Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas ka ettevõtjad on passindusest väsinud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Kas ka ettevõtjad on passindusest väsinud

Postitas:
Kägu

Lihtsalt tähelepanek,et meie linnas viimase kahe nädalaga passi küsimine vähenenud. Palju kordi juba välja otsinud,aga kedagi isegi ei huvita ka seda erinevates kohvikutes ka restoranides. Samas varem need samad kohad kontrollisid seda koguaeg . Pigem tekib hea ja normaalne tunne,ei viitsigi koguaeg mingisugune mitte midagi ütleva toendiga “näpus” oodata. Süda läks soojaks täna jällegi ❤️. Olen kull vaktsineeritud ja läbi podenud sinna otsagi,aga kõriauguni on ja iga hetk mis meenutab endist elu on ilus!

+11
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahjaa,aina enam märkab ka kaubanduses töötajaid mask Loua all. Inimesed on väsinud!

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja aina sagedamini ronib keegi järjekorras selga elama. 🙁

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja aina sagedamini ronib keegi järjekorras selga elama. ????

Viirus ei ole täi, kes hüppab inimeselt inimesele. Viirus on õhus. Kui poes on enne sind viibinud haige inimene, siis viirus levib õhus veel tunde. Olen märganud, kui keegi tuleb endale liiga lähedale ja talle naeratada ja öelda, et hoidke palun distantsi, siis kõik on naeranud ja vahemaad suurendanud. Nii et kui sul keegi seljas elab, siis on see sinu valik. Ju meelib elada nii, et keegi on koguaeg turjal.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus linnas nii on? Kaupmees, kohviku pidaja tahab klienti.

Ma Tartus see nädal olen ikka pidanud näitama.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma linna ei tahaks öelda,pärast hakkavad inimesed kaikaid kodaratesse loopima,kes hirmul on ka ainult vaktsiini veel usuvad. Ma ammu millegi uskumisest loobunud ja loodan vaid et see jama läbi saab. aga linn ikka ka veidi louna pool.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen Tallinna söögikohtades sama märganud. Mu teismeliselt lapselt ei küsitud ka muuseumis ega kinos.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.err.ee/1608477569/teadusnoukoja-hinnang-kiirtestide-lubamisel-tuleks-testida-koiki

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mina olen sellest koroonavingumisest väsinud. Kelle arust nõutakse liiga vähe ja kelle arust liiga palju, kelle arust on vaktsineerimine õige ja kelle arust mitte – olgu peale, aga ärge vinguge. Ja sina, teemaalgataja ka on “süda läks soojaks” – see on ka omal moel vingumine.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mina olen sellest koroonavingumisest väsinud. Kelle arust nõutakse liiga vähe ja kelle arust liiga palju, kelle arust on vaktsineerimine õige ja kelle arust mitte – olgu peale, aga ärge vinguge. Ja sina, teemaalgataja ka on “süda läks soojaks” – see on ka omal moel vingumine.

Ja mida sa ise teed?

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kohtades sa kogu aeg jõlgud, et vaktsiinitõend permanentselt näpu otsas ja jube väsinud selle näitamisest? Lõbunaine, kes otsib erinevatest baaridest, pubidest, klubides kliente?

Süda soe, et haiglastes on voodikohad ja meditsiiniline personal otsa saamas? Süda soe, et muude haigustega inimesed enam ravi ei saa, sest vaktsineerimata punnjunnid võtavad kogu meditsiinilise ressursi? Süda soe, et viirus levib tohutult?

+8
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mis kohtades sa kogu aeg jõlgud, et vaktsiinitõend permanentselt näpu otsas ja jube väsinud selle näitamisest? Lõbunaine, kes otsib erinevatest baaridest, pubidest, klubides kliente?

Süda soe, et haiglastes on voodikohad ja meditsiiniline personal otsa saamas? Süda soe, et muude haigustega inimesed enam ravi ei saa, sest vaktsineerimata punnjunnid võtavad kogu meditsiinilise ressursi? Süda soe, et viirus levib tohutult?

Ja mina olen selles levikus süüdi? Mina olen oma kannatused uletanud, podenud ja vaktsineeritud, mulle aitabki äkki? Ma olen kõik ara teinud mis vaja et kaitsa end ja teisi nagu lubati, aga kasu ei midagi! Ikka on hirmus ja jube ja kaos ja mida veel. Numbrid laes rohkem, kui iial varem. Mida sa paanitsed, kui riik hairekella ei löö? Ja see et meditsiinitootajad rivist valjas on pole ka minu teha, see on selle vaktsiini süü mis lihtsalt piisavalt ei tööta ega hakkagi töötama. Kas ma ei voi siis rõõmustada, et hetkeks tundus elu justkui vanasti. See on patt nüüd kui endist maailma taga igatseda?

Hullumaja puhvet.

Ma arvan et kõigil on siiber. Ile sa süstitud või mitte. Iga endise elu hetk annaks justkui lootuskiire.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kohtades sa kogu aeg jõlgud, et vaktsiinitõend permanentselt näpu otsas ja jube väsinud selle näitamisest? Lõbunaine, kes otsib erinevatest baaridest, pubidest, klubides kliente?

Süda soe, et haiglastes on voodikohad ja meditsiiniline personal otsa saamas? Süda soe, et muude haigustega inimesed enam ravi ei saa, sest vaktsineerimata punnjunnid võtavad kogu meditsiinilise ressursi? Süda soe, et viirus levib tohutult?

Ma kain iga paev erinevas kohas lounal tavaliselt. Ei utleks et jube jõlkumine. Tooinimene tahab ju süüa ka.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kohtades sa kogu aeg jõlgud, et vaktsiinitõend permanentselt näpu otsas ja jube väsinud selle näitamisest? Lõbunaine, kes otsib erinevatest baaridest, pubidest, klubides kliente?

Süda soe, et haiglastes on voodikohad ja meditsiiniline personal otsa saamas? Süda soe, et muude haigustega inimesed enam ravi ei saa, sest vaktsineerimata punnjunnid võtavad kogu meditsiinilise ressursi? Süda soe, et viirus levib tohutult?

Ja mina olen selles levikus süüdi? Mina olen oma kannatused uletanud, podenud ja vaktsineeritud, mulle aitabki äkki? Ma olen kõik ara teinud mis vaja et kaitsa end ja teisi nagu lubati, aga kasu ei midagi! Ikka on hirmus ja jube ja kaos ja mida veel. Numbrid laes rohkem, kui iial varem. Mida sa paanitsed, kui riik hairekella ei löö? Ja see et meditsiinitootajad rivist valjas on pole ka minu teha, see on selle vaktsiini süü mis lihtsalt piisavalt ei tööta ega hakkagi töötama. Kas ma ei voi siis rõõmustada, et hetkeks tundus elu justkui vanasti. See on patt nüüd kui endist maailma taga igatseda?

Hullumaja puhvet.

Ma arvan et kõigil on siiber. Ile sa süstitud või mitte. Iga endise elu hetk annaks justkui lootuskiire.

jah, kõigil on siiber. aga viiruse vaba levitamise võimaldamine, eriti mittevaktsineeritutele, teeb olukorda ainult hullemaks.

alternatiiv passile oleks kõikide testimine. kas “lahked” kohvikupidajad on selleks valmis?

 

+5
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Hetkel on tunne et nii riik kui ka inimesed on kaega loonud. Asja hallata enam ei suudeta ja las laheb tsunamina üle. Paistab ju nii

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No vaadates hetkel haigestumisi, siis on neid kes lühikese ajaga teist korda põevad. Neid kes eelmine märts põdesid ja nüüd jälle. Õpilaste seas vaktsineeritud jäävad haigeks jne. Selles vaates enam vahet ei ole antud tüvega. Jama on vaid see, et isegi kui kõiki testida kohviku uksel, siis test ei pruugi  veel midagi näidata ja samas pcr juba näitaks.

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

viirus levib õhus veel tunde

Palun sellekohaseid teadusartikleid. Tänan.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mina olen sellest koroonavingumisest väsinud. Kelle arust nõutakse liiga vähe ja kelle arust liiga palju, kelle arust on vaktsineerimine õige ja kelle arust mitte – olgu peale, aga ärge vinguge. Ja sina, teemaalgataja ka on “süda läks soojaks” – see on ka omal moel vingumine.

Ja mida sa ise teed?

Jah, kasutasin ka oma õigust üks kord elus vinguda. Üldjuhul ma seda ei tee ning teemat ka ei algatanud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kohtades sa kogu aeg jõlgud, et vaktsiinitõend permanentselt näpu otsas ja jube väsinud selle näitamisest? Lõbunaine, kes otsib erinevatest baaridest, pubidest, klubides kliente?

Süda soe, et haiglastes on voodikohad ja meditsiiniline personal otsa saamas? Süda soe, et muude haigustega inimesed enam ravi ei saa, sest vaktsineerimata punnjunnid võtavad kogu meditsiinilise ressursi? Süda soe, et viirus levib tohutult?

Ja mina olen selles levikus süüdi? Mina olen oma kannatused uletanud, podenud ja vaktsineeritud, mulle aitabki äkki? Ma olen kõik ara teinud mis vaja et kaitsa end ja teisi nagu lubati, aga kasu ei midagi! Ikka on hirmus ja jube ja kaos ja mida veel. Numbrid laes rohkem, kui iial varem. Mida sa paanitsed, kui riik hairekella ei löö? Ja see et meditsiinitootajad rivist valjas on pole ka minu teha, see on selle vaktsiini süü mis lihtsalt piisavalt ei tööta ega hakkagi töötama. Kas ma ei voi siis rõõmustada, et hetkeks tundus elu justkui vanasti. See on patt nüüd kui endist maailma taga igatseda?

Hullumaja puhvet.

Ma arvan et kõigil on siiber. Ile sa süstitud või mitte. Iga endise elu hetk annaks justkui lootuskiire.

jah, kõigil on siiber. aga viiruse vaba levitamise võimaldamine, eriti mittevaktsineeritutele, teeb olukorda ainult hullemaks.

alternatiiv passile oleks kõikide testimine. kas “lahked” kohvikupidajad on selleks valmis?

Ehk sa pole veel kursis et kes nendest hirmsatest mittevaktsineeritutest haiglaid ummistavad: https://www.delfi.ee/artikkel/95717591/graafikud-krista-fischer-esmase-vaktsineerimise-kaitse-omikroniga-nakatumise-vastu-on-vaike-kull-aitavad-vaktsiinid-raske-haigestumise-vastu

Vastus: vanakesed kes kehvema tervisega

Mis muutuks kui “lahked” kohvikupidajad vms asutused testi nõudma hakkavad? Mulle pole vähemalt silma jäänud et 80+ tädid-onud meeletult kohvikuid väisaks, või muid meelelahutusasutusi et neist asutustest nakkus neid kimbutaks…

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan et kõigil on siiber. Ile sa süstitud või mitte. Iga endise elu hetk annaks justkui lootuskiire.

No ma ei tea. Minuarust on sama elu nagu alati olnud-välja arvatud mask, mida avalikus kohas kandma peab ning aeg-ajalt tõendi näitamine, mis võtab koos telefoni väljaotsimise ja kontrolliga max 10 sekundit.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis muutuks kui “lahked” kohvikupidajad vms asutused testi nõudma hakkavad? Mulle pole vähemalt silma jäänud et 80+ tädid-onud meeletult kohvikuid väisaks, või muid meelelahutusasutusi et neist asutustest nakkus neid kimbutaks…

No testi hakataks võrdselt nõudma ju kõigilt, ole sa vaktsineeritud, 80+ või 20+.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun sellekohaseid teadusartikleid

Ja mis sa selle teadusega peale hakkad? Kaks aastat sellekohane teadus saadaval olnud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

alternatiiv passile oleks kõikide testimine. kas “lahked” kohvikupidajad on selleks valmis?

Kohvikus kõikide testimine teeks kohvikupidaja elu veel hullemaks. Ma küll ei hakkaks iga päev testima, kui ma tahan lihtsalt lõunat süüa või sõbrannaga väikese kohvi teha. Pigem ostan siis juba toidupoest valmistoidu või topsikohvi. Kui õhtul seltskonna või perega sööma minna, siis ehk küll, jah.
Kiirtestimist ei anna sedasi massiliselt korraldada, pigem toogu tagasi 50% täituvus ja testimine näiteks suuremate seltskondadega laua puhul või õhtustel üritustel.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan et kõigil on siiber. Ile sa süstitud või mitte. Iga endise elu hetk annaks justkui lootuskiire.

No ma ei tea. Minuarust on sama elu nagu alati olnud-välja arvatud mask, mida avalikus kohas kandma peab ning aeg-ajalt tõendi näitamine, mis võtab koos telefoni väljaotsimise ja kontrolliga max 10 sekundit.

Tänu sinusugustele üldse sellised mõtestamata piirangud toimida saavadki. “Elu on sama”… Oma ninaotsast kaugemale ei näe.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otepääl saab viimasel ajal passi näitamata mõnusasti läbi.  Inimesed on tõesti tüdinenud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänu sinusugustele üldse sellised mõtestamata piirangud toimida saavadki. “Elu on sama”… Oma ninaotsast kaugemale ei näe.

Millised mõtestamata piirangud? Tänu sellele kukkus haiglavajadus ning sai normaalselt oma elu jätkata. Sa oleksid soovinud, et oleks eriolukord kehtestatud ning ettevõtted suletud? Uskumatu, kuidas oma ninaotsast kaugemale ei näe.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänu sinusugustele üldse sellised mõtestamata piirangud toimida saavadki. “Elu on sama”… Oma ninaotsast kaugemale ei näe.

Millised mõtestamata piirangud? Tänu sellele kukkus haiglavajadus ning sai normaalselt oma elu jätkata. Sa oleksid soovinud, et oleks eriolukord kehtestatud ning ettevõtted suletud? Uskumatu, kuidas oma ninaotsast kaugemale ei näe.

Kulla inimene, viirused käivadki lainetena. See, et langustrend tekib, ei sõltu sellest, kas inimesed saavad või ei saa restoranis käia. Oleks piirid rangelt kinni pandud, sellest oleks veel tolku olnud, aga see, kui nakkusohtlikud oma tõenditega ringi lehvisid, mida see su arust ära hoidis?

Järjest hakkavad (õnneks) ka poliitikud vaikselt mõistusele tagasi tulema.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänu sinusugustele üldse sellised mõtestamata piirangud toimida saavadki. “Elu on sama”… Oma ninaotsast kaugemale ei näe.

Millised mõtestamata piirangud? Tänu sellele kukkus haiglavajadus ning sai normaalselt oma elu jätkata. Sa oleksid soovinud, et oleks eriolukord kehtestatud ning ettevõtted suletud? Uskumatu, kuidas oma ninaotsast kaugemale ei näe.

Kulla inimene, viirused käivadki lainetena. See, et langustrend tekib, ei sõltu sellest, kas inimesed saavad või ei saa restoranis käia. Oleks piirid rangelt kinni pandud, sellest oleks veel tolku olnud, aga see, kui nakkusohtlikud oma tõenditega ringi lehvisid, mida see su arust ära hoidis?

Järjest hakkavad (õnneks) ka poliitikud vaikselt mõistusele tagasi tulema.

poliitikud on hetkel suuresti segaduses. faktid räägivad ühte, rahvale meeldida tahtmine paneks tegema midagi muud. mul on uue teadusnõukoja üle hea meel, et anti konkreetne ja põhjendatud soovitus nakatumise tõusu perioodil piiranguid mitte leevendada.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et langustrend tekib, ei sõltu sellest, kas inimesed saavad või ei saa restoranis käia. Oleks piirid rangelt kinni pandud, sellest oleks veel tolku olnud, aga see, kui nakkusohtlikud oma tõenditega ringi lehvisid, mida see su arust ära hoidis?

Aa, täitsa juhus oli sinu arust.

Nojah. Hoidis ära selle, et sinusugune haiglasse ei roni.

+2
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

mul on uue teadusnõukoja üle hea meel

ka eelmine teadusnõukoda andis mõistlikke soovitusi ja valitsus valis korduvalt selle tee, et ei kuula neid, vaid toimetavad omasoodu.

Koroonatõendite küsimine õues toimuvatel üritustel on küll täiesti ajuvaba

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas ka ettevõtjad on passindusest väsinud