Esileht Lapse ootamine Kas katkemine?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kas katkemine?

Postitas:

Minul viimase menstruatsiooni järgi tähtajaks 15.oktoober. Oleks teine laps. Esimene on juba 12.
Mõnda aega (ligi aasta) oleme mehega proovinud saada last.
Eelmise nädala laupäeval (02.02.) oleks pidanud päevad hakkama, aga ei hakanud. Rinnad olid hirmus valusad, kõhus pingetunne ja üleüldse oli olemine, nagu oleks tugev PMS. Mina aga mõtlesin, et küll need päevad ilmselt kohe hakkavad. Kolmapäeval (06.02.) aga käisin ühe eriarsti juures ning polikliinikus tuli mõte, et teeks siis veretesti ka ära. Veretesti tulemus ilmus juba paari tunni pärast digilugu.ee-sse ja HCG väärtus oli 38.2
Mulle korra tundus, et äkki see pisut väike, aga netis olevate tabelite järgi sobis vahemikku, mis olid 4-5 nädala juures.

Terve see nädal on olnud kehv enesetunne, iiveldus, peapööritus, nõrk peavalu, pingetunne kõhus, rinnad väga valusad jne.
Laupäeval tundsin hästi valusat torget kõhus, see oli ainult ühe korra. Peale seda aga algas mingi aeg hiljem veritsus/määrimine (pigem siis vist määrimine?). Kuna pühapäeval määrimine jätkus, mõtlesin, et käiks igaks juhuks Pelgulinna erakorralises ära, et teada saada, ega emakavälist pole. Seal tehti uriinianalüüs ja vereanalüüs, siis istusin ja ootasin paar tundi, seejärel tuli arst, ütles, et HCG on madal (ma täpset arvu ei mäleta, aga oli 70-80 vahel), vaatas UH-ga, teatas, et ei näe rasedust ei emakas ega mujal.
Ütles, et arvatavasti katkemine/peetumine, et ilmselt päevad hakkavad paari päeva jooksul ja andis nädala aja pärast uue aja.

Minu arvutuste järgi on täna 4+5, nii vara tihti UH ei näitagi midagi, nagu ma olen aru saanud. Ega mul mingeid suuri lootusi muidugi ei ole, kuna HCG tõus on nii väike ja olen juba enam vähem leppinud sellega, et arvatavasti katkeb/peetub.

Aga kui oma 13 aasta tagust rasedust meenutan, siis mul oli sel ajal, kui oleks pidanud päevad olema esimest korda, selline määrimine, mida ma pidasingi menstruatsiooniks (kuigi hiljem sain aru, et see oli palju lühem ja vähesem, kui tavapärane). Mul sel ajal esimene rasedustest näitas negatiivset ning alles paar nädalat hiljem tegin uue testi, mis oli positiivne. Tol ajal ma HCG-st ei teadnud muidugi midagi, seega seda ei oska võrrelda.

Mis te arvate, kas määrimise ja väikse HCG tõusuga toimub harilikult katkemine? Millised on kogemused?
Kuidas ma sellest ikkagi lõppkokkuvõttes aru saan, et on toimunud katkemine? Kas sellisel juhul hakkavad alati lõpuks rohke vereeritusega päevad?
See vaikselt vindumine on nii närvesööv. Kui peab katkema, siis peab järelikult katkema, ma suudan sellega leppida, aga see võiks siis ruttu juba möödas olla.
Kas tasuks minna uut vereanalüüsi paari päeva pärast tegema, et näha, mis see HCG siis ikkagi teeb?
Mis vahe üldse on katkemisel ja peetumisel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su kirja põhjal saan aru, et kolmapäev oli esimene HCG mõõt 37 ja pühapäev 70-80?
Seda on ilmselgelt liiga vähe, kahjuks
Minul endal olnud raseduse algusest saadik pidev määrimine ja veritsus aga Hcg tõusis ilusti nagu peab.
Seega usun, et arstil oli õigus ja toimub katkemine

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalse raseduse aegu peab hcg 48h jookdul vähemalt kahekordistama. Ilmselt jah katkeb

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

99% juhtudest tähendab nii aeglane hcg tõus kahjuks seda, et rasedus ei arene edasi – väga kahju loomulikult, aga ma arvan, et nii kehale kui tegelikult ka sulle endale psühholoogiliselt on hea, et ise katkeb, puhastub.

Samas mul on ühel tuttaval ka olnud üliväike hcg tõus ja ometi rasedus jäi pidama, tal vist oli hästi-hästi napilt kahekordne tõus ja arstid eriti lootusi ei andnud. Sul siiski on tõus veel väiksem muidugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Lapse ootamine Kas katkemine?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.