Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas keegi lugenud sarja “valge raamat” (moslemi teemad)

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 82 )

Teema: Kas keegi lugenud sarja “valge raamat” (moslemi teemad)

Postitas:
Kägu

RE: Kas keegi lugenud sarja “valge raamat” (moslemi teemad)

[small]talent kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sinu tekst on siin:
Postitas: Kägu | 16/01/2012 20:30

Kägu kirjutas:

Kägu kirjutas:
Ei ole küll kuulnud, et igal moslemil oleks kohustus haaremit pidada. Aga sina loe rahus neid raamatuid edasi ja püstita oma maailmapilt ainult sealt loetule.

Fakt on see, et paljudel meestel on mitu naist. Või väidad, et see pole tõsi
\”\”

Ma ei saa enam ses kägude tulvas aru, kes kui palju teab või väidab ennast teadvat.
Mina personaalselt vaidlen vastu üldistajatele. Eriti neile, kes asjast sittagi ei tea.
Käona esineda vaidlusteemas on ka suht kõva tase, ags las see jääb teiseks korraks lahata.[/tsitaat]Milles seisneb üldistus? Enamikus moslemimaades on mitu naist meestele lubatud ja tavaline praktika. Kas väidad, et see pole nii?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt

Postitas:
Hipokroku

Kunagi igiammu lugesin ‘Ainult koos tütrega’. Mulje – loetav naistekas. Hollywoodlik ‘happy end’. Väike kummardus moslemile – soovijatel võib jääda mulje, et pääseti tänu usukohaselt antud lubadusele.

Please wait...

Postitas:
Anahera

Ma lugesin kunagi Kaotatud Au ja väga meeldis, loen yldse palju mosleminaistest, eriti pakuvad huvi Pärsia naised, viimati lugesin hoopis teisest sarjast Teherani Vangi ja see ka väga meeldis. No põhimõtteliselt on raamatute läbiv teema suur valu, piinamine, kuid ka lootus parema elu järele. Enamus naisi (kas peategelased või nende sõbrannad) on siiski pääsenud ning oma /või lähedase naise/ loo ka maailmale jutustanud. Eks see ole rohkem maitse asi, minule seda stiili lektüür väga istub. 🙂

Please wait...

Postitas:
talent

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]talent kirjutas:[/small]
Milles seisneb üldistus? Enamikus moslemimaades on mitu naist meestele lubatud ja tavaline praktika. Kas väidad, et see pole nii?[/tsitaat]

Kõigepealt paluks käod reastada, nummerdada/ sildistada, siis saaks aru ka, kellelga kirjutada.
ENAMIK moslemimaid kood islamistidega teada-tuntud? Siinkohal ei julge küll sõna võtta.
Tean lähtuda omadest tuttavatest, omadest kogemustest reiside najal, vestlustest ja filosofeerimistest islami usu, Koraani ja põhimõtete üle.
Isiklik vaatenurk ja isiklikud teadmised kahvatuvad kindlasti üke Perekooli käo ees, kes teab ENAMIKE kohta sõna võtta.
Sry, mittemoslemina mina viimast õhtupalvet lugema ei hakka, lähen magama.
Tegelt ka on üldistamine tobe, aga las ta jääb.
Rahu olgu sinuga.

Please wait...

Postitas:
Kägu

http://en.wikipedia.org/wiki/Polygamy_in_Islam#cite_note-enc-0%5B/tsitaat%5D Polygamous marriages constitute only 1 to 3% of all marriages.

Malaisias: http://www.thejakartaglobe.com/opinion/malaysias-polygamous-marriages-carry-an-undercurrent-of-inequality/354311
It is questionable, however, how much harmony there is in most polygamous marriages, which between 1995 and 2004 represented about 1.4 percent of all Muslim marriages

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Polygamous marriages constitute only 1 to 3% of all marriages.

Malaisias: http://www.thejakartaglobe.com/opinion/malaysias-polygamous-marriages-carry-an-undercurrent-of-inequality/354311
It is questionable, however, how much harmony there is in most polygamous marriages, which between 1995 and 2004 represented about 1.4 percent of all Muslim marriages[/tsitaat] 1-3% abieludest on ju üsna suur arv mõeldes kui palju on moslemeid. see Kägu ju ütles, et paljud moslemi mehed on abielus mitme naisega ja kui 1-3% meestest on mitu naist, siis võibki ju öelda, et paljudel meestel on mitu naist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ahah.
Kui maanteel sõidab sada autot ja üks neist on Lexus siis võib ka öelda, et paljud autojuhid on Lexuse roolis. Nii või?

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ahah.
Kui maanteel sõidab sada autot ja üks neist on Lexus siis võib ka öelda, et paljud autojuhid on Lexuse roolis. Nii või?[/tsitaat]No kui usujuht muhhamed ise mitu naist võttis, siis see on siiski soovitav praktika ja ideaal, mille poole tubli moslem püüdleb.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ahah.
Kui maanteel sõidab sada autot ja üks neist on Lexus siis võib ka öelda, et paljud autojuhid on Lexuse roolis. Nii või?[/tsitaat]Jah aga kui autosid on 100 miljonit, siis on lexuseid 1-3 miljonit, ehk suht massiliselt.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui oletatavat 1-3 miljonit polügaamset meest võrrelda nt Eesti elanikkonnaga, tundub seda muidugi palju.

Kuna väideti, et paljudel sektimoslemitel on mitu naist, saab andmeid võrrelda ainult kogukonnasiseselt. 1-3% kõikidest abieludest on ju väike kild. Sõna \”paljud\” ei saa siin kuidagi kasutada.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat]olen lugenud ühte ja otsustades teiste raamatute pealkirjade järgi on tegu väga ühte väravasse raamatutega. ehk siis sellistega, mis sobivad keskmise lääne inimese arusaamaga moslemitest – naiste- ja tüdrukutevastane vägivald, pime usuviha ja sallimatus muu, eriti kristliku/angloameerika kultuuri vastu.[/tsitaat]

Suhtlesin paar aastat tagasi ühe tuttava moslemist naisterahvaga just sellel teemal (peale paari valge raamatu lugemist). Ta elas tol ajal põhjamaades ja ütles, et tema ja ta abikaasa aktiivsed moslemid pole. Varem elas ta Türgis ja sealset elu kommenteerides ütles, et suurlinnades on elu üsna euroopalik, kuid maapiirkondades käib elu üsna raamatustsenaariumi järgi (naiste temaatika just).

Please wait...

Postitas:
Kägu

See on ju ammu teada, et need raamatud ei ole elulood kõik, vaid ise välja mõeldud.
Olen ise Egitptuses elanud ja no kohalikud naised on siin küll palju tegijamad kui eestis soovitakse uskuda. Eesti naine jääks egiptuse naisele kõvasti alla kahjuks.

Kui ma tahaks mingi anti-kristliku sarjaga välja tulla, siis leiaks 1001 väga hullult koheldud naist ja kirjutaksin neist sarja ja siis kõik arvaks, et nii ongi või….loogika puudub.

Inimene usub seda, mida talle ette serveeritakse ja ega ei taha ise ju oma mõtlemist kasutada väga.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui oletatavat 1-3 miljonit polügaamset meest võrrelda nt Eesti elanikkonnaga, tundub seda muidugi palju.

Kuna väideti, et paljudel sektimoslemitel on mitu naist, saab andmeid võrrelda ainult kogukonnasiseselt. 1-3% kõikidest abieludest on ju väike kild. Sõna \”paljud\” ei saa siin kuidagi kasutada.[/tsitaat]Ma arvan et see on just see osa meestest, kes seda soovivad ja on jõukust. Samas naiste suhtes suht alandav. Nendele ju mitu meest lubatud pole.
Seejuures on see just ISLAMI komme, otse koraanist. Muhamedil oli ka mitu naist. Nii et kuidas naised seda endale seletavad, et neid islami usus koheldakse nagu koeri ja sellega lepivad – müstika!

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]  [small]Kägu kirjutas:[/small]
  Ma arvan et see on just see osa meestest, kes seda soovivad ja on jõukust. Samas naiste suhtes suht alandav. Nendele ju mitu meest lubatud pole. 
Seejuures on see just ISLAMI komme, otse koraanist. Muhamedil oli ka mitu naist. Nii et kuidas naised seda endale seletavad, et neid islami usus koheldakse nagu koeri ja sellega lepivad – müstika![/tsitaat] Otse koraanist? Kui sa nii surmkindel oled, ei pane sa kindlasti pahaks mu piiiisikest palvet tsiteerida vastavaid värsse, alguses araabia keeles ning siis eestikeelse tõlkega. Loomulikult peab kõige tähtsamate mitmenaisepidamist legaliseerivate sõnade juures olema nende seletus araabiakeelsest sõnatüvest lähtudes. Ja palun – mikrofon sulle!

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan et see on just see osa meestest, kes seda soovivad ja on jõukust. Samas naiste suhtes suht alandav. Nendele ju mitu meest lubatud pole.
Seejuures on see just ISLAMI komme, otse koraanist. Muhamedil oli ka mitu naist. Nii et kuidas naised seda endale seletavad, et neid islami usus koheldakse nagu koeri ja sellega lepivad – müstika![/tsitaat]
Mis parata, kultuurilised erinevused. Moslemile on samamoodi müstika, et pederastid dildodega vehkides tänaval oma õigusi nõuavad.
Minule näiteks on vastunäidustud mõlemad äärmused.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat]
   Otse koraanist? Kui sa nii surmkindel oled, ei pane sa kindlasti pahaks mu piiiisikest palvet tsiteerida vastavaid värsse, alguses araabia keeles ning siis eestikeelse tõlkega. Loomulikult peab kõige tähtsamate mitmenaisepidamist legaliseerivate sõnade juures olema nende seletus araabiakeelsest sõnatüvest lähtudes. Ja palun – mikrofon sulle![/tsitaat]Kuule ei viitsi jamada, sest nagunii oled maailma ainuke araabia keele oskaja ju ainult sina ja teised autoriteeedid, kaasa arvatud Haljand Udam ei tea sittagi ja tõlkisid koraani kogemata hoopiski läti keelde.
No vähemalt sinu nipsaka arvamuse kohaselt.

Muide, ma kahtlustan, et suur enamus maailma moslemeid ei tea araabia keelest kuud ega kusehaisu;D

Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis parata, kultuurilised erinevused. Moslemile on samamoodi müstika, et pederastid dildodega vehkides tänaval oma õigusi nõuavad.
Minule näiteks on vastunäidustud mõlemad äärmused.[/tsitaat]Kui sa oled moslem, siis pead ju selle heaks kiitma? Prohvetil oli ka mitu naist.
Mis sul homode vastu on? Kas sind puudutab kuidagi see, mida 2 täiskasvanud isikut voodis teevad?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa oled moslem, siis pead ju selle heaks kiitma? Prohvetil oli ka mitu naist.
Mis sul homode vastu on? Kas sind puudutab kuidagi see, mida 2 täiskasvanud isikut voodis teevad?[/tsitaat]
Ei ole moslem. Aga ma tsiteerisin sind peale seda kui su kirjutatust jäi mulje nagu oleks sul midagi selle vastu, mida moslem oma kolme naisega voodis teeb või, et tal üldse mitu naist on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei ole moslem. Aga ma tsiteerisin sind peale seda kui su kirjutatust jäi mulje nagu oleks sul midagi selle vastu, mida moslem oma kolme naisega voodis teeb või, et tal üldse mitu naist on. [/tsitaat]Ma arvan et see on selge märk naiste ahistamisest. Kas sinu meelest pole või?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuule ei viitsi jamada, sest nagunii oled maailma ainuke araabia keele oskaja ju ainult sina[/i][/tsitaat] Ma pole midagi sellist väitnud 🙂 [tsitaat] ja teised autoriteeedid, kaasa arvatud Haljand Udam ei tea sittagi ja tõlkisid koraani kogemata hoopiski läti keelde. 
No vähemalt sinu nipsaka arvamuse kohaselt. [/tsitaat]
See tõlkeasi sai juba teises teemas lahti seletatud. Võid vabalt kord-paar veel üle lugeda 🙂 Sa teed Udamist mingi ebajumala, kes iialgi ei eksinud, ometi on fakt see, et eestikeelses koraanis on tohutult, ma ütlen, et lausa metsikult palju tõlkevigu. Ma ei räägi sõnastuserinevustest, mis tahes-tahtmata tekivad, kui tõlkida ühest keelest teise. Terved lauseosad on välja jäetud, midagi omavoliliselt juurde lisatud, tähendust väänatud. Kui H. Udam oli niivõrd professionaalne siis miks ta ei teadnud kas või selliste lihtsate väljendite tähendust nagu al-masjid al-haram, qibla ja al-haqqa?[tsitaat]Muide, ma kahtlustan, et suur enamus maailma moslemeid ei tea araabia keelest kuud ega kusehaisu;D[/tsitaat]Võimalik. Aga kuidas see antud teemaga seondub?[tsitaat]Kuule ei viitsi jamada,[/tsitaat] Esitasid väite, nüüd too oma väitele tõestus. Kui ei suuda, oled tühi lahmija, kelle jutul pole mingit väärtust.

31:20 […] Inimeste hulgas on selliseid, kes vaidlevad jumala üle, omamata teadmisi, juhatust ega valgust andvat raamatut.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]  [small]Kägu kirjutas:[/small]
   Ma pole midagi sellist väitnud 🙂 [/i] See tõlkeasi sai juba teises teemas lahti seletatud. Võid vabalt kord-paar veel üle lugeda 🙂 Sa teed Udamist mingi ebajumala, kes iialgi ei eksinud, ometi on fakt see, et eestikeelses koraanis on tohutult, ma ütlen, et lausa metsikult palju tõlkevigu. Ma ei räägi sõnastuserinevustest, mis tahes-tahtmata tekivad, kui tõlkida ühest keelest teise. Terved lauseosad on välja jäetud, midagi omavoliliselt juurde lisatud, tähendust väänatud. Kui H. Udam oli niivõrd professionaalne siis miks ta ei teadnud kas või selliste lihtsate väljendite tähendust nagu al-masjid al-haram, qibla ja al-haqqa?[/i]Võimalik. Aga kuidas see antud teemaga seondub?[/i] Esitasid väite, nüüd too oma väitele tõestus. Kui ei suuda, oled tühi lahmija, kelle jutul pole mingit väärtust.

31:20 […] Inimeste hulgas on selliseid, kes vaidlevad jumala üle, omamata teadmisi, juhatust ega valgust andvat raamatut.[/tsitaat]Tühi sõnadega vehkimine. Mitmenaisepidamine on moslemile lubatud ja kui see pole naiste ahistamine, siis mis see on?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Tühi sõnadega vehkimine. Mitmenaisepidamine on moslemile lubatud ja kui see pole naiste ahistamine, siis mis see on?[/tsitaat] Kui väidad, et selline asi on koraanis olemas siis palun – tsiteeri värsid koos araabiakeelsete sõnatüvede seletusega.

Sunniitidele, ¨iiiitidele jms sektimoslemitele annab \”loa\” mitmenaisepidamiseks ebausaldusväärne hadithiraamat. Aga hadithide kogumine, üleskirjutamine, järgimine ja jumala tahtena propageerimine on keelatud.

Koraan ja ainult koraanist lähtuv islam sõnastab reeglid: 1) abielluda saavad vaid vallalised, 2) kui abielus olija soovib kellegi teisega abielluda, peab sellele eelnema lahutus.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui väidad, et selline asi on koraanis olemas siis palun – tsiteeri värsid koos araabiakeelsete sõnatüvede seletusega.

Sunniitidele, ¨iiiitidele jms sektimoslemitele annab \”loa\” mitmenaisepidamiseks ebausaldusväärne hadithiraamat. Aga hadithide kogumine, üleskirjutamine, järgimine ja jumala tahtena propageerimine on keelatud.

Koraan ja ainult koraanist lähtuv islam sõnastab reeglid: 1) abielluda saavad vaid vallalised, 2) kui abielus olija soovib kellegi teisega abielluda, peab sellele eelnema lahutus.[/tsitaat]Mis sa oma lollakat koraani siia topid? Ma olen täitsa kindel et valdav enamus moslemeid pole ise koraani lugenud ja kõige vähem araabia keeles. See mis nad teavad, on see mis prohvet tegi ja tal oli mitu naist. Ja seepärast ütleb sulle iga moslem, et mitu naist on ok.
Ma küsin, kas sinu isikliku arvamuse kohaselt on ka naiste ebavõrdne ja ahistav kohtlemine ok? Või siiski päriselt pole?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis sa oma lollakat koraani siia topid? Ma olen täitsa kindel et valdav enamus moslemeid pole ise koraani lugenud ja kõige vähem araabia keeles. See mis nad teavad, on see mis prohvet tegi ja tal oli mitu naist. Ja seepärast ütleb sulle iga moslem, et mitu naist on ok.  [/tsitaat]  [/i] Miks ma ei või siia \”koraani toppida\”, kui see teos on islami aluseks? 🙂 Ning miks me peaks mingi põhjapaneva näitena tooma inimesi, kes oma pühakirja ei loe ning pimesi usuvad eelkäijate,  \”usuliidrite\” ja sektide dogmasid?

Koraan
1) hoiatab teiste inimeste pimesi järgmise eest,
2) ütleb, et 17:36 Ära aktsepteeri midagi enne, kui oled selle enda jaoks lahti mõtestanud. Sa vastutad enda nägemise, kuulmise ja mõistuse eest.
3) rõhutab individuaalsust usus, julgustab endale sobiva leidmist, mis täidaks sind puhta positiivse energiaga,
4) seab vastutuse ainult inimese enda peale,
5) toonitab, et koraani värsse seletab lahti ainult jumal ise kontaktis usklikuga, mitte inimese perekord, mingi usujuht, autoriteet või ebausaldusväärsed pärimusteraamatud.[tsitaat]  Ma küsin, kas sinu isikliku arvamuse kohaselt on ka naiste ebavõrdne ja ahistav kohtlemine ok? Või siiski päriselt pole?[/tsitaat]Minu isiklik arvamus  – muidugi pole selline käitumine lubatud. Nõustun 100% järgnevaga:

3:195 […] Olge te mees- või naissoost, TE OLETE VÕRDSED. […]

Please wait...

Postitas:
Kägu

[/i] Miks ma ei või siia \”koraani toppida\”, kui see teos on islami aluseks? 🙂 Ning miks me peaks mingi põhjapaneva näitena tooma inimesi, kes oma pühakirja ei loe ning pimesi usuvad eelkäijate,  \”usuliidrite\” ja sektide dogmasid?

Koraan
1) hoiatab teiste inimeste pimesi järgmise eest,
2) ütleb, et 17:36 Ära aktsepteeri midagi enne, kui oled selle enda jaoks lahti mõtestanud. Sa vastutad enda nägemise, kuulmise ja mõistuse eest.
3) rõhutab individuaalsust usus, julgustab endale sobiva leidmist, mis täidaks sind puhta positiivse energiaga,
4) seab vastutuse ainult inimese enda peale,
5) toonitab, et koraani värsse seletab lahti ainult jumal ise kontaktis usklikuga, mitte inimese perekord, mingi usujuht, autoriteet või ebausaldusväärsed pärimusteraamatud.[/i]Minu isiklik arvamus  – muidugi pole selline käitumine lubatud. Nõustun 100% järgnevaga:

3:195 […] Olge te mees- või naissoost, TE OLETE VÕRDSED. […][/tsitaat]Kui naised ja mehed on võrdsed, siis miks soovitab koraan pojale jätta 2 korda rohkem vara kui tütardele või emale 1 kolmandik ja isale 2 kolmandikku? (4.11)

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui naised ja mehed on võrdsed, siis miks soovitab koraan pojale jätta 2 korda rohkem vara kui tütardele või emale 1 kolmandik ja isale 2 kolmandikku? (4.11)[/tsitaat]1 poeg, 1 tütar – mõlemad pärivad võrdselt poole.
1 poeg, 2 tütart – poeg saab poole, tüdrukud kumbki 25%.
2 poega, 1 tütar – pojad saavad kumbki 25% ja tüdruk poole.
Jne

Ma ei ole nendesse testamenditeemadesse eriti süvenenud, kuna minu jaoks jääb asi veel segaseks ja parimaks tsitaadiks siinkohal on:
2:180 Teile on määratud järgnev: kui surm peaks tulema teie juurde, on parim jätta testament. […]

Nende 4. peatükis olevate testamendivärssidega on nii, et seal on paar trikki sees. Sõna Hazzi, mis \”osaks\” on tõlgitud, tuleneb tüvest H-Z-Z. Selle sõnatüve tõlked:

Ha-Za-Za = To be in good circumstances, to be fortunate, to be rich/wealthy/opulent, possess competence or sufficiency, in no need, without wants or with few wants, prefer one person above another.

Näiteks 41:35 värss oleks segane, kui Hazzi \”osa\” tähendaks. To be in good circumstances, fortunate jne sobivad sinna ideaalselt.

Teine sõna on Mithlu, millest \”võrdne\” on saanud. Võrdse jaoks on koraanis sõna olemas ning selleks on Sawaan. Koraanile ei ole meeltmööda sünonüümidega mängimine, kui võrdset on pandud tähistama sõna Sawaan, jääb see sinna ka lõpuni. Mithlu tähendus, sõnatüvi M-TH-L.

Miim-Tha-Lam = Stand erect, mutilate or castrate (namely a sheep or goat), to set up a thing, affect to be like or to imitate a thing, apply a proverb, apply a thing proverbially, be nearly in a sound or healthy state, near to convalescence, obey/follow a command or order, to resemble, be of likeness or equivalent.

Nagu sa näed, ei saa 4:11 värsijuppi Mithlu Hazzi Alonthayayni tõlkida \”võrdne osa tütardega\” .

Mnjah, neljandas peatükis on veel kõvasti nuputamist. Kuid kes otsib, leiab ka kunagi vastuse.

Please wait...

Postitas:
Kägu

1 poeg, 1 tütar – mõlemad pärivad võrdselt poole.
1 poeg, 2 tütart – poeg saab poole, tüdrukud kumbki 25%.
2 poega, 1 tütar – pojad saavad kumbki 25% ja tüdruk poole.
Jne

Ma ei ole nendesse testamenditeemadesse eriti süvenenud, kuna minu jaoks jääb asi veel segaseks ja parimaks tsitaadiks siinkohal on:
2:180 Teile on määratud järgnev: kui surm peaks tulema teie juurde, on parim jätta testament. […]

Nende 4. peatükis olevate testamendivärssidega on nii, et seal on paar trikki sees. Sõna Hazzi, mis \”osaks\” on tõlgitud, tuleneb tüvest H-Z-Z. Selle sõnatüve tõlked:

Ha-Za-Za = To be in good circumstances, to be fortunate, to be rich/wealthy/opulent, possess competence or sufficiency, in no need, without wants or with few wants, prefer one person above another.

Näiteks 41:35 värss oleks segane, kui Hazzi \”osa\” tähendaks. To be in good circumstances, fortunate jne sobivad sinna ideaalselt.

Teine sõna on Mithlu, millest \”võrdne\” on saanud. Võrdse jaoks on koraanis sõna olemas ning selleks on Sawaan. Koraanile ei ole meeltmööda sünonüümidega mängimine, kui võrdset on pandud tähistama sõna Sawaan, jääb see sinna ka lõpuni. Mithlu tähendus, sõnatüvi M-TH-L.

Miim-Tha-Lam = Stand erect, mutilate or castrate (namely a sheep or goat), to set up a thing, affect to be like or to imitate a thing, apply a proverb, apply a thing proverbially, be nearly in a sound or healthy state, near to convalescence, obey/follow a command or order, to resemble, be of likeness or equivalent.

Nagu sa näed, ei saa 4:11 värsijuppi Mithlu Hazzi Alonthayayni tõlkida \”võrdne osa tütardega\” .

Mnjah, neljandas peatükis on veel kõvasti nuputamist. Kuid kes otsib, leiab ka kunagi vastuse.[/tsitaat]Juba jälle keerutad ja sogad! Salm ütleb selgelt: \”Pojale saab osa, mis on võrdne kahe tütre omaga.\”

Please wait...

Postitas:
Kägu

4.34 \”Naisi, kelle ustavuses teie ei ole kindlad, tuleb esialgu manitseda, seejärel neist voodis eemale hoida ja viimaks ka NUHELDA\”
sest
\”mehed kannavad hoolt naiste eest, sest jumal on andnud ühtedele inimestele eelise teiste ees\”
(ehk siis meestel on jumalik eelis naiste ees)

Ja ära hakka jälle rääkima, et siin on mingi tõlkeviga. Sellisel juhul on tõlkeviga kõikides (ka araablaste endi tõlgitud) koraanides, ma kontrollisin spetsiaalselt järgi.

Please wait...

Postitas:
Kägu

2. 228 Naistel on õigus nõuda, mida mehed on kohustatud tegema seaduse ja arukuse järgi, ehkki MEHED ON NENDEST VÄÄRIKUSE POOLEST ÜLEMAD.
2. 282 Tunnistajateks kutsuge kaks meest, keda teie tunnete. Kui kahte meest ei ole leida, siis piisab ühest mehest ja KAHEST NAISEST, kes teie meelest sobivad tunnistama, nii et KUI ÜKS NAISTEST UNUSTAB MIDAGI, SIIS TEINE VÕIB SEDA TALLE MEELDE TULETADA.

(mehed, erinevalt naistest, ei unusta midagi iial;D)

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kõrbelill, Valge Masai(ei ole moslemiteemaline) ja Ainult koos tütrega jätsid mulle sügava mulje. Läbi lugenud olen nad kõik.[/tsitaat]
Olen lugenud ka vist kõiki (ligi 30 kindlasti). Ainult koos tütrega ja Müüdud olid minu meelest kõige sügavama mulje jätvad. Kusjuures ma olen palju suhelnud moslemitest meestega (erinevatest riikidest) ja pidanud nendega suhtlemise lõpetama. Sest nad on kiiresti muutunud pealetükkivaks ja väga ebameeldivaks, näidates välja kuidas nad tegelikult naisesse suhtuvad. Kusjuures suhtlemine on toimunud mitte mingisugusel tutvumissaidil, vaid ühel tavalisel hobileheküljel. Mina ei soovita mitte ühelgi naisel moslemist meestega mingit tegemist teha.

Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 82 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas keegi lugenud sarja “valge raamat” (moslemi teemad)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.