Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas kaaluksite aastast töölepingut

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kas kaaluksite aastast töölepingut

Postitas:

Kas töökad perekooli käod kaaluksid tähtajatust lepingust üleminekut tähtajalisele (aasta), kui see tooks paartuhat rohkem kätte? Töö oleks huvitav ja võimaldaks juurde õppida, firma ihaldusväärne, kuid ülal pidada kolm last ja kas riskida aastase lepinguga ja loota pikendamisele?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 09:43; 31.07 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kindlasti mitte, aga minu riskitaluvus ongi 0. Samas kui olemas piisavad säästud, normaalsel töökohal mees ja/või sellised oskused, mida pärast TL lõppemist realiseerida, siis võiks ju kah. Paar tuhat rohkem on 200€ suurem palk iga kuu. Minu silmis ei tasu risk ära. Hea on see, et tähtajalise lepingu lõppedes saab töötuskindlustust 50% palgast mõned kuud.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 11:32; 31.07 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik sõltub konkreetsetest asjaoludest. Mis põhjusel sa seda varianti kaalud? Mina isiklikult veidi suurema sissetuleku pärast küll oma stabiilsest tööst ei loobuks. Samas huvitava ja arendava töö nimel võiksin loobuda küll. Lepingu pikendamisele ma kindlasti ei loodaks, kuid ma mõtleks nii, et kas see aastane kogemus annaks mulle juurde midagi sellist, mille abil saaksin end tööturul paremini “müüa”, kui praegu. Ehk siis ma lähtuks sellest, kui tõenäoline on peale lepingu lõppemist leida uus töö, mis oleks senisega vähemalt samaväärne.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina lähtuksin otsustamisel enda “turuväärtuse” kasvust läbi selle, et saan teha huvitavat tööd, õppid ajuurde ja rikastada oma CV-d ihaldusväärse tööandjaga.
Lepingu lõppedes saad ju koondamisraha ja töötuskindlustuse abil puhveraja uue töö leidmiseks.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lepingu lõppedes saad ju koondamisraha ja töötuskindlustuse abil puhveraja uue töö leidmiseks.

Tähtajalise lepingu lõppemisel nüüd koondamisraha küll ei saa.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 11:32; 31.07 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lepingu lõppedes saad ju koondamisraha ja töötuskindlustuse abil puhveraja uue töö leidmiseks.

Tähtajalise lepingu lõppemisel nüüd koondamisraha küll ei saa.

Töötuskindlustushüvitist siiske, eks seda oli mõeldud.
Teemaalgatajale – ikka kaaluks. “Paar tuhat” viitab, et vast mingi teise riigiga tegu, aga selle kõrvalt annaks ju ka oluliselt määral kõrvale panna edasiseks.
Oleneb muidugi ka asjaoludest (kui väiksed lapsed on, kas päris üksi nendega jne)
On ka põhjuseid, miks valida kindlam variant.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 12:34; 31.07 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas töökad perekooli käod kaaluksid tähtajatust lepingust üleminekut tähtajalisele (aasta), kui see tooks paartuhat rohkem kätte? Töö oleks huvitav ja võimaldaks juurde õppida, firma ihaldusväärne, kuid ülal pidada kolm last ja kas riskida aastase lepinguga ja loota pikendamisele?

Veidi jääb segaseks, et kas tegu on ainult mingi juriidilise vormi muutusega maksude optimiseerimiseks või tähendab see üleminekut teisele tööle teises firmas …

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kaaluksin juhul kui ma plaaniksin praeguselt töökohalt niikuinii varsti edasi liikuda. Kuna ma olen noor inimene, ülalpeetavaid ei ole ja igakuised kohustused ka väikesed + ma ei ole ainult ühel kindlal erialal töötamise peal väljas ega välista teise linna/riiki kolimist, siis mind tähtajaline leping ei häiriks. Kui ise oled töökas ja toimekas ning avatud erinevatele pakkumistele, siis ei ole uue töökoha leidmine keeruline.

Samas kui ma elaksin kuskil väiksemas kohas, kus tööpakkumisi väga ei liigu, omaksin spetsiifilist haridust ja tahaks just selles valdkonnas ja piirkonnas töötada, oleks ülalpeetavad ja kõrval tugi puuduks jms, siis pigem ei vahetaks tähtajatut lepingut tähtajalise vastu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tulin ka aastaks ajaks asendama, aga nüüd läheb juba 17-s aasta:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Paar tuhat” viitab, et vast mingi teise riigiga tegu

Paar tuhat aastas, mitte kuus

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Paar tuhat” viitab, et vast mingi teise riigiga tegu

Paar tuhat aastas, mitte kuus

Aa 🙂 Jah, õige märkus. Nojaa, see ei ole eriti märgatav palgalisa…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 12:34; 31.07 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Head vastajad, paar tuhat rohkem kätte on ikka kuus, mitte aastas. Muidu ei kaalukski seda varianti. Töökoht vahetuks, läheks tööle uude firmasse. Ikka Eestis õnneks, mitte välismaal.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 09:43; 31.07 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll riskiks, eriti kui töö on huvipakkuv. Kui seni majanduslikult toime tulnud, siis ei kukuks mitte priiskama, vaid paneks selle kuus laekuva lisaraha kõrvale – aastaga koguneks korralik puhver juhuks, kui vaja uuesti tööd otsima hakata. Aga võib ju tõesti minna ka nii, et karjäär jätkub seal ja siis saab järgmisel aastal ka rahaliselt juba vabamalt võtta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kindlasti kaaluksin tõsiselt. Aga mul on ka elukutse, kus töötuks jäämine hiljem on erakordselt ebatõenäoline ning täiesti viisakas palk on kollektiivlepinguga tagatud (arst olen, ka eriala on selline, kus on töötajate põud ja residentuurist ei tule küllaldast järelkasvu).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Head vastajad, paar tuhat rohkem kätte on ikka kuus, mitte aastas. Muidu ei kaalukski seda varianti. Töökoht vahetuks, läheks tööle uude firmasse. Ikka Eestis õnneks, mitte välismaal.

Mõtle siis nii, et kui Sul õnnestub see töökoht saada, siis oled võimekas, lisaks oled aasta pärast omandanud hästi tasustatavaid uusi teadmisi ja oskusi; seega konkurentsivõimeline ja võimeline teenima rohkem kui praegu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas kaaluksite aastast töölepingut