Esileht Pereelu ja suhted kas käitusin valesti?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: kas käitusin valesti?

Postitas:

Paluksin teiepoolset kommentaari minu järgnevale loole ehk kas minu nägemus asjadest on tõesti nii vale.
Nimelt, olin väga pikalt kahe lapsega kodune- 8 aastat. Sel ajal pühendusin täielikult perekonnale- lapsed 24/7. Väljas käisin vaid nii palju, kui sõprade-tuttavate sünnipäevadel ja sedagi alati koos mehega.
Pool aastat tagasi hakkasin tööl käima, mind ümbritsevad supertoredad töökaaslased. Nendega koos on peetud jõulupidu (muidugi koos kaaslastega) ja eelmisel nädalal ka minu sünnipäev. Pidasin seda peale tööd oma töökohas ja see vältas ca 4 tundi. Koju jõudsin kella 22 paiku ja vaid veidi napsusena ja nüüd olen terve suguvõsa silmis- nii minu vanemate, mehe vanemate kui ka mehe arvates, halvas kirjas. Keegi ei räägi minuga, ämm lülitab mobla välja kui minu häält kuuleb, minu ema arvates olen täiesti südametu ja hoolimatu jne., jne.
Mina ennast süüdi ei tunne, sest pole enda arvates millegagi eksinud. Aga vastik tunne on:(
Olen enda arvates super ema- peale tööd lähen lastega trenni, kinno. Nädalavahetustel organiseerin alati midagi huvitavat, olen koguaeg lastega. Alati aitan oma lähedasi ja nüüd selline suhtumine minusse:(((

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära pane tähele, nad on nii harjunud sellega, et sina oled paberitega kodukana. Ilmselt on selle peale ka pahased, et sa üldse tööle läksid. Eks su mees on ka väikest ‘kihutustööd’ teinud, vb on isegi armukade, et äkki sul seal keegi silmarõõm või midagi. Sa ei ole mitte midagi valesti teinud! Jätka samas vaimus. Las harjuvad sellega, et sa oled siiski ka elus inimene ja vajad aeg-ajalt koduvälist meelelahutust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav kuidas sinu hiline kojujõudmine sinu ema ja ämma kõrvu ulatus? Minu ämm küll ei tea kus ma käin või mis ma teen.
Mees võttis telefoni ja kukkus kogu suguvõsa teavitama, et kell hakkab juba 10 saama ja naist pole kodus? Väga nõme. Mulle tundub, et asi pole mitte ainult kellaajas, ta on midagi muud ka seletanud, midagi, mis sind halvas valguses näitab ja sellist negatiivsust põhjustab. Katsu ema käest uurida, kust ja mis info pärineb. Ja siis võta mees liistule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

milles asi oli siis? kas sul polnudki \”linnaluba\” või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kust need naise ja mehe vanemd teavad- eks ikka mehe käest. Teemaalgatusest ju selge, et ka mehel sellega probleem. Ega siin muud ole, kui et istuge mehega maha ja rääkige rahulikult asjad selgeks.

Küsimust tekitab küll see, et miks täpselt pahased ollakse. Kas siis enne neid õhtuseid plaane mehega läbi ei saanud räägitud? Kui said ja kõik ok, siis ma ei saa aru, et miks siis nüüd torisetakse. Kui sa aga ilma lähedastele hingamata lihtsalt oma sünnipäeval kella 10-ni kodust ära olid, siis võib iseenesest välja mõelda küll, milles asi- kas nad kõik (või kasvõi ainult mees ja lapsed) äkki ootasid sind kohe koju nagu tavaliselt, et siis koos perega sinu sünnipäeva tähistada?

Sest ma näiteks oleksin samuti oma mehe peale pahane, kui ta oma sünnipäeva päeval ilma ette hoiatamata lihtsalt näole ei annaks. Igal muul päeval oleks täiesti ok, kui peale tööd tuleb telefonikõne, et kuule, mõtlesime siin paari sõbraga natuke istuma minna, kas sobib. Meie peres on aga sünnipäevad need päevad, mida tõesti kõige lähemate ja kallimate inimestega veedetakse ja ilma eelneva kokkuleppeta sellest erinev käitumine ei oleks küll ilus ja tooks tõesti teise poole solvumise kaasa.

Nii et mina pakuks, et asi pole koju laekumise ajas, paaris dringis, kodust väljaspool suhtlemises või väljas käimises, vaid selles, et seda tegid konkreetselt oma sünnipäeval. Päeval, mille sinu pere sinuga veeta lootis? See ei tähenda sugugi, et selles peres tingimata naist väevõimuga 100% kodukanaks surutakse, nagu mõni siin kohe ette kujutama kukkus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei käitunud valesti vaid tegi nii nagu SINA tahtsid.
Koguaeg ei saa kõike kõigi silmis õigesti teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oot, aga miks ei või oma töökaaslastega sünnipäevalt kell 22 koju jõuda? kas tema pole kunagi ühelgi üritusel käinud, mis kella 22-ni kestaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest tulebki palju jama kui kodune naine järsku tööle läheb ning mis veel hullem – tööl edukalt hakkama saab ning uued ja huvitavad töökaaslased tekivad.
Küll nad maha rahunevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kahtlemata kordaksin lähiajal oma \”koletut tegu\” ja hakkaks lähikondseid oma regulaarsete käimistega vaikselt harjutama.

Sa oled täiskasvanud inimene ja ei ole iseenesestmõistetavalt paberitega kodukana, nagu keegi teine siin varem ilusti ütles.

Kas mees tuleb tõesti alati otse töölt koju ja kõik nädalavahetused veedab kodus või on talle siiski ka väljaspool kodu seltsielu lubatud? Ilmselt on! Miks siis sulle mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see pahane olemine sõltub asjaoludest.

Kui olid oma ema-ämma sünnipäevaks külla palunud ja need siis istusid 18st alates ja ootasid sind, siis ma leian, et pahameel õigustatud.

Kui olid mehele öelnud, et pead tööl sünnipäeva ja laekud alles hilja õhtul, siis ma küll käitumises midagi halba ei näe. Aga ma ei saa aru, kuidas ämm ja ema üldse teada said, et sa kodust ära olid sel juhul?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on harjumuse asi ! Räägin enda perekonnnast. Nimelt minu õde, kel 3 last, on rabanud lapsi kasvatada, tööl käia ja ei kuhugi lõbustustele, end lõõgastama minna, pole ta jõudnud oma elus. Ainult pere. Siis, kui aga hakkas olema rohkem kursakokkutulekuid (2 päeva kuskil metsas) ja muid üritusi, õde hakkas käima. Mu ema helistab mulle (ta siis lastevalves) ja seletab, et issand, JÄLLE oli tal vaja minna lehvima ringi.

Nüüd mina. Mina olen kuni 30 eluaastani ringi lehvinud nii mis kole. Mitte ühtki paha sõna. Siis jäin koduseks lastega ja ei tahtnud, ei viitsinud kuhugi minna. Ema tänitab, et jummel, istud seal kodus, ainult lastega, kuskil sa ei käi lõõgastumas ega midagi……. mul on kohe mure su pärast 🙂

Seega, teemaalgataja, sul tuleb harjutada mees, ämm ja kogu suguselts ümber 🙂

Mis puutub sünnipäeva, siis meie peres on sünnipäevadel sünnipäevalapsel õigus teha seda, mida tema ise tahab. Teised kas ümmardavad teda kodus või ootavad sünnipäevalast kuskilt mujalt ürituselt koju. See on sünnipäevalapse päev ja keegi ei tohi vinguda ta kallal !!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sind võetakse iseenesestmõistetavalt, muidu nad sinuga nii häbematult ei käituks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, äkki üritasid nad sulle üllatuspidu korraldada ja kükitasid kella 17-st 21-ni su diivani taga, et õigel hetkel välja karata ja \”SUPPLIES\” karjuda :)))
Mina isiklikult jälestan selliseid ameerika stillis üllatusi.

Ära põe, antud olukorras on sinu käitumine täiesti normaalne, aga nende mossitamise põhjuste jälile proovi küll jõuda. Pinni meest, et mis värk on!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Repi kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hmm, äkki üritasid nad sulle üllatuspidu korraldada ja kükitasid kella 17-st 21-ni su diivani taga, et õigel hetkel välja karata ja \”SUPPLIES\” karjuda :)))
Mina isiklikult jälestan selliseid ameerika stillis üllatusi.

Ära põe, antud olukorras on sinu käitumine täiesti normaalne, aga nende mossitamise põhjuste jälile proovi küll jõuda. Pinni meest, et mis värk on![/tsitaat]

Supplies???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]spindel kirjutas:[/small]
[tsitaat]see on harjumuse asi ! Räägin enda perekonnnast. Nimelt minu õde, kel 3 last, on rabanud lapsi kasvatada, tööl käia ja ei kuhugi lõbustustele, end lõõgastama minna, pole ta jõudnud oma elus. Ainult pere. Siis, kui aga hakkas olema rohkem kursakokkutulekuid (2 päeva kuskil metsas) ja muid üritusi, õde hakkas käima. Mu ema helistab mulle (ta siis lastevalves) ja seletab, et issand, JÄLLE oli tal vaja minna lehvima ringi.

Nüüd mina. Mina olen kuni 30 eluaastani ringi lehvinud nii mis kole. Mitte ühtki paha sõna. Siis jäin koduseks lastega ja ei tahtnud, ei viitsinud kuhugi minna. Ema tänitab, et jummel, istud seal kodus, ainult lastega, kuskil sa ei käi lõõgastumas ega midagi……. mul on kohe mure su pärast 🙂

Seega, teemaalgataja, sul tuleb harjutada mees, ämm ja kogu suguselts ümber 🙂

Mis puutub sünnipäeva, siis meie peres on sünnipäevadel sünnipäevalapsel õigus teha seda, mida tema ise tahab. Teised kas ümmardavad teda kodus või ootavad sünnipäevalast kuskilt mujalt ürituselt koju. See on sünnipäevalapse päev ja keegi ei tohi vinguda ta kallal !!![/tsitaat]

Siin pole harjutamisega miskit pistmist. Sina oled oma emale lemmiklaps ja sulle on kõik lubatud. Õde on teisejärguline ja tema peab ema silmis austuse ja armastuse \”välja teenima\”. Vägisi armsaks ei saa! Su õde võib midaiganes teha, tema jääb ikka selleks kelle kallal ema viriseb ja vingub, sina oled igavesti lemmik ja sul peab alati hästi minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, nagu jätad midagi rääkimata.
Kas äkki lubasid, et oled varem kodus, ei joo vms?
Ei taha hästi uskuda, et täiesti tühjast terve suguvõsa pöördesse läks. Käitusid järsku natuke \”ülemeelikult\”? Keegi nägi/kuulis, pani pool juurde ja rääkis mehele ära vms?

Aga jah, tundub, et kirjas on ainult pool lugu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on üleminekuperiood. Koduhaldjast/koduorjast sai äkki iseseisev, mõtlev, väljaspool kodu-lapsi-meest aktiivselt tegutsev inimene.
Su mehel ja teistel sugulastel oli palju aastaid aega harjuda sellega, et sa oled mehe ja laste jaoks ja nii on. See, et sa nüüd ka väljaspool nende harjtud piire toimetad, on neile uus olukord, uute olukordadega ei ole aga kuigi kerge kohaneda.
Ema-ämm jm sugulased saada kukele, ainus, kellega tuleb asjad selgeks rääkida, on mees. Kui ema või ämm miskit kobisevad, ütle otse, et sinu elu on sinu elu, mida nende arvamus kuidagimoodi ei mõjuta ja edaspidi paluks oma arvamus endale hoida.
Mehele tuleb selgeks teha, et selleks, et paarisuhe püsiks, peab kummalgi paarilisel olema ka \”oma elu\” ja tegemised väljaspool koduseinu.
Väga tuttav olukord, olen selle ise läbi elanud 🙂
Algul oli vastik ja ajas vihale, aga väljusin sellest \”jandist\” väga enesekindlana. Sinnani olin tundlik mehe ja sugulaste tujude suhtes. Nüüd teeb see nalja – issand jumal, kui mul on pere, siis ma olen järelikult täiskasvanud inimene…ja lasin end sedasi mõjutada! Peaasi, et jääd endale kindlaks ega lähe ärevusse mehe ja sugulaste provokatiivse käitumise peale. Ämmale ütleks, et ta võib soovi korral oma poega oma kodus ümmardada, mehele samuti 😉 Lastele meeldib aktiivne ema. Nad ju kasvavad iga aastaga suuremaks-küpsemaks. Oma emale tuleb väga konkreetselt selgeks teha, et see on SINU elu ja mitte tema oma. Võid talle u sama peegeldada. Hakkad samal häälel tema kallal võtma ja õiendama mingi suvalise asja pärast, mõtle kasvõi välja. Peaasi, et ta mõttele pihta saaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 13:57; 14.03 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]evmv kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tundub, nagu jätad midagi rääkimata.
Kas äkki lubasid, et oled varem kodus, ei joo vms?
Ei taha hästi uskuda, et täiesti tühjast terve suguvõsa pöördesse läks. Käitusid järsku natuke \”ülemeelikult\”? Keegi nägi/kuulis, pani pool juurde ja rääkis mehele ära vms?

Aga jah, tundub, et kirjas on ainult pool lugu.[/tsitaat]

Sa kirjeldaksid nagu 15-aastast puberteeti? Et peab mehe ja vanemate käest luba küsima? Jumala eest, svipsis ei tohi olla ja hoidu jumal ülemeelikuste eest! Lausa naljakas lugedagi! Tegemist on täiskasvanud naisega, tule taevas appi 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 13:57; 14.03 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Repi kirjutas:[/small]
Supplies???[/tsitaat]
See on üks vana anekdoot:

A foreman was assigned three new workers, two big strong local men, and a little guy from Japan.

Because of their size, the foreman gave the two locals the digging work, and told the Japanese man \”You’ll be in charge of supplies.\”

After an hour or so, the foreman came back to check on their progress only to find the two locals sitting down doing nothing.

\”What happened? Why aren’t you at work?\”

The men replied that their tools were broken and that the Japanese man in charge of supplies, had disappeared.

Worried, the foreman ordered the two men outside the mine to help look for the little guy.

Just when they were about to give up the search, the Japanese guy jumps up from behind a rock and yells \”Supplies!!\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]evmv kirjutas:[/small]

Sa kirjeldaksid nagu 15-aastast puberteeti? Et peab mehe ja vanemate käest luba küsima? Jumala eest, svipsis ei tohi olla ja hoidu jumal ülemeelikuste eest! Lausa naljakas lugedagi! Tegemist on täiskasvanud naisega, tule taevas appi ;)[/tsitaat]

Tegelikult ei oska sa lugeda, või mõtled nagu 15aastane puberteet.
Ei ole kuskil väitnud, et peab luba küsima, ei või juua või midagi sarnast.
Lihtsalt, teine pool võib solvuda, kui enne ise nii LUBATAKSE …ja jah, abikaasadel on tendents solvuda, kui firmapididel midagi ülemeeliku tehakse, eriti kui jutt jõuab nendeni kolmandatest allikatest ja salgeli palju vürtsikamalt kui tegelik süütu asi oli.

Sellepärast pakungi, et me ei kuule täit tõde. Lihtsalt lambist ei hakkaks keegi sellist teatrit tegema. Ju seal oli midagi rohkemat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Supplies???[/tsitaat]

Ma olen sellest anekdoodist teist varianti kuulnud (¨otlase ja itaallase aktsent on nii armsalt kirja pandud):

An Italian, a Scotsman, and a Chinese fellow were hired at a construction site. The foreman pointed out a huge pile of sand and told the Italian guy, \”You’re in charge of sweeping.\” To the Scotsman he said, \”You’re in charge of shoveling.\” And to the Chinese guy, \”You’re in charge of supplies.\”

He then said, \”Now, I have to leave for a little while. I expect you guys to make a dent in that there pile.\”

The foreman went away for a of couple hours, and, when he returned, the pile of sand was untouched. He asked the Italian, \”Why didn’t you sweep any of it?\” The Italian replied, \”I no hava no broom. You said to the Chinese fella that he a wasa in a charge of supplies, but he hasa disappeared and I no coulda finda him nowhere.\” Then the foreman turned to the Scotsman and said, \”And you, I thought I told you to shovel this pile.\”

The Scotsman replied, \”Aye, ye did lad, boot ah couldnay get meself a shoovel! Ye left th’ Chinese gadgie in chairge of supplies, boot ah couldnay fin’ him either.\” The foreman was really angry by now and stormed off toward the pile of sand to look for the Chinese guy.

Just then, the Chinese guy jumped out from behind the pile of sand and yelled…

\”SUPPLIES!!\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga naljakas…
ei, vea tegid sa siis, kui harjutasid lähedased teadmisega, et sinu jaoks peale pere ja töö muud ei eksisteeri. Mitte siis, kui endale 4tunnise personaalpeo organiseerisid. Tähendab, seda muidugi tingimusel, et sa teatasid oma peost ette.
Lastega peredes lihtsalt tuleb alati partneriga läbi rääkida sellised asjad: ma pidutsen homme, sa oled lastega, tulen siis ja siis.

Kui pidu toimus ootamatult ja ette hoiatamata, lastehoiu ja pereasjade suhtes kokkuleppeid sõlmimata, siis on küll lugu paha (ehkki mitte nii paha, et kohe esimesel korral sellist reaktsiooni põhjustada), aga kui kõik sai enne selgeks räägitud, siis mida asja nad mossitavad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äkki su 9-aastane rääkis vanaemale, et emme oli purjus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, sina ei käitunud küll valesti, hoopis mees käitus valesti kui oma naisest mööda ilma kuulujutte pläkutas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Pereelu ja suhted kas käitusin valesti?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.