Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas käitute 30ndates juba keskealisena?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 114 )

Teema: Kas käitute 30ndates juba keskealisena?

Postitas:
Kägu

Seda küll, et ööklubides õnneks enam ei pea käima. Kui keegi kutsub, püüan alati välja vingerdada.

Olen täheldanud, et tegelik põhjus, miks 30+ vanustele ei meeldi enam ööklubides käia, pole mitte vali müra või halb muusikavalik (üritusi leiaks igale maitsele), vaid fakt, et ööklubisse sattudes vaatavad sulle otsa 18 aastased beebinäod, kes piidlevad uurivalt, et kuhu need tädikesed-onukesed nüüd tulid.

See on hea reaalsuskontroll ka neile, kes end koguaeg omavanustega võrdlevad ja näonahka veel “nii siledaks” peavad. Ei ole ükski 30 aastane 19 aastase näoga. See ei välista, et ei näeks välja ilus, noor, kortsuvaba, seksikas jne, aga lihtsalt mitte enam babyface. Kõige “keskealisemalt” käituvadki need, kes ei suuda sellega üldse leppida, nii et raiuvad alati, kuidas neid peetakse nooremaks ja käituvad nagu ikka veel selle kevade tibukesed.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Seda küll, et ööklubides õnneks enam ei pea käima. Kui keegi kutsub, püüan alati välja vingerdada.

Olen täheldanud, et tegelik põhjus, miks 30+ vanustele ei meeldi enam ööklubides käia, pole mitte vali müra või halb muusikavalik (üritusi leiaks igale maitsele), vaid fakt, et ööklubisse sattudes vaatavad sulle otsa 18 aastased beebinäod, kes piidlevad uurivalt, et kuhu need tädikesed-onukesed nüüd tulid.

See on hea reaalsuskontroll ka neile, kes end koguaeg omavanustega võrdlevad ja näonahka veel “nii siledaks” peavad. Ei ole ükski 30 aastane 19 aastase näoga. See ei välista, et ei näeks välja ilus, noor, kortsuvaba, seksikas jne, aga lihtsalt mitte enam babyface. Kõige “keskealisemalt” käituvadki need, kes ei suuda sellega üldse leppida, nii et raiuvad alati, kuidas neid peetakse nooremaks ja käituvad nagu ikka veel selle kevade tibukesed.

Ööklubide poole pealt ei oska kommenteerida, pole neis käinud, muusikamaitse ja üritused, mis meeldivad, on teistsugused. Aga oma lemmikbändide kontsertidel olen küll tähele pannud, et aastate (ja mõne bändi puhul ka aastakümnetega juba) on bänd ja publik koos vananenud. On ka noori, aga kuna on ka varasemast ajast fänne, siis pole sugugi nii, et peaks end kuidagi kortsude või vanuse pärast halvasti tundma, publiku vanus on tõesti seinast seina.

Väljas käimine ei pea tähendama enda võrdlemist noorematega või väitmist, et küll ma olen nooruslik. Ei minda ju selle pärast kuhugi lõbutsema, et tõestada, et jaksan veel, minnakse, sest on tahtmist, et sõpradega kokku saada, et muusikat nautida. Vanemaks saamine ei pea olema ristiretk, et mina vs. noored. Kortsud, muutused figuuris, näos jne ei tule ju üleöö, ise harjud ju ära selle pildiga, mis peeglist paistab, see, et osad inimesed on nooremad, ei tohiks olla nii traagiline. Noori on alati 😀 Ka praegused keskealised on noored olnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen 33 ja tunne on küll nagu 20-aastane oleks. Kortse ka õnneks pole ja keha on ka prink. Ilmselt head geenid, sest mul on ka 17-aastane tütar ja koos näeme välja nagu sõbrannad. Oleme täpselt sama pikad ja suht samas kaalus ka.
Vahel käime ka koos võrkpalli mängimas, kohvikutes chillimas ja šoppamas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuigi mul on palju asju kõvasti paremini, siis tolle aja peod-käimised olid kuradima lahedad. Ja need ei tule tagasi. Ma ei jaksa enam juua

Näed siis, ma olen siis vist juba lapsest saati keskealine, sest joomist pole ma kunagi millekski pidanud, labrakatel käimine on tundunud maruigav juba teismelisena.

Ja see jutt, et “tunnen end 40sena ikka nagu 21” on pullikaka. Proovi oma selles vanuses sõbrannat telefonikõnega öösel kell 2 ööklubisse kutsuda – vaata, kas tuleb.

Mina läksin esimest korda ööklubisse 31-aastaselt. Paar korda käisin, rohkem pole viitsinud, tantsida saab mujal ka mingi muu pärast ma sinna ei läinud.

Minuga on pigem nii, et ei iial taha olla teismeline või 20ndates, see oli mu elu kõige nirum aeg: kompleksid, põdemised, terviski jukerdas enam kui praegu.

Olen ise öelnud, et mu elu algas 30-selt ja on sestpeale aina paremaks läinud. Olen vabam ja julgem, oskan enda eest paremini hoolt kanda ning terviski on parem kui noorena.

Nii et ei, ma ei tunne end oma 50+ vanuses kui 20nene, vaid tunduvalt paremini, ma näen parem välja (mis sest et on auga väljateenitud kortse): selga lähevad keskkooliaegsed riided (ema hiljuti kaevas kusagilt välja ja sai proovitud), aga selga panen just seda, mis meeldib.

kui 30. eluaastaks midagi märkimisväärset saavutanud pole, siis enam ilmselt ei saavuta ka.

Hiljuti tuletas üks mu sõpru meelde, et Plotinos pani oma esimesed traktaadid kirja alles 49-aastasena; Immanuel Kant kirjutas oma “Puhta mõistuse kriitika” alles 57-aastasena. Paul Gauguin alustas oma kunstnikukarjääri 40ndates. Mõni alustab veel 80selt uue tegevusega ja saavutab midagi…

Nii et ei tasu end liiga vara maha kanda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tegelikult ei ole nii – vähemalt Tallinnas on hulk selliseid klubisid ja üritusi, kus valdav 30+ publik. Kõik need Ennu rattad jne. Amigo – keskealisi täis nt.
Muusika ei meeldi, tümps on liig mis liig, kakerdavad tegelased ei meeldi, joogiga pihta saada veel eriti. Naistepeod veel eriline piin…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen 33 ja tunne on küll nagu 20-aastane oleks. Kortse ka õnneks pole ja keha on ka prink. Ilmselt head geenid, sest mul on ka 17-aastane tütar ja koos näeme välja nagu sõbrannad. Oleme täpselt sama pikad ja suht samas kaalus ka.

Tunned end nagu 20-aastane – kas see tähendab, et samamoodi nagu siis, kui su laps neljane oli, või nii, nagu end tunnevad tavalised 20-aastased?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Baarid ja diskod ei meeldinud mulle ka teismelisena. Vastu tahtmist lasin end vahel kaasa tirida.

Keskealisena on sul ju pere, lapsed ja vastutus. Minna nende juurest reede õhtul baari?

Keskealisena on sul elukogemus ja sa tead, mis on kvaliteetne ja hea. Noor inimene katsetab ja otsib oma sobivust siin maailmas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

16-aastaselt juba nii suur meestega ringi tõmbaja ja kõht ees? Sul pole ju nooruspõlve olnudki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen nelikümmend aastat vana, väljanägemine umbes täpselt neljakümnene. Kontsad on muutunud veidi madalamaks ning seelikud veidi pikemaks. Jaksan öö läbi tantsida, mitte küll ööklubis, on ka teisi kohti. Nii nagu kahekümnesena – oot, viimane kokteil pean tunni pärast tööl olema, seda enam uhkus teha ei luba. Maja on korras, teismeline toidetud. Hauaplats on olemas aga lina ümber surnuaia poole jalutamiseni on veel kõvasti aega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ööklubides käivad tavaliselt 20-30ndates inimesed, mõnel pool ka vanemad. Kui klubis on peamiselt 18-20aastased, siis on seal tudengiüritus või lõppes mõni tudengiüritus. Ma olen ise 24 ja klubides ikka nooremapoolne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundus ka see nr 3 ette tulemine hirmuäratavana, aga see kadus kohe pärast sünnipäeva. Kui keegi räägib 25aastastest, siis tundub nagu need oleks eakaaslased, kuigi mul mitu last ja hoopis teine elukorraldus. Samas ma polnud ka 20ndates eriline peoloom. Vanuse üle mõtisklen vähe.
Mäletan kui mees sai 30. Tema ikka põdes. Siiani räägib, et enam kõike ei jõua ja on aeglane. Samas riides käib ikka nagu poisike ja lollitab ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui me usume kõik, et 20-aastane on noor inimene, siis on väga muigamapanev, kui temast 10 aastat vanem (ehk põhmõtteliselt võiks see olla tema ema) naine vanuses 38 peab end endiselt noorukeseks neiukeseks.

Muidugi on see juba varajane keskiga. Varajane ja alguses, aga ikka keskiga. Keegi ju ei vaidle, et 42 aastane on keskealine. Ehk ainult 4 aastat hiljem pole enam mingi varajane keskiga vaid ongi keskiga. (!8)20-35 noorus, 35-59 keskiga, 60- vanaduspõlv. Jah, muidugi 60 aastane pole vanur, aga ta pole ka enam keskeas. Ta on vanemaealine. Samamoodi pole 36 mingi padukeskealine, aga ta pole ju ka õitsev noor neiu.

See, et 37-39ne ei taha tunistada, et ta astub hiljemalt 7-8 aasta pärast üleminekuaastatesse, ei tee temast veel noort värsket õienuppu. See lihtsalt on eitusstaadium.

Ja see jutt, et “tunnen end 40sena ikka nagu 21” on pullikaka. Proovi oma selles vanuses sõbrannat telefonikõnega öösel kell 2 ööklubisse kutsuda – vaata, kas tuleb. Või tee talle ettepanek, et lähme jõe äärde heinarõuku magama ja siis jala Tallinnast Paidesse kellelegi külla.

Ka 20ndate keskel ei peeta end nooreks neiukeseks ega õienupuks. Üldse keegi ei pea end selleks, vaid vanemad inimesed kasutavad selliseid sõnu nooremate kohta. Omavanuste kohta öeldakse seda irooniliselt. Neil sõnadel on üsna halb kõla, noor õienupuke ja õrnuke neiuke ei mõju just tõsiseltvõetavalt. Enamik 22+ vanuseid inimesi ei tahagi 18 välja näha, sest nad tunduvad liiga lapse näoga.

Keskeaga ma tegelikult ei nõustu. Kui 30aastase naise 50sed vanemad on keskealised, kas nad on siis mõlemad keskealised või? Samuti on imelik, et keskiga hakkab kohe pärast noorust, nende vahele peaks jääma täiskasvanuiga vms. Muidu ongi nii, et 35aastane mees on keskealine, tema 32aastane naine aga noor. Filmides on keskealised inimesed tavaliselt lapsed suureks kasvatanud ja jälle kahekesi, aga siis läheb üks neist hulluks, ostab uhke sportauto, riietub noortepäraselt, aga näeb naljakas välja, sest on liiga vana. Seejärel otsib endale noore armukese, värvib hallinevaid juukseid või peidab kiilanevat peanahka. 30ndates nad küll pole. 30aastane street style’is ja sportautoga mees ei näe välja ju keskealine, vaid nagu edev noor.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidu ongi nii, et 35aastane mees on keskealine, tema 32aastane naine aga noor.

Arvestades meeste ja naiste erinevat keskmist eluiga, siis nii just ongi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma küsiks hoopis, mis selles sõnas “keskealine” nii õudset on? Ometi näivad kõik siinsed selles osas ühel nõul olevat. 40-ne on kindlasti keskealine, mis ta on siis? Ja miks seda sõna peaks kartma?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimasele: kehvad geenid siis ilmselt..

Ma olen 37 ja nahk on väga hea. Mitte ainult näonahk, vaid üldse kogu kehal.

Pole ka mingit vanuselist kriisi esinenud, elu on ilus!

Mu üks tuttav on sinuvanune, kes hädaldab alatasa vanuse üle (ebameeldiv on seda kuulata), on minust mitukümmend kilo raskem.. Samas oleme ühepikkused ja mu kaal on üle 60 kg. Ei ole raseduse tagajärg see tal, pigem hea isu. Sellises kehas ilmselt ongi raske olla ja elada..

Eks igaüks ise olegi oma õnne sepp! 🙂

Ei jõua keegi sind ära kiita! Kõik on ümberringi vanad, paksud ja koledad. Naerma ajab see ärplev kõnepruuk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Briti Kenti ülikooli ning Londonis asuva majandus- ja sotsiaaluuringute keskuse teadlaste sõnul algab keskiga 35. ja lõppeb 58. eluaastal, seega kestab see 23 aastat.

Googeldades leiab igasuguseid uuringuid. Hiljuti lugesin, et keskiga hakkab 50ndates, aga päris 50sed ei nõustu tänapäeval, et nad on keskealised. Elatakse ju üha kauem ja käitutakse teistmoodi. Kui kunagi jäid 55sed pensionile, siis oligi nende keskiga läbi ja algas vanadus. Praegu on vanur 75+ inimene, kui pensionit arvestada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Googeldades leiab igasuguseid uuringuid. Hiljuti lugesin, et keskiga hakkab 50ndates, aga päris 50sed ei nõustu tänapäeval, et nad on keskealised. Elatakse ju üha kauem ja käitutakse teistmoodi. Kui kunagi jäid 55sed pensionile, siis oligi nende keskiga läbi ja algas vanadus. Praegu on vanur 75+ inimene, kui pensionit arvestada.

Siin tuleks vahet teha ikkagi kronoloogilisel vanusel ja vanuse tunnetamisel. Sa ei pruugi olla keskealine oma tunnetuselt, kuid kronoloogiliselt oled ikkagi küll sest statistikat tehakse keskmise eluea järgi.

Sõna “keskealine” on negatiivse alatooniga sest sellega seostatakse juba allakäiku nii füüsilises kui ka vaimses mõttes. Kui saaks üle sellest negatiivsusest, siis on see lihtsalt üks sõna, mis tähistab kronoloogilise vanuse skaalat ning seda ei saa mingi tunnetusega peita. Kui inimene ikkagi tunneb end nooruslikuna, tema tervislik seisund on hea, siis ei ole mingit vahet, mida tema vanus ütleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja see jutt, et “tunnen end 40sena ikka nagu 21” on pullikaka. Proovi oma selles vanuses sõbrannat telefonikõnega öösel kell 2 ööklubisse kutsuda – vaata, kas tuleb. Või tee talle ettepanek, et lähme jõe äärde heinarõuku magama ja siis jala Tallinnast Paidesse kellelegi külla.

See sõltub ju elustiilist. Ilmselt olid 21aastaselt ülikoolis ja oli aega kell 2 klubisse minna, praegu pead tööle minema. Kui 40aastane uuesti ülikooli läheb ja töötama ei pea, siis võib samamoodi kursakaaslastega pidutseda. Mina näiteks üldse ei käinud klubides, kui olin 18-21 (v.a korra, kui korterinaabrid läksid). Olin selline korralik õpilane, peamiselt õppisin, klubimuusika ei meeldinud. Alles viimasel ajal olen hakanud klubides käimist nautima, sest tean, milliseid klubisid leidub ja kõik pole nagu Hollywood. Teiseks olen nüüd julgem ka, suhtlen üldse rohkem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu üks tuttav on sinuvanune, kes hädaldab alatasa vanuse üle (ebameeldiv on seda kuulata), on minust mitukümmend kilo raskem.. Samas oleme ühepikkused ja mu kaal on üle 60 kg. Ei ole raseduse tagajärg see tal, pigem hea isu. Sellises kehas ilmselt ongi raske olla ja elada..

Hahaaa
Otsusta siis juba ära, kumb on: kas kehvad geenid või on igaüks ise oma õnne sepp?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hahaaa

Otsusta siis juba ära, kumb on: kas kehvad geenid või on igaüks ise oma õnne sepp?

Kehvad geenid naha (selle elastsuse) osas. Kurtis ju juba 30-ndate alguses kortsude üle..

Jäme ja lodev keha on tuttava puhul puhas laiskus ja käegalöömine. Ärgu siis vähemalt hädaldagu sealjuures, kui ise midagi olukorra parandamiseks ette ei võta.

Inimestele meeldib olla nendega, kellest kiirgab rõõmu!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei jõua keegi sind ära kiita! Kõik on ümberringi vanad, paksud ja koledad. Naerma ajab see ärplev kõnepruuk.

Naer on terviseks! (tasuta arstirohi 🙂 )

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundus ka see nr 3 ette tulemine hirmuäratavana, aga see kadus kohe pärast sünnipäeva.

Nagu, misasja? Loen ja mõtlen, et kas olen ajamasinaga 1950. aastatesse sattunud? Kes kardab numbrit 3, kellel on selleks ajaks juba pea täiskasvanud laps – päriselt? Kui mina 30 sain, mul ei olnud tunnet, et ma ise veel nii peagi täiskasvanuks saaksin. Kui oma 30. sünnipäeva pilte vaatan, siis on seal patsidega lapselik tüdruk ringi silkamas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei. ma olen üle viiekümne ja ikka jummala noor 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui oma 30. sünnipäeva pilte vaatan, siis on seal patsidega lapselik tüdruk ringi silkamas

No see on nii seetõttu, et nüüd oled üksjagu vanem ja siis tunduvadki kõik varasemad pildid nii noor-nii noor. Kui sama pilti vaataks mõni 20-aastane,ei näeks ta seal lapselikku tüdrukut, vaid keskealist tädi. Sama fenomen tekib, kui sa 20 aasta pärast oma praeguseid pilte vaatad. Ka siis tundud sa endale tagantjärgi noor.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Provo! 😁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Netis enese anonüümne kirjeldamine ja kiitmine on tohutult naljakas 😁😁😁
Oota, varsti hakkavad siia Hollywoodi staaride ja fitnes maailma tähtede pildid tulema, et näen täpselt selline välja 😁😁😁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinuga ei taha keegi olla?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinuga ei taha keegi olla?

Vale vastus!

Teema on lõbus ja ajab heatahtlikult muigama.. 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul tuleb varsti saja aasta juubel, keskealiseks ennast küll veel ei pea, tunnen ennast nagu 17, elu parim aeg. Välja näen nagu 20, mul on võimas juuksepahmakas, silmad säravad, ühtki kortsu pole ja kõik oma lapselapselaste peikad löön üle!
Ma olen väga tore inimene ka.

Please wait...
Postitas:
rosinakypsis

Viimasele: kehvad geenid siis ilmselt.. Ma olen 37 ja nahk on väga hea. Mitte ainult näonahk, vaid üldse kogu kehal.

Oi seda õelust küll, vaja ikka parastada! Ja väga loogiline on heita teisele ette halbu geene ning siis õpetada, et ise oled oma õnne sepp.

Ja ei usu mina, et 37-a naise keha on endiselt sama prink kui 17-aastase oma. Pigem sa tahad seda uskuda. Milles pole midagi halba, aga palun ära upita end teiste avameelsuse arvel.

Meenutab seda teemat, kus 48-a naine väitis, et teda kutsutakse endiselt neiuks… Positiivne enesesisendus on kõikvõimas!

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 114 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas käitute 30ndates juba keskealisena?