Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas kannate poes käies maski?

Näitan 12 postitust - vahemik 91 kuni 102 (kokku 102 )

Teema: Kas kannate poes käies maski?

Postitas:
Kägu

Ma nüüd rohkem ei võta sel teemal sõna. Ei viitsi.
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda.

See on sul küll väga hea mõte, et mitte viitsida.

Sest see sinu sajapostitusene möla TÜÜTAB inimesed ära ja paratamatult tekib mõte, et mis tal siis viga on?

AGa välja mõtlesin – oma mõtteid sa kolmesõnalistesse lausetesse konkretiseerida ei oska, pillud, röögid (suured tähed vist olid sinu teemas), sajatad, mässad siia sinna – milleks?

Mine joo parem oma plastikõlut edasi.
Ja tseki, ega sind Rimisse keegi tööle ei taha…

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma usun, et nüüd on käes see aeg, kus on vaja välja otsida kõik maskid, mis vähegi kusagil saadaval on, ja neid välja minnes kasutada.

Jaa! Mul on karumask! See aitab ka natukenegi, kindel. Mina küll usun.

Aga mul on hoopis see küsimus, et kas sa “välja minnes maski kandmise” asemel ei võiks teha seda, mida valitsus, meditsiinijuhid ja arvamusliidrid paluvad – püsida kodus? Mis kohutav vajadus sul on kogu aeg väljas käia? Arusaadav, kui töö nõuab, aga kas nõuab?

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nüüd on näha, kui palju kahju terviseamet selle eksitava infoga tegi. Mõni usub seda siiamaani. Mõtle ise, no kuidas mask ei kaitse sind? Ta filtreerib ju seda, mida sa sisse hingad. Sõltub muidugi maskist, kõik ei kaitse ühtemoodi tõhusalt. Terviseamet ajas seda häma sellepärast, et maske polnud piisavalt ja oli vaja tagada, et neid jätkuks meedikutele, et nad saaksid ennast kaitsta ega jääks haigeks.

Sa, lollike, ei saanud ikka aru, et saad silmadesse selle piisknakkuse, kui mask ees on? Ja maski eemaldamisel saad selle näkku ka.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Loe oma tekst läbi. Ja siis mõtle.

Kogu netis leiduv ülemaailmne info kubiseb piltidest, kus nii meditsiinipersonal, sõjaväelased, politsei ja muud ametid kannavad MASKE. See, et sina kraaksud siin vastupidist, see ei päde kahjuks. Loomulikult käitub inimene parima arusaama järgi. Ja kui see arusaam tuleb rahvusvahelisest meediast, mitte siioni tarkadelt terviseametist, siis on neil aeg peeglisse vaadata.

Kellel neil? Ja miks? Lauseehitus jätab küll mõtte väga segaseks.

Jah, mul on ka kahju, et inimesed usuvad maskidesse. See annab võltsi turvatunde – oo, mul on mask peas, ma nüüd võin toimetada. Hoopis enam oleks kasu nende ettevaatlikust käitumisest ja 2×2 põhimõtte järgimisest.

Miks sind juba välja lasti? Kas Paldiski mnt. ullaris on kohad täis ja sa paistsid kõige tervem olema?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa, lollike, ei saanud ikka aru, et saad silmadesse selle piisknakkuse, kui mask ees on? Ja maski eemaldamisel saad selle näkku ka.

Kui saad koroona silmadesse, on palju suurem tõenäosus, et ei haigestu. Sealt silmadest peab viirus ikkagi hingamisteedesse jõudma, et paljuneda sedavõrd, et tekitada haigus. Koroona ei ole silmahaigus ja silma limaskesta rakud ei ole koroona keskkond, vaid kõigest hüppelaud. Mistahes tekitaja, kui see satub inimesesse väga väikeses koguses, peab kõigepealt ennast mugavasti sisse seadma ja paljunema, siis alles saab ta haiguse tekitada. Kui inimese immuunsüsteem on korras, siis silmadesse sattunud hingamisteede viirus suure tõenäosusega haigust ei tekita, vaid sureb.
Ja maski õigel eemaldamisel ei satu näkku midagi. Üks sõrm kummaltki poolt kõrva taha kummi alla ajada ja ongi mask näost võetud. Kohe viskad ära ja desinfitseerid käed.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei ole ja ei kanna. Aga kui oleks, siis ikka ei kannaks. Ma tõesti ei usu poes nakatumisse. Pealegi on räägitud seda, et see ka loeb, kui kaua sa oled viirusega koos ühes ruumis. St kui haige hingab su peale vaid korra, siis enamikul juhul peaks keha vähese viirusega hakkama saama. St see on see, mida ma loodan siis ilma maskita.

Mina arvan, et poes on momendil vägagi suur oht see endale külge saada, kaubad on üle näpitud, külmikute uksi avame, korvid, puldid kärud, juuksed vajusid silmale-ise ei pane tähelegi kui näo pealt üle käid käega 🙁

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maske kannavad paljud, aga arvan, et see on rohkem enda rahustamiseks, et nagu midagi teeks. Ei usu ka poes nakatumisse, haigega peab mingi aja ikka lähikontaktis olema, mitte et ta möödaminnes välja hingab. St teoreetiliselt on see võimalik, aga praktiliselt… ei usu. Kummikindaid kannan, aga seegi on rohkem eneserahustuslik tegevus, või et pisikuid autorooli jms külge ei kannaks poest tulles.

aga on ka võimalus, et need kaubad ja pakendid on koos juba pisikutega, paned asju oma kotti võtad sangadest, kodus arutad välja

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna siin on inimesi, kes on seisukohal, et ainult meie kohalik Terviseamet on kiivalt varjamas maskide kasutegureid tavainimeste eest, siis ma panen siia ka linke mujalt maailmast.

WHO (World Health Organization) – when and how to use masks? https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/when-and-how-to-use-masks

CDC (Centers for Disease Control and Prevention)
– Does CDC recommend the use of face masks to prevent Covid-19? – https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/faq.html#anchor_1584386949645

BBC artikkel, mis selgitab, miks osades riikides Aasias on maski kandmise komme ning mujal maailmas mitte – https://www.bbc.com/news/world-52015486

Miks Aasias massiliselt maske kantakse? (NB – artikkel aastast 2014! Ammu enne koroonar!) – https://qz.com/299003/a-quick-history-of-why-asians-wear-surgical-masks-in-public/

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna siin on inimesi, kes on seisukohal, et ainult meie kohalik Terviseamet on kiivalt varjamas maskide kasutegureid tavainimeste eest, siis ma panen siia ka linke mujalt maailmast.

Nad ei usu sind nagunii.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvan, et poes on momendil vägagi suur oht see endale külge saada, kaubad on üle näpitud, külmikute uksi avame, korvid, puldid kärud, juuksed vajusid silmale-ise ei pane tähelegi kui näo pealt üle käid käega

Sel juhul ei aita ka mask midagi. Just nagu leierdatakse juba kuu aega – aitab see, kui käed näost eemal hoiad ja käsi pesed. Ja muidugi ise ei roni inimestele lähemale kui paar meetrit, viibid poes minimaalse vajaliku aja, mõttetöö, et mida ja kui palju, teed varem kodus ära. Need meetodid on palju tõhusamad ja olulisemad kui mingi mask.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absurdne lisamure: mõned trollid/sotsiopaadid meelega köhatavad sinu peale/suunas, kui maskiga liigud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas reisilt tulnutel ei peaks olema praegu keelatud 14 päeva jooksul nina kodust välja pista?

see nõue kehtestati alles eile.

Palun väga-loll on vastanud. Ilmselt töllerdas rõõmsalt eilseni ringi.

mitte loll, vaid kodanik, kes lähtub politsei.ee saidil avaldatud juhistest: Kas kodus püsimise kohustus tähendab, et peab olema pidevalt oma majas või korteris ja välja ei tohi üldse minna?
Kodus püsimine tähendab kõigi välditavate käikude ära jätmist ning tõesti oma elukohas püsimist. Lubatud on vaid need käigud, mis tõesti vältimatud – näiteks kui inimese elu on ohus, vaja on saada arstiabi, uuendada toiduvarusid või käia koeraga väljas. Inimene võib minna ka näiteks jooksma või rattasõidule, kuid peab siis vältima kontakti teiste inimestega.

totaalne liikumiskeeld kehtestati eile.

ps. mina ei ole karantiinis, kuid olen kodus istunud alates eriolukorra kehtestamisest ja isegi paar-kolm päeva enne seda.

+1
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 91 kuni 102 (kokku 102 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas kannate poes käies maski?