Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas kannate poes käies maski?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 103 )

Teema: Kas kannate poes käies maski?

Postitas:
Kägu

Ma ei tea kuidas Tallinnas lood on aga Raplas Selveris täna olid pooled külastajad maskidega..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi. Kummikindaid samuti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ükspäev püüdsin, aga mul hakkas sellega nii palav ja prillid läksid uduseks, et kiskusin vaikselt riiulite vahel eest ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maske pole ju saadagi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kannaks küll, kui oleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole ja ei kanna. Aga kui oleks, siis ikka ei kannaks. Ma tõesti ei usu poes nakatumisse. Pealegi on räägitud seda, et see ka loeb, kui kaua sa oled viirusega koos ühes ruumis. St kui haige hingab su peale vaid korra, siis enamikul juhul peaks keha vähese viirusega hakkama saama. St see on see, mida ma loodan siis ilma maskita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Misasja:O
Käsi pesta ei viitsi w?
Oled haige, et maski kannad? Kodus pead istuma!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tallinnas on ikka väga üksikud maskidega. Mõnel sall või buff nina ees.
Ise ei kanna kumbagi. Käsi pesen kodus, vahel kasutan niiskeid salfakaid kodust väljaspool.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei, ei peaks õigekski maske raisata niimoodi.
käin poes harva, läbimõeldult, võimalikult inimestest eemale hoides.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Idikad – maski kandmisel pole mingit mõtet. Loete ka mingeid uudiseid või olete niisama arukad ja targad? Maski kandmisel on mõte, kui oled ise haige. Haiguse eest see ei kaitse. Kui sul just pole mingit päris respiraatorit. Ega arstid kanna maski selleks, et ennast kaitsta – ikka selleks, et patsienti kaitsta.
Loomulikult ei kanna ma maski. Hoian eemale inimestest, puutun võimalikult vähe isiklikke asju poes, pärast poodi kohe pesen käed hoolega puhtaks ning kaupade ära panemisel veel korduvalt vahepeal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga kummikud ja lateksülikond?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei kanna midagi. Maski kardan kanda, sest kardan, et selle kandmine hoopis soodustab nakatumist kui see viirusosake sinna külge peaks jääma ja ise läbi selle maski hingama pean. Pealegi, maske soovitatakse kanda just nendel kes on nakatunud. Ja kindad? Nüüd soovitatakse kindaid ka juba? Milleks kindad, mille eest need veel kaitsema peaksid, pole kuulnud, et viirus läbi naha nakataks. Oluline on mitte pesemata kätega nägu katsuda! Ei tasu hulluks minna selle koroonaviiruse ja eriolukorra pärast!

Please wait...
Postitas:
Mette-Merithh

Ma elan Tallinnas, liigun palju jne. Eesti mõttes on see suur linn. Mul on tekkinud küsimus, kes need maskid kõik ära ostis ja kus need inimesed neid kannavad?! Täna on neljapäev ja terve selle nädal jooksul nägin ma täna hommikul ühte maskiga inimest Balti Jaama juures. Sellel nädalal pole rohkem kuskil kedagi maskiga näinud.Ka eelmisel mitte. Millalgi märtsi algul oli üks vanem härra Pirital maskiga. Kus need maskid on ja mida nendega tehakse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kannan maski ja spordikinnaste all kummikindaid, lisaks on mul kaitseks prillid, mis näevad üsna tavaliste suurte prillide moodi välja ja müts prillideni. Autos on desovahend, poe oma ei kasuta.
Käin poes kord pooleteises nädalas, ostan korraga kaks kärutäit, peres kuus inimest, kellest kaks riskigrupis ja kolmas harvikhaigusega, ilmselt ka risk, kuna pole teada tema organismi käitumisest. See haigus on kõige viimane, mida meil peres vaja, oleme end isoleerinud ise inimestest.

Hea on see, et meedia räägib maski kandmise vajadusest ise haige olles ja maskikandjatest hoitakse eemale.

Nii nagu eelminegi kirjutaja, tahaks ka mina teada, kes need maskid ära ostis. Just tulin poest ja maskides oli paar- kolm ostjat peale minu. Mul on kokku viis maski. Perega me välja ei lähe, kuid loodan, et 7,5 nädalaga saab asja kontrolli alla või vähemalt maskid tagasi vabamüüki. Kes Aliexpressist tellinud, kas sealt tellides võiks kaup millalgi kohale ka jõuda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Idikad – maski kandmisel pole mingit mõtet. Loete ka mingeid uudiseid või olete niisama arukad ja targad? Maski kandmisel on mõte, kui oled ise haige. Haiguse eest see ei kaitse. Kui sul just pole mingit päris respiraatorit. Ega arstid kanna maski selleks, et ennast kaitsta – ikka selleks, et patsienti kaitsta.

Loomulikult ei kanna ma maski. Hoian eemale inimestest, puutun võimalikult vähe isiklikke asju poes, pärast poodi kohe pesen käed hoolega puhtaks ning kaupade ära panemisel veel korduvalt vahepeal.

Väga vale info arstide ja maskide kohta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kummikud ja lateksülikond?

Ja piitsa ja pikki saapaid 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/apteekrid-kesklinnas-hiinlased-ostsid-naomaskileti-tuhjaks-juba-kuu-aega-tagasi?id=89090105

https://www.err.ee/1037086/tallinnas-tootav-hiinlane-saatis-kodumaale-20-000-naomaski

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma küll ei soovi samale tasemele laskuda, aga idikas oled sa ise, kui meie terviseameti ja riigipeade jutte usud – maskid kaitsevad, lihtsalt neid pole saada ja seetõttu tehtigi uudis, et neid pole vaja. Samamoodi öeldi, et testida pole kõiki vaja, tegelik põhjus oli testide vähesus.

Mis maskide saadavusse puutub, oli ka selle kohta uudis mõni aeg tagasi, et need osteti juba vist jaanuari lõpus aasia päritolu inimeste poolt ära, 10000 kaupa, ju need meie maskid Hiinas ringlevad.

Edit: märkasin nüüd, et üks informeeritud kägu tõigi ülal need lingid ära, kus see maskide kadumine kirjas.

Please wait...
Postitas:
Mette-Merithh

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/apteekrid-kesklinnas-hiinlased-ostsid-naomaskileti-tuhjaks-juba-kuu-aega-tagasi?id=89090105

https://www.err.ee/1037086/tallinnas-tootav-hiinlane-saatis-kodumaale-20-000-naomaski

Selge, vastus minu küsimusele 🙂 Oleks muidugi loogiline olnud sellistest tehingutest keelduda, aga nojah siis. Küsimus siis maas, saan aru, miks keegi maskiga ei käi 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

elan tallinna kesklinnas. käin kord nädalas poes siinsamas. liigun päris palju rattaga linna vahel. viimase kuu jooksul olen näinud kolme maskis inimest. umbes kord nädalas näen ühte.
ise maski ei kanna. esiteks pole mul maske. teiseks ma ei suuda nendega hingata (ma olen aastate jooksul päris palju tegelenud renoveerimisega ja seetõttu on hädasti vaja olnud kaitset igasuguste tolmude eest aga no isegi kõige kallimad maskid panevad mind lämbuma. ja ma olen neid ikka paljusid proovinud). vahel olen isegi mõtelnud, et kas asiaatide ninad ja hingamissüsteem ja hapnikuvajadus on kuidagi teisiti, et rahumeeli ka ilma pandeemiata vabatahtlikult värskes õhus maskidega ringi käivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rimis ei näinud kedagi maskiga. Mina ei kanna ka ei maski ega kindaid. Kummikindad on minu silmis töö tegemiseks, näiteks rohimiseks jm. Mask on ees olnud ka tööl, näiteks laboris, et kemikaale sisse ei hingaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma küll ei soovi samale tasemele laskuda, aga idikas oled sa ise, kui meie terviseameti ja riigipeade jutte usud – maskid kaitsevad, lihtsalt neid pole saada ja seetõttu tehtigi uudis, et neid pole vaja. Samamoodi öeldi, et testida pole kõiki vaja, tegelik põhjus oli testide vähesus.

Oh taevas. Mõnedel on teadmised juba koroonaeelsest ajastust, kastead. Loomulikult ei kaitse need harilikud nartsmaskid midagi ega millegi eest – ainult teisi kaitsevad nakatumast sinu nakkustega. Saadaolek ei puutu selle teadmise juures kuidagi asjasse – aga loomulikult ma ei arvagi, et sa seda kuidagimoodi usuks. Vandenõuteooriad on rumalama rahva jaoks ikka olnud mõistlike mõtete aseaine.
Täna nägin poes müüjal keevitaja maski – seda, mis kaitseb sädemete näkku lendamise eest. Mul oli müüjast nii kahju, ta kannatas ilmselgelt selle maski all, higistas ja vaevles – oleks ta veel teadnud, et täiest mõttetult, siis oleks eriti karm olnud.

Kannan maski ja spordikinnaste all kummikindaid, lisaks on mul kaitseks prillid, mis näevad üsna tavaliste suurte prillide moodi välja ja müts prillideni.

Loodetavasti on kondoom ka kogu aeg peal? Uskumatu lollus.

Please wait...
Postitas:
Mette-Merithh

Oh taevas. Mõnedel on teadmised juba koroonaeelsest ajastust, kastead. Loomulikult ei kaitse need harilikud nartsmaskid midagi ega millegi eest – ainult teisi kaitsevad nakatumast sinu nakkustega. Saadaolek ei puutu selle teadmise juures kuidagi asjasse – aga loomulikult ma ei arvagi, et sa seda kuidagimoodi usuks. Vandenõuteooriad on rumalama rahva jaoks ikka olnud mõistlike mõtete aseaine.

Täna nägin poes müüjal keevitaja maski – seda, mis kaitseb sädemete näkku lendamise eest. Mul oli müüjast nii kahju, ta kannatas ilmselgelt selle maski all, higistas ja vaevles – oleks ta veel teadnud, et täiest mõttetult, siis oleks eriti karm olnud.

Kannan maski ja spordikinnaste all kummikindaid, lisaks on mul kaitseks prillid, mis näevad üsna tavaliste suurte prillide moodi välja ja müts prillideni.

Loodetavasti on kondoom ka kogu aeg peal? Uskumatu lollus.

Kui Sa nüüd veidi mõtled loogiliselt, siis see mask kaitseb kõiki ühtemoodi. Ta kaitseb Sind teise väljaköhitud viiruse eest ja samuti kaitseb ta teist poolt Sinu poolt välja köhitu eest. Päriselt ei ole olemas maski med.vallas, mis kaitseb ühelt poolt ainult. Veidi loogikat kasutades saaks selles igaüks aru. Kui haige hingab läbi selle välja, siis ei jõua tema pisikud Sinuni, kuigi Sa ei kanna maski. Kui haige ei kanna maski ja hingab välja, aga Sina kannad maski, siis miks ei peaks täpselt seesama mask kaitsma Sind sissehingamisel? Mõelge veidi. Meditsiinivaldkond ei ole mulle võõras. Need asjad ei toimu müstilisel viisil vaid ühepoolselt. Päriselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tulin just eile Usast. Olen üksik inimene. Käisin Selveris kuna varud olid otsas ja loomulikult kandsin maski kuna võin olla viirusekandja. Paljud vaatasid mind imelikult, Üks noorukipaar isegi itsitas isekeskis, vaadates minu poole. Mis seal ikka, inimesed ei saa aru, et kandes maski mõtlen nende tervise peale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tulin just eile Usast. Olen üksik inimene. Käisin Selveris kuna varud olid otsas ja loomulikult kandsin maski kuna võin olla viirusekandja. Paljud vaatasid mind imelikult, Üks noorukipaar isegi itsitas isekeskis, vaadates minu poole. Mis seal ikka, inimesed ei saa aru, et kandes maski mõtlen nende tervise peale.

Kas reisilt tulnutel ei peaks olema praegu keelatud 14 päeva jooksul nina kodust välja pista?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Maski kandes sh ka enda tehtud, on sissehingatavate viiruse osakeste protsent hulga väiksem kui ilma maskita ringi käies. Siis on ka organismil vähe kergem nende vastu võidelda. Ma ei saa aru, kas tõesti on TA oma lobitööga ka inimestel mõistuse viinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa andsid allkirja, et ei liigu ja nüüd kelgid siin?
Nüüd PEAD sa trahvi maksma! Sa ei tohi ringi liikuda, loodan et politsei võtab su kinni, sest sinu liikumisi jälgitakse.
Sinu Ip järgi saab sulle ka jälile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänasest hakkan kandma, seni olid ainult ühekordsed kindad. Tegin ise täitsa kenad ja kindlad maskid! Palun mitte hädaldada, et maske pole osta!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maske Müüakse internetis igasuguse hinnaga osta.ee saab ka teinekord soodsalt.
Pro Kosmeetika poes on nii maske kui teisi vahendid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Idikad – maski kandmisel pole mingit mõtet. Loete ka mingeid uudiseid või olete niisama arukad ja targad? Maski kandmisel on mõte, kui oled ise haige. Haiguse eest see ei kaitse. Kui sul just pole mingit päris respiraatorit.

Idikas oled sa ise, kui sa “maski” all pead silmas mingit marlilätakat, (mida hambaarstid kasutavad, kui hommikul küüslauku söövad)
Kannan 3M-i 9332-te LINK ja loomulikult see kaitseb mind ka haigestumise eest. Tänu klapile on hingamine kergem ning kannatab ikka tundide viisi peas hoida. (restauraatoritele parim!)

Seda nimetatakse ka ühekordseks respiraatoriks, aga pigem ütleks selle kohta samuti mask.

Ja muidugi ei pea ta sul kogu aeg nina ees olema, ette tõmbad ta alles siis, kui debiilsete perekoolikatega (üks tuli veel ju usast ja kelgib!) poodi võitlema lähed. Oma autos pole ju vaja, mu autol on samuti “söemask” olemas, lausa kaks tükki kapoti all.

Aga üldiselt on mul muidugi poogen, kas sa ennast ja oma peret kaitsed või mitte.
MIND sa mitte kuidagi nakatada ei saa. Kui sa just mulle koju klähvima ei tule.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 103 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas kannate poes käies maski?