Esileht Pereelu ja suhted Kas keegi on kahetsenud, et ei saanud kolmandat last?

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Kas keegi on kahetsenud, et ei saanud kolmandat last?

Postitas:

Kui mees ei taha kolmandat last, on ta sulle ju ka ometigi põhjendanud, miks ta ei taha?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 23:53; 04.03 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmanda lapse puhul on 50/50 õnnestumise protsent: kas tuleb rahulik, terve ja arukas laps ning kokkuvõttes kõik on tema üle rõõmsad või tuleb viril, haiglane või koguni puudega laps ning terve pere elu on pikaks ajaks häiritud. Ka selliseks võimaluseks peaksite valmis olema.

Kas ainult kolmanda lapse puhul on selline kõrgendatud risk? Esimese ja teise puhul pole?

Mina sain kolmanda lapse 37-aastaselt. Vanemad lapsed olid tema sündides juba koolilapsed. Tugivõrgustikku meil pole (vanemad lapsed aitavad vahel). Kolm last oli minu suur soov ja teadmine juba lapsest peale. Kui see poleks täitunud, siis jah, oleksin kahetsenud.

Mis puudutab majanduslikku poolt, siis pärast kolmanda lapse sündi hakkab peretoetus olema 520 eurot, 2 lapse eest saadava 120 euro asemel, seega rahalist hävingut kolmas laps kindlasti kaasa ei too.

Jah? Ja siis kui vanima lapse vanus sealmaal, see peretoetus kaob, saab mis? Lapsed aga tahavad koolitamist. Kujutad üldse ette, kui suured on teises linnas õppiva üliõpilase koolitamise kulud? Ehk siis oma tahtmistega, võimalik, võtad lastelt võimaluse saada normaalne haridus.

kas selle peretoetuse maksmine lõptatakse lapsed 18seks saamisel või seni, kuni õpib gümnaasiumis? Teab keegi?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vastan teemapüstitusele, kui juba nii küsitakse: olen keskealine naine ja just mõtlesin, mida oma elus kahetsen. Ainus asi ongi, et ei saanud veel ühte last. Nüüd, kui lapsed on juba suured ja oma elu peal, mõtlen, et polnud see kõik nii hull midagi ja vabalt oleks võinud veel ühe üles kasvatada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vastan teemapüstitusele, kui juba nii küsitakse: olen keskealine naine ja just mõtlesin, mida oma elus kahetsen. Ainus asi ongi, et ei saanud veel ühte last. Nüüd, kui lapsed on juba suured ja oma elu peal, mõtlen, et polnud see kõik nii hull midagi ja vabalt oleks võinud veel ühe üles kasvatada.

Vot see ongi see, mida ma kardan!! Tunnen et suudaksin ühe veel üles kasvatada ja lastele on ju ainult suur rõõm kui neid õdesid vendi rohkem on.
Ma ei saa aru miks siin nii väga rõhutatakse et vastu mehe tahtmist või siis lausa salaja rasedaks ei tohiks küll jääda? Ma pole kusagil seda maininud et sellised plaanid on, ei teeks oma mehele iialgi niimoodi.kui ta ei taha siis ta ei taha ja tulebki leppida, lootus siiski on et paari aasta pärast muudab meelt.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.03 23:09; 04.03 10:30; 04.03 11:43; 04.03 14:30; 04.03 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks last. Kolmas rasedus kahjuks peetus ja on ebatõenäoline, et veel rasedaks jään (olen 40+). Kolmanda lapse teemaga on nii, et mõistusega võttes on 2 last täitsa paras, ressursse jagub mõlemale ja kõik tomib, samas oleks kolmas laps andnud tunde, justkui oleksin veel noor ja oskaksin sellele lapsele olla parem ema tänu kogemustele… Ei tea, võib-olla hirmutab mõte, et kas nüüd polegi muud kui keskiga ja siis vanadus?
Sellised egoistlikud mõtted. Mul on hea meel, et mul on kaks last olemas. Nad annavad elule palju juurde. Lastetu ei tahaks küll olla.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas selle peretoetuse maksmine lõptatakse lapsed 18seks saamisel või seni, kuni õpib gümnaasiumis? Teab keegi?

Kolmelapselised saavad peretoetust kuni vanim laps saab 19.a Tingimusel, et laps õpib kusagil. Koolis mittekäiv laps ei saa toetust. Kui 19. sünnipäev jääb õppeaasta keskele, nt 9. jaanuar, siis makstakse toetust siiski edasi õppeaasta lõpuni ehk suvevaheajani..

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lastele on ju ainult suur rõõm kui neid õdesid vendi rohkem on.

Tegelikult ei ole see palju õde-vendi AINULT suur rõõm. Mul oli kaks väikese vanusevahega poissi, kes kogu hingest ihkasid endale väikest õde. Ja kuna meie abikaasaga oleme alati palju lapsi saada tahtnud, siis aasta tagasi nad omale tillukese õe ka said. Nad lubasid enne õe sündi, et ta võib nende kaisus magada ja nad annavad kõik oma mänguasjad talle. No päris nii muidugi ei läinud. Nad mängivad oma õega hea meelega ja on küll head suured vennad, aga õde on ka tüütu! Kahega oli mõlema poisi jaoks üks vanem. Logistika oli palju lihtsam, aga ka see, kui palju nad tähelepanu said.

Ma kindlasti kahetseks, kui ma poleks kolmandat saanud, aga kuigi poisid ei ütle kunagi, et miks see titt meid küll segama peab, siis ma näen, kui raske on poistel leppida sellega, et ei saa iga kell minna kinno, teatrisse, muuseumi, nagu me enne tema sündi pidevalt käisime, vaid selleks on vaja alati ühel vanemal koju jääda või tuleb arvestada, et beebi ära väsides tuleb ürituselt ära tulla.

Seega palju rõõmu küll, aga ei saa öelda, et temast AINULT rõõm on. Väga palju ebamugavust ja muret ikka ka.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kaks last. Olen alati soovinud palju lapsi. Terve elu olnud lastega ümbritsetud ja naudin iga hetke nendega. Aga ma olen meeste osas sitamagnet (vabandust, paremini ei osanud kirjeldada). Kolm last (kaks neist esimese mehe bioloogilised, aga jäid minu kasvatada) kohe-kohe täiskasvanud ja üliägedad iseseisvad noored. Pisemat selli kasvatan samuti üksi ja no paremat kaaslast ei leia. Siiski ei julge enam last saada (kui peaksin kedagi veel kohtama), kuigi tean, et saaksin ka ise hakkama. Ma tunnen, et elu on mind väga hoidnud ja mulle terved mugavalt lihtsad lapsed saatnud, kelle kasvatamine käib nagu iseenesest. Kardan väga, et õnne proovile pannes, ei oleks tulemus enam sama (kas puudega laps, närviline vms). Seetõttu olen tänulik praeguse eest ja annan nendele lastele kõik, mis mul anda on.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Materiaalse poole pealt ei pea muretsema, kolmandat last peab riik üleval, seni kuni kuni vanim laps täiskasvanuks saab.

Minul on kolm last, aga esimese ja teise vahel suur vahe, väiksemad tulid järjest. Vanim laps läks vara kodust välja teise linna õppima ka, nii et praegu on mul lapseealisi lapsi kaks. Kolmandat väikest ma kohe kindlasti järjest ei tahtnud. Nüüd võiks ehk olla juba, aga nüüd olen ma juba liiga vana. Ei kahetse, sest see kahe patsaaniga möllamine võttis mu niigi võhmale, aga kahju ikkagi.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kolm last, kahe viimase sündides olin 36 ja 38. Unistasin ka neljandast, kuid keskmikul tuvastati teda terve elu saatev kõrvalekalle ja neljas laps tundus hullumeelsus. Nüüd olen 45. Jäi kripeldama, kuid tunnen, et on liialt hilja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me otsustasime, et piirdume kahe lapsega. Tegelikult mehel juba on kolm last (vanim on täisealine), mina aga olen kolm last sünnitanud (esimene suri vastsündinuna). Meie käest on korduvalt küsitud, et millal siis kolmas tuleb (isegi mu günekoloog avaldas arvamust, et ju ma varsti lähen jälle tema juurde rasedust tuvastama), aga noh ausalt – ei viitsi enam. Mina saan 37, mees 48 – tõesti me pole enam titendusest huvitatud. Mulle lapsed meeldivad ja rõõmuga hoian sugulaste pisikesi (aga nad on toodud vaid hoiuks ja õhtul saab nad muretult pärisvanematele ‘tagastada’), kuid ise kõike algusest peale läbi teha enam ei tahaks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees pabistab niisama. Kolmelapselistele on ju toetus. Kuidas rahaliselt kitsamaks jääb siis? Vastupidi, rahaliselt just ei lähe kitsamaks, vaid paremaks. Raske aeg oleks vaid esimesed paar eluaastat, kahene on juba päris mõistlik tegelane. Mees seletagu lahti, mis tähendab rahaliselt kitsamaks minekut?

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees pabistab niisama. Kolmelapselistele on ju toetus. Kuidas rahaliselt kitsamaks jääb siis? Vastupidi, rahaliselt just ei lähe kitsamaks, vaid paremaks. Raske aeg oleks vaid esimesed paar eluaastat, kahene on juba päris mõistlik tegelane. Mees seletagu lahti, mis tähendab rahaliselt kitsamaks minekut?

Inimene kirjutab ju, et USAs elab ja ühtegi toetust ei saa, aga ikka jaurate siin oma kolmelapseliste toetusega!

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 09:42; 04.03 10:03; 06.03 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No, mina kahetsesin mingil ajal, et me ei teinud neljandat last. Aga see kahetsus kadus siis, kui teine ja kolmas kooli läksid. Sõuke trall läks lahti, et titeisu kadus nagu poleks olnudki. : )

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mul on üks täiskasvanud laps ja ma pole kahetsenud sedagi, et teist ei ole. Vahel, kui näen mõnda eriti ilusat ja andekat noort, siis mõtlen küll, et see võiks minu laps olla, aga no kuidas saakski mul selline laps olla, kui ei mina ega isa pole ilusad ega mingil alal andekad. Küllap lapski oleks samasugune hunnik õnnetust nagu me vanamehega juba ees oleme.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin mingil hetkel kahevahel. Ka just vanuses 35a-38a, kuid mees oli vastu ning leppisin sellega.
Olen veel eas, kus võiksin praegugi lapse saada, kuid nüüd on meie lapsed suured (18a,14a) ja tunnen ise, et ei taha rohkem, sest nii hea on nautida oma aega. Tegeleda teemadega, mis mulle meeldivad ning huvi pakuvad. Lastega ühised tegemised on ka sellised mõnusad, saab arutleda erinevatel teemadel ning koos käia üritustel, mis kõigile meeldivad (teatris, kontserdil vms).
Mu ema hoopis kahetses viimast last. Loomulikult ta armastab kõiki lapsi ning toetab praegu noorima kõrgkooli ôpinguid oma pensionist, kuid ta on öelnud, et tema jaoks läks koormus liiga suureks ja ta tundis umbes 50a, et oleks soovinud juba enam oma aega.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elu on kahjuks näidanud, et need lapsed, mis siis naise tahtmisel ja mehe vastasseisu tõttu lõhuvad lõpuks pere. Naabritel tekkis naisel suur soov saada 4 laps, mees oli vastu – just samadel põhjustel, mis TA välja toob, naine ikkagi jäi rasedaks. Ja nii nad lahku läksid, mees toetas lapsi ja oli alati olemas küll, aga perekond läks ikkagi lõhki.

Ma ei kujuta ette, mis mees see selline on, kes jätab oma pere sellepärast, et saadakse neljas laps. Pole seal eales armastust olnud. Endal neli tervet last ja selle viimase pärast laseb jalga.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 11:20; 06.03 16:40; 07.03 00:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta ette, mis mees see selline on, kes jätab oma pere sellepärast, et saadakse neljas laps. Pole seal eales armastust olnud. Endal neli tervet last ja selle viimase pärast laseb jalga.

Ma jälle ei kujuta ette, mis naine see selline on, kes ei austa oma mehe soove. Mehe soove, kellega kolm tervet last saadi. Mis see terve siin üldse loeb? Võibolla oleks puudega olnud üks laps. Lastega tegeles ju edasi, ainult et naisega, kes otsustas sellise suure küsimuse ka mehe eest, ei saa ju elada.

Ei kujuta ikkagi ette, et selline mees kunagi oma naist ja peret armastas, abielu väärtustas. Kui oleks armastanud, ei oleks jätnud naist ka siis, kui too oleks viienda lapse kogemata saanud. Lapsi ei tehta üksinda ka muuseas. Tulevikus ütleb isa sellele neljandale lapsele, et kuule su ema otsustas su saada ja mina sind ei tahtnud üldse, siis jätsingi su ema maha karistuseks. Mees ju ka ei arvestanud naise sooviga saada veel üks laps. Ma ei saa aru, miks on vaja seksida inimesega, kellega järglaste saamise võimalusega ei arvestata.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 11:20; 06.03 16:40; 07.03 00:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kujuta ikkagi ette, et selline mees kunagi oma naist ja peret armastas, abielu väärtustas. Kui oleks armastanud, ei oleks jätnud naist ka siis, kui too oleks viienda lapse kogemata saanud. Lapsi ei tehta üksinda ka muuseas. Tulevikus ütleb isa sellele neljandale lapsele, et kuule su ema otsustas su saada ja mina sind ei tahtnud üldse, siis jätsingi su ema maha karistuseks. Mees ju ka ei arvestanud naise sooviga saada veel üks laps. Ma ei saa aru, miks on vaja seksida inimesega, kellega järglaste saamise võimalusega ei arvestata.

Mulle võid seletada mida iganes, aga ma mõtlen ja jäängi mõtlema samuti nagu see mees. Sina mõtled ilmselgelt teisiti. Mees vähemalt rahaliselt toetab ja tegeleb. Seega annab ta juba piisavalt. Kuigi ta ei olnud selleks valmis, toetab ikka. Võibolla ei armastanud ja ei väärtustanud, kes teab. Kas ta siis karistuseks maha jättis… Maha jättis, sest tema sooviga ei arvestatud ja ta ei tahtnud enam selle naisega koos olla.

Mina arvan jällegi teisiti, et väga isekas mees. Rikkuda ära naise ja nelja lapse elu. Rahaline toetus ei asenda perekonda ja mis põhjenduse ta tulevikus lastele, eriti sellele neljandale ütleb. Aga hea ongi pereelust oma käed puhtaks pühkida, mis iganes põhjusel.
Kui sina oleksid see mees ja oletame, et neljas (teised kolm ka) laps küsib sult, et miks sa pere juurest ära läksid? Mis sa siis vastaksid? Et ma ei tahtnud sind, aga su ema väga tahtis. Ja sa oled soovimatu laps minu poolt. Kolmele esimesele ütled, et neljanda pärast või? Mul on natuke teine arusaam armastusest, aga ma olen aru saanud, et paljud ongi väga isekad.
Terve laps seetõttu, et on väga vedanud, kui sul on lausa neli tervet last. Paljud ei teagi, milliste probleemidega inimesed võivad elus maadelda. Jätta maha pere/laste ema neljanda lapse pärast on minu silmis jah isekas ja tühine põhjus.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 11:20; 06.03 16:40; 07.03 00:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahetsen, et sain kolmanda lapse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 a ja 7 a, ei ole kindlasti juba “suured”. Ja kooli alguses ja esimestel aastatel vajab seitsmene kindlasti veel üsna palju tuge ja tähelepanu. Kolmesel on ees veel väikelapseea igasuguste etappidega aastad. Mina keskenduks praegu siiski olemasolevatele lastele, kes vajavad täit tähelepanu, “beebi” ei täida tühimikku. Ilmselt on selle tühimikutunde põhjused kuskil mujal, vajad mingit eneseteostust ka iseendana, mitte emana. Kas noorem on juba lasteaias ja käid tööl? Kui see töö-lasteaed-suurema lapsega kooli õppimised rutiin kohale jõuab, siis ilmselt hakkad ka asju ümber hindama.

Proovi olukorrale vaadata ka mehe seisukohalt, ta tunneb samamoodi vastutust pere heaolu ja käekäigu pärast, töötab palju, nagu kirjutad. Ilmselt tunneb ta on, et on tegelikult “omadega läbi”, selles olukorras veel ühe lapse näol seda vastutuskoormat suurendada, ei ole kindlasti mõistlik. Mina saan sellest koormast aru, meil on peres 2 last (praegu 9 a ja 7 a), nüüd, kui noorem on ka sügisel kooli minemas, tunnen alles, et saan nagu veidi lõdvaks end lasta, see beebi- ja väikelapseiga on olnud nagu teekonna algus, kui teatud maale jõuda, siis tuleb väike pingelangus, kuigi ikka tiksub peas, et tuleb lapsed suuta suureks kasvatada, neile toeks olla jne, et kas ma ikka jõuan, kas kõik ikka läheb hästi. Lapsevanemaks olemise pinge on minu jaoks kogu aeg tuntav. Kõik inimesed ei ole sellised, et see lihtne oleks, isegi kui lapsed on väga soovitud ja oodatud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas keegi on kahetsenud, et ei saanud kolmandat last?