Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas keegi on jäänud tööta?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kas keegi on jäänud tööta?

Postitas:

Kas siin on keegi jäänud ka hetkeolukorra tõttu tööta? Kuidas on meeleolu ja mis on edasised plaanid?
Näen, kuidas valdkond kus ma töötan on pmt kokku kukkunud ja ei näe, et see taastuks niipea. Ilmselt on aja küsimus, millal koondamisteade minuni jõuab. Sees valitseb üsna suur segadus – vastu suve ja hetkel on keeruline mingit tööd otsida/leida.
Ausalt öeldes mõtlesin üldse õppima minna (40+ olen).
Samas, olen harjunud seni suuri projekte ellu viima ja ikka üsna tegev olema, et hetke olukorras on ennast vaimselt üsna raske nö ree peal hoida, selline kergelt kokkuvarisemise tunne on.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aus olla, siis minu tutvuskonnast ei ole keegi tööta jäänud. Üks tuttav on küll min.palgaga kodus, aga ise on ta rahul. Tal on säästud, laene ei ole ja abikaasa teenib hästi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vabakutselise tõlkijana olen. Raamatumessid jäid ära ja vähemalt minu keelest enam uusi pakkumisi niipea peale ei tule. Töövõimetoetus on alles, sügisel pean kordustaotluse tegema. Mehel on vähemalt üks töö alles, teist (ka tõlkimine) on justkui vähem.
Tegutsen vabatahtlikuna Vikipeedias.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 12:52; 16.04 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vabakutselise tõlkijana olen. Raamatumessid jäid ära ja vähemalt minu keelest enam uusi pakkumisi niipea peale ei tule. Töövõimetoetus on alles, sügisel pean kordustaotluse tegema. Mehel on vähemalt üks töö alles, teist (ka tõlkimine) on justkui vähem.

Tegutsen vabatahtlikuna Vikipeedias.

Seda poleks küll osanud mõelda, et tõlkijal töö otsa saab. Mulle tundus see just hea amet, mida saab kodukontoris ja klientidest sõltumatult teha. Kas sa muidu otsid ise neid raamatuid, mille tõlkeõigust taotleda või tõlgid üksnes siis, kui kirjastus on tõlkeõigused ära ostnud ja sulle seda tõlkida pakub? Kas nii ei ole võimalik, et otsid ise sind huvitava raamatu neti kaudu (e-raamatupoed alates amazonist ju töötavad) ja siis sõlmid otse lepingu? Lihtsalt huvitab, kuidas need asjad käivad.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötasin turismivaldkonnas. Olen nüüd töötu. On lootust sügisel teisele erialale tööle saada, suvel plaanin aja maha võtta ja puhata, hetkel maadlen laste ja nende koduõppega. Kuna koondamisrahaga elan suve üle, siis hetkel ei muretse, kuid kui loodetud tööpakkumine läheb vett vedama, on jama majas. Tööturul kandideerida olukorras, kus on 100000 töötut, pole just meeldiv väljavaade.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tutvusringkonnas teadaolevalt ei ole päris töötukas keegi jäänud, küll aga on sissetulekud kahanenud – eelkõige neil, kes ka just meelelahutuse ja huvihariduse alal tegutsevad. Praegu teenivad niipalju, kui videotrennidega on võimalik teenida.

Mu enda meest ähvardab ilmselt peagi palgakärbe, kui midagi paremaks ei lähe ja kui väga hulluks, siis võib ka koondamine tulla. Eks seda näitab nüüd aeg, kuidas neil tootmismahud muutuvad ja kas üldse mingit tootmist alles jääb, kuna hetkel neil suurklientidel teises riigis uksed kinni ja ei tea, kas niipea tavapärases mahus tellimused taastuvad.

Mind ennast koondamine ei ähvarda ja ka mitte palgakärbe, kuna töömaht ei ole vähenenud ega vähene. Ma isegi mõtlen, et äkki peakski kiiresti rasedaks jääma, et kui mees peaks tõesti koondamise saama, siis esialgu saab töötukassalt raha, kuni ma tööl käin või dekreedis olen ja hiljem siis jääb tema LHP-le ja hakkab VH saama, kui tööd selleks ajaks ei leia 😀 Meil oli nagunii lähiajal see asi plaanis, aga ma ei saa günekoloogi aega spiraali eemaldamiseks 😀

+10
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 13:40; 17.04 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vabakutselise tõlkijana olen. Raamatumessid jäid ära ja vähemalt minu keelest enam uusi pakkumisi niipea peale ei tule. Töövõimetoetus on alles, sügisel pean kordustaotluse tegema. Mehel on vähemalt üks töö alles, teist (ka tõlkimine) on justkui vähem.

Tegutsen vabatahtlikuna Vikipeedias.

Seda poleks küll osanud mõelda, et tõlkijal töö otsa saab. Mulle tundus see just hea amet, mida saab kodukontoris ja klientidest sõltumatult teha. Kas sa muidu otsid ise neid raamatuid, mille tõlkeõigust taotleda või tõlgid üksnes siis, kui kirjastus on tõlkeõigused ära ostnud ja sulle seda tõlkida pakub? Kas nii ei ole võimalik, et otsid ise sind huvitava raamatu neti kaudu (e-raamatupoed alates amazonist ju töötavad) ja siis sõlmid otse lepingu? Lihtsalt huvitab, kuidas need asjad käivad.

Mis moodi saaks klientidest sõltumatult tõlkida?
Tõlge ikka tellitakse kliendi (lõppklient, vahendaja tõlkebüroo, kirjastus vms) poolt, kes selle eest ka maksab. Ega siis raamatupoed raamatuid tõlkida lase, see ikka autori või nende vahendajate töö.
Kindlasti on ka nii võimalik, et ise otsida raamat ja sõlmida otse leping autoriga või vahendajaga (näiteks messil), aga püüa leida kõigepealt keegi, kes on tõlkest huvitatud ja tahab selle eest maksta ning selle raamatu ka välja anda ja leida need, kes seda müüa tahavad.
See võtaks nii meeletu aja, et tõlkimiseks aega ei jääkski või kui jääb, siis on tulu nii väike, et ei olegi mõtet tõlkidagi. Tõlkimine ei ole sugugi väga tasuv töö, selleks, et sellega ennast ära elatada peab Sul olema ikka väga korralik kliendibaas, kes Sulle tõlkimiseks töid saadavad.
Ja raamatud ei ole sugugi ainukesed tööd, mida tõlgitakse, ma julgen öelda, et see on hoopis vähemuses muude töödega võrreldes. muidugi sõltub ka keelepaaridest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas koondamine ongi hetkel halb lahendus? Oleneb muidugi teenitud palgast ja töötatud aastatest. Mina olen väga rahul. Võtan suve vabalt. Sissetuleku pärast ei muretse. Kärbitud palk vs TKH on kaldu minu puhul korraliku puhkuse poole üle väga pikkade ja töiste aastate. Seega positiivne muudatus mulle.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 14:29; 16.04 15:16; 16.04 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen koondatud. Kahtlased sahinad on ka mehe töökohas. Tütar töötab kultuuris ja ootab ka, kas tema koht jääb alles vôi ei. Väga palju on tuttavaid väikeettevõtjaid, kes istuvad käibeta kodus. Töövaldkond selline. Paar tuttavat on koondatud hotellinduses ja transpordis. Ah jaa, üks lähisugulane ka koondatud, kaubanduses.
Need meenusid esimese hooga.????

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoian teile kõikidele pöialt, et saate endale siiski töökohad.
Minul vastupidine efekt hetkel – kuna olen litsenseeritud õde, siis helistatakse üsna tihti ja küsitakse, kas ei taha tööle appi minna…

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan siis ka ennast sellesse nimekirja, sest kuigi ametlikult ma ei töötanud, jäin ma siiski ilma suurest osast oma hädavajalikust lisasissetulekust. Käsitööline-laadamüüja, kirbukatel müümas käija- see mõnikümmend eurot kuus oli väga oluline minu jaoks. Nüüd aga, mul oli terve maikuu broneeritud, igal nädalavahetusel midagi, vahest isegi laupäev ja pühapäev järjest. Ja seekord oleksin ma saanud veelgi rohkem kasu, sest talvekuudel sai soodsalt materjali ning kaupa hangitud, nii et poleks läinud ka eriti materjali peale niipea veel suuremaid summasid.
Raske on ja mitte niivõrd majanduslikult- eks talvel ma olin niikuinii “tööta”. Aga just psühhiliselt olen kokku kukkumas..isegi topeltportsjonid ravimit ei avalda erilist mõju.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õpetaja ja tõlkija. Õpetajatööd õnneks hetkel miski veel ei ähvarda, kuigi on juttu, et palgakärped võivad meilgi tulla.
Tõlketööde osas on üks töö hetkel pooleli, aga pärast seda on vist vaikus. Viimased kaks nädalat pole mitte ühtegi pakkumist tehtud. Märtsi lõpus oli vastupidi pakkumisi tavapärasest rohkem, aga nüüd aprilli algusest on vaikus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui riik plaanib õpetajate,lasteaiaõpetajate, meditsiinitöötajate, päästeteenistuse ja politseinike palku kärpida, siis tuleb küll hangud kuuri alt välja otsida ja mäe otsa marssima hakata. Kärpida tuleb sealt, kus kärpida on. Siinkohal pole ma seotud ühegi nimetatud ametiga, aga olen kindlasti nendega solidaarne.

+17
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 14:29; 16.04 15:16; 16.04 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vabakutselise tõlkijana olen. Raamatumessid jäid ära ja vähemalt minu keelest enam uusi pakkumisi niipea peale ei tule. Töövõimetoetus on alles, sügisel pean kordustaotluse tegema. Mehel on vähemalt üks töö alles, teist (ka tõlkimine) on justkui vähem.

Tegutsen vabatahtlikuna Vikipeedias.

Seda poleks küll osanud mõelda, et tõlkijal töö otsa saab. Mulle tundus see just hea amet, mida saab kodukontoris ja klientidest sõltumatult teha. Kas sa muidu otsid ise neid raamatuid, mille tõlkeõigust taotleda või tõlgid üksnes siis, kui kirjastus on tõlkeõigused ära ostnud ja sulle seda tõlkida pakub? Kas nii ei ole võimalik, et otsid ise sind huvitava raamatu neti kaudu (e-raamatupoed alates amazonist ju töötavad) ja siis sõlmid otse lepingu? Lihtsalt huvitab, kuidas need asjad käivad.

Raamatutõlkijatel on hetkel tööd vähem jah, sest kirjastused on oma avaldamisplaane kordades kärpinud. Tõlkebüroodega ma pole palju tegelenud. Reeglina pakuvad kirjastused ise (mõnel on leping sõlmitud, mõni küsib enne minult, kas tasub tõlkida – mis sisu on jne), reeglina on mul olnud vähemalt kaks raamatut paralleelselt töös. Kusjuures ma ei võtnud sugugi kõiki pakkumisi vastu. See ise otsimine ja pakkumine oli enne kriisigi üsna vähetulemuslik tegevus (kirjastus ütleb sageli, et see ei müü), praegu veelgi keerulisem, sest ka kirjastused ei oska ennustada, mis, kas ja kui palju pärast kriisi veel müüb. Ega ma kurda, sääste mul on.
Siin on natuke juttu raamatuturu olukorrast: https://kultuur.err.ee/1074936/tauno-vahter-kirjastamine-ja-raamatud-koroona-ajal

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 12:52; 16.04 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui riik plaanib õpetajate,lasteaiaõpetajate, meditsiinitöötajate, päästeteenistuse ja politseinike palku kärpida, siis tuleb küll hangud kuuri alt välja otsida ja mäe otsa marssima hakata. Kärpida tuleb sealt, kus kärpida on. Siinkohal pole ma seotud ühegi nimetatud ametiga, aga olen kindlasti nendega solidaarne.

vaata, turismindus kukkus kokku, kultuuri ei tarbita, restoranid on kinni. tööstusel kärbiti palku ja tööaega, paljud on juba koondatud või koondatakse peagi. jne jne.

kui inimestel pole tööd ja palka, siis ei maksa nad ka makse. kui makse ei maksta, siis ei ole riigil raha, et õpetajatele samas mahus palka maksta. võtame laenu? Võtame, aga kui kõik teised peavad püksirihma pingutama, siis võiksid ka õpetajad natuke solidaarsed olla ja vajadusel väiksema sissetulekuga leppida.

hanguga ole ettevaatlik, seda ennegi nähtud, kuidas hang on iseendal läbi jala torgatud.

+9
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees ja sõbranna on koondatud.

Mees valis ise koondamise, tal oli nagunii kavas lähimal ajal töökohta vahetada ja kui juhtkond teatas, et mõned inimesed tuleb tõenäoliselt koondada, pakkus ta ise enda välja. Saab rahulikult vähemalt sügiseni kodus olla, eriala on selline, et uue töö leidmisega suurt vaeva nägema ei pea.

Sõbranna on siiani šokis, ta ei osanud oodata, et asutus, kus ta üle 20 aasta töötanud on, talle 5-päevase etteteatamisega koondamisest teatab.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui riik plaanib õpetajate,lasteaiaõpetajate, meditsiinitöötajate, päästeteenistuse ja politseinike palku kärpida, siis tuleb küll hangud kuuri alt välja otsida ja mäe otsa marssima hakata. Kärpida tuleb sealt, kus kärpida on. Siinkohal pole ma seotud ühegi nimetatud ametiga, aga olen kindlasti nendega solidaarne.

vaata, turismindus kukkus kokku, kultuuri ei tarbita, restoranid on kinni. tööstusel kärbiti palku ja tööaega, paljud on juba koondatud või koondatakse peagi. jne jne.

kui inimestel pole tööd ja palka, siis ei maksa nad ka makse. kui makse ei maksta, siis ei ole riigil raha, et õpetajatele samas mahus palka maksta. võtame laenu? Võtame, aga kui kõik teised peavad püksirihma pingutama, siis võiksid ka õpetajad natuke solidaarsed olla ja vajadusel väiksema sissetulekuga leppida.

hanguga ole ettevaatlik, seda ennegi nähtud, kuidas hang on iseendal läbi jala torgatud.

Oh sa vaeseke küll…

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 14:29; 16.04 15:16; 16.04 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna on siiani šokis, ta ei osanud oodata, et asutus, kus ta üle 20 aasta töötanud on, talle 5-päevase etteteatamisega koondamisest teatab.

Õnneks saab 6 kuu täispalga+ 12 kuud kindlustushüvitist. Pooleteistaastaga vast ikka töö leiab.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees ja sõbranna on koondatud.

Mees valis ise koondamise, tal oli nagunii kavas lähimal ajal töökohta vahetada ja kui juhtkond teatas, et mõned inimesed tuleb tõenäoliselt koondada, pakkus ta ise enda välja. Saab rahulikult vähemalt sügiseni kodus olla, eriala on selline, et uue töö leidmisega suurt vaeva nägema ei pea.

Sõbranna on siiani šokis, ta ei osanud oodata, et asutus, kus ta üle 20 aasta töötanud on, talle 5-päevase etteteatamisega koondamisest teatab.

Su sõbranna vaadaku, et ta saak slisaks koondamisrahadele ikka ka hüvitise etteteatamistähtaja järgimata jätmise eest! ja kui ei saa, siis töövaidluskomisjonis on see väga lihtne vaidlus ju

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 13:40; 17.04 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoian teile kõikidele pöialt, et saate endale siiski töökohad.

Minul vastupidine efekt hetkel – kuna olen litsenseeritud õde, siis helistatakse üsna tihti ja küsitakse, kas ei taha tööle appi minna…

Huvitav, et kuhu ja mida seal abis teha on kui enamus haiglad on tühjad. Ei toimu ju plaanilisi vastuvõtte ka.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 10:47; 24.04 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole tööst ilma jäänud (veel, sest pelgan seda küll) kuid üle kümne inimese koondati minu töökohas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et kuhu ja mida seal abis teha on kui enamus haiglad on tühjad. Ei toimu ju plaanilisi vastuvõtte ka.

Las ma valgustan sind…

Enne kriisi oli minu osakonnas näiteks 10!!! õekohta täitmata. See tähendab, et selle töö pidid ära tegema olemasolevad õed ehk kõik õed töötasid 1,5-kordse koormusega vähemalt. Mõni tegi juba varasemast teistes osakondades tööd.

Nüüd tuli koroona… Hopsti, kõigile lisandus esiteks suur stress. Mure enda ja lähedaste tervise pärast, mure nakkusohu pärast jne. Kes peab vastu, kes mitte…

Enamustes suurtes haiglates on loodud paralleelseid osakondi COVID-haigetele. Nii intensiivravis kui nö. tavaoskaondades. Need õed, kes seal töötavad, ei tohiks töötada nö. puhtas osakonnas. Selle võrra on nö. puhastest osakondadest õdesid vähemaks jäänud. Ehk et tuleb veel rohkem lisatunde teha…
Polikliinikud ei ole kinni. Arstidel on nö. jäänud väga palju korduvaid ja tagasi kutsutud patsiente, kellega tuleb tegeleda. Kaugvastuvõtt telefoni või videosilla kaudu käib kogu aeg. Lisaks e-konsultatsioonid. Arst ei tee seda tööd üksi.
Õed, kes on polikliinikus nö kasutuseta jäänud, on kõik tööl statsionaarsetes osakondades. Aga kuna töö on seal väga erinev polikliiniku tööst, siis vajavad nad seal juhendamist. Aga abiks ikka.
Haiglad ei ole tühjad. Teised haigused pole kuhugi kadunud. Ega keegi ei jäta koroona pärast infarkti või insulti ravimata, pimesoolt või luumurdu lõikamata.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea teema. Juba enne kriisi oli meil (puidutööstuses) vähe tööd. Mind ja veel kümmekond inimest nüüd koondati ning need, kes jäid saavad töötada ainult neli päeva nädalas. Nüüd selle viiruse pärast ei ole üldse isu uut tööd otsida. Ei teagi mis saab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen peaaegu kuu aega töötu juba. Töötasin turisminduses käsunduslepinguga, leping lõpetati päeva pealt, mingit tasu ei makstud. Iga päev vaatan tööpakkumisi ja kandideerin, aga isegi vastust pole saanud. Paar kuud peaksin säästudega vastu, edasi ei tea, mis saab. Tutvuringkonnas on palju tööta jäänuid, raske on neil kellel säãstud puuduvad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea teema. Juba enne kriisi oli meil (puidutööstuses) vähe tööd. Mind ja veel kümmekond inimest nüüd koondati ning need, kes jäid saavad töötada ainult neli päeva nädalas. Nüüd selle viiruse pärast ei ole üldse isu uut tööd otsida. Ei teagi mis saab.

kuidas puidutööstuses vähe tööd on? metsa võetakse ju koguaeg, ka kriisiajal, ka lindude pesitsusajal. zaakalid on pidevalt peal.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

haha, zaakalid, õpi kirjutama….
Aga metsanduses käib kibekiire töö. Meie võtame taimlast seemikuid välja, koolitame, istikud lähevad metsadesse. Istutajatest on ausalt öeldes lausa järjekord värava taga – tullakse tööd küsima.
Eraettevõte.

Lähikondsetest pole keegi tööta jäänud. Ametikohad sellised, et esialgu pole karta. Kuna elan maal, saab ikka midagi vajadusel välja mõtelda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole vahepeal tööle saanudki. Üks variant peaaegu nagu on, aga firma ootab kliente, et siis sõltub sellest, et mil hotellid uuesti avatakse. Üsna närune ja lootusetu seis. Mehe töökohas on ka sosinad, et kui olukord ei muutu, siis läheb juunis koondamiseks. Ma ei tahagi mõelda enam.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 10:47; 24.04 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toitlustus. Veel on töökoht, aga kuna käibed on olematud, siis ilmselt varsti läheb koondamiseks. Hetkel saab veel töötukassa töötasu hüvitamist kasutada. Õnneks ma ei pea eriti muretsema. Sääste on kogunenud nii palju, et kokkuhoidlikult elades on võimalik vast isegi aasta hakkama saada ja selle ajaga on olukord ilmselt ka normaliseerunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaubandus, olen eraettevõtja ja käin laatadel, . märtsis tühistati kõik laadad ja kuni juunini ei toimu midagi,töötuks registreerida ei saa, edasi alles otsustatakse, kas juulis-augustis võib midagi korraldada, Tartu Hansa igatahes teatas, et juulis jääb ära. Õnneks mul on e-pood ja selle käive kihutab üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

töökoht alles, mind ei saa koondada ega vallandada, sest ettevõte kuulub mulle endale. aga ettevõttel tööd pole, sest meie tegevusalal tegutsemine on eriolukorra ajal keelatud, hea kui sügisest lubatakse uuesti põhitegevusega alustada.
oleme püüdnud nahast välja pugeda, et firma kassasse raha sisse tuleks, tegin vahendite inventuuri, osa üleliigset kola müüsime maha. nüüd on mõned mõtted suve asjus, aga kõik sõltub sellest, kas piirangud lähevad leebemaks või ei.

isiklikud säästud on olemas, majalaen on ammu makstud, küll toime tuleme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas keegi on jäänud tööta?