Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas kannate poes käies maski?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 103 )

Teema: Kas kannate poes käies maski?

Postitas:
Kägu

Sinu teooria järgi on kogu haiglapersonal haiged, nad ei hooli enda kaitsmisest, nad hoopis ei soovi teisi nakatada…

Oeh. Räägime uuesti siis. Kui haiglapersonal soovib end kaitsta, siis nad kasutavad respiraatoreid. Kui haiglapersonal soovib patsiente kaitsta, siis kannavad nad maske. Mis sa arvad, kui näiteks kirurgid kedagi opereerivad, miks nad kannavad maske ja kaitserõivaid? Kas nad kardavad, et haige pimesoole küljest nakkab neile midagi? Ei. Nad kardavad anda patsiendile ükskõik, millist bakterit või viirust.

Kui sa vaatad nakkushaiglate pilte, kas seal sa näed personalil neid tavalisi maske? Ei näe. Seal kannab personal respiraatoreid. Respiraatoreid kannavad praegu ka apteekrid ning proovide võtjad.

Mask ei kaitse midagi.

https://sakala.postimees.ee/6927719/lahipaevil-saab-ka-viljandis-koroonaviiruse-proovi-teha

Ilmselt artiklis oleval fotol olev meedik on haige või siis lihtsalt hull.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lubatud on käia poes ja apteegis vajadusel. Käisin ära ja nüüd võin kasvõi kuu kodus olla. Aga sul kui võimalus oleks siis kohe kaebaks minu peale onju.

Karantiinis oleval isikul ei ole see enam lubatud. Loe uusi uudiseid, meetmeid on rangemaks muudetud.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, mul pole ühtki maski, mis mind selle viiruse eest päriselt ka kaitseks.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://sakala.postimees.ee/6927719/lahipaevil-saab-ka-viljandis-koroonaviiruse-proovi-teha

Ilmselt artiklis oleval fotol olev meedik on haige või siis lihtsalt hull.

?? Sa oled pime? Märkad äkki, et tal on mitu kaitsevahendit – mask ja ekraan? Ja küllap kannaks temagi parema meelega respiraatorit, kui neid ainult oleks piisavalt. Oled ehk kuulnud, et neid ei jagu ka arstidele (küll aga poes käivatele kägudele, kes on tohutult ohus ja tohutult õnnelikud oma varanduse üle).

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei, ma pole pime. See, et riigil polnud mingit varu, kuigi juba aasta tagasi küsiti selleks raha, aga ei saadud sentigi, see on riigi saamatus. Kui info on selline nagu ta on, suuresti tänu terviseameti käpardlikusele, siis inimesed kaitsevad endid nagu oskavad. Kui meedias levivad pildid MASKIDES meditsiinitöötajatest, siis neid ka püütakse kasutada enda kaitseks. Riigi saamatus on see, et neid on hulgaliselt saada nn mustart turult ja Osta.ee lehelt, aga mitte riigi oma varudest. Seega mõtle enne, kui paukuma hakkad.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, ma pole pime. See, et riigil polnud mingit varu, kuigi juba aasta tagasi küsiti selleks raha, aga ei saadud sentigi, see on riigi saamatus. Kui info on selline nagu ta on, suuresti tänu terviseameti käpardlikusele, siis inimesed kaitsevad endid nagu oskavad. Kui meedias levivad pildid MASKIDES meditsiinitöötajatest, siis neid ka püütakse kasutada enda kaitseks. Riigi saamatus on see, et neid on hulgaliselt saada nn mustart turult ja Osta.ee lehelt, aga mitte riigi oma varudest. Seega mõtle enne, kui paukuma hakkad.

Ei saanud absoluutselt pihta, kuidas see epistel teemaga “kas kannate poes maski” haakub. Aa, et sa seostad, et rahvas õpib piltide järgi? Nojaa, nõus, aga me ei räägi ju sellest. Me räägime sellest, kas maskist on kasu või mitte ning seda infot, et neist kasu pole, on viimasel ajal jagatud ikka väga laialdaselt. Mõni aga paistab ikka ainult piltide, mitte teksti järgi õppivat. Nojah, mis teha.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Idikad – maski kandmisel pole mingit mõtet. Loete ka mingeid uudiseid või olete niisama arukad ja targad? Maski kandmisel on mõte, kui oled ise haige. Haiguse eest see ei kaitse. Kui sul just pole mingit päris respiraatorit. Ega arstid kanna maski selleks, et ennast kaitsta – ikka selleks, et patsienti kaitsta.

Loomulikult ei kanna ma maski. Hoian eemale inimestest, puutun võimalikult vähe isiklikke asju poes, pärast poodi kohe pesen käed hoolega puhtaks ning kaupade ära panemisel veel korduvalt vahepeal.

Loe oma tekst läbi. Ja siis mõtle.
Kogu netis leiduv ülemaailmne info kubiseb piltidest, kus nii meditsiinipersonal, sõjaväelased, politsei ja muud ametid kannavad MASKE. See, et sina kraaksud siin vastupidist, see ei päde kahjuks. Loomulikult käitub inimene parima arusaama järgi. Ja kui see arusaam tuleb rahvusvahelisest meediast, mitte siioni tarkadelt terviseametist, siis on neil aeg peeglisse vaadata.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loe oma tekst läbi. Ja siis mõtle.
Kogu netis leiduv ülemaailmne info kubiseb piltidest, kus nii meditsiinipersonal, sõjaväelased, politsei ja muud ametid kannavad MASKE. See, et sina kraaksud siin vastupidist, see ei päde kahjuks. Loomulikult käitub inimene parima arusaama järgi. Ja kui see arusaam tuleb rahvusvahelisest meediast, mitte siioni tarkadelt terviseametist, siis on neil aeg peeglisse vaadata.

Kellel neil? Ja miks? Lauseehitus jätab küll mõtte väga segaseks.
Jah, mul on ka kahju, et inimesed usuvad maskidesse. See annab võltsi turvatunde – oo, mul on mask peas, ma nüüd võin toimetada. Hoopis enam oleks kasu nende ettevaatlikust käitumisest ja 2×2 põhimõtte järgimisest.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Terviseamet on kogu teavitustööga suhteliselt läbi kukkunud. Info on kaootiline ja tänane info räägib eilsele paljuski vastu. On yäiesti loomulik, et vastutustundlikud inimesed üritavad teha kõik, et oma lähedasi ja teisi kaitsta. Kui kodanik ostab omale veebipoest või oksjonilt kirurgimaskid, et teha kõik, mis tema võimuses lisaks kätepesule ja 2×2 meetmele, siis ta ei ole idikas. See, et arstidel on maskipuudus…riigi tegematta töö. Rekvireerigu siis need osta.ee-s müügil olevad kui eriolukorras riigile vajalikud.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled ehk kuulnud, et neid ei jagu ka arstidele (küll aga poes käivatele kägudele, kes on tohutult ohus ja tohutult õnnelikud oma varanduse üle).

Ah sellel põhjusel sa siin räuskadki? Et sa ei saa poest seda 3M-i 9332-te enam kätte?

Minu peale jää siis palun vait, mul on töö selline, et kasutan neid.
Vabandust, et nurgas neid kast täis on.

Mul on üks suurem poolmask ka (pange tähele sedagi nimetatkse poes MASKIKS! mitte respiraator), aga nüüd enam tõesti ei tea, kust filtreid saaks, sest vanad on pisut umbes.

Eks midagi leiutame, kui need ühekordsed on ära hingatud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ah sellel põhjusel sa siin räuskadki? Et sa ei saa poest seda 3M-i 9332-te enam kätte?

Veider järeldus. Miks mina peaks tahtma neid soetada? Ma ei ole restauraator ega ka arst. Mind kaitseb e-kaubandus, kätepesu ja kodus püsimine, hädavajadusel poodi minnes aga läbimõeldus, 2×2 ja võimalikult vähene asjade näppimine.
Ja kui need ka ei kaitse, siis mask ei kaitseks ammugi.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veider järeldus. Miks mina peaks tahtma neid soetada? Ma ei ole restauraator ega ka arst. Mind kaitseb e-kaubandus, kätepesu ja kodus püsimine, hädavajadusel poodi minnes aga läbimõeldus, 2×2 ja võimalikult vähene asjade näppimine.

Ja kui need ka ei kaitse, siis mask ei kaitseks ammugi.

Kui suudaksid lisaks kodus püsimisele ka vait püsida, oleksid kodanikuna tubli.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oeh. Räägime uuesti siis. Kui haiglapersonal soovib end kaitsta, siis nad kasutavad respiraatoreid. Kui haiglapersonal soovib patsiente kaitsta, siis kannavad nad maske. Mis sa arvad, kui näiteks kirurgid kedagi opereerivad, miks nad kannavad maske ja kaitserõivaid? Kas nad kardavad, et haige pimesoole küljest nakkab neile midagi? Ei. Nad kardavad anda patsiendile ükskõik, millist bakterit või viirust.

Kirurgid kannavad operatsiooni ajal maski ja prille (jah, ka prille, nende silmadest ju ometi midagi patsiendile ei nakka?) ka enda kaitseks. Nimelt vere- ja muude kehavedelike pritsmete eest kaitseks. Nii et see on vale, et arst kannab maski vaid patsiendi kaitsmiseks. Sama teema kinnastega. Õde võtab veeniverd kinnastega just ENDA kaitsmiseks patsiendi vere eest. Kirurg kannab kindaid muidugi peamiselt steriilsuse jaoks (patsiendi kaitse), kuid samas ka enda kaitseks (patsiendi veri ja mikroobid)

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kirurgid kannavad operatsiooni ajal maski ja prille (jah, ka prille, nende silmadest ju ometi midagi patsiendile ei nakka?) ka enda kaitseks. Nimelt vere- ja muude kehavedelike pritsmete eest kaitseks. Nii et see on vale, et arst kannab maski vaid patsiendi kaitsmiseks. Sama teema kinnastega. Õde võtab veeniverd kinnastega just ENDA kaitsmiseks patsiendi vere eest. Kirurg kannab kindaid muidugi peamiselt steriilsuse jaoks (patsiendi kaitse), kuid samas ka enda kaitseks (patsiendi veri ja mikroobid)

Jah, seda muidugi. Hetkel oli teema fookus ikkagi viirustevastasel kaitsel, mitte määrdumisel vms.

Kui suudaksid lisaks kodus püsimisele ka vait püsida, oleksid kodanikuna tubli.

Vastupidi. Kodanik, kes rumalustele ei osuta ning faktipõhiseid teadmisi ainult endale hoiab, ei käitu õigesti.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodanik, kes räuskab ja teisi idiootideks sõimab, vajaks ise meditsiinilist sekkumist.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas maski kandmine on tõhus kaitse koroonaviirusesse nakatumise vastu?

Maskide kasutamine tavainimesel profülaktilise meetmena ei ole põhjendatud. Veelgi enam, maskide asjatu kandmise tõttu ei jätku maske inimestele, kellel on reaalne vajadus nende kandmiseks.

Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on tavapäraste hügieeninõuete järgimine. Riskipiirkondades võib abi olla maski kandmisest, see piirab eelkõige nakkuse edasi levikut nakatunud inimestelt.

Hingamisteede kaitse on vajalik eelkõige neile, kes puutuvad kokku nakatunud või nakkuskahtlusega isikutega, näiteks tervishoiutöötajad, hooldajad ja pereliikmed.

Sümptomaatilise haigega lähikokkupuutel (nt ühe meetri kaugusel ja kestvusega vähemalt 15 min) on soovitatav kasutada vastava kaitseefektiivsusega (FFP3) respiraatoreid.

Respiraatori puudumisel võib kasutada (kirurgilist) kaitsemaski, kuid tuleb arvestada, et kui mask on muutunud niiskeks, siis kaitseefektiivsus langeb ja see tuleb välja vahetada. FFP3 respiraatorid on müügil tööohutuskeskustes jm isikukaitsevahendite müügikohtades.

Allikas: Terviseamet

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas reisilt tulnutel ei peaks olema praegu keelatud 14 päeva jooksul nina kodust välja pista?

see nõue kehtestati alles eile.

Palun väga-loll on vastanud. Ilmselt töllerdas rõõmsalt eilseni ringi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Respiraatori puudumisel võib kasutada (kirurgilist) kaitsemaski, kuid tuleb arvestada, et kui mask on muutunud niiskeks, siis kaitseefektiivsus langeb ja see tuleb välja vahetada.

Milles rahvas eksib?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Idikad – maski kandmisel pole mingit mõtet. Loete ka mingeid uudiseid või olete niisama arukad ja targad? Maski kandmisel on mõte, kui oled ise haige. Haiguse eest see ei kaitse. Kui sul just pole mingit päris respiraatorit. Ega arstid kanna maski selleks, et ennast kaitsta – ikka selleks, et patsienti kaitsta.

Vaat see loogika tundub mulle vildak: ühes suunas siis mask kaitseb, aga teistpidi kaotab oma kaitsvad omadused?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Idikad – maski kandmisel pole mingit mõtet. Loete ka mingeid uudiseid või olete niisama arukad ja targad? Maski kandmisel on mõte, kui oled ise haige. Haiguse eest see ei kaitse. Kui sul just pole mingit päris respiraatorit.

Idikas oled sa ise, kui sa “maski” all pead silmas mingit marlilätakat, (mida hambaarstid kasutavad, kui hommikul küüslauku söövad)

Kannan 3M-i 9332-te LINK ja loomulikult see kaitseb mind ka haigestumise eest. Tänu klapile on hingamine kergem ning kannatab ikka tundide viisi peas hoida. (restauraatoritele parim!)

Seda nimetatakse ka ühekordseks respiraatoriks, aga pigem ütleks selle kohta samuti mask.

Ja muidugi ei pea ta sul kogu aeg nina ees olema, ette tõmbad ta alles siis, kui debiilsete perekoolikatega (üks tuli veel ju usast ja kelgib!) poodi võitlema lähed. Oma autos pole ju vaja, mu autol on samuti “söemask” olemas, lausa kaks tükki kapoti all.

Aga üldiselt on mul muidugi poogen, kas sa ennast ja oma peret kaitsed või mitte.

MIND sa mitte kuidagi nakatada ei saa. Kui sa just mulle koju klähvima ei tule.

Mitu korda sellist respiraatorit kasutada tohib ja kus sa seda vahepeal hoiad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Respiraatori puudumisel võib kasutada (kirurgilist) kaitsemaski, kuid tuleb arvestada, et kui mask on muutunud niiskeks, siis kaitseefektiivsus langeb ja see tuleb välja vahetada.

Milles rahvas eksib?

Kuule. Googelda ja otsi ise ka natuke infot, ära näuksu ainult niisama. Palun, loe. Topi endale kasvõi kümme maski näkku, kui see enesetunnet tõstab, aga tõde on ikkagi, et tõenäoliselt pole sellest kasu midagi.
https://tartu.postimees.ee/6926451/millal-kaitseb-mask-tervet-inimest-ehk-mida-teha-maskiga
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/terviseamet-vastab-kes-peaksid-maske-kandma?id=89314105

Ja selline kirurgi mask muutub niiskeks üsnagi ruttu. Oled proovinud mõnda kanda? Üle poole tunni küll vastu ei pea. Kui sedagi.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaat see loogika tundub mulle vildak: ühes suunas siis mask kaitseb, aga teistpidi kaotab oma kaitsvad omadused?

Sest ise nakatud ka silmade kaudu, aga teisi nakatad suust levivate piiskadega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oskan lugeda ja googeldada. Oskan ka selekteerida ja analüüsida. Samas suudan jääda viisakaks.
https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=88808753
Sinu lärmamine ja oma mantra tagumine kahjuks on labiilse närvisüsteemi üks tunnuseid.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oskan lugeda ja googeldada. Oskan ka selekteerida ja analüüsida. Samas suudan jääda viisakaks.
https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=88808753

Väga tubli. Kui lugeda ja googeldada oskad ning ka ise siia kopid artikli, mis kinnitab, et kirurgiline mask on üsna mõttetu, siis jääb tõepoolest arusaamatuks, miks sa minuga vaidlema üldse hakkasid.
Viisakaks oskan minagi jääda. Seekord ei pidanud seda aga vajalikuks. Viisakas jutt ei jõua ju kohale, ei pälvi tähelepanu – järelikult poleks antud juhul ka eesmärki täitnud. Mis oli mu eesmärk? Tuua kasvõi väikesele osale maskifännidest kohale teadmine, et mask neid ei päästa ning respiraatoriga oma vana ema vaatama minna pole ka mõistlik mõte.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kirurgiline mask EI OLE mõttetu.
https://tervis.postimees.ee/6935015/lugeja-kusib-kes-peab-maski-kandma
Aga sulle midagi selgeks teha on võimatu. Teema püstitati küsimusega, kes kannab poes maski. Juba esimestes postitustes sõimasid sa kedagi seal idiootideks. Viimases postis räägid juba vana ema külastusest. Saad aru sellest, et kui inimese turvatunnet see suurendab, siis ta kannab maski. Ei ole piisav kaitse, aga parem kui mitte midagi. See, mida sina siin kraaksud ja lärmad, see on sinu isiklik probleem.

https://tervis.postimees.ee/6930859/apteekrid-palun-moistke-kanname-maske-sest-hoolime

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saad aru sellest, et kui inimese turvatunnet see suurendab, siis ta kannab maski. Ei ole piisav kaitse, aga parem kui mitte midagi.

Nagu juba selgitasin – see on kahe otsaga asi. Ilmaasjata turvatunde unne suikuda laskmine ei ole ka õige. Mask kaitseb sind täpselt niipalju, et kui inimene sulle meetri kauguselt otse näkku aevastab, siis tema sülg ei lenda sulle suhu ega ninna (ja samamoodi kaitseks sind ilmselt ka üle nina tõmmatud sall – olgu, veidi vähem, sall on hõredam). Selliseid juhtumeid juhtub sul kui tihti? Ei juhtu, eks. Halb on see, et inimesed ei anna aru, et mask vaid selliseid olukordi lahendada suudab – inimesed usuvad maskist imet, panen selle ette ja võin šopata nagu tahan, olen kaitstud. Ei ole nii. Õhus hõljuvad viirused jõuavad ikka kohale, maski serva vahelt või isegi läbi maski. Maski kõrvale maandunud viiruseosad jõuavad samuti kohale ning õige pea aitab turvatundesse uinunud inimene nad käega õigesse kohta – hingamisteedesse. Mul on ju mask peas, ma ei nakatu praegu!

Viimases postis räägid juba vana ema külastusest.

Nii? Ei tohi? Mis mõttes? Sa ikka kujutad ette, KUI paljud inimesed ei tea, et need respiraatorid ainult kandjat kaitsevad, mitte mõlemas suunas?

See, mida sina siin krasksud ja lärmad, see on sinu isiklik probleem.

Esiteks ma ei kraaksu ega lärma – vähemalt mitte rohkem kui sina. Võime kokku leppida, et mõlemad kraaksume ja lärmame, mul pole selle vastu midagi.
Teiseks – oh oleks see mu isiklik probleem. Paraku ei ole. Koroonaga seoses polegi isiklikke probleeme olemas, kõik probleemid on ühised. Käi ringi ja vaata, kuidas inimesed neid maske kasutavad – neil pole ju õrna aimugi, kuidas neid kanda, kuidas neid hoida, kui tihti vahetada ning mida need üldse teevad või ei tee. Maskid tõmmatakse rääkimiseks laubale või lõuale, katsutakse neid kogu aeg kätega (millega müügisaalis asjatatakse), pannakse pärast kasutamist taskusse (ja ilmselt võetakse järgmises poes uuesti taskust välja ja pannakse ette) jne jne jne. Masendav ja mõttetu.

Ning samal ajal oleks mõnel meedikul neid maske vaja ning nad oskaks neid ka kasutada nii, et oleks kasu ka …

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, seda muidugi. Hetkel oli teema fookus ikkagi viirustevastasel kaitsel, mitte määrdumisel vms.

Kuule, sa ise ironiseerisid, et ei tea, kas kirurg kannab maski seepärast, et kardab, et patsiendi pimesoolest talle midagi külge kargab? Mina vastasin, et jah, kardab küll ja ka sellepärast kannab maski. Nii et sa ei rääkinud sugugi mitte ainult hingamisteede viirustest. Jah, pimesoolest nakkab tõesti kirurgile midagi külge – ja nimelt just VIIRUSED – hepatiit B ja C, HIV.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nii. See oli juba täiskasvanud inimese arukas ja väga mõistlik selgitus ning asjale lähenemine. Mina isiklikult pole kordagi väitnud, et mask annab muretu suhtumise. Kõik sinu poolt toodud selgitused viimases postis on väga õiged. Küll aga pole ma nõus, et mask on mõttetu ja selle kandjad idioodid. Küll aga on mask mõttetu selle oskamatul käsitsemisel. Inimene, kes tunneb vajadust kanda maski, tehes seda õigesti, milles probleem?
Kui oleksid kohe selgitanud viisakas vormis oma seisukohti, poleks mingit vaidlust tekkinudki.
Mask viiruse vastu on nagu kiiver sõduri peas – kui veab, jääd ellu.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küll aga pole ma nõus, et mask on mõttetu ja selle kandjad idioodid. Küll aga on mask mõttetu selle oskamatul käsitsemisel.

Nojah, nagu ütlesin, oli tegu liialduse ja osaliselt provokatiivse vastusega, et inimeste tähelepanu pälvida. Kindlasti on massiliste maskikandjate hulgas ka neid, kes maski kanda oskavad ning kes teavad maski kasutegurit erinevates situatsioonides. Samas suurem mass kasutab maske umbes samasuguse mõtestatusega nagu kasutatakse paratsetamooli – peetakse imeravimiks, süvenemata grammigi, millal seda vaja on, mida ta teeb, mis puhul on parem mitte kasutada jne. Seepärast lühikokkuvõte maskide kasutamisest meie poodides just nii kõlabki, nagu seda esimesest postituses sõnastasin – mõttetu.
Ma nüüd rohkem ei võta sel teemal sõna. Ei viitsi.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd on näha, kui palju kahju terviseamet selle eksitava infoga tegi. Mõni usub seda siiamaani. Mõtle ise, no kuidas mask ei kaitse sind? Ta filtreerib ju seda, mida sa sisse hingad. Sõltub muidugi maskist, kõik ei kaitse ühtemoodi tõhusalt. Terviseamet ajas seda häma sellepärast, et maske polnud piisavalt ja oli vaja tagada, et neid jätkuks meedikutele, et nad saaksid ennast kaitsta ega jääks haigeks.
Ma usun, et nüüd on käes see aeg, kus on vaja välja otsida kõik maskid, mis vähegi kusagil saadaval on, ja neid välja minnes kasutada.

+2
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 103 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas kannate poes käies maski?