Esileht Beebi ja mitmikud Kas keegi on lapse pöidla imemise harjumusest jagu ka saanud?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kas keegi on lapse pöidla imemise harjumusest jagu ka saanud?

Postitas:

Mu 5k laps imeb pöialt. Kas ja kuidas sekkuda?

Lugesin \”Mida oodata: esimene eluaasta\” ja seal väidavad, et sõrmede lutsimine on täiesti normaalne ja et kui ka hakkab pöialt imeme, siis kaob see hiljemalt 4-5 eluaastaks, et muretsemiseks pole justkui põhjust.
Aga kui preili sõrm võtab ikkagi veidra lapiku kuju, siis pole see kuigi kaunis ja kui nt pingelises olukorras ikka suurel tüdrukul pöial suus….kas seda ikka on vaja?

Kas on kellelgi kogemust, kuidas harjumusest jagu saada?
Ma arvan, et see pole veel nii hullusti süvenenud, et äkki annab veel sekkuda.
Lisaks:
pöidlaimemine on meil pärilikult suguvõsas.
laps lutti ei võta.
kasutab pöidla imemist uinumisel.

Või on see mul üsna lootusetu lapse piinamine. Praegu nt tegelen sellega, et sidusin talle kinda kätte. Laps ei saanud öösel korralikult magada. Ärkas pidevalt, nuttis ja oli väga ärritatud oma kinniseotud käest. Panin teda öösel rinna ja kussutamisega 5 korda magama. Lisaks ei uinu ta mul enam päeval ise, vaid süles kussutamisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin just mõni päev tagasi siia teema, et kas teen valesti, kui võtan lapselt pöidla suust ja asendan lutiga. Saan aru küll, et näppude suhu panek on normaalne ja lausa vajalik arengu osa aga minu 3,5-kuune laps samuti konkreetselt lutsutab enda pöialt ja teeks seda 24/7, kui ma talle lutti suhu ei annaks. Otsustasingi, et kõiki teisi näppe laps lutsutab ja ilastab palju tahab aga pöidla võtan siiski suust ära. Mina olin ise ka pöidlalutsutaja ja seda 5(!) eluaastani, sellepärast ka see hirm. Paljud ütlevad ka, et see kadus ise ära aga minul on ikkagi see ”äkki ei kao” peas kumisemas seega mina vist prooviksin ka ikka sellest kombest lahti saada. Kui kellelegi on nüüd väga head argumendid, siis ma võib olla mõtlen ümber 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin pöidla lutsutaja kuni 17 eluaastani, sellest harjumusest oli väga, väga raske jagu saada. Ise mõtlesin, et ei tee enam aga ikka ja jälle oli ärgates pöial suus. Mina soovitaks seda kindlasti takistada, asendada lutiga. Luti võtad sa kolme aastaselt ära, aga pöialt mitte. Mäletan lapsepõlvest, et kül seoti pöial kinni ja prooviti muid nippe – aga lapsena oli mul peamine, et saaks ööseks pöidla suhu tagasi ja vanemate pingutused läksid tühja.
Arvan et kinnas on päris hea idee!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olin pöidla lutsutaja kuni 17 eluaastani, sellest harjumusest oli väga, väga raske jagu saada. Ise mõtlesin, et ei tee enam aga ikka ja jälle oli ärgates pöial suus. Mina soovitaks seda kindlasti takistada, asendada lutiga. Luti võtad sa kolme aastaselt ära, aga pöialt mitte. Mäletan lapsepõlvest, et kül seoti pöial kinni ja prooviti muid nippe – aga lapsena oli mul peamine, et saaks ööseks pöidla suhu tagasi ja vanemate pingutused läksid tühja.
Arvan et kinnas on päris hea idee! [/tsitaat]17a appi, milline su näpp välja nääb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas keegi on lapse pöidla imemise harjumusest jagu ka saanud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.