg kõnniteel, seal vasakul teepoolel, mis on eriti kitsas.

Mina teadsin, et kõnniteel ei tohi rattur sõita muidu, kui ainult juhul, kui sõidutee olukord ei võimalda seda kasutada – Paldiski maante Toompuiestee poolne ots on praegu täiesti korras. Kas sellel ratturil ikka oli õigus seal niimoodi kihutada?

Ega politseisse asja anda ei ole mõtet, nad nii vähese peale ei reageerigi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiklusseaduse § 31 lg 2
§ 31. Jalgratturi, tasakaaluliikuri juhi, pisimopeedi- ja mopeedijuhi kohustused
Jalgratta ja pisimopeediga võib sõita jalgrattarajal või jalgrattateel või võimalikult sõidutee parema ääre lähedal, välja arvatud käesoleva seaduse § 48 lõike 1 kohase manöövri ajal. Jalgrattaga võib sõita ka jalgratta- ja jalgteel ning teepeenral, kui see on selleks kõlblik, ohustamata jalakäijat.

Selle järgi võib jalgrattur sõita jalgteel kuid ta ei või ohustada jalakäijaid

Kiiruse piirab sama §-i lg 5
(5) Jalgrattaga jalgratta- ja jalgteel sõites ei tohi ohustada jalakäijat. Ülekäigurajal sõiduteed ületades ei tohi jalgrattur ohustada sõiduteed ületavat jalakäijat. Käesoleva seaduse § 32 lõike 1 punktis 1 nimetatud jalgrattur ei tohi kõnniteel sõites jalakäijat ohustada ega takistada, jalakäija vahetus läheduses tohib jalgrattaga sõita jalakäija tavakiirusega.

Seega oli tal õigus jalgteel sõita kuid ei olnud õigust ohutada jalakäijaid ja jalakäija vahetusläheduses oleks ta pidanud kiiruse kohaldama jalakäija tavakiirusega sobivaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas käituda siis, kui korrarikkumine on juba toimunud ehk jalgrattur on jalgteel sinust ülehelikiirusel mööda süstinud, olles sundinud jalakäijat kõnniteelt kõrvale hüppama? Oletan, et pole abi ka kiirest kõnest politseisse, sest selle aja peale on uljas rattur ammu silmapiirilt kadunud ja püüa siis tuult väljal. Sama küsimus ka otsasõidu kohta: kui ta peale otsasõitu oma ratta selga istub ja kiirelt minema väntab, siis kuidas oleks õige toimida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.07 23:42; 16.07 13:13; 20.07 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mobiil teeb pilti, võib teda pildistada ja politseisse infona edastada, ehk on juba tuttav isik. Kui on toimunud otsasõit, siis tegelikult olekski õige politseisse teada anda, kuna kõik inimkannatanutega lõppenud õnnetused tuleb politseis fikseerida. Olgugi, et vigastusteks vaid muhk või kriimustatud põlv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Maarja kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui mobiil teeb pilti, võib teda pildistada ja politseisse infona edastada, ehk on juba tuttav isik. Kui on toimunud otsasõit, siis tegelikult olekski õige politseisse teada anda, kuna kõik inimkannatanutega lõppenud õnnetused tuleb politseis fikseerida. Olgugi, et vigastusteks vaid muhk või kriimustatud põlv.[/tsitaat]

Tänan vastamast 🙂 Lugesin ja mul tekkis 2 küsimust. Esiteks, millisel moel politsei selgapidi inimesi tuvastab – ega muud nagunii pildistada ei jõua kui minemaruttavat selga. Mida teeb politsei seljapildiga ja teadmisega, et mulle on otsa sõidetud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.07 23:42; 16.07 13:13; 20.07 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Mida väiksem koht, seda suurem tõenäosus, et kohalik konstaabel tunneb rattaga liiklejad ära. Suuremates kohtades on võimalik kasutada avalike kaamerate pilte ning see inimese nägu samuti kätte saada (või selgitada välja, kust isik tuli või kuhu läks). Samuti võib jääda peale osa rattast ja mida rohkem inimene armastab oma ratast, seda suurema tõenäosusega käib ta seda ka kuskil hooldamas (heal juhul).
2. On olemas selline kinnitatud kord: https://www.riigiteataja.ee/akt/26858?leiaKehtiv Minu teada hakati taolisi ratta ja inimese õnnetusi fikseerima alates uue liiklusseaduse kehtima hakkamisest. Liiklusõnnetuse mõiste on järgnev: juhtum, kus vähemalt ühe sõiduki teel liikumise või teelt väljasõidu tagajärjel saab inimene vigastada, surma või tekib varaline kahju. Jalgratas on lähtuvalt liiklusseadusest sõiduk.

Selline teatamine on ka oluline selleks, et kui isiku poole korra pöördutakse, siis võib loota, et ehk järgmisel korral samas situatsioonis vaatab rohkem ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Maarja kirjutas:[/small]
[tsitaat]1. Mida väiksem koht, seda suurem tõenäosus, et kohalik konstaabel tunneb rattaga liiklejad ära. Suuremates kohtades on võimalik kasutada avalike kaamerate pilte ning see inimese nägu samuti kätte saada (või selgitada välja, kust isik tuli või kuhu läks). Samuti võib jääda peale osa rattast ja mida rohkem inimene armastab oma ratast, seda suurema tõenäosusega käib ta seda ka kuskil hooldamas (heal juhul).
2. On olemas selline kinnitatud kord: https://www.riigiteataja.ee/akt/26858?leiaKehtiv Minu teada hakati taolisi ratta ja inimese õnnetusi fikseerima alates uue liiklusseaduse kehtima hakkamisest. Liiklusõnnetuse mõiste on järgnev: juhtum, kus vähemalt ühe sõiduki teel liikumise või teelt väljasõidu tagajärjel saab inimene vigastada, surma või tekib varaline kahju. Jalgratas on lähtuvalt liiklusseadusest sõiduk.

Selline teatamine on ka oluline selleks, et kui isiku poole korra pöördutakse, siis võib loota, et ehk järgmisel korral samas situatsioonis vaatab rohkem ette.[/tsitaat]

Tere, tänan vastuse eest. Elan Tallinnas ja siin on tavaline, et ma ei tunne naabrit ka ära ja vaevalt et meie piirkonna konstaabelgi mind nägupidi teab, veel vähem seda, kas mul on ratas või mitte. Olen korduvalt näinud, et valvekaamerate abil otsitakse vargaid, kuid pole kunagi näinud, et keegi oleks selle abil tuvastanud jalgrattureid. Pealegi käiakse sõitmas terves linnas, samuti on osadel kiiver ja prillid. Ma muidu ei küsiks, aga ma tahaksin tõesti väga täpselt aru saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.07 23:42; 16.07 13:13; 20.07 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Maarja kirjutas:[/small]

Tere, tänan vastuse eest. Elan Tallinnas ja siin on tavaline, et ma ei tunne naabrit ka ära ja vaevalt et meie piirkonna konstaabelgi mind nägupidi teab, veel vähem seda, kas mul on ratas või mitte. Olen korduvalt näinud, et valvekaamerate abil otsitakse vargaid, kuid pole kunagi näinud, et keegi oleks selle abil tuvastanud jalgrattureid. Pealegi käiakse sõitmas terves linnas, samuti on osadel kiiver ja prillid. Ma muidu ei küsiks, aga ma tahaksin tõesti väga täpselt aru saada. [/tsitaat]

elan ka seal Toompuiestee lähedal ja seal kohe on ka ülekäik (Toompuiestee peal, vastas on Falgi tee), kus on samal ajal jalakäijatele roheline ja ka Paldiski mnt peale Toompuiesteele keeravatele autojuhtidele – ohtlik! väga ohtlik!

aga mida öelda – ega ilmselt ei saagi tuvastada.. kui sul õnnestub ta kinni pidada, nu nt kukud karjuma, vb peatub ja uurib elu – klõpsad näost pildi (avalikus kohas võid pildistada palju tahad), siis saab edasi toimetada. aga üldiselt, nt ma imestan, kuidas nii vähe kotirööve on Tallinnas – täiesti käkitegu ju musta riietatuna, päikeseprillid ka ees tõmmata kott käest pimedas äärelinnas (meie kandis Toompuiesteel on ikka väga pime peale päikese loojumist – lampe ei põle eriti), kättesaamine on praktiliselt 0, vb vaid juhul kui pandid kotist leitud asju – unikaalseid ehteid vms oma nimele ja omanikul on asjadest pildid, mis ta pollarisse on edastanud. moblat ka jälitada ei või, kui lgp varas oma kaardi sisse paneb 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge on see, et ideaalset lahendust ei olegi, kuid pigem midagi teha, kui niisama pealt vaadata. Pildistamine võib mõnes tekitada häbitunnet (kui ta seda tähele paneb) ning kui mitmed isikud saadavad pilte ühest ja samast ratturist, siis üks hetk on politseil teada piirkond, kus isik liigub ja seega töötab/elab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Veebikonstaabel Kas jalgrattur tohib kitsal kõnniteel kihutada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.