Esileht Imetamine Kas jooksite õlut, et suurendada rinnapiima tootlikust?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kas jooksite õlut, et suurendada rinnapiima tootlikust?

Postitas:
Kägu

Googeldades, et mis toidud suurendavad rinnapiima teket, on õlu esimesel kohal.
Veidi kummaline minu meelest, et imetavatele emadele alkoholi juua soovitatakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

http://toitumine.ee/toitumine-erinevates-eluetappides/imikud/rinnapiimaga-toitmine
Siin räägitakse, et piima tootmine ei sõltu ema toidust. Jah, piisavalt vedelikku tuleb juua küll. Mina isiklijult muretseks gaaside pärast selliste jookide joomisel. Ja alkohol imendub ka rinnapiima, küll väikestes kogustes, ent siiski.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei jooks.

MA arvan, et selliste küsimustega on alati mõistlik panna prioriteedid, mõelda läbi + ja -. No et kas olulisem on, et saaks iga hinna eets imetada või on olulisme, et kasvaks terve lapas, kes aastaselt pole alkoholisõltuvuses 😀

Õlu joomisets mõistlikum on juua palju vett, süüa tervislikult, viibida koos lapsega värskes õhus ja vajadusel panna last sagedamini rinnale, kui tundub, et piima pole piisavalt. Ja kui see tulemust ei anna, siis tuleb leppida, et ju pole looduse poolt nii määratud ja päris lolliks ei läheks 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma usun, et see küll mingi ametlik nõuanne pole, isegi kui googeldades tuleb.
kaugeltki kõik, pole tõsi, mis internetirägastikus on kirjas. usu ikka ametlikke tekste, mis põhinevad konkreetsetel uuringutel.
ja kui isegi oleks sellised uuringud, mis leiavad mingi õlles sisalduva aine ja piimahulga vahel seose, ei ole imetaval emal soovitav alkoholi tarbida, ka lahjat alkoholi. alkohol, isegi väikeses koguses, võib hoopis piima kogust vähendada, ja kui ema on joonud alkoholi, joovad beebid korraga väiksema koguse piima. seda toetavad ka konkreetsed uuringud, linke ei ole anda küll.
tõenäoliselt toimib see tõesti vedelikutarbimise suurenemise tõttu, selle kõrval tasub pigem proovida imetamisteed, konkreetsed taimeteed, mis enamasti sisaldavad ka enam-vähem sama ravimtaimede segu. leiad apteegist või internetist. aga kõige lihtsam ja loomulikum mehhanism on tarbida piisavalt puhast vett, ja imetada sagedamini.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.
Põhjus, miks siia teema tegin, on et tahtsin teha kindlaks, et ma ainuke nn veidrik pole.
Nimelt USA emmedegrupis püstitas keegi küsimuse, et kas neil on aidanud õlu joomine rinnapiima suurendada. Ma kommenteerisin, et loodetavasti imetavad emad ei joo alkoholi, kui keegi tumedat õlut soovitas.
Peale oma kommentaari ma sain ainult sõimavad kommentaare. Öeldi, et on palju uuringud, et kus mõõdukas tarbimine on täiesti OK. 1 naine lisas, et joob enne ja pärast õhtusööki ühe õlu ja see olevat Ok.
Ma küll mainisin, et natuke jah on arvatavasti Ok ja mainisin, et ma ei kommenteerinud halva pärast.
Igatahes lahkusin sellest grupist, sest seal oli vaid alkoholi pooldajaid ja minu arvamuse maha tegijaid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei, ei ole ok õlut soovitada.
Tegelikult on tähtis lihtsalt vedelikutarbimine (kuna u 1l sinu joodud joogist läheb minema piimaga lapsele), aga õlu jms alkoholiga vedelikud ning kohv/kange tee pole ikka head valikud. Hea on nt taimeteed, sest soe vedelik mõjub rahustavalt, soosib piimavoolu ja tekitab heaolutunnet. KÕIK mida ema sisse s66b ja joob, läheb rinnapiima edasi, sh alkohol, ravimid jne.
Et sa sõimata said, kuna jänkiemmedele ei meeldinud, et nende õllejoomist kritiseeriti, no äkki mõtevad veidi enne järgmise pudeli rindu tõmbamist. Või ka mitte. Tegelikult oli sul õigus, on palju mõistlikumaid vedelikke.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib ju alkoholivaba õlut juua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas see on seotud kuidagi b-vitamiiniga õlle sees?

Alkoholikultuur ja tarbimise traditsioonid on väga erinevad. Paljudes kohtades juuakse kogu raseduse ajal klaas veini toidu kõrvale ja ei nähta probleemi. Eks uuringuid ole igasuguseid. Ise olen võtnud nulltolerantsi, kuna ka väike kogus jõuab looteni ja hiljem rinnapiima. Miks peaks loodet või beebit promillidega piinama, kui muidu jälgime kiivalt, et lapsed enne 18aastaseks saamist ei jooks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki ikka alkoholivaba õlut mõeldud?
Imetan, ja aeg- ajalt joon küll pudeli alkovaba warsteinerit- mitte piimakoguse suurendamiseks vaid lihtsalt tuleb isu vahel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma proovisin. Ei m6jund kahjuks. Aga iga kolmas tuttav soovitas 6lut piimakoguse suurendamiseks, nii et see levinud n6uanne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen küll joonud alkoholivaba õlut imetamise ajal korduvalt. See on kasulik ja maitsev. Ilmselt see vedelik ja vitamiinid seal aitavad piima toota. Kõige paremini aga aitab piima tekkele minu kogemuse põhjal kaasa paljuräägitud halvaa söömine. Lehmade kohta öeldakse ka, et lehm lüpsab suust, see tähendab, et toitumine on piimaanni puhul oluline. Mul on väga rasvane ja rammus piim olnud ja söön palju võid näiteks, sest lihtsalt isutab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kusjuures see, et õlu paneb piima voolama on minu puhul tõsi. Laps on 9kuune ja enam öösel rinda ei saa. Panin lapse magama (ta magab ärkamata hommikuni) ja käisin saunas, kus jõin ka ühe lahja 33cl õlle. Poole öö pealt ärkasin piimaloigus, sest rinnad lihtsalt ajasid üle. Ja terve järgmise päeva ka käis selline ületootmine. Laps ei jõudnud neelatagi nii palju kui piima talle suhu voolas.

Nii et minu puhul see toimis. Samas enamasti on piima tekitamisega mure just vastsündinueas, kes tahab kogu aeg tissi otsas olla ja sel juhul ma õllega kindlasti piima juurde tegema ei hakkaks. Ei tea ju kunagi, millal ta jälle tissi tahab ja kas selleks ajaks alkohul ema organismist kadunud on. Kui lihtsalt palju vett ja imetamisteed juua ja last sageli rinnale panna, siis see tekitab väga edukalt piima juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oled kindel et see just saunasoe polnud, mis tissid voolama pani?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu teooria on selline: Kui laps imeb rinda, erituvad emal kaks hormooni: prolaktiin ja oksütotsiin. Prolaktiin juhib rinnapiima teket ning oksütotsiini ülesanne on tagada piima voolamine rinnanäärmest nibusse. Seda nimetatakse oksütotsiini ehk piimanõristusrefleksiks. Oksütotsiin on heaolu tekitav hormoon. õlu ja/või saun aitavad lõdvestuda ja organism toodab lisa oksütotsiini, mis omakorda aitab rinnapiima tekkele kaasa. Oksütotsiini vabaneb ka armumise, erutuse ja kiindumuse ajal, seega ka seksi ajal hakkavad rinnad lekkima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õlu sisaldab pärmi ja pärm aitab kaasa rinnapiima suurendamisele, mitte õlu ise kui alkohoolne jooks.

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Imetamine Kas jooksite õlut, et suurendada rinnapiima tootlikust?