Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas keegi lugenud sarja “valge raamat” (moslemi teemad)

Näitan 22 postitust - vahemik 61 kuni 82 (kokku 82 )

Teema: Kas keegi lugenud sarja “valge raamat” (moslemi teemad)

Postitas:
Kägu

RE: Kas keegi lugenud sarja “valge raamat” (moslemi teemad)

Pärimisasjast nii palju, et mehel on kohus üleval pidada oma naist. See tõttu jääb pojale suurem osa ja tütrele, kes läheb teise ülalpidamisele, väiksem.
Teise märkusena- kui mees soovib (st. kui tema varanduslik olukord seda üldse võimaldab) teist või kolamnadt naist, peab tal olema teis(t)e naiste nõusolek. (Valges sarjas olnud Printsess raamatus oli just näide, kuidas naine ei lubanud ja teist naist ei saanud ka.)

Kui keegi siin ülalpoolt kirjutas:\”mehed kannavad hoolit naise eest\” tähendab seda, et mehed on ülemad , siis islamimaailmas tähendab see pigem , et naise eest hoolisemine on mehe eluülesanne ja minu jaoks on see armas.
Jeemenist ja sundabielust rääkivas raamatus Müüdud (väga hea raamat) ütleb kannatav peategelane, et teised külaelanikud lohutasid teda ja terves külas ei teatud ühtki teist sellisesse sundabielusse sunnitud olevat.
Ei maksa arvata, et kui vanemad on moslemid, siis nad ei soovi oma lastele õnnelikku elu või neid ei huvita.

Olen ise reisinud 4-l islamimaal ja kuna armastan kohtuda inimestega ja juttu puhuda kui keeleliselt võimalik, siis selle aja peale olen kohtunud vaid 1 Jordaania mehega, kel oli 2 naist.

Ja lõpuks- tähelepanu saavad loomulikult paljud õnnetud juhtumid, aga ärge arvake, et islamiaailmas puuduvad õnnelikud abielud (ma ise arvan, et neid on Euroopaga võrreldes rohkemgi) või et seal puuduvad imeilusad armastuslaulud, mida naistele lauldakse või et seal puuduvad riiakad ja tigedad naised, kes ise meestega manipuleerivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pärimisasjast nii palju, et mehel on kohus üleval pidada oma naist. See tõttu jääb pojale suurem osa ja tütrele, kes läheb teise ülalpidamisele, väiksem.
Teise märkusena- kui mees soovib (st. kui tema varanduslik olukord seda üldse võimaldab) teist või kolamnadt naist, peab tal olema teis(t)e naiste nõusolek. (Valges sarjas olnud Printsess raamatus oli just näide, kuidas naine ei lubanud ja teist naist ei saanud ka.)

Kui keegi siin ülalpoolt kirjutas:\”mehed kannavad hoolit naise eest\” tähendab seda, et mehed on ülemad , siis islamimaailmas tähendab see pigem , et naise eest hoolisemine on mehe eluülesanne ja minu jaoks on see armas.
Jeemenist ja sundabielust rääkivas raamatus Müüdud (väga hea raamat) ütleb kannatav peategelane, et teised külaelanikud lohutasid teda ja terves külas ei teatud ühtki teist sellisesse sundabielusse sunnitud olevat.
Ei maksa arvata, et kui vanemad on moslemid, siis nad ei soovi oma lastele õnnelikku elu või neid ei huvita.

Olen ise reisinud 4-l islamimaal ja kuna armastan kohtuda inimestega ja juttu puhuda kui keeleliselt võimalik, siis selle aja peale olen kohtunud vaid 1 Jordaania mehega, kel oli 2 naist.

Ja lõpuks- tähelepanu saavad loomulikult paljud õnnetud juhtumid, aga ärge arvake, et islamiaailmas puuduvad õnnelikud abielud (ma ise arvan, et neid on Euroopaga võrreldes rohkemgi) või et seal puuduvad imeilusad armastuslaulud, mida naistele lauldakse või et seal puuduvad riiakad ja tigedad naised, kes ise meestega manipuleerivad. [/tsitaat]…ja ärge arvake et sealt puudub naiste kividega surnuks loopimine truudusetuse eest…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Pärimisasjast nii palju, et mehel on kohus üleval pidada oma naist. See tõttu jääb pojale suurem osa ja tütrele, kes läheb teise ülalpidamisele, väiksem.

Ja lõpuks- tähelepanu saavad loomulikult paljud õnnetud juhtumid, aga ärge arvake, et islamiaailmas puuduvad õnnelikud abielud (ma ise arvan, et neid on Euroopaga võrreldes rohkemgi) või et seal puuduvad imeilusad armastuslaulud, mida naistele lauldakse või et seal puuduvad riiakad ja tigedad naised, kes ise meestega manipuleerivad. [/tsitaat]Et siis sinu meelest ongi õiglane, et mehed pärivad alati 2 korda rohkem kui naised?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Anahera kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma lugesin kunagi Kaotatud Au ja väga meeldis, loen yldse palju mosleminaistest, eriti pakuvad huvi Pärsia naised, viimati lugesin hoopis teisest sarjast Teherani Vangi ja see ka väga meeldis. No põhimõtteliselt on raamatute läbiv teema suur valu, piinamine, kuid ka lootus parema elu järele. Enamus naisi (kas peategelased või nende sõbrannad) on siiski pääsenud ning oma /või lähedase naise/ loo ka maailmale jutustanud. Eks see ole rohkem maitse asi, minule seda stiili lektüür väga istub. :)[/tsitaat]

Surfa natuke internetis, see raamat on võltsing.
ISe ona jätnud kõige sügavama mulje raamat \”Müüdud\” http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?5475
Väga meeldib \”Teherani vang\” http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?167863

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga miks te halvustate mitmenaisepidamist? Igal teisel eesti mehel (kui mitte rohkemal) on ju ka armuke. Nagu ka naistel. Milleks sõimata, kui asi on lausa seaduslik? Jääb valetamine ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aga miks te halvustate mitmenaisepidamist? Igal teisel eesti mehel (kui mitte rohkemal) on ju ka armuke. Nagu ka naistel. Milleks sõimata, kui asi on lausa seaduslik? Jääb valetamine ära.[/tsitaat]Asi on seaduslik ainult MEESTE JAOKS. Märkad vahet?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Et siis sinu meelest ongi õiglane, et mehed pärivad alati 2 korda rohkem kui naised?[/tsitaat]
Pole see kellelt küsisid aga ise arvan, et muidugi on – mees peab ju naist ülal pidama mitte vastupidi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pole see kellelt küsisid aga ise arvan, et muidugi on – mees peab ju naist ülal pidama mitte vastupidi.[/tsitaat]Kas kõik naised peavad abielluma? Või kes peab naist ülal pidama kui isa on surnud ja meest ei ole? Mis asjaoludel sa arvad, et ta peab saama 2 korda vähem pärandust, kui näiteks tema vallaline vend???
Kas naised on sinu arvates lollimad kui mehed?

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

Kas kõik naised peavad abielluma? Või kes peab naist ülal pidama kui isa on surnud ja meest ei ole? Mis asjaoludel sa arvad, et ta peab saama 2 korda vähem pärandust, kui näiteks tema vallaline vend???
Kas naised on sinu arvates lollimad kui mehed?[/tsitaat]
selle kohta kehtib ütlemine, et ära mine küla peale oma reegleid tegema. nagu ameeriklane, arvab, et tema teab kõige paremini, kuidas ükskõik milline riik või rahvas peab oma elu korraldama, et hea ja õiglane oleks.

veel 100-150 aastat tagasi oli euroopas ennekuulmatu, et naised valida said või et naistel üldse mingi mõistus peas oli, mida tunnistada pärimisõiguslikuks või kõlblikuks omaenda elu korraldama. mehed said täieõiguslikuks 22-25a naised kas üldse mitte või hiljem 30a vanuses (kui oli lootusetult hilja minna mehele). euroopas olid kaks maailmasõda need, mis panid lõplikult aluse naiste emantsipeerumisele- teisiti enam ei saanud, sest mehed olid kas surnud või sandid. ma küll ei julgeks teistele rahvastele sama soovida, et nende tütred samuti täieõiguslikeks saaks. küll nad kasvavad isegi selleni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]

selle kohta kehtib ütlemine, et ära mine küla peale oma reegleid tegema. nagu ameeriklane, arvab, et tema teab kõige paremini, kuidas ükskõik milline riik või rahvas peab oma elu korraldama, et hea ja õiglane oleks.

veel 100-150 aastat tagasi oli euroopas ennekuulmatu, et naised valida said või et naistel üldse mingi mõistus peas oli, mida tunnistada pärimisõiguslikuks või kõlblikuks omaenda elu korraldama. mehed said täieõiguslikuks 22-25a naised kas üldse mitte või hiljem 30a vanuses (kui oli lootusetult hilja minna mehele). euroopas olid kaks maailmasõda need, mis panid lõplikult aluse naiste emantsipeerumisele- teisiti enam ei saanud, sest mehed olid kas surnud või sandid. ma küll ei julgeks teistele rahvastele sama soovida, et nende tütred samuti täieõiguslikeks saaks. küll nad kasvavad isegi selleni.[/tsitaat]Sa arvad et naised ja mehed pole mõistuse poolest võrdsed olendid või mis????

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

[tsitaat] [small][/small]
Sa arvad et naised ja mehed pole mõistuse poolest võrdsed olendid või mis????[/tsitaat]
sinuga vaielda on nagu vasikaga võidu joosta 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Juba jälle keerutad ja sogad! Salm ütleb selgelt: \”Pojale saab osa, mis on võrdne kahe tütre omaga.\” [/i][/tsitaat] 1) Jah, kui on üks poeg ja kaks tütart. Kui on kaks poega ja üks tütar, siis jääb 50% varast tütrele ja ülejäänud 50% läheb poegade vahel jagamisele ehk siis kumbki poiss saab 25%.

1 poeg, 10 tütart – pojale 50%, igale tütrele 5%.
10 poega ja 1 tütar – igale pojale 5%, tütrele 50%.

Ebavõrdsus?

2) \”Mithlu Hazzi\” on väga mitmetähenduslik väljend. \”VÕRDNE OSA (kahe tütrega)\” moodustuks araabia keeles sõnadest Naseeb Sawaan. Minu jaoks jääb 4:11 tähendus veel ebaselgeks.[tsitaat]4.34 \”Naisi, kelle ustavuses teie ei ole kindlad, tuleb esialgu manitseda, seejärel neist voodis eemale hoida ja viimaks ka NUHELDA\”
sest
\”mehed kannavad hoolt naiste eest, sest jumal on andnud ühtedele inimestele eelise teiste ees\”
(ehk siis meestel on jumalik eelis naiste ees)

Ja ära hakka jälle rääkima, et siin on mingi tõlkeviga. Sellisel juhul on tõlkeviga kõikides (ka araablaste endi tõlgitud) koraanides, ma kontrollisin spetsiaalselt järgi.[/tsitaat] Teine vaatenurk:

Edip-Layth: As for those women from whom you fear disloyalty, then you shall advise them, abandon them in the bedchamber, and separate them;

The Monotheist Group: As for those females from whom you fear desertion, then you shall advise them, and abandon them in the bedchamber, and separate from them.

Viimaseks sõnaks on Idriboo, tüvega DRB, Dad-Ra-Ba, millel on TOHUTULT tähendusi. Sõna Idriboo, mis peksmiseks on tõlgitud, on nt siin leheküljel üksikasjalikult lahti seletatud: http://www.quran434.com/wife-beating-islam.html

Ma kahtlen, et 4:34 üldse meeste ja naistevahelistest suhetest räägib. Nagu enne mainisin, on koraan oma sõnadekasutuse poolelt väga lakooniline. Pidevad kordused, sünonüümidega ei mängita.
\”Mehe\” tähistamiseks on koraanis sõna Zakr.
\”Naise\” tähistamiseks Untha.

Kumbki neist ei esine 4:34 värsis. Sinu tsitaadis on meheks tõlgitud Ar-Rijalu ja naiseks An-Nisaa. Viimane neist võib ka kogukonda tähistada. Vastavalt sellele värssi vaadates võib seda tõlgendada ka oma kogukonna alalhoidmise ja sirgel rajal püsimise eest hoolitsemina.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]2. 228 Naistel on õigus nõuda, mida mehed on kohustatud tegema seaduse ja arukuse järgi, ehkki MEHED ON NENDEST VÄÄRIKUSE POOLEST ÜLEMAD.[/tsitaat] 2:228 And the divorced women shall wait for three menstruation periods; and it is not lawful for them to conceal what God has created in their wombs, if they believe in God and the Last Day. And their husbands would then have just cause to return together, if they both wish to reconcile. And for what obligations the women are owed, so similarly must they fulfill their obligations. But the men will have a greater responsibility over them in this. And God is Noble, Wise.

Pmst on jutt ju lahutusest. See värss on veel ühe teisega seotud. Vastava soovi ilmnedes tuleb oodata 3 menstruatsiooniperioodi, mille jooksul on soovitatud omavahel lepitust leida. \”Meestel on suuremad kohustused nende üle\” tähendab seda, et mees on kohustustatud lahutuse korral rasedat naist ülal pidama, kuna \”mees on täkke võrra eespool\” – ta ei jää rasedaks, ei talu komplikatsioone ning võib tööle pühenduda. Mõni naine aga on raseduse puhul sunnitud voodire¸iimile, kuidas saaks selline endale elatist teenida? Mehe \”eelis\” (mitte rasedaks jäämine) raseda naise ees paneb talle peale kohustuse (naist ülal pidada).

[tsitaat]2. 282 Tunnistajateks kutsuge kaks meest, keda teie tunnete. Kui kahte meest ei ole leida, siis piisab ühest mehest ja KAHEST NAISEST, kes teie meelest sobivad tunnistama, nii et KUI ÜKS NAISTEST UNUSTAB MIDAGI, SIIS TEINE VÕIB SEDA TALLE MEELDE TULETADA.

(mehed, erinevalt naistest, ei unusta midagi iial;D)[/tsitaat] Värss, mille kallal veel nokitsen 🙂 Siin kordub jälle see va an-Nisaa, mille tähendus naise-naistena on kaheldav.

Värsid, mis VÕRDSUSTAVAD naise tunnistuse mehe omaga – 4:15, 24:4.
24:6-9 seab naise tunnistuse mehe omast lausa ettepoole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]

sinuga vaielda on nagu vasikaga võidu joosta :-D[/tsitaat]Raske on ju tunnistada et mul on õigus. Sa pühimõtteliselt arvad, et mees ja naine pole võrdsed olendid. Sa oled moslemi ajupesust läbi imbunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtlesin, et saan lugeda sisukat arutelu valge sarja teemal, aga no võta näpust, perekool ikka ei üllata

Please wait...
Postitas:
Kägu

1) Jah, kui on üks poeg ja kaks tütart. Kui on kaks poega ja üks tütar, siis jääb 50% varast tütrele ja ülejäänud 50% läheb poegade vahel jagamisele ehk siis kumbki poiss saab 25%.

1 poeg, 10 tütart – pojale 50%, igale tütrele 5%.
10 poega ja 1 tütar – igale pojale 5%, tütrele 50%.

Ebavõrdsus?[/tsitaat]

Ei pea paika. selgelt on öeldud, et mees saab 2/3 ja naine saab 1/3
Ma ei saa aru miks sa pead valetama?
Kas koraan mitte ei keela valetamist?

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

[tsitaat] [small][/small]
Raske on ju tunnistada et mul on õigus. Sa pühimõtteliselt arvad, et mees ja naine pole võrdsed olendid. Sa oled moslemi ajupesust läbi imbunud. [/tsitaat]
/homeeriline naer/
(oi, perekool on ikka tore :-D)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei pea paika. selgelt on öeldud, et mees saab 2/3 ja naine saab 1/3
Ma ei saa aru miks sa pead valetama?
Kas koraan mitte ei keela valetamist?[/tsitaat]Kui pärimise küsimus sulle oluline on siis palun väga, loe läbi see teema http://free-minds.org/forum/index.php?topic=16179.0 Ma ei jõua sulle 41-st leheküljest kokkuvõtet teha, eriti veel siis, kui ma ise värsis kasutatud Mithlu Hazzi tähenduses kahtlen. Minule piisab 2:180 antud korraldusest segaduste vältimiseks testament teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui pärimise küsimus sulle oluline on siis palun väga, loe läbi see teema http://free-minds.org/forum/index.php?topic=16179.0 Ma ei jõua sulle 41-st leheküljest kokkuvõtet teha, eriti veel siis, kui ma ise värsis kasutatud Mithlu Hazzi tähenduses kahtlen. Minule piisab 2:180 antud korraldusest segaduste vältimiseks testament teha.[/tsitaat]Kas sa mõne värsi tähenduses üldse oled kindel ka ja julged selle \”õige\” tõlke kinnitada või on kogu koraan alles sinupoolse tõlgendamise järgus ja islamimaailm peab pöidlaid keerutades alles ootama õiget tõlgendust?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa mõne värsi tähenduses üldse oled kindel ka ja julged selle \”õige\” tõlke kinnitada[/i][/tsitaat] Ma olen kindel nende värsside tähenduses,
1) mille puhul mu araabia keele oskuse tase neid originaalkeeles lugeda laseb;
2) mille tõlget lugedes ja originaali sõnatüvesid kontrollides intuitiivselt tajun, et asi on õige. Need värsid, mis kripeldama on jäänud, ongi tavaliselt mõne vembuga olnud. [tsitaat]või on kogu koraan alles sinupoolse tõlgendamise järgus ja islamimaailm peab pöidlaid keerutades alles ootama õiget tõlgendust?[/tsitaat] Maailm ei pea ootama ei minu ega kellegi teise tõlgendust, vaid inimesed peavad ISE lugema, arutlema, nuputama ja jumalalt juhatust paluma. Pole vahet, kuidas keegi tegelane X teksti interpreteerib või tõlgib, tähtis on ise, omal jõul sirgele rajale jõudmine.

1) On antud hoiatus teiste inimeste/sektide PIMESI järgmise eest.
2) Ära aktsepteeri midagi enne, kui selle ENDA jaoks lahti oled mõtestanud,
3) Usus ei ole sundi, tuleb leiutada enda jalgratas ning leida miski, mis tekitab sinus lõpmatu positiivse energia tulva.
4) Inimene vastutab vaid iseenda eest.
5) Koraani värsid seletatakse jumala poolt lahti AINULT siis, kui usklik on otsekontaktis jumalaga, kui usklik on nn jumala järgi joondunud (Esther Hicks: \”align with Source Energy…\”), mitte teiste inimeste, perekonna, \”usujuhi\”, autoriteedi või ebausaldusväärsete allikate poolt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]  [small]Kägu kirjutas:[/small]
    [/i] Miks ma ei või siia \”koraani toppida\”, kui see teos on islami aluseks? 🙂 Ning miks me peaks mingi põhjapaneva näitena tooma inimesi, kes oma pühakirja ei loe ning pimesi usuvad eelkäijate,  \”usuliidrite\” ja sektide dogmasid?

Koraan
1) hoiatab teiste inimeste pimesi järgmise eest,
2) ütleb, et 17:36 Ära aktsepteeri midagi enne, kui oled selle enda jaoks lahti mõtestanud. Sa vastutad enda nägemise, kuulmise ja mõistuse eest.
3) rõhutab individuaalsust usus, julgustab endale sobiva leidmist, mis täidaks sind puhta positiivse energiaga,
4) seab vastutuse ainult inimese enda peale,
5) toonitab, et koraani värsse seletab lahti ainult jumal ise kontaktis usklikuga, mitte inimese perekord, mingi usujuht, autoriteet või ebausaldusväärsed pärimusteraamatud.[/i]Minu isiklik arvamus  – muidugi pole selline käitumine lubatud. Nõustun 100% järgnevaga:

3:195 […] Olge te mees- või naissoost, TE OLETE VÕRDSED. […][/tsitaat]

nagu me näeme ja ka sinu, suur islamiteadlane, jutust otsesõnu loeme, ei ole enamik moslemeid ju seda sinu jutu kohaselt ÕIGET islamiusku, tõenäoliselt pole nad ka seda ÕIGET koraani lugenud, mida sina siin tsiteerid, vaid kõik, absoluutselt kõik ongi sektandid, seega, mis mõte on rääkida koraanist ja islamist, kui see on väljasurnud usund (kui keegi usundit ei järgi siis on tegu väljasurnud usundiga)? või äkki see sektantide islam siiski ongi see õige ja levinud islam (sest kõik järgivad ju siiski sektantide käske, sh naiste alandamine, mida su ülistatud koraan ei käse) ja nad siiski ongi metslasrahvas meie, valgete jaoks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

nagu me näeme ja ka sinu, suur islamiteadlane, jutust otsesõnu loeme, ei ole enamik moslemeid ju seda sinu jutu kohaselt ÕIGET islamiusku, tõenäoliselt pole nad ka seda ÕIGET koraani lugenud, mida sina siin tsiteerid, vaid kõik, absoluutselt kõik ongi sektandid, seega, mis mõte on rääkida koraanist ja islamist, kui see on väljasurnud usund (kui keegi usundit ei järgi siis on tegu väljasurnud usundiga)? või äkki see sektantide islam siiski ongi see õige ja levinud islam (sest kõik järgivad ju siiski sektantide käske, sh naiste alandamine, mida su ülistatud koraan ei käse) ja nad siiski ongi metslasrahvas meie, valgete jaoks?[/tsitaat] Ära pane minu suhu sõnu, mida ma öelnud ei ole 🙂

Kas sina pooldad pimedat usku, autoriteedile ja \”usujuhtidele\” allumist, oma peaga mõtlemise piiramist?

Please wait...
Näitan 22 postitust - vahemik 61 kuni 82 (kokku 82 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas keegi lugenud sarja “valge raamat” (moslemi teemad)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.