Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas keegi on lapse peksja kuhugi üles andnud või sellest teatanud?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kas keegi on lapse peksja kuhugi üles andnud või sellest teatanud?

Postitas:
Kägu

Küsimus pealkirjas.

Ja mis tulemus on olnud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kas keegi on lapse peksja kuhugi üles andnud või sellest teatanud?

Mida pead silmas peksmise all? Minu ümbruses peaks küll kõik üles andma siis. Ma ei tea isegi ühte inimest, kes poleks oma last löönud. Olgu või ainult lahtisega korra elus, aga ikkagi. Kust maalt hakkab peksmine? Ja kas karjuda ikka tohib? Kuidas kasvatada tänapäeva ühiskonnas lapsi kui kõik on lubatud? Mis see tulemus on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mida pead silmas peksmise all? Minu ümbruses peaks küll kõik üles andma siis. Ma ei tea isegi ühte inimest, kes poleks oma last löönud. Olgu või ainult lahtisega korra elus, aga ikkagi. Kust maalt hakkab peksmine? Ja kas karjuda ikka tohib? Kuidas kasvatada tänapäeva ühiskonnas lapsi kui kõik on lubatud? Mis see tulemus on?[/tsitaat]

Kus selline piirkond asub? See arusaam, et kõik on lubatud on sinu piiratud ettekujutluse vili.
Mina näiteks ei ole oma lapsi löönud. Mõned korrad olen häält tõstnud, aga karjunud küll pole. Aga ma ei ole ka kindlasti sinu tutvusringkonnast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mida pead silmas peksmise all? Minu ümbruses peaks küll kõik üles andma siis. Ma ei tea isegi ühte inimest, kes poleks oma last löönud. Olgu või ainult lahtisega korra elus, aga ikkagi. Kust maalt hakkab peksmine? Ja kas karjuda ikka tohib? Kuidas kasvatada tänapäeva ühiskonnas lapsi kui kõik on lubatud? Mis see tulemus on?[/tsitaat]

Ei-ei. Sa said valesti aru. Ma ei ole tahtnud ega olegi defineerinud peksmist, et mitu laksu ja kui kõvasti on väärkohtlemine.
Ma küsisin, et kas keegi on reaalselt sellele tähelepanu juhtinud või sellises olukorras olnud ja midagi teinud?

Väärkohtlemisest üks materjal siin. See on vast liiga lai teema, et siin paari sõnaga midagi öelda.
http://haridus.opleht.ee/Arhiiv/7_82008/7-11.pdf

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peksmise all ma siis mõtlen füüsilist väärkohtlemist, aga tegelikult võiks seda teemat laiendada kogu väärkohtlemisele.
Panen siia kirjelduse. Täpsemat ei oska leida.

Füüsiline väärkohtlemine võib väljenduda löömises, raputamises,
tõukamises, mürgitamises, kõrvetamises,
uputamises, lämmatamises või muus lapsele
kehalisi vigastusi või kahju põhjustavas
tegevuses.
Füüsiline väärkohtlemine on ka see, kui lapsevanem või hooldaja varjab lapse haiguse sümptome või kahjustab oma tegevusega lapse tervist ehk Münchauseni sündroom.

Väärkohtlemist saab ära tunda selle järgi et
kui mingi tegevuse tagajärjena üks tunneb
ennast ebamugavalt, solvunud ja talle see ei
meeldi ja toimub tema vaba soovi vastu.

Lapse väärkohtlemine
1) on mistahes käitumine lapse suhtes, mis
alandab tema füüsilist ja psüühilist heaolu,
seades ohtu tema eakohase arengu ja
tervisliku seisundi
2) on igasugune kahju tekitamine lapsele, mis
ei ole juhuslik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tean ühte juhtu, meie naabrid – mees peksis oma elukaaslase esimest last (polnud tema laps), korra hüppas laps isegi suurest hirmust teise korruse aknast välja, õnneks viga ei saanud, oli talv ja pehme lumi – lapse ema ei teinud midagi, emapoolsed vanavanemad aga teatasid politseisse ja mees läks kohtu alla. Kohtus olles see mees kurtis et tal on närvid läbi, raske elu, depressioon, võtab vaheldumisi erguteid ja rahusteid ja lubas, et \”enam nii ei tee\” sai 2 aastat tingimisi, ehk siis pääses karistuseta, kuigi tal oli ka varasemaid rikkumisi (kaklused täiskasvanutega ja oligi üldiselt väga konfliktne ja hirmuäratav inimene) nüüd neil omavahel veel 2 väiksemat last ka, mis sellest perest saanud on, ei tea, nad kolisid õnneks minema meie majast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

JAH, olen küll! 2000 euri trahvi sai. Lootsin just tingimisi karistust, aga see summa paneb ka ehk inimest mõtlema natukene…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]JAH, olen küll! 2000 euri trahvi sai. Lootsin just tingimisi karistust, aga see summa paneb ka ehk inimest mõtlema natukene…[/tsitaat]Pole võib-olla kõige parem karistus. Kas see raha läks ainult peksja rahakotist või mõjutas oluliselt pekstu majanduslikku olukorda? Kas peksja ei anna uut keretäit trahvi eest?
Ise olen ühel korral oma kahtlustest koolipsühholoogile rääkinud, et ta teaks last jälgida. Olukord paranes psühholoogi abil ilma kohtulike lahenditeta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Pole võib-olla kõige parem karistus. Kas see raha läks ainult peksja rahakotist või mõjutas oluliselt pekstu majanduslikku olukorda? Kas peksja ei anna uut keretäit trahvi eest?
Ise olen ühel korral oma kahtlustest koolipsühholoogile rääkinud, et ta teaks last jälgida. Olukord paranes psühholoogi abil ilma kohtulike lahenditeta.[/tsitaat]

Eks paistab, mis edasi saama hakkab. Raha läks jah ainult väärkohtleja rahakotist ja ohvri olukorda ei mõjuta. Nagu ütlesin-lootsin tingimisi karistust, mis oleks inimese pannud ennast rohkem tagasi hoidma vast, aga see 2000 eur oleks ka minu jaoks üsna suur summa, et ennem mõelda, kui uuesti midagi korraldama hakata. Kahju jah, et see raha riigile läheb, mitte lapsele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hea lugeda, et on ka julgeid ja asjalikke inimesi, kes tõesti teatavad, mitte ei tee teemat perekooli selle asemel.

Öeldakse, et KES VAIKIDES PEALT VAATAB ON ISE KAASOSALINE. Tegevusetus on täpselt sama suur kuritegu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa oma koolitööle paned kirja ka allikas: perekool?

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas keegi on lapse peksja kuhugi üles andnud või sellest teatanud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.