Esileht Beebi ja mitmikud Kas kaksikutega on tõesti nii raske?

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Kas kaksikutega on tõesti nii raske?

Postitas:

Tõesti, ära kuula neid virisejaid et oi kui raske jne jne. EI OLE raske ja vot nii endale ütlegi, kõik saavad hakkama ja peavadki saama. Ja sina oled superema ja saadki hakkama ja oled kõikidele teistele üksik.mitmikemadele eeskujuks.

Minul küll raske ei olnud, alguses esimesed kuud lapsed ju ainult magavad ja söövad, siis pole muud teha. Minul käisid siis mitu korda nädalas külalised, küpsetasin kooke, pidasime igakuiseid sünnipäevasid. Kodu oli puhas ja korras, pesu triigitud jne. Ainuke asi ongi harjuda sellega et ei saa enam pikalt öösel magada. Aga minul olid nad ka esimesed lapsed, nii et mulle oli kõik uus ja harjumatu, hirme kindlasti rohkem kui sul, kuna beebidega kogemus puudus, Lugesin raamatust täpselt et kuidas laste vannitamine käib jne, sinule on see ju nagu nalja tegemine. Samuti ei teadnud ma kas poisse ja türdukuid pestakse kuidagi erinevalt mähmete vahetamise ajal. Sinul ju kõik see kogemus olemas, samuti kõik need mähkmelööve asjad, kuidas lapsega võimelda gaaside ajal jne.

Ühesõnaga algus on väga lihtne. Töökam aeg siis kui nad hakkavad juba rohkem üleval olema ja tahavad tegelemist. Aga kergem aeg jälle siis kui nad saavad liikuma, roomama, käputama. Vot siis hakkavad sulle järgi tulema ja üksteist avastama. Minu arust on kaksikutega ikka kordi lihtsam kui üksikuga, sest lapsed mängivad enamuse oma ajast koos, mina lihtsalt jälgin et kogemata liiga ei tehtaks üksteisele. Praegu kaksikud (poiss ja tüdruk) 1.2 aastased. Ja mina lihtsalt puhkan kodus.

Abis pole minul keegi kodus käinud. Samuti pole keegi kaksikuid ilma minuta hoidnud. Ise oleme oma supermehega hakkama saanud, mees on ju pärast tööd minu ja laste päralt, nii et minul jääb nenedga tegelemiseks vaid päevane aeg, mil mees tööl ja see aeg läheb nii kiirelt.

Mis ämma puutub, siis mul samasugune ämm. Nüüd ikka veel viriseb ja vingub tuttavatele, et temal ei lasta üldse oma abi pakkuda, et tema tahab ka aidata, aga mul pole tõesti abi vaja, ma ei saa aru kuidas ta ei mõista seda. Vot mina ei mõista hoopis seda et kuidas ühte last kasvatav ema siin perekoolis virised ja hädalab et ala annaks lapse ära.

Peaasi et paned lapsed ühte graafikusse (söömine, magamine), siis on lihtne ja saad kaksikute magamise ajal puhata või pühendada ennast 100% suuremale lapsele. Kui sul suurem laps ka lõunaund veel teeb, siis oleks eriti hea kui saaksid tema lõuna une ühildada kaksikute omaga. Siis oleks sul natukeseks ajaks täis vaikus majas.

Ja minul oli lihtsam anda kaksikutele piima lutipudeliga, kuna tüdruk sünis päris pisikesena ca 2 kg, siis ta ei osanud ega jõudnud rinda imeda ja hakkas kohe pudelit saama. Ostsin endale elektrilise rinnapumba, pumpasin piima välja ja andsin lutipudelitega samal ajal neile süüa. Lapsed panin kõrvuti lamamistoolidesse ja pudelid olid mul korraga käes. Vahest panin nad küljega pikali diivani peale ja pudelid suhu nii et käterätt pudeleid toetas, nii sain natuke puhkus. Aga siis samal ajal valvasin kõrval et kurku ei läheks vms. Rinnapiima said pumbates siis 7 kuud. Eks need parimad ja enda jaoks mugavamad nipid tulevad töö käigus.

Kokkuvõttes saame me kõik ju hakkama, vähem virisemist ja rohkem positiivsust. Armastage oma lapsi ja olge neile kogu aeg olemas. Toredast peatset kevadet kõikidele mitmike emmedele ja ootajatele 🙂 Mõnusat kõhu kasvtamist ja naudi oma ainulaadset rasedust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõige tähtsam on sisendada, et saad hakkama-ka raskustega. Minul lisaks 2 aastasele oli ka 1 suurem ja kedagi abis ei olnud, mees hommikust õhtuni tööl ja olen elus. Loomulikult , kui on abi võtta, siis võta vastu. Kui mitte lapse hoidmisel , siis koristamisel, söögitegemisel. Minul vedas -mul lapsed sõid ja magasid ühel ajal- see tegi elu palju lihtsamaks. Ka loobusin rinna andmisest, sest teised lapsed vajasid ka mind. Lasteaeda ei soovitaks 2 aastast panna, kuna ta toob su väikestele sealt igasuguseid viiruseid. Minul läks keskmine 3-selt , väiksed olid aastased ja see oli hullumeelne talv, lõpuks ei viinudki enam teda lasteaeda. Aga praegu peavad kaksikud ise väga hästi lasteaias vastu. Ühesõnaga kindlasti on raske, aga see on meeldiv raskus. loo ise endale re¸iim ja pane ka ämm selle järgi tegema ja ole julge ütlema, millist abi sa täpselt vajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hakkama savad kõik, selles ilmselt ei kahtle keegi. aga need kes räägivad, et alguses tited magavad ja söövad ja elu on lii, siis neile on sattunud \”kerged\” lapsed ja päris elu ikka pole nii.

kõik ikkagi oleneb lastest endist millised nad on, oleneb ka ema kohustustest, kas tal on kaksikud ainsad lapsed või on peres veel lapsi jne…

mina küll ei karda tunnistada, et on ikka küll raske. isegi kui kogemus üksikuga olemas (siis ongi natuke emotsionaalselt raskem, sest võrldus ju olemas) minu jaoks oli kõige raskem aeg esimesed 6 kuud, siis läks juba lihtsamaks ja peale 1. eluaasta täitumist on aina paremaks läinud.
muiugi on jonniead jms, aga ise pole nii väsinud ja suudad paremini raskustele vastu minna. esimestel kuudel olin ise kui laip, olin omandanud võime püstijalul magada (ei teadnud, et see võimalik on), segadust oli palju (külmkappi rändasid valed asjad jms), see kõik on tagant järgi naljakas, aga sel hetkel oli asi naljast kaugel. ilmselt depressiooni langemisest hoidis mind ära kohusetunne ja 4 last, kes vajasid hoolitsust. lihtsalt polnud aega muuks.

aga kõik on mööduv. nüüd on mu kratid neljased ja uued mured kaelas, kuid õnneks saan nüüdseks öösiti magada. tol ajal ma siiralt uskusin, et end välja magada saan ilmselt alles pensionieas ja kurnatuse hetkedel mõtlesin, et ilmselt kaksikute 3. sünnipäeva ma ei näe… suren lihtsalt väsimusest ja magamatusest ära, aga näed nüüd loban perekoolis, \”rohelise plangu\” taha polegi sattunud ja sellest kõigest on juba 4 aastat möödas 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, Simps, mäletad heietasime siin … olid ajad, nüüd on juba uued Kägud ja uued jutud 🙂

Aga teemad on muuseas kõik samad, onju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehee, minul lugu on sinu omaga sarnane, kallis teemaalgataja! Minu kaksikud sündisid ka siis, kui vanem laps oli kahene. Nagu simps mainis, siis ma ei karda kah tunnistada, et oli ilmselt vist raske jah. Aga minu kaksikute sünnist on juba niiiiii pikk aeg möödas, et suured raskused on ilmselt unustatud. Siiani on õnneks säilinud oskus ennast sekundipealt välja lülitada ja magada. Väga tarvilik oskus, kusjuures.
Muidu mäletan, et kahega oli justnagu kergem kui ühega. Vahtisid teineteist ja olid üksteisele seltsiks. Õueminek kolmega oli tohutu sahmerdamine, aga vilgas liikumine on teadagi tervise ja ilu pant! 😉 Tollel ajal, kui mina kaksikud sain, ei olnud meil autot ka, nii et käisin oma titekarjaga näiteks ujumas ühistransporti kasutades. Üksi siis. Elan siiani, mõistus justkui ka peas alles. Saad sinagi hakkama, ilma ämmata. Põhiline on rahu säilitada. kasu on ka teadmsest, et nad kasvavad ikkagi suureks ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kaksikute poiste emme ja mul ka nad esimesed lapsed. Ämma osas ütlen, et ära veel abist keeldu, ütlegi, et vaatate mehega, et millised lapsed tulevad, kas rahulikud või natuke elavamad. Ja loomulikult sa saad põhjendada, et ta peab just suurema lapsega tegelema, kui ta just ei kavatse kuidagi endale rinnapiima hankida. 🙂 Samas, kui peaks juhtuma, et lapsed sünnivad enneaegsed või kui ei jätku rinnapiima, nagu minul… siis abi on ikka VÄGA vaja. Sel ajal kui üht imetad, hakkab teine raudselt karjuma, et ta tahab KA süüa ja siis sa ei saa samal ajal hoida üht rinnal ja teisele pudelit toppida. Minul on tohutult abiks mees. Ilma ei kujutaks ette. Ja mul on veel rahulikud lapsed. Vähemalt seni … Ämma abist mina ei ole kordagi keeldunud. Keegi peab olema, kes natuke hingamisruumi sulle annab vahel. Muidugi sa pead ise teadma, millist abi täpselt. Hmm ja just majapidamistöödes ja koristamises peaks ämm sind aitama. Mina oleks sinu asemel väga otsekohene. Ütleks, et abi ilmselt on jah tarvis, aga siis sa valid sellise inimese appi, kes tõesti tahab aidata. Sest kui abi pakutakse valdkonnas, kus aidata ei saa/ei ole tarvis, nt imetamine, siis sellist inimest ei ole tüliks jalgu tarvis. Kui ta aga tõesti tahab aidata … siis aidakugi asjadega, millega on vaja aidata. Beebidel on eelkõige tähtis just emaga kontakt, mitte ämmaga. Samas pottidel-pannidel on jumala savi, kes neid peseb.
Aga kui sa tema abist tahad lahti saada, siis käi välja nt idee, et kui sa oled kaksikute kõrvalt väsinud, siis annad nt pooleks päevaks talle kõik kolm korraga kantseldada ja käid ise värsket õhku hingamas… vaata, kas siis veel pakub abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka vanem laps 2a 1k, kui kaksikud sündisid. Abiks kedagi pole olnud, ainult mehega kahekesi toimetame. Meie oleme lisaks laste kantseldamisega püüdnud ka maksimaalselt tööd teha, et uue elamise sissemakse raha saada + kolinud selle kahe aasta jooksul. Korduvalt on olnud selliseid päevi, et juba hommikul kõik kohad lihtsalt valutavad väsimusest. Aga no hakkama oleme saanud ja saad kindlasti ka Sina. Nüüd on kaksikud juba 2-aastased ja loodan, et elu hakkab vaikselt kergemaks minema 🙂 Samas olen kogu aeg olnud arvamusel, et kaksikute sündimine on minu elu suurim \”lotovõit\” 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tirtsud magasid ikka maru vähe. Ja kui mulle sündis poiss, siis tema ainult magas, küll oli mõnus 😀

Aga kõige muu korral on kõige olulisem see, et minu lapsed sündisid tervetena, et me ei vajanud haigla ravi ja ka praegu on nad tublid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]pipp kirjutas:[/small]
[tsitaat]Söögitegemise ja koristamise variant jääb kindlasti ära, sest ta tahab ainult lastega tegeleda 😀 Võibolla sellepärast tema abi minu jaoks ongi nii vastumeelne, et ta tahaks nagu minu rolli emana üle võtta. Tal endal üks laps (minu mees) ja noorena (ta oli suht noor, kui lapse sai) ta oma lapsega tegeleda ei viitsinud või ei tahtnud (mehe sõnade kohaselt) ja nüüd ta tahab minu lapsega seda aega tagasi saada. Mina olen siiamaani ainult takistus tal ees olnud, sest ei lase tal piisavalt tihti lapsega kahekesi olla ja piisavalt lähesaseks saada (tema sõnade kohaselt). Kaksikute sünd peaks mu murdma.
Võibolla pärast kaksikute sündi (kui väga raske on) ma tõesti võtan ta abi hea meelega vastu või olen nii läbi omadega ja ei saa arugi, kui ta ennast juba meie ellu püsivalt sisse seadnud on.
Võibolla ma reageerin üle ja peaksin hoopis tänulik olema, et keegi tahab aidata, ükskõik mis motiividega. Samas ise sisimas loodan, et saan hakkama. [/tsitaat]

Minul on kolm väikese vahega last, siiski mitte kaksikuid, nii et vabandust, et ma siin sõna võtan. Lihtsalt mul on ka väga pealetükkiv ämm, kes küll ei ela meie linnas.

Kui oleksin sinu olukorras ja kaksikud oleksid saabunud, siis vist võtaksin julguse kokku ja ütleksin, et abi on vaja küll, just majapidamise ja söögi ja poeskäimistega. Ja ilmselt vist ikka on natuke lastega ka, sest kaks tükki korraga vist tõesti on raske.

Aga ma ütleksin viisakalt ja kindlameelselt, et ma olen abi eest küll väga tänulik, aga soovin ise otsustada, mismoodi see abi mulle kõige kasulikum on. Emarolli ei saaks ega tohiks keegi hakata emalt endalt ära võtma. Ja mõned inimesed on küll räigelt taktikud, kuid ise ei taju seda ja meelega ei tee, ning ehk on Sinugi ämma võimalik rahulikumatele rööbastele suunata, kui beebid sündinud. Et siis rohkem koristama, süüa tegema jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mullamaia, sul on õigus. teemad on samad, ainult rahvas muutub.

kusjuures kahju on sellest, et rahvas muutub ja \”meie aja\” rahvas on kuskile ära kadunud. tigger ja mullamaia on alles jäänud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]simps kirjutas:[/small]
[tsitaat]mullamaia, sul on õigus. teemad on samad, ainult rahvas muutub.

kusjuures kahju on sellest, et rahvas muutub ja \”meie aja\” rahvas on kuskile ära kadunud. tigger ja mullamaia on alles jäänud :)[/tsitaat]jajaa, ega lobapidamatust aastatega välja juuri. tervitused \”vanakestele\”!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algul kui kaksikud sündisid ja kui mees ka tööle läks olin alguses küll nagu peata kana. Mul oli oma isa kohe abis, aga oluline oli püüda alguses see tunne kätte saada, et saan ka ise hakkama, olen enesekindel ema, kes võtab abi vastu kui peab hetkel vajalikuks, mitte sellepärast, et ei saa üldse ise hakkama. Võtsin abi vastu oma isalt, kes tuli kui ma palusin, jalutas lastega kui ma magasin päeval, aitas majapidamistöödes ja laste hoidmisel. Andsin lastele rinda ja ilma ilma abita nutuvabalt hakkama saada oleks minul olnud raske. Lisaks olid meil imikukollasus, gaasid, öösiti ei maganud, käisin tihti ringi nagu zombi. Minu vanema abi oli mulle vajalik. Aga kõik kodus käis ikka minu taktikepi järgi, keegi ei seadnud minu oskusi ja lapsekasvatamis/hoidmiskompetentsi kahtluse alla. Olen oma vanematele abi eest väga tänulik. Hingerahu on emmele tähtis, siis sujub ka muu. Kui ikka ei klapi ämmaga, siis on raske juhus küll.
Muide, see vastumeelsus, et keegi mu lapsi musitab, tuli mulle väga tuttav ette 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuelu oli kuni laste 2 aastasteks saamiseni nagu lill. Nii rahulikke lapsi poleks osanud oodata. Kui said kahesteks, läks elu põrguks. Nüüd on tüübid kolmesed ja mina tunnen puudust ämmast, kes varem nendega väga palju tegeles. Sain puhata, käia omi asju ajamas.
Loomulikult võta vastu abi mida sulle pakutakse. Ei ole see 2 aastase ja kaksikute kanseldamine nii lihtne midagi. Ära solva inimest kes sind aidata tahab. Võid seda hiljem kahetseda. Pead mõtlema ikkagi eelkõige sellele, et sa ise suudaksid ja jaksaksid. Aga kuidas seda teed, kui üleväsinud oled?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vastan ka kuigi on palju vastuseid. Mul olid küll üksikud kuid vanem sai just kaheseks kui noorem sündis. Alguses mind ajas täitsa marru see, kui ma andsin beebile rinda ja ta oli just-just magama jäämas ja siis see kahene tuleb karjudes: ma tahan piima! Ma ütlen et jah, kohe, ma panen beebi magama ja siis saad. Ei, ta tahab ju kohe ja keerab end üles ja karjub ja läheb kööki, tirib tooli külmkapi juurde, võtab piima, valab selle põrandale ja samal ajal karjub edasi. Mina üritan ikka beebit magama panna, kes ka hakkab juba nutma selle lärmi pärast.
No minu kahene küll aru ei saa, kui talle öeldakse, et kohe, natukese aja pärast jne. Palju oli kisa ja mina olin väga läbi.

Võta vastu abi 2-aastasega tegelemisel. Sinu ülesanne on pisikestega tuttavaks saada, neid enda juures ja kaisus hoida, tutvustada uue maailmaga. Kaheaastasega võib vanaema vabalt jalutada, joonistada, süüa ja mängida. Ausalt.
Mul läks see vanem laps nüüd lasteaeda kui ta saab kohe kolm. Väike saab kohe aastaseks.
Ma tunnen esimest korda selle aasta jooksul, et ma olen ka inimene. See pidev nõudmiste laviin laste poolt lihtsalt uputas. Aa, mul on kolmas laps veel, värskelt kuuene. Tema on siiani kroonilises tähelepanupuuduses. Oleme mehega kahekesi, kedagi abiks pole olnud – väga raske aasta oli. Nüüd juba lihtsam, pisem sööb peretoitu ja magab pikemalt, saab vajadusel ka pisut uneaegu nihutada. Kolmene saab ka jutust juba paremini aru….
Kusjuures beebi oli superlaps, mitte ühtegi ilma põhjuseta piiksu. Magab-sööb-mängib. Ja ikka oli minu jaoks raske.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kolmepoolene, pooleteisene ja pooleteisekuused kolmikud. Mees käib päeval tööl. Saan hakkama. Enamasti on õhtuks soe toitki laual, pesu pestud ja tuba tolmuimejaga üle võetud. Kui kõige suurem on lasteaias (haiguste vahepeal tuleb seda ka ette) või väiksem poiss ämma juures päeval, siis on elu väga okei, aga saab ka viiega hakkama.
Nüüd hetkel olen ise veidi haige ja selletõttu on raskem, aga ikkagi – saame hakkama.
Minu jaoks on küsimus enesesisenduses – ma pole kunagi leppinud sellega, et ma mingi asjaga hakkama ei saa – kui ühtmoodi ei saa, siis saab teisiti.
Abi käib meil niipalju, et ühel ööl nädalas käib üks sugulane ja nädalavahetusel ühel päeval mu ema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas kaksikutega on tõesti nii raske?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.