Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas keegi lugenud sarja “valge raamat” (moslemi teemad)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 82 )

Teema: Kas keegi lugenud sarja “valge raamat” (moslemi teemad)

Postitas:
Kägu

Alati huvi pakkunud see moslemiusuliste tegelikkus, jutte ju igasuguseid liikvel.
Uurisin natuke raamatuid mis sel teemal oleks, elulugusid, midagi huvitavat lugemist, leidsin selle sarja….mida sealt aga valida?
Oskab keegi soovitada midagi, on lugenud keegi mingit neist?
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/sari?3491

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Mutsamamma

RE: Kas keegi lugenud sarja “valge raamat” (moslemi teemad)

olen lugenud ühte ja otsustades teiste raamatute pealkirjade järgi on tegu väga ühte väravasse raamatutega. ehk siis sellistega, mis sobivad keskmise lääne inimese arusaamaga moslemitest – naiste- ja tüdrukutevastane vägivald, pime usuviha ja sallimatus muu, eriti kristliku/angloameerika kultuuri vastu.

Please wait...

Postitas:
Kägu

ühinen Mutsamamma arvamusega. midagi silmiavavat see ei ole, kollane kirjandus pigem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

olen lugenud mõnd raamatut sellest sarjast. soovitaksin lugeda \”Kõrbelille\” ja \”Kõrbekoitu\”. \”Kõrbelillest\” tehti paar aastat tagasi ka film: http://www.imdb.com/title/tt1054580/
tundub, et enamike raamatute jutustused (vähemalt nende mida mina olen lugema juhtunud) toimuvad 70/80/90ndatel. loodan, et praeguseks on olukord naiste jaoks nende kodumaadel muutunud, et naised on omale osanud õigused välja võidelda. kollaseks kirjanduseks sarja ei pea. soovitaksin lugeda ka musta sarja: http://www.apollo.ee/advsearch.php?serial=Must+raamat&search=Otsi

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat]olen lugenud ühte ja otsustades teiste raamatute pealkirjade järgi on tegu väga ühte väravasse raamatutega. ehk siis sellistega, mis sobivad keskmise lääne inimese arusaamaga moslemitest – naiste- ja tüdrukutevastane vägivald, pime usuviha ja sallimatus muu, eriti kristliku/angloameerika kultuuri vastu.[/tsitaat]Soovita siis mõnda sellist raamatut kust tegeliku olukorra kohta aimu saab!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt

Postitas:
hetkel tööl

Mina olen nendest pea kõik läbi lugenud, Kõrbelill oli jah, selline mis jättis kuidagi erilise mulje.Igal juhul tasub lugeda.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks need on ju konkreetsete inimeste lood (või vähemalt enam-vähem), see ei tähenda, et kõik nii elavad. Raamatu kirjutamiseks peab mingi põnev teema olema, pole ju mõtet kirjutada, et elame moslemist mehega kenasti üksmeeles ja keegi ei ahista.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eks need on ju konkreetsete inimeste lood (või vähemalt enam-vähem), see ei tähenda, et kõik nii elavad. Raamatu kirjutamiseks peab mingi põnev teema olema, pole ju mõtet kirjutada, et elame moslemist mehega kenasti üksmeeles ja keegi ei ahista.[/tsitaat]Oleks küll päris huvitav lugeda kuidas ülejäänud naistega koos elades see üksmeel välja näeb…

Please wait...

Postitas:
fia karl-iisak

Mina lugesin http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?9523 ja http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?2131. Rohkem ei pakkunud huvi. Ega nad just halvad ei olnud, aga midagi jäi nagu puudu.

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Oleks küll päris huvitav lugeda kuidas ülejäänud naistega koos elades see üksmeel välja näeb…[/tsitaat] Aga selle kohta et kõigil on mitu naist – seda ma olen juba inimeste endi käest kuulnud, et paljudel moslemimeestel pole ainsatki, raha ei ole et pruudiluna maksta. Kas mitte \”Minu Maroko\” raamatust ei käi see samuti läbi, raha pole.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleks küll päris huvitav lugeda kuidas ülejäänud naistega koos elades see üksmeel välja näeb…[/tsitaat]Ei ole küll kuulnud, et igal moslemil oleks kohustus haaremit pidada. Aga sina loe rahus neid raamatuid edasi ja püstita oma maailmapilt ainult sealt loetule.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]fia karl-iisak kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina lugesin http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?9523 ja http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?2131. Rohkem ei pakkunud huvi. Ega nad just halvad ei olnud, aga midagi jäi nagu puudu.

Aga selle kohta et kõigil on mitu naist – seda ma olen juba inimeste endi käest kuulnud, et paljudel moslemimeestel pole ainsatki, raha ei ole et pruudiluna maksta. Kas mitte \”Minu Maroko\” raamatust ei käi see samuti läbi, raha pole.[/tsitaat]Selge see, et kui osadel on mitu, siis suur osa on hoopis ilma.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole küll kuulnud, et igal moslemil oleks kohustus haaremit pidada. Aga sina loe rahus neid raamatuid edasi ja püstita oma maailmapilt ainult sealt loetule.[/tsitaat]Fakt on see, et paljudel meestel on mitu naist. Või väidad, et see pole tõsi?

Please wait...

Postitas:
Kägu

islami riigist hea pildi saad siit:
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?2131

Please wait...

Postitas:
Kägu

ma soovitaks lugeda nendest \”Vang\”-i. Pole just niivõrd moslemiteema kuid lihtsalt uskumatu, kuidas inimesed on elanud. Olen enamuse neist raaamtutest läbi lugenud, on paremaid, on halvemaid. vaata sisututvustust ja vali ise sobivad.

Please wait...

Postitas:
talent

Fakt on see, et paljudel meestel on mitu naist. Või väidad, et see pole tõsi?[/tsitaat]

Faktidest räägi siis, kui tead.

Kommertslik ja suht asjatundmatu jama külvabki teadmisi, et IGAL moslemimehel on mitu naist, neid võib peksta, seitsmeaastase tütre annand naabrimehele naiseks kahe kitse eest, kõik elavad müüridega piiratud aladel, pommid undavad hommikust õhtuni üle pea, kõik \”rätipead\” on potentsiaalsed terroristid, söövad vaid liiva ja juurikaid, rikkamad mehkeldavad nafta ja relvadega.

Kes tahab, harib ennast füusiliste inimestega suhtlemise põhjal, kes legende uskuda tahavad – pole keeldu.
Kurb on kallutatus ja ameerikalik pealesunnitus, mille euroopa vaikselt vastu võtab. Ajupesu nagu NL propaganda ajal. Muide, Aserbaidzaan on 100% moslemiusku maa, aga Nõukogude ajal pommid ei lahvatanud, kedagi ei kaaperdatud, suurehitisi ei lõhatud. Vaikimisajastuga kõike ei selgita. Lihtsalt – islamusku inimene ei ole nii agressiivne, kui arvatakse. Viimaste aastakümnete agressiivsus on neil väljendunud ja vallandunud just onu Sämi vastu.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen lugenud vist kõiki. Kurb sari. Lugeda kannatavad kõik, enamus on väga head, mõni hea. Üksikud sellised, et lugu oleks saanud kirjapildis parem kui oleks teise sõnastusega. Kollase kirjandusega kindlasti tegu ei ole. Samuti soovitan sarja \”must raamat\” Need on lood inimeste elust, sellisest, mida meie siin oma heaolu ühiskonnas ettegi kujutada ei oska.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
Soovita siis mõnda sellist raamatut kust tegeliku olukorra kohta aimu saab![/tsitaat]
\”Maroko taeva all\”, Leonora Peets. See on küll vana raamat, kuid ega islami kultuur selle ajaga muutunud ei ole.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]islami riigist hea pildi saad siit:
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?2131%5B/tsitaat%5D
see on umbes sama hea, kui soovitada välismaalastel \”Rehepappi\” lugeda, et eestlastest pilti saada

Please wait...

Postitas:
Kägu

talent..sina lahmid praegu. ja ilmselgelt pole sa selle sarja raamatuid lugenud, sest selliseid kirjeldusi seal pole. küll kirjeldavad oma igapäevast elu-olu mosleminaised isiklikult mitte ameeriklased.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]talent kirjutas:[/small]

Kommertslik ja suht asjatundmatu jama külvabki teadmisi, et IGAL moslemimehel on mitu naist, neid võib peksta, seitsmeaastase tütre annand naabrimehele naiseks kahe kitse eest, kõik elavad müüridega piiratud aladel, pommid undavad hommikust õhtuni üle pea, kõik \”rätipead\” on potentsiaalsed terroristid, söövad vaid liiva ja juurikaid, rikkamad mehkeldavad nafta ja relvadega.

Kes tahab, harib ennast füusiliste inimestega suhtlemise põhjal, kes legende uskuda tahavad – pole keeldu.
Kurb on kallutatus ja ameerikalik pealesunnitus, mille euroopa vaikselt vastu võtab. Ajupesu nagu NL propaganda ajal. Muide, Aserbaidzaan on 100% moslemiusku maa, aga Nõukogude ajal pommid ei lahvatanud, kedagi ei kaaperdatud, suurehitisi ei lõhatud. Vaikimisajastuga kõike ei selgita. Lihtsalt – islamusku inimene ei ole nii agressiivne, kui arvatakse. Viimaste aastakümnete agressiivsus on neil väljendunud ja vallandunud just onu Sämi vastu.[/tsitaat]

No ära nüüd teise äärmusesse mine, osades piirkondades või isegi riikides asjad just nii käivadki.

See on muidugi selge, et Aserbaidzaani ei saa võrrelda nt Afganistaniga või Türgit saudi-Araabiaga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Olen lugenud vist kõiki. Kurb sari. Lugeda kannatavad kõik, enamus on väga head, mõni hea. Üksikud sellised, et lugu oleks saanud kirjapildis parem kui oleks teise sõnastusega. Kollase kirjandusega kindlasti tegu ei ole. Samuti soovitan sarja \”must raamat\” Need on lood inimeste elust, sellisest, mida meie siin oma heaolu ühiskonnas ettegi kujutada ei oska.[/tsitaat]
Milline oleks sinu arust parim neist või mida tasuks esimesena katte votta, hetkel vaatasin seda \”abielubeduiiniga\” ja \”minu elu saddamiga\” hea valik?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen samuti enamust lugenud ja ei oska üht teisele eelistada. Kurvad raamatud, panevad kaasa elama. Aga jah – ära arva, et kõik moslemid nii elavad.

Please wait...

Postitas:
talent

Aserb. on suurema osa oma \”eluajast\” Pärsia võileivakate olnud ja praegu jätkuvalt Iraani provintsina serveeritud (minu tead vähemalt lõuna-aserb. ja lääne-aserb.) Keelgi neil sama, pärsia keel.
Võrrelda ei saa, samamoodi, kui pisikeses Eestis. Sama asja eest võitleme, sama kisaga, sama mõttega, aga siiski natuke teismoodi…

Please wait...

Postitas:
amatöör

päris hea sari, olen enamiku raamatuid läbi lugenud.

Aserbaidzaanist vast nii palju,et seda piirkonda hoiti nõuka ajal kunstlikult rahus, võibolla mäletate milline tragöödia vallandus seal 80ndate lõpus (Sumagait- massimõrv Mägi-Karabahhias). Ja rumal jutt, et nõukogude võimu ajal seal tegelikke moslemitele omaseid kombeid ei järgitud. Järgiti küll.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]talent kirjutas:[/small]

Kurb on kallutatus ja ameerikalik pealesunnitus, mille euroopa vaikselt vastu võtab. Ajupesu nagu NL propaganda ajal. Muide, Aserbaidzaan on 100% moslemiusku maa, aga Nõukogude ajal pommid ei lahvatanud, kedagi ei kaaperdatud, suurehitisi ei lõhatud. Vaikimisajastuga kõike ei selgita. Lihtsalt – islamusku inimene ei ole nii agressiivne, kui arvatakse. Viimaste aastakümnete agressiivsus on neil väljendunud ja vallandunud just onu Sämi vastu.[/tsitaat]Miks sa moonutad minu teksti? Ma ütlesin, et FAKT on see, et PALJUDEL moslemi meestel on mitu naist. Kas väidad, et see on vale?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõrbelill, Valge Masai(ei ole moslemiteemaline) ja Ainult koos tütrega jätsid mulle sügava mulje. Läbi lugenud olen nad kõik.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]talent kirjutas:[/small]
Miks sa moonutad minu teksti? Ma ütlesin, et FAKT on see, et PALJUDEL moslemi meestel on mitu naist. Kas väidad, et see on vale?[/tsitaat] Oskad protsentuaalselt öelda või mõnele teaduslikule artiklile-uurimusele viidata? Kui ei, ajad lihtsalt demagoogiat siin.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oskad protsentuaalselt öelda või mõnele teaduslikule artiklile-uurimusele viidata? Kui ei, ajad lihtsalt demagoogiat siin.[/tsitaat] http://en.wikipedia.org/wiki/Polygamy_in_Islam#cite_note-enc-0

Please wait...

Postitas:
talent

[tsitaat] [small]talent kirjutas:[/small]
Miks sa moonutad minu teksti? Ma ütlesin, et FAKT on see, et PALJUDEL moslemi meestel on mitu naist. Kas väidad, et see on vale?[/tsitaat]

Sinu tekst on siin:
Postitas: Kägu | 16/01/2012 20:30

Kägu kirjutas:

Kägu kirjutas:
Ei ole küll kuulnud, et igal moslemil oleks kohustus haaremit pidada. Aga sina loe rahus neid raamatuid edasi ja püstita oma maailmapilt ainult sealt loetule.

Fakt on see, et paljudel meestel on mitu naist. Või väidad, et see pole tõsi
\”\”

Ma ei saa enam ses kägude tulvas aru, kes kui palju teab või väidab ennast teadvat.
Mina personaalselt vaidlen vastu üldistajatele. Eriti neile, kes asjast sittagi ei tea.
Käona esineda vaidlusteemas on ka suht kõva tase, ags las see jääb teiseks korraks lahata.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Oskad protsentuaalselt öelda või mõnele teaduslikule artiklile-uurimusele viidata? Kui ei, ajad lihtsalt demagoogiat siin.[/tsitaat]Tähendab väidad, et see on demagoogia ja mitte ühelgi moslemil pole mitut naist? Kas nii või?

Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 82 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas keegi lugenud sarja “valge raamat” (moslemi teemad)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.