Esileht Beebi ja mitmikud Kas kaksikutega tehakse tihemini UH ja arstivisiite rohkem?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kas kaksikutega tehakse tihemini UH ja arstivisiite rohkem?

Postitas:

Kui tihti tehti teile UH ja kui tihti käisite arsti juures? Kogemus mul endal ühe lapsega, siis käisin ÄE juures iga 4 nädala tagant ja kokku oli 2 UH (KV ja LA).
Vabandan, et selline küsimus. Pole kogemust kaksikutega. Lugesin veidi seda foorumit ja silma jäi see, et mitmikute rasedus mingil määral ikkagi riskirasedus.
Kas käisite eraldi veel tasulises ultrahelis? Kui jah, siis mitmendal nädalal?
Pidevalt mõtlen, kas mu kaks jõmmi ikka ilusti vastu peavad seal kõhus 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin arvel erakliinikus, teada sain 6+4 nädalal tehtud uh-s, siis oli uh kolme nädala pärast uuel visiidil ,uh arstil käisin kolm korda :kuklavoldi mõõtmisel ning 20. ja 30. nädalal tehtud uh-s, tüdrukud sündisid plaanilise keisriga 37+4, arsti juures käimist oli lõpupoole tihedamalt s.t viimased 2 visiiti kahenädalase vahega. Ilusat ootusaega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni looteanatoomiani oli nii nagu ikka, pärast seda on kutsutud iga nelja nädala tagant nii arstile kui ka UH-sse.
Tasulises ma käisin omal soovil OSCAR-testi tegemas ja ka looteanatoomias.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arsti juures ei käinud kordagi, käisin ämmaka juures ja alates LAst iga 4 nädala tagant UH. Kõik tasulises, kuna olin harjunud oma ämmakaga. Sünnitus oli ka UH jälgimise all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen siiani käinud uh-s 3 korda. 9+ käisin sellepärast, et eelmine rasedus peetus ja tehti kindlaks, et seekord on kõik hästi (oligi väga hästi, lõi isegi 2 südamekest). Järgmine 12+ oli kv-uh. Ja siis 19+ tehti LA.

Arstivisiidid oli 9+, 12+, 15+ ja ämmaka visiit 19+

19+ ütles uh-s arst, et võiks tulla 1.5k pärast uuesti ja üle vaadata, kas lapsed kasvavad võrdselt. Siiani on kasvanud kenasti. Arsti visiit on 24+. Eks siis paistab, millal tahetakse jälle lapsi uurida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole siiani küll aru saanud, et kaksikutega väga tihedamalt arstil või UH peaks käima. Siiani olen külastanud arsti täpselt iga nelja nädala tagant ja UH tehakse minu teada 12nädala kuklavoldi uuring ja 20 nädalal LA. Järgmine nädal lähen uuesti nii arstile kui ka üle pika aja tehakse UH. Eks siis selgub, kas viimane trimester on visiite ja UH tihedamalt või mitte. Arst on mulle ainult seda mõista andnud, et mitmikute puhul tuleb valmis olla enneaegseks sünnituseks, üle 38 nädala reeglina kanda ei õnnestu ja vist ei lasta ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin UH-s iga kahe nädala tagant alates 15-ndast nädalast. Oli TTTS oht (ühemunarakukaksitel võib see esineda), näitajad oli kehvad, siis pidi tihti jälgima, et õigel ajal saaks katkestada vajadusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin 9. ndl paiku (veritses), siis 12. ndl, 20. ndl, 30. ndl ja rohkem ei käinud, sest kaksikud sündisid 33+
Mina käisin ainult artsi vastuvõtul, kus oli alati ka ämmakas. Mitmiksrasedust loetakse ikka riskiraseduseks.

Arsti juures käisin alguses ikka iga 4 nädala tagant, lõpus 3 nädala ja teoorias oleks pidanud 2. nädala tagant käima, aga aeg sai otsa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan siia, et mul ühe platsentaga ühemunakaksikud ja seetõttu peab jälgima, et nad võrdselt kasvaksid. No ja seetõttu ilmselt tehakse tihedamini uh ka.

Mulle ka arst ütles, et kuigi tähtaja nad panevad ikka 40n järgi, siis üle 38n ei tasu mul nende kõhus pidamise peale arvestada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle ämmakas mainis 15.ndal nädalal et peale LA võib peaaegu iga visiidi ajaks sättida ka UH. eks näis. kui ma ka edasi käin iga 3 nädala tagant siis nii tihti ei ole UH küll vaja.

aga samas, mul olid pisikesed juba Kuklavoldi UH-s erineva suurusega (5 päeva vahet), siiani liigutusi ei tunne (muidugi ei peagi veel tundma, platsenta ka ees). mure kasvab iga päevaga. hetkel ei jõua ära oodata UH.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tätzu, mina oma kogemusele tuginedes laseks küll nüüd igal korral UH teha, eriti kui selgub, et tegemist on ühemunakaksikutega. Riskid on ikka palju suuremad, kui erimunakaksikute puhul.
Endal kui ka süda rahul, kui näed, et lastega on kõik hästi!
Edu Sulle ja teistele ootajatele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma kaksikutega pidin alguses käima korra kuus, üle korra tehti UH, nendel kordadel kui ei olnud UH, kuulati doppleriga südametoone. Kui hakkas viimane trimester, kutsuti iga kahe nädala tagant ja ka üle korra UH. Praegu 34 nädalat ja käin iga nädal ja ka üle korra UH. Samas mul on raseduse ajal olnud siin probleeme ka, veri läks paksuks jne.
Kindlasti võetakse kaksikutega rohkem proove ja kutsutakse tihemini. Kui tavaliselt tehaksegi 3-4 UH raseduse ajal, siis mul on neid ikka juba täitsa palju. Lisaks olen olnud haiglas vahepeal, siis tehti iga päev KTG-d ja lisaks sattus selle aja sisse ka kaks UH-d.
Eks see jälgimine oleneb sellest ka, et kuidas su endaga on. Kui vererõhk nt kõrgeks läheb, siis viid iga kord suht uriiniproovi, sest nad tahavad olla kindlad, et ei teki rasedustoksikoosi.
Igatahes kena veeremisaega sulle! Ja äkki sul läheb kergemalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ongi 1-munakaksikud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas kaksikutega tehakse tihemini UH ja arstivisiite rohkem?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.