Esileht Ilu ja tervis Kas julgete maskiga tänaval liikuda?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Kas julgete maskiga tänaval liikuda?

Postitas:

Täna poodi minnes panin endale meditsiinilise maski ette, lihtsalt tahtsin näha inimeste reageeringut (olen muidu terve) ja minust hoiti suure kaarega mööda nagu oleksin mingi koletis.

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.01 17:23; 01.02 15:28; 02.02 07:58; 02.02 08:12; 02.02 10:45; 02.02 17:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loogiline ju, sars,ebola või korona. Peabki hoidma eemale.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pange tähele, homme saab paparatso endale uue eksperimendi siit.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aasias on see väga tavaline nähtus juba aastaid. Keegi ei pööra sellele mingit tähelepanu. Ainult vähereisinud inimesed kõõritavad enda kaelad kahekorra ja hoiavad eemale.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen juba rääkinud, et gripihooajal emosse minnes (pimesoolega muide) panin lapsele ette selle apteegimaski, et TEMA sealt nakkust ei saaks. Kõigi möödaminevate inimeste näoilmed väljendasid “vaeseke, ei tea mis taud sellel küll küljes on!?” ja käidi suure kaarega mööda vastasseinaäärt ringi. Iseenesest naljakas kogemus. Mask töötab ju mõlemat pidi.

+28
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 17:50; 31.01 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoiaks jumal, et see tobe komme Eestis ei juurduks.

+10
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mask töötab ju mõlemat pidi.

Kusjuures eestlane ongi nii loll, et arvab, et sul omal on mingi haigus ja sa ei taha teisi nakatada – siis nagu kõik oleks unustanud, et “eestlase toit on teine eestlane”.

Nagu vähe oleks kuulda olnud AIDS-i haigetest, kes meeleheitlikult teisi kaasa on tahtnud tõmmata.

Mingi Eesti lollide värks, midagi pole teha. Nad ei mõtle.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoiaks jumal, et see tobe komme Eestis ei juurduks.

Ära muretse, hotellis töötav PK paanikatäta hoolitseb selle eest, et sellest aasta suurim trend saaks. Mark my words.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures eestlane ongi nii loll, et arvab, et sul omal on mingi haigus ja sa ei taha teisi nakatada – siis nagu kõik oleks unustanud, et “eestlase toit on teine eestlane”.

Eestlane on loll küll, sellega olen nõus, aga maski kandmine teiste katsemiseks ei ole loll. Mõistlikum on siiski, et haiged hoolitsevad selle eest, et nakkus ei leviks, mitte kõik ümberringi ei kanna maske.
Üldiselt võiks meie maarahvas ka juba ära harjuda sellega, et maski kandmine nii- või naapidi on ok asi. Eriti nt kontoris, kus on alati mõni tatistaja, kes ei saa haiguspäevi võtta ja siis istub ja luriseb seal, kuni kõik teised ka haiged.

PS Aasias kantakse maski tihti ka lihtsalt jaheda ilmaga, et mitte külma õhku sisse ahmida.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kannan aastaid meditsiiniasutustes ja lenujaamades maski. ostukeskusi ja muid rahvarohkeid paiku väldin
elan raske eluaegse haigusega ja iga nakkus on minu jaoks väga ränk
olen teisi ka näinud haiglates maske kandmas, eks need kellle neid päriselt vaja on teevad seda ammu.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No Aasias kantakse respiraatormaske ka juba lihtsalt linnade jubeda õhukvaliteedi pärast, mitte ainult viiruste ja pisikute pärast.

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 17:50; 31.01 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käin kevadel ja suvel enamasti kogu aeg maskiga, sest mul on tugev õietolmu allergia. Keegi ei vaata imelikult.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

AÜEs kandsin maski tänaval liivatormiga, et mitte liivaosakesi sisse hingata. Eestis olen kandnud kui töötasin inimestega ja ise tõbine olin, keegi imelikult ei vaadanud. Ilmselt siin tänaval maski kandes vaadataks jah imelikult.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aeg-ajalt enne koroonaviiruse levikutki näinud maske kandvaid inimesi Tln linnapildis, ei vaata keegi neid imelikult. Ise olen siis arvanud, et ilmselt on inimesel mingi terviseprobleem, mille pärast igasugune nakkus on talle ohtlik ja maski kandmine vajalik.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lennujaamas võib mask peas ka turvakontrolli läbida?

Mõtlesin just sama… või panka minna?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

See kõige tavalisem mask ei kaitse küll kedagi tegelikult, viirused lähevad sealt vabalt läbi. Heal juhul tatipritsmed võtab kinni, kui keegi peaks nii lähedal köhima. Võibolla respiraatoriga mask millegi eest juba kaitseb, aga no tollega on peaaegu võimatu hingatagi (mul endal on juba selle kõige lihtlabasema maski taga väga raske hingata).

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ütles mulle, et hiinlased kannabad vahel maske seepärast, et nad ise ei nakataks teisi.
Aga tegelikult kannavad immuunpuudulikkusega inimesed ka maske. Ja need ilmselt ongi väga head. Pakun, et tihti on nad kahjuks nii haiged, et on eraldi antibakteriaalses ruumis ja külastajad hoopis kannavad maski.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ütles mulle, et hiinlased kannabad vahel maske seepärast, et nad ise ei nakataks teisi.

Aga tegelikult kannavad immuunpuudulikkusega inimesed ka maske. Ja need ilmselt ongi väga head. Pakun, et tihti on nad kahjuks nii haiged, et on eraldi antibakteriaalses ruumis ja külastajad hoopis kannavad maski.

Ma küll ei usu, et hiinlased sellepärast maske kannavad, et teisi ei nakataks. Pole olemas empaatiavõimetumaid ja teiste suhtes ükskõiksemaid inimesi kui hiinlased. Tänaval lebavast abivajajast võivad nad vabalt üle astuda.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aasias on see väga tavaline nähtus juba aastaid. Keegi ei pööra sellele mingit tähelepanu. Ainult vähereisinud inimesed kõõritavad enda kaelad kahekorra ja hoiavad eemale.

Kuidas aastaid? Jaapanid kanti näomaske juba 75 aastal ja mitte haiguste pärast ei kanna neid keegi. Ikka autode heitgaasid, kummipuru, tolm suurlinnades kõrgete majade vahel lendab, tehastest tuleb ka palju peenosakesi. Jaapanlased on ühed pikema elueaga inimesed, arvatavsti on maskidel seal oma roll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli ju Portugalis mõni aasta tagasi välja aretatud äärmiselt õhuke polümeerne kile, mille saad lõdvas olekus panna suu ette ja tõmmates tugevalt õhku sisse, kopeeris seespoolselt ära kogu suukoopa, keele ümbruse ja hambad. See kaitsevahend on nö suu kondoom kahtlase inimese suudlemise puhul. Kui seda teha, siis edasi saab hingata üksnes nina kaudu. Enne väidetavalt haige inimesega suudlemist tuleb endale vaikselt ilamaitselist libestit suhu lasta. Pärast selliseid ettevaatusabinõusid suudle kellega tahes

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei julgeks. Aga samuti pole mind koroona-paanika mõjutanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh teema algatajale! Ma usun, et see huvitab hetkel paljusid.
Mul on küsimused:
– Milline mask on hea? Kas ehituspoodides müüdav respiraator on hea? Ta on raskepärasem, kallim, aga võiks ju olla siis ka asjalikum. Apteekidest maske ei saa enam, aga ehituspoodides veel peaks olema (veebist just kontrollisim).
– Kas maske saab taaskasutada? USA youtube väidab, et õige oleks vaid ühekordselt kasutada, aga see on ju tohutu raiskamine, kui iga kord koduukse juures prügikasti viskad…
– Kas sama loogika järgi peaks kasutama ka kummikindaid? Ma Hiina videotest näen, et neil on sageli kollakad kummikindad ka käes. Kes kinnaste kohta midagi uurinud, andke teada.
Ise mõtlen nii, et ostaks ehituspoest respi ja kaitseprillid (siis ei tunne mind keegi ära ka, kui poodi lähen, ehhee) ja koduukse juurde nael, kuhu need riputada, tuppa ei võtaks. Ja sealsamas võtta ära ka õueriided. Ja siis võtta ära kummikindad, need tõesti sealsamas minema visata. Siis otse duši alla. Kuidas tundub see loogika?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 08:03; 01.02 10:43; 01.02 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks üldse maski kanda kui see ei kaitse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on eestlane Hongkongis, räägib, et neil vaadatakse kõõrdi sellele, kellel maski EI OLE. Ja ütleb, et ennustatakse seal arstide poolt aprilli-maisse kõige suuremat haigestumise lainet. https://soundcloud.com/margus-kalam/01022010-olukorrast-hongkongis-seoses-koroonaviirusega

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 08:03; 01.02 10:43; 01.02 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti ei tohi respiraatormaski mitu korda kasutada? Miks?

Pigem ikka võib. Tundub mulle. http://blogs.hcpro.com/osha/2009/05/ask-the-expert-n95-respirator-reuse/

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 08:03; 01.02 10:43; 01.02 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas maski eest võetakse ilma, et välispinnal olevaid pisikuid sisse ei hinga?
Kuhu need saastunud maskid pannakse (kodus näiteks)?

Soome peatab lennud alles siis kui haigust on korralikult maale toodud
https://www.ohtuleht.ee/990822/hadaolukord-vahemalt-213-surnut-ohtlik-koroonaviirus-on-joudnud-25-riiki

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 11:14; 07.02 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on eestlane Hongkongis, räägib, et neil vaadatakse kõõrdi sellele, kellel maski EI OLE. Ja ütleb, et ennustatakse seal arstide poolt aprilli-maisse kõige suuremat haigestumise lainet. https://soundcloud.com/margus-kalam/01022010-olukorrast-hongkongis-seoses-koroonaviirusega

Appi kui õudne jutt

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.01 17:23; 01.02 15:28; 02.02 07:58; 02.02 08:12; 02.02 10:45; 02.02 17:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti ei tohi respiraatormaski mitu korda kasutada? Miks?

Pigem ikka võib. Tundub mulle. http://blogs.hcpro.com/osha/2009/05/ask-the-expert-n95-respirator-reuse/

Mitmekordselt võid kasutada ehk vaid juhul kui kasutad seda otstarbe kohaselt nt puidutolmu puhul või värvimisel, kuni mask ei hakka värviaure kinni hoidma. Respiraatorid on mõeldud enamasti ühekordseks kasutamiseks, väikeste eranditega, aga need ka hulga kallimad. St üks kord on KUNI 8 tundi, aga oleneb mil viisil kasutatakse. Ühekorra eest võetud või niiskunud respiraatorit ei ole mõistlik teist korda kasutada – haigustega kokkupuutes on see lausa lollus – st kasuta, aga ära looda, et kaitseb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parim pidi olema Philips Respironics DreamWear Full Face
Need pildiga on nõmedad Link

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.01 17:23; 01.02 15:28; 02.02 07:58; 02.02 08:12; 02.02 10:45; 02.02 17:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maskipõuas Hiina tellib neid ka Viljandi Espakist
Viljandis Reinu teel asuvas ehitusmaterjalide kaupluses Espak on töötajate sõnul kaitsemaske veel müügil, ent neid liigub sealt kastitäite kaupa koroonaviiruse tõttu kriisiolukorda sattunud ja seetõttu maskidest tühjaks ostetud Hiinasse.
Loe lähemalt: https://sakala.postimees.ee/6887155/maskipouas-hiina-tellib-neid-ka-viljandi-espakist?_ga=2.228706972.148564208.1580621340-1532904211.1558979236

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.01 17:23; 01.02 15:28; 02.02 07:58; 02.02 08:12; 02.02 10:45; 02.02 17:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Ilu ja tervis Kas julgete maskiga tänaval liikuda?