Esileht Koolilaps Kas jätsite lapse tänase tormiga koju?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )

Teema: Kas jätsite lapse tänase tormiga koju?

Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et mõnel pool maapiirkondades on koolid lausa suletud. Meie lapse kool on küll avatud, aga laps jäi koju ja ise ka kodukontoris. Autot mul ei ole ja sellise ilmaga kusagil mööda tänavaid tuiata ja bussipeatuses seista küll ei tahaks.

+8
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei jätnud. Sai gümnasistile hommikul selgeks tehtud, et 1) jalgarattaga koolijõudmine on täna suht lootusetu ettevõtmine (ta ise nii ei arvanud), 2) kindad PEAB täna kätte panema.

Laps võttis kindad, kõndis bussipeatusesse – ja küllap ta ka kooli jõudis 🙂

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei jätnud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul ka 3. klassi tüdrukud kõmpisid kooli ja pärast tulid klassikaaslastega käest kinni (muidu tuul viib ära) koju tagasi

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei jätnud. Elame linnas ja siin teed läbitavad.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps suur, ikka läks kooli, praegu seikleb kodu poole, aga buss igal juhul tuli.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kool jalutuskäigu kaugusel ja kõnniteed olid meie kandis täna paremini läbitavad kui sõiduteed. Seega lapsuke sumpas kooli, autoga viimine oleks hulga kauem võtnud.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jätsin koju oma väikse esimese klassi lapse. Ja õigesti tegin.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah jätsin. Kutseka poiss. Meilt kooli on 38km. Kooli saanuks kindlasti, aga tagasitulek kahtlane.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maakool. Hommikul läksid kooli. Kool lõpetas päeva varem. Järgi sain mindud kenasti, aga tagasiteel jäin 10m koduväravast autoga lumme kinni. Homme on e-õpe.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pelgaks pigem, et tuulega lendavad mingid asjad vastu pead.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jätsin koju. Mind ennast saadeti omal ajal nui neljaks iga ilmaga kooli, mitte kunagi ei tohtinud puududa. Enda lastega olen seetõttu paindlikum, ei saada neid ekstreemse ilmaga, lasen haiguse rahulikult kodus lõpuni põdeda ja annan aegajalt vaba päeva kui nad ütlevad, et seda vajavad.

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me käisime iga ilma ja ka pronksiöö järel Tallinnas kesklinnas koolis. Kui mul lapsed oleks, siis neid küll hommikul kl 7 kahe külma trolliga sõitma ei paneks. Enda emale lugesin ka sõnad peale, et ole ometi kodus, nagu soovitatakse. Ta on ettevõtja ega pea üleüldse kuskil kohal olema.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 2. klassi lapsel on kodust kooli 700 meetrit jalutada. Hommikul polnud see üldse mingi probleem. Pärastlõunal oli tal küll üsna raske end koduni tagasi pressida, aga toime tuli.

 

Minu töö ei võimaldanud koju jääda, ega tal üksi kodus mõnusam poleks olnud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli koolis eile vaid 4 tundi, et lapsed saaksid koju minna, sest  peale 12 hakkas ikka jubedalt tormama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolilapsed jätsin, sest nad liiklevad jalgsi ja ühistranspordiga.  Ma teadnud, milliseks ilm päeva jooksul kujuneb. Ilmselt oli õige otsus, sest ma ise ootasin õhtul kaua külmas bussi- mingid liinid olid vahelt ära.  Lastaialapse viisin aeda, sest aed kodu lähedal.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimese klassi laps ja läks kooli. Neil oli kohal ainult pool klassist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Külm ju polnud. Ainult teedega oli kehvad lood. Meil oli  tuisanud nii et kõnniteed polnudki. Kõik sõltus sellest, kui kiiresti majaomanikud oma tee jõudsid puhtaks lükata. Ja kuidas siis käia, kui  ühe maja ees on lumi põlvini ja teisel lükatud. Käi aga korduvalt üle sõidutee ja otsi aetud kõnniteed. Ma poleks saatnud, kui mul oleks väike laps olnud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maakool. Hommikul läksid kooli. Kool lõpetas päeva varem. Järgi sain mindud kenasti, aga tagasiteel jäin 10m koduväravast autoga lumme kinni. Homme on e-õpe.

Meil sama. Kiili gümn?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kool on kodust 5-600 m. Muidugi käis laps koolis. Ka kõik teised vahetult kooli ümbruses elavad lapsed käisid. Koolibussiga käijad minu teada ei käinud, vähemalt minu lapse klassis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et mõnel pool maapiirkondades on koolid lausa suletud. Meie lapse kool on küll avatud, aga laps jäi koju ja ise ka kodukontoris. Autot mul ei ole ja sellise ilmaga kusagil mööda tänavaid tuiata ja bussipeatuses seista küll ei tahaks.

Kõlab nagu see Saaremaa perekond, kes 9 tundi elektrita olid ja juba kukuti pimedas huuled katki ja hirm oli nahas. Palju õnne, saamatute põlvkond!

Pühapäeva õhtul tuli teade, et kool on E-T distantsõppel. Kuna elamegi maal, siis oli see arusaadav, sest väiksemad teed olid läbitamatud ja koolibussid ei sõitnud.
Lasteaed oli avatud, aga ühtegi last kohale ei toodud.
Keskkooliõpilane maakonna “pealinnas” käis koolis.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

annan aegajalt vaba päeva kui nad ütlevad, et seda vajavad.

Ja ühtlasi annad signaali ning harjumuse, et kui pisut hädaldada – sinu keeles: ütlevad, et vajavad seda -, siis saabki kohustustest kõrvale hiilida.
Eks tulevikus tehakse nii ka töökohal ja tekitatakse sellega teistele lisakoormust. Või sõimatakse tööandjat, kui see miskipärast nii “paindlik” ei ole nagu omal ajal emme.

+7
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

annan aegajalt vaba päeva kui nad ütlevad, et seda vajavad.

Ja ühtlasi annad signaali ning harjumuse, et kui pisut hädaldada – sinu keeles: ütlevad, et vajavad seda -, siis saabki kohustustest kõrvale hiilida.

Eks tulevikus tehakse nii ka töökohal ja tekitatakse sellega teistele lisakoormust. Või sõimatakse tööandjat, kui see miskipärast nii “paindlik” ei ole nagu omal ajal emme.

Ei ole päris nii. Väikese lapsega tuleb mõistlikult paindlik olla – ei kool ega sinna minek ei peaks tema jaoks piin olema. Samuti ei mõjuta see üks päev puudumist tema haridust. Mida suuremaks laps saab, seda rohkem saab ta ise aru, et koolist puudumine maksab hiljem kätte ja elu on palju lihtsam ja toredam, kui ilma olulise põhjuseta ei puudu.  Oluline on just, et laps teadvustaks ja tunnetaks vastutust oma ülesannetega hakkama saada – puudumine pole keelatud, aga ei vabasta sellest vastutusest.

Kui töölkäimisega võrrelda, siis täiskasvanuna valid ka endale sellise töökoha, kus töötegemist ikka naudid ka, mitte ei lähe puhtalt kohustuse pärast. Minul on töökoht, kus ma ei pea kellast kellani tööl istuma – aga samuti on vastutus, et töö tehtud saab.  See tähendab tihti ka seda, et reaalselt töötan rohkem kui 8 tundi päevas.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et mõnel pool maapiirkondades on koolid lausa suletud. Meie lapse kool on küll avatud, aga laps jäi koju ja ise ka kodukontoris. Autot mul ei ole ja sellise ilmaga kusagil mööda tänavaid tuiata ja bussipeatuses seista küll ei tahaks.

Loomulikult mitte. Alati on võimalus laps ka autoga ära viia või mega hinnaga takso tellida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maakool. Hommikul läksid kooli. Kool lõpetas päeva varem. Järgi sain mindud kenasti, aga tagasiteel jäin 10m koduväravast autoga lumme kinni. Homme on e-õpe.

Tark pani labida autosse

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või sõimatakse tööandjat, kui see miskipärast nii “paindlik” ei ole nagu omal ajal emme.

Normaalne tööandja ongi paindlik.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või sõimatakse tööandjat, kui see miskipärast nii “paindlik” ei ole nagu omal ajal emme.

Normaalne tööandja ongi paindlik.

Teatud kohtade peal muidugi. Kui aga töötaja arvab, et ta tahaks homme puhata ja seda ei saa võimaldada, küll siis ka sõimatakse. Kontirirottide ja nende puhul, kelle puudumist väga märgata ei ole, pole puudumine muidugi väga märgatav. Õpetaja või kirurgi “tagan vaba päeva” puudumine on natuke keerulisem.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jätsin lapsed koju, ôue ei lubanud ka minna, äkki kukub lumi pähe ja libe on ka kukuvad maha.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult läksid kõik kolm kooli. Gümnasist oma autoga kah veel nagu tavaliselt.

Ummikud olid tavapärasest suuremad muidugi, aga miks seepärast kooli minemata jätta? Ongi ju lahe mälestus lumetormis istumisest:)

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida suuremaks laps saab, seda rohkem saab ta ise aru, et koolist puudumine maksab hiljem kätte ja elu on palju lihtsam ja toredam, kui ilma olulise põhjuseta ei puudu.  Oluline on just, et laps teadvustaks ja tunnetaks vastutust oma ülesannetega hakkama saada – puudumine pole keelatud, aga ei vabasta sellest vastutusest.

See on ilus unistus, et kõik suuremaks kasvades sellest aru saavad. Muidugi see kojujätmine olenebki ju oludest. Linnas, kui seal ka elatakse, polnud küll ju mõtet. Aga kui laps on väga haige või hädine, siis äkki ka oli, eks elu ole muidugi veel tähtsam kui haridus ja kuskis tuisus külmetada ja pärast veel rohkem koolist puududa pole ju mõtet. Tee tuiskas täis ja ega hanges sumpamine meeldiv ole. Aga samas läks hullemaks alles pärastlõunal, kui enamikul päris väikestel tunnid juba läbi olid. Ja kui lapsel pole nt korralikke saapaid ja on ainult õhuke jope, siis oli ka mõistlikum ehk kodus see üks päev olla. Aga muidugi on kurb, et üldse on selliseid lapsi, kel pole talveks häid saapaid ega sooje üleriideid. Ja maal muidugi tuleb vaadata, kui turvaline ja kindel üldse suure tormituisuga kojutulek oleks ja selle järgi otsustada, kui pole võimalik ise järele minna.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )


Esileht Koolilaps Kas jätsite lapse tänase tormiga koju?