Esileht Imetamine Kas jätaksite imetamata, sest ise paks

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kas jätaksite imetamata, sest ise paks

Postitas:
Kägu

Veel olen rase, aga kuna eelnevate lastega kogemus ees siis mõtted juba liiguvad.
Nimelt on mu keha see eksemplar, et hormoonist nii mõjutatud, et rasedusega kaalu tuleb kolinal juurde vaatamata toitumiskavale ja trennile ja see kaal ei kao kuni imetam. Nii siis eelnevate laste järwl olingi 1a8k kogu selle 15kg ülekaaluga, paks ja kole. Peale imetamist sain selle ülekaalu ja ka rohkemgi veel maha ja nautisin oma ilusat keha mitu aastat, uue raseduseni ja nii mõlema lapsega.
Nüüd kolmanda ootel pole iial nii jälginud toitumist ja liikumist aga vaatamata sellele kaas samamoodi tulnud. 20kg ja stress meeletu. Kuna tean, et see ei piirdu vaid sünnituse ja paari kuuga peale seda siis kaalun päris tõsiselt, et ei hakkagi imetama. Lapse pärast väga süda valutab, aga see paks olemine tekitab sellise masenduse juba praegu. Ilmselt istun kodus kogu see imetamise aeg, sest lihtsalt vastik on selline rasvane olla 🙁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ehk siis valik, kas lapse või enda huvid esikohale

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult lapse, aga ka see kui nutan ja stressis päevast päeva oma keha pärast ei tule ühelegi lapsele peres kasuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Prioriteedid, prioriteedid…

Ei, kindlasti ei jätaks ma seetõttu imetamata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul kipub ka imetamise ajal kaalu juurde tulema. Mis seal ikka, üritan vaikselt siiski langetada. Seda ma ei usu, et mitte midagi süües tuleb ikka juurde. Ilmselt on mitu tegurit: hundiisu + hormoonide tõttu kaalulangus vaevalisem.
Mul langeb imetamise ajal kaal siis, kui on konkreetne näljatunne. Ja kiiret langust ma ei eeldagi. Mõtlen, et isegi kui kaal langeb ainult 0,5-1 kg kuus, teeb see tõenäolise imetamisperioodi (mul ca aasta) jooksul juba 6-12 kg! Trenni teen iga päev, et lihaseid vormida.
Lisaks on väiksem tõenäosus, et nahk jääb rippuma. Ma pigem võtan kaalulanguseks pikemalt aega ning saan reaalselt hea vormi tagasi kui saan saleda, aga rippkõhuga keha, mida parandab ainult operatsioon.
Ehk mina valin ise imetamise. Teine laps hetkel 3-kuune. Palju neid lapsi ikka tuleb ju, ülejäänud elu saab kaaluga möllata nii ehk naa 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imetamine ju aitab kaalu alandada, kui ise just õgima ei hakka?
Tunnistan ausalt, et mina õgin ja seetõttu ei saa kaalu alla ka imetades.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei tea toitumiskava järgi süües 4-5x nädalas trennides, aga vot ei lange kaal ja rasedusega tõuseb.
Sama juhtus ka pillidega, oma lihases ideaalsele treenitud kehale sain 7p 5kg otsa ja järgmise 7p veel 5kg, aratid uurisid ja puuriaid ja ilmselgelt oli see vedelik kinni, aga sellekt ka ei suut keeegi mind vabastada. Pillid lõpetades kadus see 10kg nädalaga. Ja ka see paistes keha.

Olengi diagnoosiga, et hornoonidest äärmiselt mõjutatud ja kogu hormoonravi keelatud nüüd ja rasedusega pidi see kaaluprobleem olema paratamatu.

Ja kellel siin nahk lötendas kaalulanguaest, siis seda probleemi mul õnneks pole olnud, peale imetamise lõppu trimmis ilus keha tagasi saadud kohe. Kõht nii trimmis, et lihas näha ei mingit üleliigset nahka ega muud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis Sinu kehamassi indeks oli enne rasestumist?
Arvan, et see oli suht väike, sellele viitab Sinu jutt trimmis kehast. Seega Sa PEADKi 20+kg juurde võtma raseduse ajal, sest raseduse edukaks kandmiseks ja lapsele vajaliku võimaldamiseks on rasvaprotsendi suurenemine hädavajalik, samuti arvab loodus, et Sa hakkad imetama. Loomulikult tuleb see 20kg lisaks raseduseelsele olemasolevale kaalunumbrile ja kui juhtub veel ämmakas/arst olema, kes ainult seda jälgibki, saab su paranoia hoogu juurde.
Psühholoogi abi äkki?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimane kõneleja võiks ise kuhugi pöörduda ja kriitiliselt peeglisse vaadata: enesega rahul olev paks pole sugugi ilus vaatepilt.
Saan teemaalgataja murest täiesti aru, mina kaalusin sünnitusmajast koju jõudes ainult 2 kg vähem, kui sinna minnes, olgugi et laps kaalus 3,6 kg + veel muu, mis sünnituse käigus väljub. Pärast oli samuti raskusi kaalu kaotamisega, kuigi väga jälgisin oma toitumist, seda juba lapse gaaside pärast. Oleneb kuna su laps sünnib, kui ta sünnib varsti, ehk siis haiguste perioodil, siis paar kuud kindlasti imetaksin, lapse nimel, paksu jope ja lohvaka kampsuniga annab keha varjata natuke ja ega viiruste ajal peagi imikuga küla mööda kolama. Kui laps aga sünnib kevadel-suvel, siis ise kaaluksin ka kas ja kui pikalt imetada. Arvan, et esimesed 3 kuud ikka proovi, ehk on keha nüüd teise toimimisega, loota ju võib…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult lapse, aga ka see kui nutan ja stressis päevast päeva oma keha pärast ei tule ühelegi lapsele peres kasuks.

Ei tule. Aga just sellega peakski tegelema, et ei läheks niivõrd stressi ajutistest ülekilodest, et need hakkavad kogu pere elu segama. Psühholoog ja psühhiaater ning töö iseendaga esmajärjekorras.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pöördu psühholoogi poole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Issand anna abi! Kas lapse imikueas on kehakaal tõesti põhiprobleem või?
Iga lapse õigus on saada rinnapiima ja iga ema kohus on seda pakkuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul oli kunagi nooremana toitumishäire ja arvasin, et olen paks. Kehamassiindeks oli siis midagi 19’nega. Praegu llen rase ja kehamassiindeks oli enne rasedust midagi 21’ga. Kaalu tuleb kolinal juurde ja saan tihti kommentaare, et olen väääga palju paisunud. Olen uhke enda yle, et need s6nad mind enam kuidagi ei m6juta. Isegi kui v6tan 30 kg juurde, siis tean, et see on ainult ajutine nähtus. Lapse heaolu on minule tähtsam. Olen kinde, et mu mees ilmselt väga 6nnelik mu ylekilode yle ei ole, aga tean, et armastab mind vaatamata mu välimusele niikuinii ja teiste arvamus ei lähe mulle korda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

15 ülekilo pärast päevad otsa põdeda ja nutta? Võta rahulikult. Liigu edasi, toitu mõistlikult, aga jälgi, et ei nälgiks ka. Võta rahulikult selles mõttes, et mis see närvitsemine aitab, stress võib ka olla kehakaalu suurendaja. Ja ei, imetamine ei mõju kõigile naistele ühtmoodi salendavalt, stress ka ei mõju, aga stressi puhul on muidugi mängus ka see, et mõni õgib, mõni ei söö midagi murest, imetamise puhul aga ei ole asi ainult menüüs, vaid ka hormoonides. Igal juhul, mina imetaks, mu jaoks oleks see olulisem kui kehakaal, mis nagunii võib sajal põhjusel elu jooksul kõikuda, aga lapse imikuiga läheb tegelikult selles mõttes ruttu ja ma leian, et mu laps väärib parimat ja ma ei uluks selle pärast. Kui kardad päris emavaalaks muutuda, konsulteeri perearsti või toitumisspetsialistiga, aga uluda pole mõtet. Ega sa ei pea teda ju kõrge vanuseni imetama, aga mingi mõistliku aja ma kindlasti imetaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on mõlema lapsega nii olnud, et imetamise ajal kaal ei langenud, kuigi ei tundnud sel ajal ka erilist nälga ega söönud üle, nagu ei isutanudki millegi järele, sõin rohkem teadmisest, et on lõunaaeg või õhtusöök jne. Mõlemal lapsel olid ka pikalt gaasivalud, nii et jälgisin ka, mida süüa võisin, piimatooted nt olid täiesti välistatud, samuti puuviljad. Samas, kui imetamise lõpetasin, kadusid ühe kuuga kõik raseduse ajal kogunenud kilod. Mul neid küll väga palju ei olnud, pärast esimese lapse sündi jäi +5 kg, pärast teise lapse sündi jäi +6 kg. Imetasin mõlemat last aasta aega, õnneks juurde ei võtnud imetamise ajal, aga kaal ei langenud ka, täiesti ühesugune püsis.

Kaalu pärast ma imetamata ei jätaks ja iial ei või teada, kuidas järgmise lapsega keha reageerib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No tere, kaasteelised! Nii hea on lugeda, et on veel selliseid naisi. 🙂
Mina samasugune eksemplar. Neli last, neljas hetkel 4 kuud vana. Esimese kolmega võtsin juurde 32kg, neljandaga 25kg aga peale sünnitust hakkas kaal tõusma ja olen paksem kui kunagi varem.
Jälgisin kolm kuud toitumis- ja treeningkava – kasu ei miskit. Võtsin selle ajal ka veel mõned kilod juurde. Loomset ma ei söö, mistõttu on toitumine väga mitmekülgne ja paljud väga kaloririkkad asjad on nagunii menüüst väljas. Väga suure osa menüüst moodustavad aedviljad, kaunviljad, seemned-pähklid (nende kogust jälgin hoolega), suhkrut ei tarbi absoluutselt, rämpstoitu ka mitte.
Kõiki oma lapsi olen imetanud 2a, mõned kuud siia-sinna. Nii plaanin teha ka praegusega. Jah, olen paks (peaaegu 90kg, samas kaalus oma 26cm pikema mehega), aga ma tean, et see kaob peale imetamist ilma mingi vaevata. On eelmiste laste puhul kolme-nelja kuuga kadunud olnud ilma mingi pingutuseta st ühegi dieedita. Minu jaoks ei ole mu välimus nii oluline, et oma lapse tervise ohvriks tooksin. Kui oleks, läheksin psühholoogile, kuna seal taga peab tõsine enesehinnangu probleem olema. Võib-olla ka puudulik mehe toetus. Mu mehele on lapsed piisavalt olulised, et mitte oma naise peki üle viriseda. Seda enam, et minu keha selline toimimine polnud talle uudiseks ning lapsed oleme koos planeerinud.

Soovin sulle jõudu emaks olemisel! 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

no jeerum, jätke vaene inimene rahule. Kanaemad, võtke rahulikult. Ükski beebi ei jää üles kasvamata tänu sellele, et ta sai rinnapiima asemel RPAd. Kui inimene ütleb, et talle tekitab paks olemine stressi, siis ei pea hakkama kohe kritiseerima, et kannata ära, halb ema oled kui lapsele rinnapiima ei anna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina ka võtsin imetamisega pigem juurde kui alla, aga see pigem 10 kg ringis, sest ei suutnud söömist kontrollida, ja oli meeletu ja vaibumatu nälg, ja just kaloririkaste toitude järele. lisaks muutus elustiil paiksemaks, kuna hakkasin igale poole rohkem autoga kui jala minema, ja niisama spontaanselt ei käinud enam linna peal ega matkamas.
üks faktor veel, millele tähelepanu pöörata, rinnapiima saanud lastel esineb vähem ülekaalu tulevikus, kui asendajat saanutel. kui tahad imetada, aga ei taha liigset kaalu lisada, planeeri ise rohkem kodust väljas olla, kas vankriga jalutades või sõbrannadega kuskil, sest kodus on vastupandamatu süüa ja liigutad ka minimaalselt. muidugi pole kuritegu naisel ise otsustada, kas imetab või mitte. nii ongi õige, et ise otsustab oma südametunnistuse ja suutlikkuse järgi. mida kauem, seda parem lapsele, kui vähegi suudad. kõik on kasuks, isegi paar kuud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul imetamine kyll kaalu juurde ei toonud, pigem vastupidi.
V6ib-olla imetad esimesed kuus kuud, mis on olulisemad. Ei pea ju 1.5 aastat kohe imetama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no jeerum, jätke vaene inimene rahule. Kanaemad, võtke rahulikult. Ükski beebi ei jää üles kasvamata tänu sellele, et ta sai rinnapiima asemel RPAd. Kui inimene ütleb, et talle tekitab paks olemine stressi, siis ei pea hakkama kohe kritiseerima, et kannata ära, halb ema oled kui lapsele rinnapiima ei anna.

Selleks, et kohe sünnist saati mitte imetada, peab ema ikka päris palju vaeva nägema, sh piima teket pärssivaid ravimeid võtma. On see mõistlik? Peale sünnitust kohe nagunii ei saa trenni tegema hakata ja alguses on nagunii vorm nagu on. Seega, kui kohe kuidagi ei saa ja kaalulangetus nii oluline on, siis tasub alguses imetada ja pärast vähehaaval RPA-le üle minna, sujuvalt, järk-järgult imetamist vähendades. Ei pea tõesti 2 a imetama, aga päris vastsündinule võiks siiski anda, kui on. Kaalu osas sellest ju vahet ei tule. Kui esimesed 6 kuudki saab laps aega-ajalt rinnapiima, on ta saanud ema käest kaitsvaid antikehi ja parimat toitu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina võtan rahulikult. Mul on suuremad riided kapis olemas (eelmistest rasedustest ilusti alles hoitud) ja olen rahulikult natuke aega paksem.

Andke andeks, aga mina küll ei kujuta peale sünnitust reaalselt ette olukorda, kus mul on 2. või 3. päeval rinnad piimast pungil – aga mina last rinnale ometigi ei pane, kuna: “Ei tohi last rinnale harjutada – sest ma pean ju enda kaalu kiiresti maha saama!” See tundub kuidagi üldse mitte mõistlik käitumine, nii absurdne! Ammugi ei tahaks ma võtta mingeid piima teket pärssivaid ravimeid, öäk.

Ma soovitan teemaalgatajale ka, et ära sa nii ekstreemset varianti, et peale sünnitust üldse last imeta ei hakkagi, küll vali! Tee mingi kompromiss! Hakka ikkagi imetama ja võta eesmärgiks imetada näiteks 6 kuud – 6 kuud paks olemist suudad ju ometi üle elada? Kui näit. 6 kuu pärast on nii kõrini, et enam ei suuda – no siis harjuta laps pudelitoidule ümber.

Ei pea ju tingimata jälle 1a ja 8k imetama. Peale 1a on imetamise kasulik mõju niikuinii juba väiksem. Esimene 6k on kõige olulisem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui raseduse ajal oled nii kui nii paks, siis kannataks ära ka selle imetamise ajal paksuse. Lihtsalt oleks natuke kauem paksuke. Ega sa ei pea kaks aastat imetama.
Pea vastu vähemalt 7 kuud imetamist ehk ajani, kui pisi hakkab korralikult lisatoitu sööma.
Usu, see aeg möödub imekiiresti.
Jõudu!

Ka imetan hetkel (olen kergelt pontšakas ja magamata )😉

Please wait...
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Esileht Imetamine Kas jätaksite imetamata, sest ise paks