Esileht Kodunurk Kas keegi on ehitanud ka väikese maja ?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kas keegi on ehitanud ka väikese maja ?

Postitas:

Võibolla on viga minus aga kuidagi tundub, et ikka uus maja ehitatakse kuhugi uuselamu rajooni siis ikka suur. Seega ka kallis. Endal hoopis selline soov, et sooviks pigem väikest aga armast maja (mite funk), mille suurus oleks maksimaalselt 100 ruutu. Odavam ülalpidada ja ka ehitada.

Ca 200 ruuduste majade ehitamisega alla 160 000 EUR ei saa. Aga on kellegil kogemusi väikese maja (max 100 ruutu) ehitamisega ja palju kokkuvõttes maksma läks ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 15:32; 27.04 09:21; 27.04 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas mõtled ise ehitamist (st vaid materjali maksumus) või tellimustööna ehitamist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmmm, meie ehitasime 150 ruutmeetrise maja ja see läks maksma 82 000¤. Osa tegime ise aga oli ka nö tellimustööd. Oleks kõik ise teinud oleks veel odavamalt saanud.
Kust sul selline kalkulatsioon,et 2oo ruudune maksab 160 000e??See on ikka väga üle pingutatud kalkulatsioon kui just mingid ultrakalleid asju ei kasuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No endal on plaan ehitada Kastelli stiilis maja. Selline puidust laudistusega, kivi katusega ja klassikaliste aknaraamidega. Tootja ise pakub karbi eest juba liiga kallis hinda, mis siis veel ehitamise tellimisest rääkida. Seega ehitame ise sarnase maja, projekt tuleb muidugi last meile kohandada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 15:32; 27.04 09:21; 27.04 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 100 rm on siis 1-2 inimesel maks elamiseks? Nagu korter ilma naabriteta?
Sest pere puhul selle pinna juures ma hakkaks sügavalt puudust tundma ruumist, panipaikadest… Ei näe nii väiksel majal lihtsalt mõtet, juba koristamine on väiksel pinnal palju keerulisem.

Hind esimeses postituses on ilmselgelt üle pingutatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 09:23; 27.04 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

100m2 näiteks kahe lapsega perele on väga ok. Ei pea kohe kindlasti suurem olema, aga muidugi väiksem ka mitte. Mida väiksem maja, seda odavam on ehitada ja see on fakt. Näiteks meie lähedal on põllu peale ehitatud uued majad. Kõik on suured kastid. Ja siis üks kohe tee ääres on just selline Kastelli tüüpi pisike kahekordne maja. Ma iga kord sõidan sellest mööda ja imetlen seda maja. No kohe on armas. Kui mul oleks palju raha, siis ma laseks ehitada sellise armsa väikese maja ja kohe kindlasti mitte suure kandilise kasti või siis sellise kontoritüüpi klaasmaja. Maitsed on lihtsalt erinevad. Mulle meeldib ka väike ja hubane. Meil saab maja 70ruutu ja natuke oleks võinud tõesti suurem olla, aga mis teha. Mahume kõik siia ilusti ära. 100ruutu oleks juba minu jaoks luksus. Meil selle 70ruudu ehitaminegi võtab tohutult aega ja raha. Ilma laenudeta muidugi ehitame.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 11:17; 27.04 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no meil oli korter 75 ruutu, 3 tuba ja jäi lapsega kitsaks, just \”õhuruumi\” ja panipaikade osas… maja nii väikest ei ehitaks kas või juba selle pärast, et lisaks elutoale tahme kindlasti eraldi ruumi, kus saab õmmelda või töötada arvutiga ja ukse vahelt kinni panna vms nö töötuba + vanemate ja laste magamistoad + piisavalt suur köök-söögiala-elutuba, et mahuks ka sugulased sünnipäeval laua taha + vannituba-majapidamisruum, kus mahuks nii pesu pesema, kuivatama (masinaga) kui ka triikima-lappima ja du¨¨inurka vabalt koera pesema ning föönitama. kahe lapsega meil seega alla 150 rm ei mänginud välja kuidagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 09:23; 27.04 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 70 ruudune maja (ehitatud ümber vanast suvilast), lisaks avatud terrass 12 ruutu. Maksumus tuli 75000¤, kvaliteedi pealt kokku ei hoidnud. Lapsel oma tuba, vanematel magamistuba, pisike kööginurk ja elutoaga mõtteliselt ühendatud esik. Vannituba koos saunaga, vannitoas suur vann, tornis pesumasin kuivatiga. Kenasti mahub kõik ära, asjade kultust me õnneks ka ei põe. Puuküte, vannitoas põrandaküte. Väike, soe ja armas – sõbrad armastavad ikka meie juures istuda, olla nii hubane 🙂 Aed on 900 ruutu, seal siis ka kasvuhoone ja puukuur/panipaik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]no meil oli korter 75 ruutu, 3 tuba ja jäi lapsega kitsaks, just \”õhuruumi\” ja panipaikade osas… maja nii väikest ei ehitaks kas või juba selle pärast, et lisaks elutoale tahme kindlasti eraldi ruumi, kus saab õmmelda või töötada arvutiga ja ukse vahelt kinni panna vms nö töötuba + vanemate ja laste magamistoad + piisavalt suur köök-söögiala-elutuba, et mahuks ka sugulased sünnipäeval laua taha + vannituba-majapidamisruum, kus mahuks nii pesu pesema, kuivatama (masinaga) kui ka triikima-lappima ja du¨¨inurka vabalt koera pesema ning föönitama. kahe lapsega meil seega alla 150 rm ei mänginud välja kuidagi.[/tsitaat]

Eks ta nii ongi, et inimeste elustiil on erinev. Meil oli ka korter 70ruutu, aga ometigi tundub, et majas siiski palju rohkem ruumi. Kui korteris oli kolm tuba, siis meie tibatillukesse majja mahub neli tuba. Mingeid majandusruume pole üldse meil näiteks tarvis. Pesu ma nagunii väga harva triigin, õmblemisega tegelen veelgi harvem. Koera meil pole ja ei taha ka. Arvutiks on väga vähe ruumi võttev läpakas. Eks poisi tuppa tuleb kunagi ka lauaarvuti. Külalisi meil hetkel eriti ei käi, sest ehitus pooleli. Tõenäoliselt ei hakka ka siin külalisi voorima. Sünnipäevasid nagunii me ei pea.
Ainuke asi, millest puudust tunnen, on saun. Aga seda ma kunagi tahan aia nurka eraldi majakesena. Et ikka selline õige puuküttega ja puhkeruumiga saunamaja.
Kui oleks võimalik uus maja ehitada, siis ideaalis võiks see olla maksimum 130ruutu. Siis võtaks oma pensionärist ema ka enda juurde elama. Minu arust on maja puhul kõige tähtsam mitte maja suurus vaid planeering. Kahjuks tänapäeval pannakse planeeringuga ikka väga puusse ja seda teevad just arhidektid. Majad on suured, aga ruumi nagu ikkagi pole. Mingid mõttetud koridorid igal pool. Ja päris tavaline on ka see, et inimesel pole lõpuks kuskile ei diivanit ega telekat panna. Kõike ei mõelda nagu peensusteni välja. Mõnel on suur vannituba, aga siis avastatakse, et oh häda, pesumasinat pole ikkagi kuskile panna.
Väikese elamise pluss on see, et ei kogune mõtteituid asju. Nende paigutamiseks lihtsalt pole ruumi. Kõik on omal kohal ja hästi läbimõeldud. Meie maja ehitus on käinud näiteks mööbli järgi. Kõik on täpselt välja mõõdetud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 11:17; 27.04 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka täpselt nii, et mööbli ja muu sisustuse järgi said ka tubade ja muude ruumide mõõdud paika pandud mitte vastupidi. Mina perenaisena ju tean täpselt milliseid masnaid või panipaikke ja kui suuri ma kuhu tahan. Nii ka köögiga, ainult mina ju tean mis järjekorras valamu, pliit ja külmkapp oleks meie perele kõige mugavam. Ja et poja kui saavutab oma täismõõdu ka siis oma tuppa koos paraja voodiga ikka ära mahuks 🙂 Ja just need elutoad on paljudes majades absurdse suurusega. Nii väikesed ja nagu mõeldakse ainult ühte pikka diivanit panna. Ja siis kui külalised tulevad kuhu need siis panna ? Istume kõik kõrvuti ja siis üle õla piilume üksteist ?:) Mulle meeldib ikka neile otsa vaadata ja seega ümnber kohvilaua ikka mitu diivanit ja tugitooli. Elutuba peab suur olema! Ja köök peab ikka elutoast eraldi olema või vähemalt mingi kindla kohaga eraldatud. Köök pole mingi vitriinkapp mida ainult vaadata. Ja kui külalised tulevad siis seal ikk atõsine sebimine, mida kallitel külalistel pole vaja näha:) Plus veel see, et ma ei salli kui terve elamine söögilõhnu täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 15:32; 27.04 09:21; 27.04 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hetkel tegelen just majaplaanidega. Tahan ka väiksest maja – max 120m2. Karjakoplit pole mul vaja, koristada ma ei eriti ei jõua ning teisest korrusest ei taha midagi teada, sest treppe ma vihkan. Võimalikult soodne võiks üleval pidada ka olla. Kuna ehitamiseks mul aega pole, siis meile sobib see moodul- või elementmaja lahendus. Hinnapakkumised oleme juba võtnud ja keskmiselt on võtmed kätte hind majal 80 000¤. Lisandub küttesüsteem ja siis veel nipet-näpet sõltuvalt pakkumisest. Kui siseviimistlus ise teha, siis majade (karp, katus, välisviimistlus, uksed, aknad, soojutus, tööraha)hinnad umbes 60 000¤.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikese maja ehitamise kulud on kindlasti väiksemad, aga mõtle – see on vaid korraks.
Kommunaalkulusid tarbid sama palju, kui suuremas majas.
Milleks käia välja papp ja ehitada tikutops, kui sisuliselt samad rahad kuluks suuremale elamispinnale? KORRAKS VAID on soodsam, ülejäänu peaaegu sama. Näed mõtet?
Sihukest pugrikut on hiljem lastel ka vähga paha jagada/ müüa. Mõelgem ka sellele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Väikese maja ehitamise kulud on kindlasti väiksemad, aga mõtle – see on vaid korraks.
Kommunaalkulusid tarbid sama palju, kui suuremas majas.
Milleks käia välja papp ja ehitada tikutops, kui sisuliselt samad rahad kuluks suuremale elamispinnale? KORRAKS VAID on soodsam, ülejäänu peaaegu sama. Näed mõtet?
Sihukest pugrikut on hiljem lastel ka vähga paha jagada/ müüa. Mõelgem ka sellele![/tsitaat]

Vaidlen vastu. Inimese eluiga on ca.80a. Umbes alates 50 eluaastast elad majas kas üksi või koos abikaasaga kahekesi. Ülejäänud aeg kütad ja hooldad tühja maja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hmmm, meie ehitasime 150 ruutmeetrise maja ja see läks maksma 82 000¤. Osa tegime ise aga oli ka nö tellimustööd. Oleks kõik ise teinud oleks veel odavamalt saanud.
Kust sul selline kalkulatsioon,et 2oo ruudune maksab 160 000e??See on ikka väga üle pingutatud kalkulatsioon kui just mingid ultrakalleid asju ei kasuta.[/tsitaat]

160 000 on jah ikka liiast küsitud, ka võtmed kätte variandi puhul.
Meil 100 ruutu umbes ja kokku maksumus natuke üle 50 000 euri ehk 800 000 krooni. Ise ehitasime seinad (fibo), sealt edasi juba töövõtjad. Materjal kõik enda otsitud, maja 3 aastat vana. Ruumipuuduse üle ei kurda, 4 inimest, all korrusel suur tuba, köök, vannituba-wc, väike panipaik ja esik, üleval 1 suur ja 2 väikest magamistuba ja WC.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]panasonik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vaidlen vastu. Inimese eluiga on ca.80a. Umbes alates 50 eluaastast elad majas kas üksi või koos abikaasaga kahekesi. Ülejäänud aeg kütad ja hooldad tühja maja. [/tsitaat]

Tegelikult ei pea tingimata 50-aastaselt, kui maja on tühjaks jäänud, sinna elama jääda. Võid maja ära müüa ja endale 50ruuduse korteri osta. Kui juba ehitada, siis pigem ikka selline, kuhu lapsed sisse ära mahuvad ja asjade jaoks kapid ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil maja ca 110 m2. peres 2 täiskasvanut ja 2 last. samuti suvilast ümberehitatud ja erilist suurendamise võimalust ei olnud.
teisel korrusel on laste toad (ca 12 m2), meie magamistuba, vannituba, trepihall. esimesel korrusel elutuba avatud köögiga kokku vast 40 m2, suurem vannituba (ca 10 m2), esik ja väike tuba külaliste jaoks.

kui oleks võimalus, siis natuke suurema maja oleks teinud küll. just majapidamisruumi ja garderoobide osas.

samas on kõik vajalik olemas ja ka külalistele toakene. maja ise selline nukumaja moodi – puidust laudisega ja aknaraamid ikka teist värvi jne:)

sauna tahan mina samuti majast eemale eraldi väikese majana. krunt meil ca 1500 m2.

teine näide tuttavate maja, mis ca 150 m2. nendel üleval samuti 2 lastetuba (millest 1 nii tilluke, et koolilapse laud nagu sisse ei mahu), vanemate magamistuba, vannituba, garderoob ja esik. alumisel korrusel suur elutuba köögiga, wc ja saun koos eesruumiga. ruumi nagu oleks, aga külalisi pole kusagile magama panna.

seega olen täiesti nõus, et kõik sõltub planeeringust.

hinna kohta kahjuks ei oska öelda, sest meie renoveerisime 4 aastat tagasi ja siis oled ka hinnad teised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Kas keegi on ehitanud ka väikese maja ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.