Esileht Koolilaps Kas julgete lapsed lasteaeda/kooli taas saata

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Teema: Kas julgete lapsed lasteaeda/kooli taas saata

Postitas:

Lasteaia laps pole koju jäänudki. Käib rõõmsalt ja tervelt edasi. Koolilaps läheb kooli, aga ta ise ei taha. Kodus lihtsalt kulub õppimisele palju vähem aega.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nakatumisnäit on küll vähenenud, kuid kaugeltki pole see isegi sügisene tase ja ilmselt hakkab ka kohe tõusma uuesti, kui piirangud maas. Kas julgete lapsed kooli ja lasteaeda saata, kui teate, et reoveeseirejärgi on teie kodune piirkond punane ehk suure riskiga piirkond? Samas, kui nüüd taas last ei lapsi ei vii, siis jäävadki koju istuma? Koroona ju kuhugi ei kao, sügisel uued ja karmimad lained, ehk juba nüüdki tuleb kolmas laine, kes teab. Suvi ei pruugi seda koroonat minema peletada, eelmisel aastal päästis meid ülimadal nakatumine. Kas jäämegi eluks ajaks koduseinte vahele? Keegi ei garanteeri ju, et laps ei jää raskelt haigeks ja mõni reisilt uut tüve ei too mis mu vaktsiini kah ära nullib. Hirm on nahas. Mida te teete? Enamik üldse väikelastevanematest vaktsineerimata ju. 20+ vanusegrupp ikka kaugel sellest.

Aga miks ei peaks? Aitab sellest jaburdusest juba.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 11:11; 29.04 14:28; 29.04 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja protsent taas tõuseb, reisisellid jõuavad vist testima. Täielik hullus ja jaburus on piirangud maha võtta. Paari nädala parast oleme taas hullus kriisis ja suvi jääb ära. Vsjo.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.04 22:17; 28.04 22:38; 29.04 11:23; 29.04 11:35; 29.04 11:42; 29.04 14:30; 30.04 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaiast saadeti just juhend, et viia vaid juhul, kui teisiti pole võimalik…

Mul lapsed 3 kuud kodus olnud, kõige väiksem vist hakkab juba unustamagi, mis see lasteaed oli….

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps käib paar nädalat juba lasteaias. Ta küll väike, aga rääkis lasteaia kaaslastest, mängis pidevalt, kuidas lasteaeda läheb jne. Kahju oli temast, sest minul 2-3x päevas koosolekud ja siis pidi ta lihtsalt teleka ees istuma. Puudus oma rühmast kõige kauem ‘nüüd kevadel. Ainuke koroonajuhtum oli nende rühmas novembris. Praeguseni käis 3-4 päeva nädalas lasteaias, nüüd hakkas mul puhkus ja saan vajadusel veel paindlikum olla. Minul 1 doos vaktsiini käes, mees saab täna, emal ja õel vaktsiin täielikult käes, mehe emal üks doos. Lähimast pere ringist vaktsineerimata vaid minu isa, vend ja mehe vend. Uus beebi sünnib meil kuskil juulis, seega juulis on laps igal juhul 100% kodus, võimalik, et ka kauem.

Endal on puhkus a laps käib “paindlikult” kriisiajal lasteaias? Vat sellest ma aru ei saa…

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadusnoukoda soovitab lasteaialapsi edasi kodus hoida, kelle vanematel võimalik kodus tööd teha, et viiruse riski minimeerida.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.04 22:17; 28.04 22:38; 29.04 11:23; 29.04 11:35; 29.04 11:42; 29.04 14:30; 30.04 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

India tüvi juba soomes, palju õnne! Eesti vabaks ja kalmistud valmis! Kohutav….

Muide, indude uuringu kohaselt nakatab 1 India tuvesse nakatunu 24 inimest.

https://www.delfi.ee/artikkel/93284621/soomes-on-tuvastatud-kolm-koroonaviiruse-india-tuve-juhtumit

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.04 22:17; 28.04 22:38; 29.04 11:23; 29.04 11:35; 29.04 11:42; 29.04 14:30; 30.04 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja protsent taas tõuseb, reisisellid jõuavad vist testima. Täielik hullus ja jaburus on piirangud maha võtta. Paari nädala parast oleme taas hullus kriisis ja suvi jääb ära. Vsjo.

Hullud on need, kes räägivad laste matmisest ja elu lõpuni luku taga istumisest. Jätke need reisisellid (juba see sõna ajab mind oksele) rahule! Suvi nüüd küll ära ei jää, ei tea, et aastaaegade vaheldumine sõltuks mingist viirusest, see oleks küll pommuudis. Elu on haigusi ja ohte täis, aga mis seekordse tõve puhul toimub on ammu juba igasuguse mõistlikkuse piiri ületanud. Paluks siis tagada kõigi ohutus ja surematus: keelata ujumine, autoga sõit, lõpetada alkoholi müük jne. Sest igal pool on ohtlik! Alles nüüd teatud seltskond avastas, et elu lõpeb surmaga ja ta ei elagi 200 aastaseks, olles täiesti terve.

+10
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.04 11:45; 29.04 11:46; 29.04 22:23; 30.04 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadusnoukoda soovitab lasteaialapsi edasi kodus hoida, kelle vanematel võimalik kodus tööd teha, et viiruse riski minimeerida.

Jah, teadusnõukoja juhtimisel elades oleks aasta pärast kolmveerand Eestit tööta ja näljas, huvitav, kes siis teadust rahastaks?

+7
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.04 11:45; 29.04 11:46; 29.04 22:23; 30.04 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

India tüvi juba soomes, palju õnne! Eesti vabaks ja kalmistud valmis! Kohutav….

Muide, indude uuringu kohaselt nakatab 1 India tuvesse nakatunu 24 inimest.

https://www.delfi.ee/artikkel/93284621/soomes-on-tuvastatud-kolm-koroonaviiruse-india-tuve-juhtumit

See nn. India tüvi on olemas olnud juba oktoobrist alates. Miks ta siis nüüd alles niimoodi nakatama hakkas? Kui tüvi on sama, st selles sisalduvad mutatsioonid on samad, mis oktoobris. Äkki ikka on mingi muu põhjus seal Indias? Näiteks hullud rahvamassid usupühadel koos jne.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps käib paar nädalat juba lasteaias. Ta küll väike, aga rääkis lasteaia kaaslastest, mängis pidevalt, kuidas lasteaeda läheb jne. Kahju oli temast, sest minul 2-3x päevas koosolekud ja siis pidi ta lihtsalt teleka ees istuma. Puudus oma rühmast kõige kauem ‘nüüd kevadel. Ainuke koroonajuhtum oli nende rühmas novembris. Praeguseni käis 3-4 päeva nädalas lasteaias, nüüd hakkas mul puhkus ja saan vajadusel veel paindlikum olla. Minul 1 doos vaktsiini käes, mees saab täna, emal ja õel vaktsiin täielikult käes, mehe emal üks doos. Lähimast pere ringist vaktsineerimata vaid minu isa, vend ja mehe vend. Uus beebi sünnib meil kuskil juulis, seega juulis on laps igal juhul 100% kodus, võimalik, et ka kauem.

Endal on puhkus a laps käib “paindlikult” kriisiajal lasteaias? Vat sellest ma aru ei saa…

Vabandust, jah, puhkus hakkas tänasest ja laps läks siiski lasteaeda. Laps käis ka novembris-detsembris lasteaias kui olukord oli samasugune nagu praegu. Hindan jooksvalt olukorda ja otsustan vastavalt sellele. Kindlasti käib ta minu puhkuse ajal edasi, võimalik, et paindlikumalt, sest mul ei ole teda kellegi hoolde jätta kui ise arsti juures pean käima.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 09:50; 29.04 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka juba kaks kuud kodus ja ei teagi, millal lapsed jälle lasteaeda saavad. Võib-olla soojade ilmadega viingi ainult õue sinna. Saame õnneks mehega kodus vaheldumisi tööd teha ja oleme juba selle rutiiniga harjunud ka. Ootame, kuni vanavanemad saavad 2 süsti, siis vähemalt on aeg-ajalt kellelegi last hoida anda.

Ühesõnaga, jah, hoiame lapsi kodus kahjuks. Igatseme küll lasteaeda (meie veidi puhkust ja lapsed sõpru), aga ei söanda ka viia veel.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Julgen ja saadan ka. Ei saa istuda kodus ja hulluks mõelda. 1.klassi laps igatseb sõpru ja enda vanustega suhelda. Gümnasist jääb veel koju mõneks ajaks.

Saan ka mõne tunni päevas rahulikult olla.

Me ise oma elus küll koroona pärast midagi ei muutnud. Kõik käigud sai tehtud. Järgmine nädalavahetus peame mehe sünnipäeva ka.

Sama siin. Mitte midagi pole ära jäänud, reisitud jne.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 11:11; 29.04 14:28; 29.04 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Julgen ja saadan ka. Ei saa istuda kodus ja hulluks mõelda. 1.klassi laps igatseb sõpru ja enda vanustega suhelda. Gümnasist jääb veel koju mõneks ajaks.

Saan ka mõne tunni päevas rahulikult olla.

Me ise oma elus küll koroona pärast midagi ei muutnud. Kõik käigud sai tehtud. Järgmine nädalavahetus peame mehe sünnipäeva ka.

Sama siin. Mitte midagi pole ära jäänud, reisitud jne.

Selliste pärast meie elu tuksis ongi veel aastaid! Haige, kuidas osad istuvad aastaid kodus ja tellivad süüa Kulleriga ja teised süüdimatu lasevad mööda ilma ringi. Idioodid.

+14
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.04 22:17; 28.04 22:38; 29.04 11:23; 29.04 11:35; 29.04 11:42; 29.04 14:30; 30.04 15:47;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Julgen ja saadan ka. Ei saa istuda kodus ja hulluks mõelda. 1.klassi laps igatseb sõpru ja enda vanustega suhelda. Gümnasist jääb veel koju mõneks ajaks.

Saan ka mõne tunni päevas rahulikult olla.

Me ise oma elus küll koroona pärast midagi ei muutnud. Kõik käigud sai tehtud. Järgmine nädalavahetus peame mehe sünnipäeva ka.

Sama siin. Mitte midagi pole ära jäänud, reisitud jne.

Selliste pärast meie elu tuksis ongi veel aastaid! Haige, kuidas osad istuvad aastaid kodus ja tellivad süüa Kulleriga ja teised süüdimatu lasevad mööda ilma ringi. Idioodid.

Aga igaühe vaba valik. Istugu kodus ja kullerdagu. Jätab külmaks.

+7
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 11:11; 29.04 14:28; 29.04 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saada kooli kui vähegi võimalik. Jutud sellest, et kaugõpe ei toimi, on rumalus. Nakatumise tagajärjel kaotab rohkem võimekust kui aastaid üksinda õppides.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 16:23; 30.04 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saada kooli kui vähegi võimalik. Jutud sellest, et kaugõpe ei toimi, on rumalus. Nakatumise tagajärjel kaotab rohkem võimekust kui aastaid üksinda õppides.

Nagu … päriselt?!?

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.04 11:45; 29.04 11:46; 29.04 22:23; 30.04 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, julgen küll. Ei jõua ära oodata! Lapsed ise tahavad ka (14 ja 9).

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 07:27; 30.04 07:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Julgen ja saadan ka. Ei saa istuda kodus ja hulluks mõelda. 1.klassi laps igatseb sõpru ja enda vanustega suhelda. Gümnasist jääb veel koju mõneks ajaks.

Saan ka mõne tunni päevas rahulikult olla.

Me ise oma elus küll koroona pärast midagi ei muutnud. Kõik käigud sai tehtud. Järgmine nädalavahetus peame mehe sünnipäeva ka.

Sama siin. Mitte midagi pole ära jäänud, reisitud jne.

Selliste pärast meie elu tuksis ongi veel aastaid! Haige, kuidas osad istuvad aastaid kodus ja tellivad süüa Kulleriga ja teised süüdimatu lasevad mööda ilma ringi. Idioodid.

Vaktsineerimine kohe ukse ees, saad ka hakata käima!

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 07:27; 30.04 07:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saada kooli kui vähegi võimalik. Jutud sellest, et kaugõpe ei toimi, on rumalus. Nakatumise tagajärjel kaotab rohkem võimekust kui aastaid üksinda õppides.

Nagu … päriselt?!?

Jah, päriselt. Antud viirus lõhub ulatuslikult veresoonkonda, eriti kapillaare. Läbipõdenutel tihti difuussed ajuverevalumid, neuroloogilised probleemid laialt levinud. Ehk siis tulemus on midagi sarnast tugevale peapõrutusele – ajukahjustused, millest päris terveks ei saagi.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 16:23; 30.04 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen lasteaialapsega kodune osalt just seetõttu, et lasteaeda ei soovitata ju viia. Lasteaed on ise ka igati väljendanud seda suhtumist. Nüüd aga kutsutakse last korraks lasteaeda, et kasvatajad saaks oma pabereid täita ehk arengukaardid ära teha. Küsisin ka, et kuidas see arengu kontrollimine ja koostamine tehakse, kui lastel pole soovitatud lasteaias käia ja paljud ei käigi. Vastati, et nii kuis võimalik koostada. Kodus muidugi laps ka areneb, aga ju neil on omad kriteeriumid, mis on seotud just lasteaias tehtud tegevustega. Neid kõiki tegevusi ta kodus ei tee ja ma ei teagi, et mida nad seal teevad. Ärritab just see, et muidu koguaeg on üleüldine igavene ving ja häda olnud, et lapsi lasteaias palju ja kes käib liiga tihti, et närvisüsteemile pole hea jne, nüüd veel koroona saab ette tuua, aga nüüd kui omal vaja, siis on ainult huvi ja laps sinna oodatud, et oma töö saaks tehtud ja punktid kirja. Pole kordagi tundnud, et laps oleks rühma oodatud . Ainult siis, kui kasvatajatel vaja pabereid täita, et siis korraks too. Tahaks kordki näha ja tunda seda, et päriselt ka rühmalastest hoolitakse ja neid hoitakse, mitte mingi ving ja hala ainult. Minu laps on vaikne laps, pole miski kisaja ega kiusaja ega sõnakuulmatu. Ütlen ära ka, et pole tegu sõimerühmaga ja mul laps niigi enamasti on kodune ja seda juba aastaid. Saaks see lasteaed juba läbi, saaks ühe suure ebameeldivuse ja stressiallika kaelast ära. Koolilaps teeb nii nagu kool otsustab. Distantsõppega on distantsõppel ja kontaktõppega on kontaktõppel-põhikool.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen lasteaialapsega kodune osalt just seetõttu, et lasteaeda ei soovitata ju viia. Lasteaed on ise ka igati väljendanud seda suhtumist. Nüüd aga kutsutakse last korraks lasteaeda, et kasvatajad saaks oma pabereid täita ehk arengukaardid ära teha. Küsisin ka, et kuidas see arengu kontrollimine ja koostamine tehakse, kui lastel pole soovitatud lasteaias käia ja paljud ei käigi. Vastati, et nii kuis võimalik koostada. Kodus muidugi laps ka areneb, aga ju neil on omad kriteeriumid, mis on seotud just lasteaias tehtud tegevustega. Neid kõiki tegevusi ta kodus ei tee ja ma ei teagi, et mida nad seal teevad. Ärritab just see, et muidu koguaeg on üleüldine igavene ving ja häda olnud, et lapsi lasteaias palju ja kes käib liiga tihti, et närvisüsteemile pole hea jne, nüüd veel koroona saab ette tuua, aga nüüd kui omal vaja, siis on ainult huvi ja laps sinna oodatud, et oma töö saaks tehtud ja punktid kirja. Pole kordagi tundnud, et laps oleks rühma oodatud . Ainult siis, kui kasvatajatel vaja pabereid täita, et siis korraks too. Tahaks kordki näha ja tunda seda, et päriselt ka rühmalastest hoolitakse ja neid hoitakse, mitte mingi ving ja hala ainult. Minu laps on vaikne laps, pole miski kisaja ega kiusaja ega sõnakuulmatu. Ütlen ära ka, et pole tegu sõimerühmaga ja mul laps niigi enamasti on kodune ja seda juba aastaid. Saaks see lasteaed juba läbi, saaks ühe suure ebameeldivuse ja stressiallika kaelast ära. Koolilaps teeb nii nagu kool otsustab. Distantsõppega on distantsõppel ja kontaktõppega on kontaktõppel-põhikool.

Kui laps praegu lasteaias ei käi siis õpetajate linnukese nimel mina oma last “korraks” ka viima ei hakkaks (eeldan, et tegemist pole koolieelikuga veel). Jäägu siis sel aastal tegemata või kannatavad sellega kuni laps jälle rühmas on.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie põdesime talvel kogu perega selle koroona läbi ja mina saadan küll lapsed hea meelega kooli.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliste pärast meie elu tuksis ongi veel aastaid! Haige, kuidas osad istuvad aastaid kodus ja tellivad süüa Kulleriga ja teised süüdimatu lasevad mööda ilma ringi. Idioodid.

Vaktsineerimine kohe ukse ees, saad ka hakata käima!

Mis sellest vaktsineerimisest kasu, kui need vaktsiinid paistavad olevat (vähemalt AZ) suhteliselt võimetud uute viirusetüvede vastu. Just nende tüvede, mida praegu reisidelt saadakse ja siia tuuakse.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie põdesime talvel kogu perega selle koroona läbi ja mina saadan küll lapsed hea meelega kooli.

Saite ka ajukahjustuse nagu siin eespool väidetakse?

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.04 11:45; 29.04 11:46; 29.04 22:23; 30.04 14:12;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Muidugi julgeks.  Ja  saadaks ka.  Kahjuks 5.klassi ei võeta praegu.   Eriti Tallinnas.  Väike osa minust loodab, et ehk siiski saaksid poolest maistki kooli…

Ma olen pahane, et ei lubata  kõiki lapsi kooli piirkondades , kus praktiliselt pole nakatunuidki.  Miks paevad kõik kannatama?    Iga vald  võiks ise koolide osas otsustada.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps haiglas koroona tüsistustega ja ei tea veel kui kaua. Ilmselt peab jaama ka seetõttu klassi kordama. Põdesime kogu perega koroona u kuu tagasi läbi ja suht kergelt ning ei osanud uneski arvata et laps lõpetab raskes seisus haiglas 🙁

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, kui vana laps on? Sai terveks ja siis järsku haiglasse? Kuidas see täpsemalt juhtus, teaks ennetadagi..

On teada mis tüve põete? Lapsi ju ei taha covid nii kergelt…

Kiiret paranemist! ❤️

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.04 22:17; 28.04 22:38; 29.04 11:23; 29.04 11:35; 29.04 11:42; 29.04 14:30; 30.04 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi. Lastel on sõpradega suhtlust vaja.

Btw tehke oma lastele antikeha testid ja näete, et enamusel on haigus märkamatult põetud.

Arve saadame sulle?

Loomulikult ei saada. Ma ei tea mis hoolimatud ja oma lapsi vihkavad vanemad siin koos on aga lapsed jäävad koju meil niikauaks kui nakatumisenäit on nii madal nagu eelmine suvi või saavad lapsed vaktsiini. Mina küll ei taha oma lapsi matma hakata mingite väärakate reisisellide toodud India või Brasiilia nakkustüvesse nakatumise tõttu.

Eks seda võib igalt poolt saada ja vaktsiini selle hullema tõve vastu veel ei ole. Ning kus on garantii, et see vaktsiin toimib, mitte aga vastupidi – keerab su lapse tervise täiesti tuksi. Meil ju keegi vastutust ei võta, siis oled oma haige lapsega üksi paraku…

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )


Esileht Koolilaps Kas julgete lapsed lasteaeda/kooli taas saata