Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas kannate poes käies maski?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 102 )

Teema: Kas kannate poes käies maski?

Postitas:
Kägu

Loomulikult kaitseb mask ka tervet inimest mingil määral, aga ei tasu unustada, et silmad on sul katmata, kui maski kannad ja silmade kaudu saab viirus samuti organismi. Ise maski ei kanna, aga imelikult küll ei vaata kui keegi kannab. Eile Tallinnas Rimis käies nägin küll üsna palju maskidega inimesi.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga ei tasu unustada, et silmad on sul katmata, kui maski kannad ja silmade kaudu saab viirus samuti organismi.

Ei tasu SINUL unustada, et kui “seksikaid” jalgratturi kollaseid prille ma sinna juurde kannan. (Esabi keevitustel on kah mingid taolised kaasas, eraldi ostes oli vist 7€)
Aga see polnud teema ja sul oli lihtsalt targutada vaja.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Maske kannavad paljud, aga arvan, et see on rohkem enda rahustamiseks, et nagu midagi teeks. Ei usu ka poes nakatumisse, haigega peab mingi aja ikka lähikontaktis olema, mitte et ta möödaminnes välja hingab. St teoreetiliselt on see võimalik, aga praktiliselt… ei usu. Kummikindaid kannan, aga seegi on rohkem eneserahustuslik tegevus, või et pisikuid autorooli jms külge ei kannaks poest tulles.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Liis T

vahel olen isegi mõtelnud, et kas asiaatide ninad ja hingamissüsteem ja hapnikuvajadus on kuidagi teisiti, et rahumeeli ka ilma pandeemiata vabatahtlikult värskes õhus maskidega ringi käivad

Asiaadid kannavad maski reeglina just seetõttu, et neil pole puhast ja värsket õhku. Enim kantakse maske näiteks rolleriga sõites. Kes on Aasias käinud, sel kindlasti meenub, et ühel teel on kõrvuti 4 rollerit ning mingit pikavahet seal ei jäeta, 10cm on neil ok. Paljudes riikides kannab kiivrit ka heal juhul üks sõitja kümnest, seega kantakse maski, et mitte heitgaase sisse hingata. Paljudes riikides on räme õhusaaste ning sudu on pea igapäevane nähtus. Jaapanlased kannavad maski ka siis, kui nad on haiged, et teistele mitte peale köhida ehk viisakusest.

Mul tuli kunagi see teema jutuks ühe Jaapani naisega ning tema ütles, et naised panevad maski ette, kui neil polnud aega ennast meikida. Sest neil on tohutu ühiskondlik surve olla ilus ja sale. Jaapanis pole midagi ebavalist selles, kui naine teeb mõne ülekilo pärast enesetapu. Seega, kui sa ei vasta nendele kõrgetele ilustandarditele, siis parem on mask ette panna, et keegi jumala eest ei näeks.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maske kannavad paljud, aga arvan, et see on rohkem enda rahustamiseks, et nagu midagi teeks. Ei usu ka poes nakatumisse, haigega peab mingi aja ikka lähikontaktis olema, mitte et ta möödaminnes välja hingab. St teoreetiliselt on see võimalik, aga praktiliselt… ei usu. Kummikindaid kannan, aga seegi on rohkem eneserahustuslik tegevus, või et pisikuid autorooli jms külge ei kannaks poest tulles.

Tegelikult oleks kinnaste asemel mõistlikum poes panustada käte desinfitseerimisele ja tõsta kaupa kotti selle käega, millega näiteks pulti ei katsu. Kinnastega katsud kõike, k.a. kaupu, mis sinuga koju rändavad.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Viimati käisin inimeste seas ilma kaitsevahenditeta 8.märtsil.
Kaks viimast, juhtumisi kolmapäevakut, sooritasin juba täisvarustuses. Nüüd ka juba spets jalatsites. Esimest Valge-Daami-trippi (teise teema all) kirjeldasin, sain rohkelt miinuseid. Miinustage aga terviseks ja naerge ikka, sest vanasõnagi ütleb: naer on terviseks aga samas ärge unustage, et teine vanasõna täiendab esimest: kes pärast naerab, naerab paremini: LINK
Seekord käisin kahes väikelinnas, meetmed olid juba täies hoos ja mulje jäi, et neid peeti suht tülinaks. Paari maskinartsu nägin ka, silma järgi hinnates äkki teist päeva kasutuses.
Ja nägin maskita lõbusaid pilke. Esimesel korral oli isegi normaalsem. Nägin ka noori, enamasti siiski kahekaupa ja aga neid töllerdas ja kogunes ka kaubariiulite vahel (koolivabadus?) Tõesti, moblad olid neil näpus ja arvatavasti püüti mind jäädvustada. See ei ole meeldiv tunne.
Seekord otsisin pereliikme krossikale mingit mutrividinat, see oli väsitav. Neljas mutripoes käisin ja õiget mõõtu polnudki. Paar pakki saatsin ja ühe võtsin välja – ühe postkontorist ja teised pakiautomaadist. Postkontoris oli igatahes kehv ventilatsioon! Prillid kiskusid uduseks, see oli väga nõme. Ilma varustuseta ilmselt suisa ohtlik. Pakke saadetakse palju. Üleüldse, meie maakonnas hüppas nakatumiste ametlik kasvukõver ka tol päeval üles. Tähtsas majutusasutuses kinnitati üks. Seega, viiruseid võis liikuda kus iganes, ka Omnivas.
Maximas on juba ka kaitseklaasid kassadel ees, lisaks desopudelitele. Coopis pole vist eriolukorrast jätkuvalt kuuldudki.
Praegu eriti rohkem ei viitsi lisada. Hakkab juba rutiiniks muutuma.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik, kes naeruvääristavad maski kandjaid ja väidavad selle olevat nakatunule ainult vajaliku, et teisi ei nakataks- kogu meditsiinipersonal on haige? Kõik, kes teevad koroona teste drive in-s, nemad on kohe extra haiged? Nad ju pealaest jalatallani kaitsevarustuses. No loomulikult väideti seda maski mittevajalikust selleks, et mitte tekkivat paanikat süvendada. Ja maskil ning maskil on väga suur vahe. Suvaline ehitaja tolmumask on tõesti enese rahustamisks ehk, aga FFP2 ja FFP3 markeeringuga mask on konkreetselt viiruse kaitseks.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui ma seni veel lootsin, et eestlastele on võimalik aru pähe panna, siis siit on kerge aru saada, et paraku mitte ja väga suure tõenäosusega ootab meid kõiki teie lauslolluse eest üleüldine karantiin.
Kui on küsimus, kas mask kaitseb või mitte, siis jah muidugi ta pigem kaitseb. Ja ühekordsed kummikindad viskad kohe peale poeskäiku kõrvalolevasse prügikasti.
Jah, see ei anna teile 100% kaitset, aga kindlasti rohkem kui mitte millegi kasutamine.
Ise elan nö eliitrajoonis ja eile olid poes küll enamikul maskid-kindad.

See teine eesti surebki välja ja viib meid ka veel endaga kaasa 🙁 miinustage nüüd!

+11
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja ühekordsed kummikindad viskad kohe peale poeskäiku kõrvalolevasse prügikasti.

Aga asjad, mida kinnastega katsusid, viid ju koju kaasa.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Idikas oled sa ise, kui sa “maski” all pead silmas mingit marlilätakat, (mida hambaarstid kasutavad, kui hommikul küüslauku söövad)

Ei, kui ma maski all pean maski, mitte respiraatorit silmas, siis ma küll ei arva, et ma idikas olen. Sa muidu “kana” öeldes pead harilikult jaanalindu silmas?
Seda ikka tead, et seesama respiraator, mille üle sa nii uhke oled, kaitseb ainult SIND, kuid sinu väljahingatav õhk ei ole absoluutselt takistatud ehk siis kui sina oled haige, siis levitad sa vabalt viirust edasi, läbi oma maski? Aa, õige, sul on ju poogen.

Kui Sa nüüd veidi mõtled loogiliselt, siis see mask kaitseb kõiki ühtemoodi. Ta kaitseb Sind teise väljaköhitud viiruse eest ja samuti kaitseb ta teist poolt Sinu poolt välja köhitu eest. Päriselt ei ole olemas maski med.vallas, mis kaitseb ühelt poolt ainult. Veidi loogikat kasutades saaks selles igaüks aru. Kui haige hingab läbi selle välja, siis ei jõua tema pisikud Sinuni, kuigi Sa ei kanna maski. Kui haige ei kanna maski ja hingab välja, aga Sina kannad maski, siis miks ei peaks täpselt seesama mask kaitsma Sind sissehingamisel? Mõelge veidi. Meditsiinivaldkond ei ole mulle võõras. Need asjad ei toimu müstilisel viisil vaid ühepoolselt. Päriselt.

Maskide mõte on püüda kinni süljetilgad, mis inimese suust rääkimisel, köhimisel, aevastamisel väljuvad (ning endaga koos baktereid ja viirusi välja transpordivad). Kui viirus juba õhus hõljub, siis ei peata see mask teda ei üht ega teistpidi. Meditsiinivaldkond võib sulle mitte võõras olla, aga maskidest sa ikka midagi ei tea.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

“aga, aga…”
jah, asjadelt on ka tõenäosus viirus saada, aga veidi väiksem tõenäosus, kui nii, et ma oma kätega nägu kohe puutun vms.

Umbes selline mõttelaad valitseb suures osas, et kui ma 110% kaitsvat maski riigi abil kohe ei saa, siis mina ennast ei kaitse.
Teate, varsti pole ka riigil millegagi teid aidata, sest ise kooramte ju riiki oma “agatamisega”.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See teine eesti surebki välja ja viib meid ka veel endaga kaasa 🙁 miinustage nüüd!

Kannad sa põrsamaski või kummiülikonda ja ela sa eliitrajoonis või hurtsikus, lõppkokkuvõttes taandub kõik ikkagi kätepesule ja sellele, kas sa suudad olla nägu katsumata omas kilepakendis või mitte. Mitte miski muu sind ei kaitse, puhas enesepettus.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei kanna, sest mul on ainult 10tk ja need ka need kirurgimaskid. Hoian neid hädajuhtumiteks, kuna tuleb ka ette nt arstilkäike. Ainult poes käingi, käin hommikupoole 1xndl ja deson seal hoolega, teistest hoian eemale.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kannan maski ja kummikindaid kui lähen poodi või apteeki

Hiina, Lõuna-Korea ja Diamond Princessi näitel on tõendatud et pooled inimesed kes nakkust kannavad ja levitavad ei oma ühtegi haigussümptomit. Maski kandes kaitsen teisi enda eest.
Kui kõik avalikus ruumis maski kannaksid, jääks palju nakkuseid tänu sellele olemata.

Maske on mul kokku 10, aga enamusel päevadest ma kodust väljas ei käi ja loodan et neid jagub eriolukorra lõpuni.
olen seni kasutatud maski ühekordse salfrätiku sisse pannud ja mitte ära visanud vaid kodus eraldi kilekotti kogunud. eks lõpuks lähevad need triikimisele ja uuesti kasutusse kui muud üle ei jää.

Itaalias ei lastagi inimesi enam poodi ilma ühekordsete kinnasteta – kui kindaid endal ei ole pead poes ühekordseid kilekotte käe otsas kandma

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ma seni veel lootsin, et eestlastele on võimalik aru pähe panna, siis siit on kerge aru saada, et paraku mitte ja väga suure tõenäosusega ootab meid kõiki teie lauslolluse eest üleüldine karantiin.

Kui on küsimus, kas mask kaitseb või mitte, siis jah muidugi ta pigem kaitseb. Ja ühekordsed kummikindad viskad kohe peale poeskäiku kõrvalolevasse prügikasti.

Jah, see ei anna teile 100% kaitset, aga kindlasti rohkem kui mitte millegi kasutamine.

Ise elan nö eliitrajoonis ja eile olid poes küll enamikul maskid-kindad.

Päriselt?! Ma ei usu seda juttu. Kus poes see nii oli? Tahaks seda näha, oma silm on kuningas!
Kui see teine Eesti välja sureb siis peab esimene Eesti oma jalad perse alt välja tõmbana ja neid töid tegema hakkama, mida teine Eesti siiani tegi. Ega siis piiri taga parem olukord pole. Kõikide teiste riikide teised koolevad ja esimesed jäävad alles.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=88808753

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tellitud on Hiinast maskid meil, kui kohale jõuavad, siis hakkan ka poes kandma. Mul on mees riskirühmas, ma ei taha, et ta lamaks haiglavoodis toru hingamiseks kõris. Ma ei tea, kas maskid aitavad või mitte, aga näen, et terve ülejäänud maailm neid kannab. Häbi maksi kanda ei ole nii suur, et ma selle tegemata jätaks, sest äkki ikkagi on sellest abi.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Idikad – maski kandmisel pole mingit mõtet. Loete ka mingeid uudiseid või olete niisama arukad ja targad? Maski kandmisel on mõte, kui oled ise haige. Haiguse eest see ei kaitse.

Ok, hea et ütlesid – nüüd teame et kõik meditsiinitöötajad on haiged tegelikult juba. Nemad kannavad ju maski.
Lollusel ei ole piiri …

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meditsiinitöötajaid on meil haigestunud juba mingi… 30 ringis? Kuidas nad siis nakatuvad, nad ju kannavad maske? Maskifanaatikud võiks vastata nüüd.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lollusel ei ole piiri …

Tõesti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meditsiinitöötajaid on meil haigestunud juba mingi… 30 ringis? Kuidas nad siis nakatuvad, nad ju kannavad maske? Maskifanaatikud võiks vastata nüüd.

Mida sulle vastata…et sa näitest aru saaksid. Ehk nii – kui mees võtab karbi kondoome ja paneb kõiki tänavalibusid keda kohtab või võtab kondoomid ja kasutab neid uue partneriga mõistliku inimesena enese kaitsmiseks, siis kumbal juhul on nakatumisvõimalus kondoomidest hoolimata suurem?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“aga, aga…”
jah, asjadelt on ka tõenäosus viirus saada, aga veidi väiksem tõenäosus, kui nii, et ma oma kätega nägu kohe puutun vms.

Ei ole ju keeruline nägu mitte puutuda. Kas su käed ei allu su tahtele? Ja kas kindad hoiavad puudutamise kuidagi ära?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maskifanaatikud võiks vastata nüüd.

Aga palun: nad kandsid neid õhukesi meditsiinilisi maske, mitte respiraatoreid.

Lolluse piiritus jätkub….

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Saa nüüd aru, et kui räägitakse maskidest, siis räägitakse maskidest, mitte kiivritest, respiraatoritest ega hingamisaparaatidest, eks.
Mask EI KAITSE kandjat.
Respiraator KAITSEB kandjat.
Mask kaitseb ümbritsevaid inimesi.
Respiraator ei kaitse ümbritsevaid inimesi.

Taas nõus. Sinu enda näitel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saa nüüd aru, et kui räägitakse maskidest, siis räägitakse maskidest, mitte kiivritest, respiraatoritest ega hingamisaparaatidest, eks.

Mask EI KAITSE kandjat.

Respiraator KAITSEB kandjat.

Mask kaitseb ümbritsevaid inimesi.

Respiraator ei kaitse ümbritsevaid inimesi.

Taas nõus. Sinu enda näitel.

Sinu teooria järgi on kogu haiglapersonal haiged, nad ei hooli enda kaitsmisest, nad hoopis ei soovi teisi nakatada…

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinu teooria järgi on kogu haiglapersonal haiged, nad ei hooli enda kaitsmisest, nad hoopis ei soovi teisi nakatada…

Oeh. Räägime uuesti siis. Kui haiglapersonal soovib end kaitsta, siis nad kasutavad respiraatoreid. Kui haiglapersonal soovib patsiente kaitsta, siis kannavad nad maske. Mis sa arvad, kui näiteks kirurgid kedagi opereerivad, miks nad kannavad maske ja kaitserõivaid? Kas nad kardavad, et haige pimesoole küljest nakkab neile midagi? Ei. Nad kardavad anda patsiendile ükskõik, millist bakterit või viirust.
Kui sa vaatad nakkushaiglate pilte, kas seal sa näed personalil neid tavalisi maske? Ei näe. Seal kannab personal respiraatoreid. Respiraatoreid kannavad praegu ka apteekrid ning proovide võtjad.
Mask ei kaitse midagi.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
pritnispeeers

Mina käisin täna toitu varumas ja minu meelest oldi väga teadlikud. Kui sorisin parasjagu kuskil asju, siis oodati kannatlikult kaugel eemal. Oldi maskidega, oldi ilma, mul endal oli kaelasiidisall silmini, kas sest abi oli, noh…ega tükki ka ei võtnud küljest ju. Vähemalt ei tatistanud poetöötajatele näkku.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tulin just eile Usast. Olen üksik inimene. Käisin Selveris kuna varud olid otsas ja loomulikult kandsin maski kuna võin olla viirusekandja. Paljud vaatasid mind imelikult, Üks noorukipaar isegi itsitas isekeskis, vaadates minu poole. Mis seal ikka, inimesed ei saa aru, et kandes maski mõtlen nende tervise peale.

Kas reisilt tulnutel ei peaks olema praegu keelatud 14 päeva jooksul nina kodust välja pista?

Lubatud on käia poes ja apteegis vajadusel. Käisin ära ja nüüd võin kasvõi kuu kodus olla. Aga sul kui võimalus oleks siis kohe kaebaks minu peale onju.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õmmelge marlist ise maskid. Ilmselt selline mask ei kaitse meditsiinitöötajat, kes on terve päeva viiruse sees, aga just poes käies , kus õhus viiruse konsentratsioon on ilsmelt väike võib see hästi kaitsta. Loomulikult tuleks mask (ja kummikindad) kohe poest väljudes ära visata, ideaalise kõik üleriided desofandiga üle lasta. Kuna me mehega oleme mõlemad kodukontoris, siis teemegi nii, et meil on poeskäimiseks eraldi riided, mille kohe kojujõudes pesumasinasse viskame (sh poekoti). Poes käime nagunii harva ja ainult üks meist käib. Nö poeriietena kasutame siis jopet, mis praeguseks ajaks oleks õues veel jahe, et siis ei teki probleemi, millega lastega õues käia. Teksad lähevad ka pessu. Riietega autosse kantud viirus peaks siis järgmiseks poeskäigu ajaks hävinud olema

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tulin just eile Usast. Olen üksik inimene. Käisin Selveris kuna varud olid otsas ja loomulikult kandsin maski kuna võin olla viirusekandja. Paljud vaatasid mind imelikult, Üks noorukipaar isegi itsitas isekeskis, vaadates minu poole. Mis seal ikka, inimesed ei saa aru, et kandes maski mõtlen nende tervise peale.

Kas reisilt tulnutel ei peaks olema praegu keelatud 14 päeva jooksul nina kodust välja pista?

see nõue kehtestati alles eile.

0
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 102 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas kannate poes käies maski?