Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas kahte kodulaenu saab omada?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kas kahte kodulaenu saab omada?

Postitas:

Küsimus siis pealkirjas.
Kas üldse ei saa kahte kodulaenu keegi või see sõltub ikkagi palganumbrist?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus siis pealkirjas.

Kas üldse ei saa kahte kodulaenu keegi või see sõltub ikkagi palganumbrist?

Isegi üks kodulaen sõltub palganumbrist.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kaks kodulaenu Swedpangalt. Sõltub muidugi palganumbrist, pean suutma mõlemat laenu maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks laenu on võimalik, aga teist ei anta samaheadel tingimustel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On võimalik, aga peab vastama ikkagi kodu tingimusele, ehk siis kui ostad eluaset endale või oma vanemale või lapsele… Kui ostad välja üürimiseks, siis see kodulaenu tingimustele ei vasta ja siis räägime lihtsalt laenust kinnisvara tagatisel, mille intressid on kordades suuremad.

Arvestada tuleb ka sellega, et teise kodulaenu puhul nõutakse omaosalust vähemalt 40%.

No ja mõlemat laenu pead muidugi suutma ka teenindada ning ostetav objekt peab olema panga silmis tagatiskõlbulik.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 19:46; 25.09 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks viimast vastajat, mul on teistsugune kogemus. Oli üksi võetud kodulaen Swedist ja võtsime Swedist mehega kahepeale teise juurde. Esimese kodulaenu tingimustes ei muutunud midagi, teise laenu intress oli esimesest oluliselt parem ja sissemakseks sobis 10% Kredexi käendusega. Kas esimese korteri üürin välja või hoian niisama, neid ei huvitanud. Sõbrannal ka kaks kodulaenu, tema ütles pangas, et ühes korteris elab ta vend, mis oli laenu võtmise hetkel tõsi, nüüd üürib võõrastele. Minu mäletamist mööda tal SEB-st võetud laenud.
Mõlemad teise kodulaenu võtmised olid umbes 2 a tagasi, võib-olla on praeguseks midagi muutunud.

Mulle tundub, et peamine kriteerium ikkagi sissetulek, st võime laenu teenindada. Kuna kodulaenul pole enam olulist tulumaksusoodustust intressidelt, siis peamine põhjus teise kodulaenu võtmist panga poolt piirata on ikkagi pangapoolne risk, mis väljendubki intressides. Kui sa oled panga jaoks riskantne klient, ei saa sa seda esimestki kodulaenu või saad väga krõbeda marginaaliga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 22:05; 25.09 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks viimast vastajat, mul on teistsugune kogemus. Oli üksi võetud kodulaen Swedist ja võtsime Swedist mehega kahepeale teise juurde. Esimese kodulaenu tingimustes ei muutunud midagi, teise laenu intress oli esimesest oluliselt parem ja sissemakseks sobis 10% Kredexi käendusega.

Kui sul üks oli üksi võetud ja teine kahepeale mehega, siis on see lausa erinev olukord, mitte teistsugune kogemus. Võrrelda saaks kahe ühe ja sama inimese poolt üksi võetud laenu tingimusi.

Kas esimese korteri üürin välja või hoian niisama, neid ei huvitanud.

Küsimus polnudki ju selles, mida esimese korteriga teed (sellega seotud asju reguleerib esimene laenuleping, kus oli ilmselt kirjas, et väljaüürimisest kohustud panka teavitama). Konkreetse laenuga ostetav eluase peab olema plaanitud koduks, mitte (kohe) väljaüürimiseks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 08:57; 25.09 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks viimast vastajat, mul on teistsugune kogemus. Oli üksi võetud kodulaen Swedist ja võtsime Swedist mehega kahepeale teise juurde. Esimese kodulaenu tingimustes ei muutunud midagi, teise laenu intress oli esimesest oluliselt parem ja sissemakseks sobis 10% Kredexi käendusega.

Kui sul üks oli üksi võetud ja teine kahepeale mehega, siis on see lausa erinev olukord, mitte teistsugune kogemus. Võrrelda saaks kahe ühe ja sama inimese poolt üksi võetud laenu tingimusi.

Kas esimese korteri üürin välja või hoian niisama, neid ei huvitanud.

Küsimus polnudki ju selles, mida esimese korteriga teed (sellega seotud asju reguleerib esimene laenuleping, kus oli ilmselt kirjas, et väljaüürimisest kohustud panka teavitama). Konkreetse laenuga ostetav eluase peab olema plaanitud koduks, mitte (kohe) väljaüürimiseks.

Miks see erinev olukord on? Mul oli ju 2 kodulaenu. Ka teemaalgataja pole täpsustanud, kas ta oleks ainus taotleja või mitte. Kui see oluline on, siis ma olin teisel kodulaenul ka nö esimene taotleja, mees kaastaotleja. Mida ma mõtlesin teistsuguse kogemuse all – esimene kägu ütles, et teist laenu ei saa sama headel tingimustel – saime parematel, esimese laenu tingimusi ei muudetud. Sõbranna võttis mõlemad laenud üksi, temal läks intress natuke kõrgemaks, aga algas ikkagi 2-ga, ei nõutud ärilaenu intressi vms. Teine kägu ütles, et nõutakse vähemalt 40% omaosalust. Ei nõutud, mu sõbrannalt ka ei nõutud.

Ma väidan ikkagi, et pankade jaoks tundub olevat kõige olulisem võime laenusid teenindada. Kui neile oleks nii oluline, mida sa nende elamistega peale hakkad (isegi kui alguses väidad, et koduks, siis sa võid meelt muuta ja ikkagi hakata välja üürima), siis olekski rangelt üks kodulaen inimese kohta võimalik.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 22:05; 25.09 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see erinev olukord on? Mul oli ju 2 kodulaenu. Ka teemaalgataja pole täpsustanud, kas ta oleks ainus taotleja või mitte. Kui see oluline on, siis ma olin teisel kodulaenul ka nö esimene taotleja, mees kaastaotleja.

Pankadel on kalkulaatorid, mudelid, millega laenuga seotud riske hinnatakse (mis forumleeruvad intressiks jt tingimusteks). Kahe laenuvõtja olemasolu on kindlasti soodustav faktor ainult ühega võrreldes.

Loomulikult on laenu teenindamnisvõime oluline ja ei ole keelatud koduks ostetud kinnisvara hiljem välja üürida. Aga ei saa osta kodulaenuga kohe üürimise eesmärgil, sellest käis jutt.
*Ma räägin laenude ametlikest tingimustest, mitte kõigest võimalikust, mida pangale võib laenu taotledes kokku luisata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 08:57; 25.09 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et peamine kriteerium ikkagi sissetulek, st võime laenu teenindada.

Ma olen see vastaja, kellel kogemus 40% sissemakse nõudega. Laenunõustamisel sai käidud aasta alguses SEB-s. Minu praeguse kodulaenu makse moodustab 10% minu netosissetulekust, koos uue laenuga oleks see protsent 15%. Ning panga hinnangul olevat minu riskitase väga madal. Ma pakun, et see laenu teenindamise võimekus ei ole siin peamine kriteerium vaid aja jooksul on lihtsalt panga tingimused muutunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 19:46; 25.09 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nii antakse kodulaenu, et maksan omaosalust kohe 80% ja 20% laenan?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas kahte kodulaenu saab omada?