Esileht Koolilaps Kas keegi EI ole rahul RAMi või VHKga?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Kas keegi EI ole rahul RAMi või VHKga?

Postitas:

Need on Tallinnas koolid, kuhu tundub kõige raskem sisse saada, sest mõlemad eelistavad õdesid-vendi ning õpetajate lapsi, seega linnarahvale jääb vaid paar kohta. Tung on väga suur ja eelkoolid punnis. Aga kas mõni nendes õppiv laps või tema pere on ka kooli suhtes rahulolematu? Küsin niisama huvi pärast, sest kõigi teiste eliitkoolide kohta olen juhtunud siit foorumist ka lapsevanemate poolt kirjutatud negatiivseid kommentaare lugema, nende kahe koolikohta ei tule meelde.
Kas ongi nii head koolid, kui on mulje jäänud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 21:50; 20.03 10:53; 13.11 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK on super! (Väljastpoolt “kogukonda” sisse saanud lapse ema).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 23:07; 23.03 09:14; 30.03 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Sellist rahulolematust, et võtaks lapse ära, pole näinud, külla aga lapsevanemad on erineva tundlikkusega teatud teemade suhtes, et ikka kerkivad mõningad teemad. Ega me totalitaarses ühiskonnas ei ole, arvamust ikka avaldatakse ja teemasid tõstatatakse.
minul kaks last VHK-s võin öelda, vanemaid, kes pole mitte millegagi rahul, selliseid vanemaid lasteaias ikka oli, kuid praegu koolis pole silma hakanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Totude laste totud vanemad ongi igasuguse kooli osas rahulolematud. Seega ei ole PK see koht, kust adekvaatset infot saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

RAM-iga vist ollakse rohkem rahul kui VHK-ga. St sealt olen rohkem probleeme kuulnud. Ehk on ajendiks see, et lapsed on rohkem konkurendid ja siis seda leili jätkub (konkurendid siis muusikakonkurssidel).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 20:31; 20.03 08:55; 21.03 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

RAM-iga vist ollakse rohkem rahul kui VHK-ga. St sealt olen rohkem probleeme kuulnud. Ehk on ajendiks see, et lapsed on rohkem konkurendid ja siis seda leili jätkub (konkurendid siis muusikakonkurssidel).

Minu laps on selles koolis 11 aastat muusikat õppinud ja sellist asja kuulen esmakordselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.03 22:11; 21.03 00:06; 23.03 13:55; 29.03 17:18; 14.11 11:41; 14.11 11:44; 13.01 10:36; 13.01 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun ka, et see ei ole mingi pidev probleem igas lennus, aga aeg ajalt ikka kerkib. Eks oleneb vanemate komplektist ka tänapäeval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 20:31; 20.03 08:55; 21.03 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei ole mina lugenud mitte ühtegi negatiivset arvustust selle kooli vanematelt, kelle lapsed mingis eliitkoolis õpivad. Kõik negatiivsed arvustused pärinevad inimestelt, kelle omad lapsed eliitkoolis ei õpi ja on stiilis “ma olen kuulnud, et TPL-is lapsed õppivat end surnuks”, “TIK´is pidi olema nii negatiivne õhkkond, tõusikud koos”, “Reaalis olevat tasuline ja tasuta osa nüüd segamini, õpetajad samad, ruumi- ja õhupuudus metsik”, “21. kk pidi saama end sisse osta”, kõigilt neilt eliitkooli lastelt “võetavat ära lapsepõlv” jne. jne.
Kas teie olete konkreetselt kuulnud mõnda lapsevanemat, kelle laps eliitkoolis õpib, ütlevat, et see kool on negatiivne? Mina ei ole, mul 3 last eliitkoolis õppinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.03 10:29; 29.03 15:30; 31.03 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei ole mina lugenud mitte ühtegi negatiivset arvustust selle kooli vanematelt, kelle lapsed mingis eliitkoolis õpivad. Kõik negatiivsed arvustused pärinevad inimestelt, kelle omad lapsed eliitkoolis ei õpi ja on stiilis “ma olen kuulnud, et TPL-is lapsed õppivat end surnuks”, “TIK´is pidi olema nii negatiivne õhkkond, tõusikud koos”, “Reaalis olevat tasuline ja tasuta osa nüüd segamini, õpetajad samad, ruumi- ja õhupuudus metsik”, “21. kk pidi saama end sisse osta”, kõigilt neilt eliitkooli lastelt “võetavat ära lapsepõlv” jne. jne.
Kas teie olete konkreetselt kuulnud mõnda lapsevanemat, kelle laps eliitkoolis õpib, ütlevat, et see kool on negatiivne? Mina ei ole, mul 3 last eliitkoolis õppinud.

Olen kuulnud. Nii tutvuskonnas näost näkku kui ka siit foorumist lugenud. Seepärast ongi jäänud heas mõttes silma, et nende kahe kooli kohta, millest on teema, ei ole õpilastelt ega vanematelt midagi halba kuulnud.
Suvalisi arvamusi neilt, kelle lapsed vastavas koolis ei õpi, ei pane üldse tähele, need on kuulujutud, hapud viinamarjad või lihtsalt isiklik eelistus neilt, kes ei olegi selle kooli sihtgrupp.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 21:50; 20.03 10:53; 13.11 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK lapsevanemana tooksin välja ainsa asja, mis häirib – 30 tüdrukut klassis teatud vanuseperioodil on õudne. Õpetajatest on kahju. Kuidas poistega lood on, ei oska öelda. Tundub, et just tüdrukutel on selles eas olulised tagarääkimine ja intriigide punumine, kiuslikkus. Paraku ei oska ma välja mõelda, kuidas seda muuta.

30 poissi klassis oli väga ok. Ma ei mäleta lapse põhikooliajast ühtki jama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.03 22:11; 21.03 00:06; 23.03 13:55; 29.03 17:18; 14.11 11:41; 14.11 11:44; 13.01 10:36; 13.01 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

RAM-is tegeletakse kiusamistega tõsiselt. See on igas koolis ju olemas, aga pean oluliseks ka kooli suhtumist. Tänu segaklassidele on olukord vist leebem kui VHK-s.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 20:31; 20.03 08:55; 21.03 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on kaks sugulast RAMis väga kõva ja süstemaatilise kiusamise al kannatanud. Mõlemad hetkel 20 ringis juba, ehk on tänapäeval asjad seal muutunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 12:30; 14.01 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen samuti RAMi lõpetanud ja 20 ringis ning ma ei mäleta mingit kiusamist ka tol ajal RAMis.

Praegu oma sõprade peredelt kuulen, et seal on väga mõnus ja sõbralik õhkkond, lapsed ütlevad samuti, et kiusamist ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.03 13:18; 31.03 09:33; 07.04 15:18; 13.01 16:22;
To report this post you need to login first.

RAM-is tegeletakse kiusamistega tõsiselt. See on igas koolis ju olemas, aga pean oluliseks ka kooli suhtumist. Tänu segaklassidele on olukord vist leebem kui VHK-s.

Mul käivad kaks last VHK-s ja mingit kiusamist nende klassides ja koolisiseses suhtlusringkonnas ei esine. Võimalik, et juhuseid on esinenud, aga järelikult on nendega kohe tegeletud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 13:36; 26.03 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need koolid on heaks näiteks, miks on olulised väärtused. Kõik ei ole suhteline, nagu tänapäeval üritatakse selgeks teha. Kui keegi sind jalaga lööb, siis see on halb, mitte suhteline. Ja nendes koolides on kogu kooli töötajaskonnas üheselt mõistetud väga selgelt väljaöeldud väärtus: meie koolides on kiusamine välistatud. Me tegeleme sellega kohe. Ja see toimib.

Ma olen ise just VHK-ga seotud ja seal ei tegeleta vaid kiusamise tagajärgedega, vaid ka selle ennetamisega, näiteks head käitumist kiites ja tunnustades. Seda õpetatakse süstemaatiliselt ka õpetajatele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 08:12; 31.03 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need koolid on heaks näiteks, miks on olulised väärtused. Kõik ei ole suhteline, nagu tänapäeval üritatakse selgeks teha. Kui keegi sind jalaga lööb, siis see on halb, mitte suhteline. Ja nendes koolides on kogu kooli töötajaskonnas üheselt mõistetud väga selgelt väljaöeldud väärtus: meie koolides on kiusamine välistatud. Me tegeleme sellega kohe. Ja see toimib.

Ma olen ise just VHK-ga seotud ja seal ei tegeleta vaid kiusamise tagajärgedega, vaid ka selle ennetamisega, näiteks head käitumist kiites ja tunnustades. Seda õpetatakse süstemaatiliselt ka õpetajatele.

Paraku VHK joon selline, et kiusajatest lapsed visatakse välja, probleemsete lastega peab hakkama tegelema teine kool, enamasti piirkonnakool. Minule tundub see vastutuse endalt teistele veeretamisena, kuigi probleem tekkis VHK-s. Piirkonnakoolides ka järjest raskem normaalset õpikeskkonda tagada, kui eliitkoolides patustajad nende kaela saadetakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 09:01; 23.03 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku VHK joon selline, et kiusajatest lapsed visatakse välja, probleemsete lastega peab hakkama tegelema teine kool, enamasti piirkonnakool. Minule tundub see vastutuse endalt teistele veeretamisena, kuigi probleem tekkis VHK-s. Piirkonnakoolides ka järjest raskem normaalset õpikeskkonda tagada, kui eliitkoolides patustajad nende kaela saadetakse.

Mul laps VHK 3.klassis. Mitte ühtegi õpilast ei tea selle aja jooksul, kes kuskilt klassist välja oleks visatud. Koolis on hästi toimiv tugisüsteem, psühholoog vestleb aeg-ajalt kõigi lastega, osaleb mõnikord arenguvestlustel. Lapsevanemad julgevad ausat tagasiside anda õpetajatele jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 23:07; 23.03 09:14; 30.03 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal isiklik kokkupuude puudub, sest pole nii rikas, et oma lapsi erakooli panna.

Küll aga olen munitsipaalkooli õpetajana puutunud kokku laste (ja vanematega), kes on toonud oma lapse(d) üle tavakooli, kuna pole olnud rahul kas emma-kumma kooli sisekliima või õpetajatega.
Nt on tulnud tavakooli 10.klassi üle laps VHKst, kellel lausa üks vanematest töötas seal koolis, kuid leidis, et ei soovi, et ta laps “oma” koolis jätkab.
RAM-koolist on aga üle tulnud päris mitmeid, ka poole gümnaasiumiaja pealt, sh ka neid, kes RAMis käinud 1.klassist peale ja kelle vanemad Äripäeva rikaste TOPis figureerivad. Põhjusena on toodud eelkõige mõne õpetajaga konflikti sattumist või probleeme klassikaaslastega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku VHK joon selline, et kiusajatest lapsed visatakse välja, probleemsete lastega peab hakkama tegelema teine kool, enamasti piirkonnakool. Minule tundub see vastutuse endalt teistele veeretamisena, kuigi probleem tekkis VHK-s. Piirkonnakoolides ka järjest raskem normaalset õpikeskkonda tagada, kui eliitkoolides patustajad nende kaela saadetakse.

Mul laps VHK 3.klassis. Mitte ühtegi õpilast ei tea selle aja jooksul, kes kuskilt klassist välja oleks visatud. Koolis on hästi toimiv tugisüsteem, psühholoog vestleb aeg-ajalt kõigi lastega, osaleb mõnikord arenguvestlustel. Lapsevanemad julgevad ausat tagasiside anda õpetajatele jne.

Mina tean juhtumit, et koolipoisid visati kakluse pärast välja. Mõlemad olid VHK õpilased, aga kuna VHK vägivalda ei tolereeri, siis said piirkonnakoolid probleemsed õpilased endale, sest nende asi ei ole mitte tolereerida. See juhtum võis küll olla üle 3 aasta tagasi. Minu arvates VHK poolt suht silmakirjalik käitumine, sest mis viga niimoodi enda kooli vägivallavabana hoida, kui vähegi probleemsed tegelased kõrvaldatakse. Piirkonnakool aga tegelegu edasi probleemidega, mille juured on teises õppeasutuses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 09:01; 23.03 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean juhtumit, et koolipoisid visati kakluse pärast välja. Mõlemad olid VHK õpilased, aga kuna VHK vägivalda ei tolereeri, siis said piirkonnakoolid probleemsed õpilased endale, sest nende asi ei ole mitte tolereerida. See juhtum võis küll olla üle 3 aasta tagasi.

Minul on VHK lapsevanemana kogemusi alates aastast 2005 ja ma ei ole sellisest juhtumist küll kuulnud. Küll aga oli kunagi, kui meie vanem laps veel põhikoolis käis, selline kogemus, et ühte last vahetunnis tõugati. Sellesse suhtuti väga tõsiselt. Kooli psühholoog pidas tervele klassile loengu, millele järgnes vestlusring lastega. Kõiki lapsevanemaid teavitati sellest lastevanemate listis ja paluti kodus oma lapsega sellest juhtumist rääkida, olenemata sellest, kas laps oli sellega seotud või mitte. Kedagi ei karistatud (tõukaja palus siiralt vabandust), vaid räägiti sellest, mida tähendab oma kaaslastest hoolimine, kokkuhoidmine, kogukond, sõprus. Oma lapse pealt (kes samuti polnud sellega isiklikult seotud) nägin, kuidas see kaasa ning järele mõtlema pani. Usun, et sellest oli väga palju kasu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.03 22:11; 21.03 00:06; 23.03 13:55; 29.03 17:18; 14.11 11:41; 14.11 11:44; 13.01 10:36; 13.01 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas RaMis tüdrukute seas beibendust pole liiga palju? Seda, et lahe on olla ilus, tark ja osav ning tagasihoidlikum ja nohiklikum laps ei leia sõpru? Tahaks oma last sinna kooli panna (üsna naiivne lootus muidugi), aga kuna tegu on häbeliku ja kinnise lapsega, kardan, et kui kõik on julged ja suhtlejad, võib ta kõrvale jääda. Samas tavakoolis või eliitkoolis võib seda samamoodi või rohkemgi olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas RaMis tüdrukute seas beibendust pole liiga palju? Seda, et lahe on olla ilus, tark ja osav ning tagasihoidlikum ja nohiklikum laps ei leia sõpru? Tahaks oma last sinna kooli panna (üsna naiivne lootus muidugi), aga kuna tegu on häbeliku ja kinnise lapsega, kardan, et kui kõik on julged ja suhtlejad, võib ta kõrvale jääda. Samas tavakoolis või eliitkoolis võib seda samamoodi või rohkemgi olla.

Mul on poiss, seega beibendusest ei tea, aga minu tagasihoidliku loomuga poisile sobib RaM kool igatahes hästi: oli tore näha, kuidas laps muutus järjest enesekindlamaks, omandas esinemis- ja rühmas töötamise oskusi. Just algklassides olid väga tublid klassiõpetajad, kes märkasid igat last eraldi, tegelesid ja andsid head tagasisidet, “utsitasid” tagasihoidlikku just parajal määral tagant. Poiss on praeguseks keskastmes, kooli sissesaamine oli omal ajal veel katsetega.
Erilist asjade kultust pole nagu märganud, koolis on nõutav koolivorm ja muude asjade omamine on võrreldav ilmselt mistahes muu kooliga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Paraku VHK joon selline, et kiusajatest lapsed visatakse välja, probleemsete lastega peab hakkama tegelema teine kool, enamasti piirkonnakool. Minule tundub see vastutuse endalt teistele veeretamisena, kuigi probleem tekkis VHK-s. Piirkonnakoolides ka järjest raskem normaalset õpikeskkonda tagada, kui eliitkoolides patustajad nende kaela saadetakse.

Mul laps VHK 3.klassis. Mitte ühtegi õpilast ei tea selle aja jooksul, kes kuskilt klassist välja oleks visatud. Koolis on hästi toimiv tugisüsteem, psühholoog vestleb aeg-ajalt kõigi lastega, osaleb mõnikord arenguvestlustel. Lapsevanemad julgevad ausat tagasiside anda õpetajatele jne.

Mina tean juhtumit, et koolipoisid visati kakluse pärast välja. Mõlemad olid VHK õpilased, aga kuna VHK vägivalda ei tolereeri, siis said piirkonnakoolid probleemsed õpilased endale, sest nende asi ei ole mitte tolereerida. See juhtum võis küll olla üle 3 aasta tagasi. Minu arvates VHK poolt suht silmakirjalik käitumine, sest mis viga niimoodi enda kooli vägivallavabana hoida, kui vähegi probleemsed tegelased kõrvaldatakse. Piirkonnakool aga tegelegu edasi probleemidega, mille juured on teises õppeasutuses.

Isegi kui see on külajutt, siis üks argumentidest, miks pannakse laps katsetega kooli, ongi see, et nendes koolides tegeletakse koolikiusamisega ja problemaatiliste lastega hakkamasaamiseks on omad võtted (mitte alati ei saadeta neid koolist ära vaid suunatakse vanema nõusolekul väikeklassi vmt). Tavakoolides ehk siis uue popi sõnaga nn ühtluskoolides on koolijuhtkonnalt võetud pea kõik õigused.

Kui sul on korralikult käituv, reegleid austav ning lahtise peaga laps, siis ongi varsti vaid üks võimalus – katsetega või erakool.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 13:36; 26.03 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

noh, mina olen see, kellele VHK ei sobi. mehe kogu suguvõsa on seal käinud/käib ja laps läks ka sinna. õpetamise suunal etteheited puuduvad, kiusamist pole täheldanud, aga ma ütlen ausalt, et kui mees ei möllaks neid kooli asju ajada, siis mina selle kogukonnaga ei haakuks. olen ka loomingulisel erialal nagu kogukonna põhituumik, aga loomingulisi on ka erinevaid ja minule see alleaa ja kaske-kaske maailm ei sobi. aju hakkab alati valutama kui enne jõule toimub listis taplus, et kas õpetaja kingipakki võiks panna ökokäpikud või ökoshkoolaadi või hoopis shamaani poolt valmistatud küünla. lastele kommi igatahes pakkuda ei tohi. ka ökot mitte. VHKs peab ikka lapsevanem ka usinalt käima ja kui pole seda kogukondlikku klappi, siis on see tõeline piin. nii et kui otsustate selle kooli oma lapsele valida, siis vaadake, et leiduks vähemalt üks pereliige, kellele see laadakraami nikerdamine jms tõelist rõõmu pakuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

noh, mina olen see, kellele VHK ei sobi. mehe kogu suguvõsa on seal käinud/käib ja laps läks ka sinna. õpetamise suunal etteheited puuduvad, kiusamist pole täheldanud, aga ma ütlen ausalt, et kui mees ei möllaks neid kooli asju ajada, siis mina selle kogukonnaga ei haakuks. olen ka loomingulisel erialal nagu kogukonna põhituumik, aga loomingulisi on ka erinevaid ja minule see alleaa ja kaske-kaske maailm ei sobi. aju hakkab alati valutama kui enne jõule toimub listis taplus, et kas õpetaja kingipakki võiks panna ökokäpikud või ökoshkoolaadi või hoopis shamaani poolt valmistatud küünla. lastele kommi igatahes pakkuda ei tohi. ka ökot mitte. VHKs peab ikka lapsevanem ka usinalt käima ja kui pole seda kogukondlikku klappi, siis on see tõeline piin. nii et kui otsustate selle kooli oma lapsele valida, siis vaadake, et leiduks vähemalt üks pereliige, kellele see laadakraami nikerdamine jms tõelist rõõmu pakuks.

Ammu pole nii naerda saanud! Alleaa ja šamaani valmistatud küünal!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.03 10:29; 29.03 15:30; 31.03 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHKs peab ikka lapsevanem ka usinalt käima ja kui pole seda kogukondlikku klappi, siis on see tõeline piin. nii et kui otsustate selle kooli oma lapsele valida, siis vaadake, et leiduks vähemalt üks pereliige, kellele see laadakraami nikerdamine jms tõelist rõõmu pakuks.

Mina jälle, VHK lapsevanem alates 2005. Pole eales meie perest keegi ühegi laada vmt jaoks midagi nikerdanud ja listis selliseid vestlusi ka lugenud pole. Õpetajatele kingitakse enamasti kinkekaarte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.03 22:11; 21.03 00:06; 23.03 13:55; 29.03 17:18; 14.11 11:41; 14.11 11:44; 13.01 10:36; 13.01 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millest te räägite? VHK-st pole välja visatud ühtegi õpilast. Mõni üksik on ära läinud, needki pole kiusajad olnud ega kiusatavad. Kui peate silmas neid üksikuid, kes on üle viidud väikeklassidesse, siis siingi on põhjused hoopis teised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHKs peab ikka lapsevanem ka usinalt käima ja kui pole seda kogukondlikku klappi, siis on see tõeline piin. nii et kui otsustate selle kooli oma lapsele valida, siis vaadake, et leiduks vähemalt üks pereliige, kellele see laadakraami nikerdamine jms tõelist rõõmu pakuks.

Mina jälle, VHK lapsevanem alates 2005. Pole eales meie perest keegi ühegi laada vmt jaoks midagi nikerdanud ja listis selliseid vestlusi ka lugenud pole. Õpetajatele kingitakse enamasti kinkekaarte.

Meil ka õpetajale kinkideks enamasti kinkekaardid. Pole midagi kuskile üritusele organiseerinud. VHK laatasid külastan küll nt meelsasti, need on lihtsalt nii toredad üritused, samuti emadepäev Estonias. VHK lapsevanem 3 aastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 23:07; 23.03 09:14; 30.03 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka VHK lapsevanem, üks laps lõpetanud, teine veel käib. Alleaad meie klassis ei ole, suhtlemist on isegi vähem kui võiks (perepäevadega on katkematu jama). Laatadel olen varem osalenud, viimasel ajal mitte. Seal on entukate grupp, kellele see kogukondlik sahmimine sobib ja need siis sahmivad, aga kui sa ei viitsi, siis midagi ei juhutu.

Minu noorema lapse klassis on kolm kirstunaela, kellega on kõik need aastad hullult tööd tehtud ja nüüd on nad juba suht okeilt kollektiivis. Kõik õpetajad ei ole võrdselt tugevad, nende esimene õpetaja nt ei tegelenud klassi ühtsusega, sellepärast oli algklassides ka kiusamist, see oli päris võõrastav, et nagu polekski VHK. Järgimine õpetaja õnneks sattus suurepärane. Vanema lapse esimene klassijuhataja jälle oli klass omaette ja nad oli gümnaasiumi lõpuni tohutult ühtsed.

Mind häirib ainult usuvärk. Nad on nii innukalt oma kristlusega ja õnnelikud selle üle, et vahel jääb mulje, et nad üldse ei adu, et seal on ka väga palju mittekristlikke peresid. Tean päris mitut juhust, kus kooli ja sõprade mõjul on mittekristlikust lapsest tubli katoliiklane saanud ja kool probleemi ei näe, nii et iga kell parem kerge öko. Reaalained on küll tugevad, aga taustal on ikka kogu aeg see, et on ka muid variante kui evolutsioon, kuigi tunnis sellest otse ei räägita.

Aga kui ma kuulen jutte teiste koolide kohta, siis saan aru, et ikkagi on VHK parim.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 17:57; 30.03 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind häirib ainult usuvärk. Nad on nii innukalt oma kristlusega ja õnnelikud selle üle, et vahel jääb mulje, et nad üldse ei adu, et seal on ka väga palju mittekristlikke peresid. Tean päris mitut juhust, kus kooli ja sõprade mõjul on mittekristlikust lapsest tubli katoliiklane saanud ja kool probleemi ei näe, nii et iga kell parem kerge öko. Reaalained on küll tugevad, aga taustal on ikka kogu aeg see, et on ka muid variante kui evolutsioon, kuigi tunnis sellest otse ei räägita.

See on küll veidi kummaline, kui panna laps kristlikusse kooli ja siis kurta selle üle, et kool on kristlik. See on igati loomulik, et nad eeldavad, et nende kooli tulevad need lapsed, kelle kodudes kristlike väärtusi toetatakse. See on ikka vaba tahe laps sinna kooli saata ja see on ju teada, millise kooliga on tegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )


Esileht Koolilaps Kas keegi EI ole rahul RAMi või VHKga?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.