Esileht Väikelaps Kas keegi on lapse pöidla imemise harjumusest jagu ka saanud?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas keegi on lapse pöidla imemise harjumusest jagu ka saanud?

Postitas:

Mu 5k laps imeb pöialt. Kas ja kuidas sekkuda?

Lugesin \”Mida oodata: esimene eluaasta\” ja seal väidavad, et sõrmede lutsimine on täiesti normaalne ja et kui ka hakkab pöialt imeme, siis kaob see hiljemalt 4-5 eluaastaks, et muretsemiseks pole justkui põhjust.
Aga kui preili sõrm võtab ikkagi veidra lapiku kuju, siis pole see kuigi kaunis ja kui nt pingelises olukorras ikka suurel tüdrukul pöial suus….kas seda ikka on vaja?

Kas on kellelgi kogemust, kuidas harjumusest jagu saada?
Ma arvan, et see pole veel nii hullusti süvenenud, et äkki annab veel sekkuda.
Lisaks:
pöidlaimemine on meil pärilikult suguvõsas.
laps lutti ei võta.
kasutab pöidla imemist uinumisel.

Või on see mul üsna lootusetu lapse piinamine. Praegu nt tegelen sellega, et sidusin talle kinda kätte. Laps ei saanud öösel korralikult magada. Ärkas pidevalt, nuttis ja oli väga ärritatud oma kinniseotud käest. Panin teda öösel rinna ja kussutamisega 5 korda magama. Lisaks ei uinu ta mul enam päeval ise, vaid süles kussutamisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 1a 2k ikka ka imeb. Ma soovitaks küll kiirelt ära harjutada. Mis siis, et mõni aeg on rohkem vaeva ja viril laps, aga ma usun, et see tassub vaeva. Ma ka mõtlesin, et küll on aega, aga nüüd ikka juba häirib mind…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil imes kuni koolini. Olin väga häiritud sellest, alguses ikka keelasime, meelitasime, sajad imenipid sai proovitud, aga see pöidlaimemise soov oli nii tugev ja vajadus nii suur, et miski ei aidanud. Laps väga rahutu loomuga ka (raske sünnitus) ja see rahustas teda. Kooli minnes kadus praktiliselt kohe, sest paar korda keegi ütles klassis ja siis hakkas end niivõrd kontrollima. Lasteaias sellist sotsiaalset mõju ei olnud. Praegu teismeline, tark ja tubli laps. Ükspäev ütles, et ema, tead ma vaatasin, see pöial, mida ma väiksena imesin, see on veidi imeliku kujuga, teine pöial on teistsugune. No mina vahest aru ei saa, aga äkki veidi lamedam on. Muidu küüs ja kõik korralik. Teismelisena pole nüüd enam sellist vajadust ega instinkti tal, et tahaks pöialt suhu panna st ta ei pea enam end lihtsalt tagasi hoidma, vaid see vajadus on kadunud. Üldiselt on pöidlaimemise põhjus seesmine, närvide, emotsioonide, hirmude, keskkonna jms seotud. Seda ei saa lõpetada väliste asjadega. nt keelamise või sinepimäärimisega vms. Kui lapse seesmine tung seda teha on niivõrd suur, siis miski ei aita. Lapsele tuleb anda turvatunnet, kindlust, aga päevapealt ei muutu midagi. Meil suguvõsas pole olnud. Teine laps pöialt pole imenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on ka alates 2 elukuust pöidlaimeja olnud. Kül ma toppisin talle kindaid kätte ja määrisin küüslauguga ei midagi.
Nüüdseks oleme aastased ja imeb pöialt siis kui kõht hakkab tühjaks minema ja magama minnes sätib ennast pöialt imedes unele.
Ausalt öelda praegu ei sekku enam las ta siis olla kuna lutti pole me ka kunagi võtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan oma kogemused. Ise olin suur pöidlaimeja, praktiliselt teismeliseeani välja käis enne uinumist ja suure närvipingega pöial suus. Lutti ma titena ei võtnud ja ema väga ei toppinud, nii hea mugav ju, kui laps ise pöidla leiab ja sellega õnnelik on. Olin eeskujulik titt.

Minu tütar hakkas ka pöialt imema, kõik hoiatasid ja ma ise tegutsesin ka selle nimel, et ikka saaks pöial suust välja ja lutt asemele. Mina surusin lutti lausa jõuga, et ainult lapsest pöidlaimejat ei saaks. Mingil hetkel andsin alla ja pisut üle aastane laps jättis paari nädala jooksul maha nii rinna, luti kui pöidla.

Kindasidumine jm jõuvõtted on minule vastuvõetamatud. Pigem võta pöial tasakesi välja ja sokuta lutt asemele. Lutti ma olen küll lapsel näpuga suus kinni hoidnud, kuni ükskord hakkas imema. Ei andnud alla ja kõik. Kastsin isegi gaasirohu sisse, mis on magusa maitsega, et paremini läheks. Praegu on ta sul pisi, ära muretse üle. Keegi pole eluks ajaks pöialt imema jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan siis ka enda kogemusest:

Minu laps hakkas pöialt imema u. 3-4 kuuselt ning alguses ma ei teinud sellest suurt probleemi. Kui aga olin selle kohta natukene lugenud, otsustasin, et pöidlaimemisest peab lahti saama. Proovisin mitmeid erinevaid lutte, kindaid kätte panna jne. Ja mitte miskit ei aidanud. Ja siis lugesin kusagilt, et need lapsed, kes armastavad pöialt imeda, ei taha enamasti tavalisi ortodontilise kujuga lutta, vaid eelistavad pigem kirsikujulise otsaga (see pidi rohkem pöidla moodi olema). Ja mitmetest foorumitest jäi lõpuks silma see, et paljud lapsed, kes ühtegi lutti ei võtnud, võtsid üllatavalt hästi omaks Canpoli kirsikujulise luti. Ega mul sellesse erilist usku ei olnud, aga ostsin luti ära. Ja täiesti uskumatu lugu oli see, et lutt sobis otsekohe ning vähem kui nädalaga oli laps pöidla imemise kombest vaba. Laps oli siis vist juba 7.kuune. Kuigi paljud võõrutasid juba lutist selles vanusses, siis mina alles andsin oma lapsele luti kätte. Ja ma ei ole seda otsust kahetsenud. Praegu on poiss 1a3k ning täiesti valutult võõrutasime eelmine nädal ka lutist. Pöidla imemisest ei mäleta ta juba ammu mitte midagi 🙂

Kui sa ei ole veel proovinud ühtegi kirsikujulist lutti anda, siis proovi ära. Ehk on ka teie puhul sellest abi:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 16:33; 13.01 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil mõlemad lapsed olid pöidlaimejad. Poisiga alguses ei osanud midagi teha. Arvasime ka, et küll see mööda läheb. Ei läinud ja me ei kavatsenud koolini oodata. Laps magas issi valged sokid käte otsas. Mõnikord tuli neid kasutada ka päevasel ajal. Ma ei arva üldse, et see kuidagi last traumeeris. Lõpuks saime sellest jamast lahti. Ja siis algas sama jama tütrega. Ja jälle magas ta sokid käe otsas. Siis leidsime parema lahenduse. Ühel suuremal pluusil õmblesin käised kinni ja selles nn hullusärgis magas tüdruk natuke vähem kui aasta. Muidu lutsutas ta pöialt nii kõvasti öösel, et me ei saanud magada. Nii et jah, tüdrukuga läks võõrutamine päris pikalt.
Nüüd lapsed juba veidi suuremad ja ei mäleta pöidlaimemisest midagi. Titena ka nad lutti ei tunnistanud.
Aga õigepea lapsed asendasid pöidlaimemise muude rahustavate tegevustega. Poiss beebist alates taob peaga vastu patja, kui hakkab magama jääma. Seda pole ma keelanud. Tüdruk keerutab peaga mööda patja ja laulab endale äiu-ääd. Järgmine päev harutame tal varesepesa juustest lahti. Peakeerutaja olin ka mina ja mu õde. See vist geenides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ka umbes sellises vanuses imes pöialt hullumoodi. Spetsialistidelt nõu küsides soovitasid nemad rohkem tissi anda (kui ei anna siis lutti) ja üldse rohkem last süles hoida või enda lähedal. Laps pidi nii oma hellusevajadust rahuldama pöidlaimemisega. KINDLASTI ärge jääge lootma, et ise üle läheb. Tee kõik, mis võimalik, et tal see komme ei jääks. Minu sugulane imes koolis ka pöialt, esihambad on ettepoole viltu hullusti sellepärast, nüüd kannab breketeid, hambumine oli vale ja käis lõpuks veel lõualuuopil. Siiani ajab üks mure teist taga seoses hambumusega. vanus tal 40. Oma mugavusest sa ju oma lapsele ei taha seda? pane või kindad kätte aga ära lase imeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega muidu lahti ei saagi kui tuleb olla hästi järjekindel ning minu ja mu sõbranna kogemus näitab seda, et tuleb ikkagi erinevaid lutte proovida. Nii erinevaid firmasid, kui ka erinevaid kujusid ning materjale. Ühe firma kirsikujuline võib sobida, teise oma mitte. Ühe ortodontiline võib sobida, aga teise oma mitte jne. Üks lutt silikoonist võib sobida, aga n. täpselt sama firma ja sama kujuga lutt lateksist ei kõlba. Enamasti leidub igale lapsele sobilik lutt. Mina leidsin õnneks õige peale 5. luti ostmist, aga sõbranna vist ostis ennem 20 erinevat lutti kui selle õige leidis. Aga pöidlaimemisest, said mõlemad lapsed lahti 🙂

Ega muud polegi kui õiget lutti otsida, kindad kätte ning lohutuseks lutt panna. Ning kui laps paneb pöialt suhu, siis see välja võtta, lutti pakkud, sülle võtta, tähelepanu mujale juhtida jne. Kui ise oled järjepidev, siis saate sellest lahti 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 16:33; 13.01 12:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Kas keegi on lapse pöidla imemise harjumusest jagu ka saanud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.