Esileht Hobinurk Kas julgete üksi metsas või looduses käia?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 88 )

Teema: Kas julgete üksi metsas või looduses käia?

Postitas:
Kägu

Olen hommikuinimene ja käin oma sporditiirul kella 5-6 paiku. Siis kohtan alatasa jäneseid, rebaseid, kitsi. Noore kassikakuga olen tõtt vaadanud.. Oli veel udusulis ullike ja nii armas!

No ma elan Tartust mõnisada meetrit ja samuti käivad hoovis kitsed, jänesed, rebased. Ja seda mitte hommikuti, vaid täiesti keset päeva.

…sest linn laieneb metsloomade maaalale… Kuhu neil minna on?

Jutt Raadi kandist? Seal mu ema kohtas mäkra. Oli toimetanud tähtsa näoga ????

Mõned km Lõunakapoolt Tartust välja Tallinna poole olen mitu korda kohe tiksoja kandis maanteeääres põtra näinud.

Aga linnakitsed elavad lausa vangla kandis emajõe ääres, eriti palju on neid näha ihaste silla all. Rebased isegi jalutavad annelinnas, üks on end ka ermi juures kortermajade juurde sisse seadnud, kes ei karda inimesi ka.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen hommikuinimene ja käin oma sporditiirul kella 5-6 paiku. Siis kohtan alatasa jäneseid, rebaseid, kitsi. Noore kassikakuga olen tõtt vaadanud.. Oli veel udusulis ullike ja nii armas!

No ma elan Tartust mõnisada meetrit ja samuti käivad hoovis kitsed, jänesed, rebased. Ja seda mitte hommikuti, vaid täiesti keset päeva.

…sest linn laieneb metsloomade maaalale… Kuhu neil minna on?

Jutt Raadi kandist? Seal mu ema kohtas mäkra. Oli toimetanud tähtsa näoga ????

Täpselt! Kuhu neil minna on?
Metsloomadel on täpselt samasugune õigus elada nagu meil.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käin, aga ainult koos oma koertega. Mul on kaks sellisest tõust koera, et saavad kelleiganes ründajaga hakkama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käin, aga ainult koos oma koertega. Mul on kaks sellisest tõust koera, et saavad kelleiganes ründajaga hakkama.

Ära kiitle siin midagi. Praktikas sul siiani midagi juhtunud ei ole ja sa tegelikult ei tea, kuidas koerad käituvad. Sa ainult oletad siin. Ma kunagi nägin ühte filmi, seal mängis üht peategelast Arnold Schwarzenegger. Tema poole jooksid kaks koera korraga ja hüppasid talle peale. Mida tegi Arnold? Lõi talle peale hüppavate koerte pead omavahel klopsti kokku ja oligi kirdõkk. Kostis ainult niutsumist ja film läks edasi. Koeri rohkem ei näidatud, küll aga näidati Arnoldit, kes edasi tegutses.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käin, aga ainult koos oma koertega. Mul on kaks sellisest tõust koera, et saavad kelleiganes ründajaga hakkama.

Oo! Äge!
Milline tõukoer saab karule vastu?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käin, aga ainult koos oma koertega. Mul on kaks sellisest tõust koera, et saavad kelleiganes ründajaga hakkama.

mul 1 koer, kes metslooma (kiskja) lõpuks maha murdis, aga vaeseke käis tükk aega pärast kaelalahasega, õnneks polnud karu, ei tahaks kellegaiganes kokku lasta

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline tõukoer saab karule vastu?

Ja põdrale-kargab kõrri kinni või?

Hundi eest põgeneb koer nii, et kõht 2 nädalat lahti.

Metsseaga kindlasti jõudu katsuma ei hakka.

Jänesestki ei saa jagu, sest ei oska nii sinka-vonka joosta.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kunagine jahikoer sai surma peale põdrarünnakut…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jahimehe tütrena ütlen, et ka jahikoerad saavad hukka – siga korra tõmbab kihvadega ja ongi koeral ots peal. Maal on ilves talvel koera hoovist ära viinud. Nii et koertele ei maksa panustada. Samas oli juhus, kus metsas tuli  koer inimesele  kallale, majadest eemal. Ilmselt oli harjunud metsas murdmas käima, kitsetalli saab ikka üksjagu hukka.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jahimehe tütrena ütlen, et ka jahikoerad saavad hukka – siga korra tõmbab kihvadega ja ongi koeral ots peal. Maal on ilves talvel koera hoovist ära viinud. Nii et koertele ei maksa panustada. Samas oli juhus, kus metsas tuli koer inimesele kallale, majadest eemal. Ilmselt oli harjunud metsas murdmas käima, kitsetalli saab ikka üksjagu hukka.

Koerad saavad niisama oma haukumisega eemale peletada. Minule küll annab turvatunde. Ja peamine oht on ikkagi teine inimene ja kui on 2 hirmuäratavat tõust koera nagu nt cane corsod, siis vist ei julge jah mingi vastik pervert ahistama tulla. Mina tunneks küll end selliste koertega metsas turvaliselt. Eriti kui on suured ja neid on 2 tk. Ikka peletavad kas või karu eemale. Inimestest rääkimata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koerad saavad niisama oma haukumisega eemale peletada.

Inimene võib ju samuti haukuda, selleks ei pea koer olema. Ja metsloomad põgenevad:))

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käin, aga ainult koos oma koertega. Mul on kaks sellisest tõust koera, et saavad kelleiganes ründajaga hakkama.

Ära kiitle siin midagi. Praktikas sul siiani midagi juhtunud ei ole ja sa tegelikult ei tea, kuidas koerad käituvad. Sa ainult oletad siin. Ma kunagi nägin ühte filmi, seal mängis üht peategelast Arnold Schwarzenegger. Tema poole jooksid kaks koera korraga ja hüppasid talle peale. Mida tegi Arnold? Lõi talle peale hüppavate koerte pead omavahel klopsti kokku ja oligi kirdõkk. Kostis ainult niutsumist ja film läks edasi. Koeri rohkem ei näidatud, küll aga näidati Arnoldit, kes edasi tegutses.

Eksid siinkohal. Meil on kaks reaalset intsidenti juhtunud ja koerad said hakkama.

Mis Arnoldisse puutub, siis see on nö filmikunst:)

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jahimehe tütrena ütlen, et ka jahikoerad saavad hukka – siga korra tõmbab kihvadega ja ongi koeral ots peal. Maal on ilves talvel koera hoovist ära viinud. Nii et koertele ei maksa panustada. Samas oli juhus, kus metsas tuli koer inimesele kallale, majadest eemal. Ilmselt oli harjunud metsas murdmas käima, kitsetalli saab ikka üksjagu hukka.

Koerad saavad niisama oma haukumisega eemale peletada. Minule küll annab turvatunde. Ja peamine oht on ikkagi teine inimene ja kui on 2 hirmuäratavat tõust koera nagu nt cane corsod, siis vist ei julge jah mingi vastik pervert ahistama tulla. Mina tunneks küll end selliste koertega metsas turvaliselt. Eriti kui on suured ja neid on 2 tk. Ikka peletavad kas või karu eemale. Inimestest rääkimata.

No just! Mul on küll pitbullid, mitte corsod, aga neid on kaks ja hästi välja õpetatud, on konkreetne käsklus, mille peale nad ka ründavad. Pidasingi rohkem silmas inimperverte, keda vaja eemale peletada. Loomadega olen rahujalal. Enamasti kardavad nad rohkem mind kui mina neid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui koeral on mõistust peal kaugel haukuda, aga kui koeral lööb välja kütiveri ja jookseb metssea nina alla haukuma, siis tugev löök kihvadega võid koera elu lõpetada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole koeraomanik, kuid oletan, et kas on võimalik siis see, et kuigi koer või koerad ei saa suure metsalooma vastu, nad võivad ikkagi tekitada olukorra, kus metsloom võib põgeneda, või siis kui rüsinaks läheb, on võimalus inimesel kuskile põgeneda, et sealt pääseda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koerad saavad niisama oma haukumisega eemale peletada.

Inimene võib ju samuti haukuda, selleks ei pea koer olema. Ja metsloomad põgenevad:))

vot ei teagi, kas tuleb meelde haukuma just hakata, kui ehmatusest hirmul, siis ei tea kunagi, mis teen

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina üksi metsas ei käi, sest mina kardan…surnuid. Tean, et ülimalt ebatõenäoline, et see veel juhtub, aga mitu korda on juhtunud. Kui olin mingi 4-5, siis leidsin metsast pika töö kinda, mille sees oli käsi…õigemini selle jäänused. Vanaema muidugi seletas, et oi need on valged kivitükikesed ja põdra kont…aga kui täiskasvanuks sain, lobises välja. Lapse ja noorena liikusin väga palju metsades ja looduses, pea igapäevaselt kaua.
Teine kord olime enne gümnaasiumi lõppu, oli veel külmem ilm, mitte rannailm, minu jaoks võõras rannas ja läksin käega näidatud suunas tualetti otsimas. Leidsin ka…koos pooduga selle taga. Ja mu sõbranna elab majas, mille eelmise omaniku poeg end maja taga metsas üles poos ja ta siis kuid hiljem maja müümise käigus alles metsateatist tehes leiti. Ja sellesama sõbranna koer jooksis ära ja tõi hoopis teisest eestimaa nurgas seenemetsast inimese reieluu. Ega muidu ei teaks, aga mitu meedikut seltskonnas. Ah ja suurest kraavist avastasin alles paar aastat tagasi veest paistmas pool surnud põtra…huvitaval kombel see isegi ei haisenud enam või veel. Nööri olen ka puu küljest leidnud, silmuse ja maas vedeleva konjakipudeliga, aga ilma laibata.

Naerge kui tahate, aga mina enam ei taha. Seega käin jalutamas küll, aga püsin võimalusel tee peal ja ei kunagi üksi ega mitte kunagi ei lähe üksi ega esimesena mingisse suunda, alati kellegi järel. Parem eelistan üldse nii, et keegi seltskonnast on just sama raja läbinud ja sama metsa läbi hulkunud.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina üksi metsas ei käi, sest mina kardan…surnuid. Tean, et ülimalt ebatõenäoline, et see veel juhtub, aga mitu korda on juhtunud. Kui olin mingi 4-5, siis leidsin metsast pika töö kinda, mille sees oli käsi…õigemini selle jäänused. Vanaema muidugi seletas, et oi need on valged kivitükikesed ja põdra kont…aga kui täiskasvanuks sain, lobises välja. Lapse ja noorena liikusin väga palju metsades ja looduses, pea igapäevaselt kaua.

Teine kord olime enne gümnaasiumi lõppu, oli veel külmem ilm, mitte rannailm, minu jaoks võõras rannas ja läksin käega näidatud suunas tualetti otsimas. Leidsin ka…koos pooduga selle taga. Ja mu sõbranna elab majas, mille eelmise omaniku poeg end maja taga metsas üles poos ja ta siis kuid hiljem maja müümise käigus alles metsateatist tehes leiti. Ja sellesama sõbranna koer jooksis ära ja tõi hoopis teisest eestimaa nurgas seenemetsast inimese reieluu. Ega muidu ei teaks, aga mitu meedikut seltskonnas. Ah ja suurest kraavist avastasin alles paar aastat tagasi veest paistmas pool surnud põtra…huvitaval kombel see isegi ei haisenud enam või veel. Nööri olen ka puu küljest leidnud, silmuse ja maas vedeleva konjakipudeliga, aga ilma laibata.

Naerge kui tahate, aga mina enam ei taha. Seega käin jalutamas küll, aga püsin võimalusel tee peal ja ei kunagi üksi ega mitte kunagi ei lähe üksi ega esimesena mingisse suunda, alati kellegi järel. Parem eelistan üldse nii, et keegi seltskonnast on just sama raja läbinud ja sama metsa läbi hulkunud.

Ma sinu asemel sellise “joppamisega” kardaks hoopis iseennast.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sinu asemel sellise “joppamisega” kardaks hoopis iseennast.

ma küll ei tea, mis žargoon on joppamine, aga iseennast ju metsas kardangi. Kardan, et leian. Jälle 🙂

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui koeral on mõistust peal kaugel haukuda, aga kui koeral lööb välja kütiveri ja jookseb metssea nina alla haukuma, siis tugev löök kihvadega võid koera elu lõpetada.

Nõus. Selleks ongi koertel vaja koolitust ja käsklused. Niikaua kui ma ei anna luba rünnata, istuvad mu jala kõrval. Metssiga paneb müdinal oma teed ja keegi ei saa viga.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeva rahvas ei väldi metsa ja loodust mitte hullude huntide või hullude inimeste pärast. Ikka puuk on see tippkiskja, kelle tõttu ennast igast võimalikust rohuliblestki eemale hoitakse.

puuki võib saada igalt poolt mujalt ka

Ma jalutan oma koeraga linnas, asfalteeritud kõnniteel, mille ääres on niidetud muru ja viimasel ajal saan pea iga päev tal puuke maha noppida. Ei ole vaja metsa ronidagi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis kohtuvad karu ja hundiga… aga kui juhtub, et mingil põhjusel loom ründab

Hundiga sa naljalt ei kohtu, sest neid on väga vähe ja nad on väga pelglikud. Hunti vabas looduses näha ja pildistada on suur suur juhus.

Hommikul kell 5 sõitsin tervest karjast rahulikult mööda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kardan neid hirmuäratavatest tõugudest koeri hoopis, keda mitmed siin metsloomade ja pervertide kaitseks kaasa võtavad. Metsas lastakse neil tihti lahtiselt joosta ja mina ju ei tea, mis neil parasjagu mõttes on, kui nad hooga minu poole tormavad.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kardan neid hirmuäratavatest tõugudest koeri hoopis, keda mitmed siin metsloomade ja pervertide kaitseks kaasa võtavad. Metsas lastakse neil tihti lahtiselt joosta ja mina ju ei tea, mis neil parasjagu mõttes on, kui nad hooga minu poole tormavad.

See on suurem tõenäosus, et metsas võib lahtiselt ringi jooksev koer kallale tulla, kui hunt, metssiga või karu. Minul alati taskunuga kaasas (seente pärast), mitte karu jaoks (sellele ei mõju), aga koerale mõjub küll.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jahimehe tütrena ütlen, et ka jahikoerad saavad hukka – siga korra tõmbab kihvadega ja ongi koeral ots peal. Maal on ilves talvel koera hoovist ära viinud. Nii et koertele ei maksa panustada. Samas oli juhus, kus metsas tuli  koer inimesele  kallale, majadest eemal. Ilmselt oli harjunud metsas murdmas käima, kitsetalli saab ikka üksjagu hukka.

Minul on karja valvekoerad. Kui läheme metsa, nad kõnnivad tiirudes ümber minu. Kui käime mitmekesi, püüavad meid kokku karjatada kehakeelega ja ikka käivad ümber meie grupi välisäärt pidi. Mingit metslooma nad taga ajama ei lähe, jahikoerad nad pole. Oi taevale tänu, et mul oli oidu jahikoera mitte võtta ja siis kurta, et lähevad kaklema karuga. See-eest annavad nad haukumisega märku nii mulle kui ka metsoomale, et siin on keegi. Hundiga saavad hakkama nagu naksti, karupoegade ja metssea emise juurde nad ei lase juba mind. Tõkestavad lihtsalt mu tee ja kui nad seda teevad, siis saan aru, et sinna ei maksa minna, seal on mingi jama.
Elus jahikoera ei võtaks, kui jahil ei käi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole oma 53 eluaasta jooksul metsas peale jänese, kitse ja põdra ühtegi looma kohanud, samas käim ikka väga sügaval metsas marju ja seeni korjamas. Metsas kitse ei näegi, nad elutsevad lagendikel ja siis olen nad üles ehmatanud, põdraga saime vat ninapidi kokku ca 50 m kaugusel majast – äkki avastasin põõsa tagant – vaatasime 3 m kauguselt üksteisele silma, ise olin u 15 aastane. Teadupärast loomad kardavad inimesi, lisaks on neil väga hea kuulmine ja haistmine – seega kui metsas käies oks praksatab jala all – on see neile kohe kuulda.

Ründab haige ja ohustatud loom või poegade kaitseks.

Arvad, et kui hundi või karuga kokku saada, et sind siis maha ei murta?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maailma 50 ohtlikuma looma hulka ei kuulu ükski Eestis elav metsloom, kaugelt sellest, karu ja hunt on mujal maailmas kaitse all ja neid ei olegi alles jäänud, rääkimata sellest, et hunt ja karu kardavad väga inimest ja hoiavad eemale.

Ainult kinnimakstud artiklid räägivad, et Eestis metsas elavad hirmsad loomad, seetõttu jahimehed valitsust kõvasti lobitööga ära räägivad, et saaks jälle tappa.

Kas teadsite, et Eestis tapetakse ühe aasta jooksul 70 000 metslooma jahimeeste käe läbi? Ainuükski metskitsi tapetakse 30 000 ja seda ainult ühe aasta jooksul.

Karda Eestis jahimeest, karusid tapmist soosivat Keskkonnaametit ja pr firmasid, mitte metsloomi.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maailma 50 ohtlikuma looma hulka ei kuulu ükski Eestis elav metsloom, kaugelt sellest, karu ja hunt on mujal maailmas kaitse all ja neid ei olegi alles jäänud, rääkimata sellest, et hunt ja karu kardavad väga inimest ja hoiavad eemale.

Ainult kinnimakstud artiklid räägivad, et Eestis metsas elavad hirmsad loomad, seetõttu jahimehed valitsust kõvasti lobitööga ära räägivad, et saaks jälle tappa.

Kas teadsite, et Eestis tapetakse ühe aasta jooksul 70 000 metslooma jahimeeste käe läbi? Ainuükski metskitsi tapetakse 30 000 ja seda ainult ühe aasta jooksul.

Karda Eestis jahimeest, karusid tapmist soosivat Keskkonnaametit ja pr firmasid, mitte metsloomi.

Aga kas sa tead, kui palju on Eestis metskits? Ja ka seda, et soojade talvede tõttu nende arvukus suureneb, seega aga tekivad metsakahjustused, suurenevad liiklusõnnetused jne. Seega on vaja nende arvukust piirata. Ei ole küll kuskilt lugenud, et hirmsate loomade tõttu nende arvukust piiratakse (eriti hirmus on sinu näitena toodud kitsed).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin, kuidas üks talunik katsetas oma kartulimaa pealt metssigade peletamiseks põllu ääres muusika mängimisega. Väitsis, et rokkmuusika mõjus vähem, pop-muusika mõjus rohkem metssigu kartulipõllult eemale peletamiseks ning  väitis, et kõige rohkem mõjus tal Britney Spearsi muusika 😀 Niiet seda naljakat asja meeles pidades, kui mul metsas telefon Youtube-iga ja võimalusega vajadusel Britney Spearsi valjuhääldist mängida kaasas, siis tunnen end paremini 😀

Ükskord isegi kasutasin seda varianti, kuigi arvan, et tõenäoliselt oleks loom ilma muusikata ka nagunii ära jooksunud 🙂 Olin öösel pimedas kl 23 või 00 paiku auto tee ääres Valgamaal metsade vahel vaikselt, ootasin järele tulevat autot, kui kuulsin mingi hääle järgi suure looma purisevat madalahäälset valju hingamist, pime oli, ei näinud. Panin muusika mängima – enam ei kuulnud häält, ju loom läks ära kaugemale. Aga arvan, et nagunii oleks see loom ükskõik mis hääle peale eemale hoidnud, kui ma ei oleks varem hiirvaikselt pimedas oodanud, vaid häält ja müra teinud, et ta teaks kaugemale hoida, vist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Metssiga on väga tark ja ettevaatlik loom. Naaber valvas oma hernepõldu 6 ööd, seitsmendal ööl ei viitsinud ja sead tegid puhta töö.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 88 )


Esileht Hobinurk Kas julgete üksi metsas või looduses käia?